|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   solidarnostna pomoč (bolniška)
11.8.2009 17:12:28   
mamalada
Prosim za nasvet v zvezi z izplačilom solidarnostne pomoči. Na bolniški sem že peti mesec, zaposlena sem v javni upravi. Nekje sem zasledila, da mi solidarnostna pomoč pripada po 90 dneh bolniškega staleža. Nisem članica sindikata, ampak glede na to, da je solid. pomoč pravica po kolektivni pogodbi, menim, da to ne igra nobene vloge. Ali pač?
Na koga naj se obrnem?
Kako to, da se solidarnostna pomoč ne izplačuje avtomatsko (seveda ob 90 dneh odsotnosti) kot npr. jubilejne nagrade?
Upam, da je na RR kdo, ki se na te zadeve spozna malo bolj kot jaz.

< Sporočilo je popravil mamalada -- 11.8.2009 17:13:11 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: solidarnostna pomoč (bolniška)
11.8.2009 17:37:18   
Onasiss
Nekje ima to solidarnostno pomo oddelek za kadrovanje čez. Če povprašaš kakega sodelavca za cifro kadrovske in tam povpraša no bo nič narobe. Če pa oni nimajo tega pa zagotovo vedo kdo se s tem ukvarja.user posted image

_____________________________

So what....

(odgovor članu mamalada)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: solidarnostna pomoč (bolniška)
11.8.2009 18:11:23   
glen
Jaz sem zaposlena pri najboljšemu soseduuser posted image ,in sem bila celo nosečnost na bolniši,tako da sem po 6 mes. dobila solidarno pomoč,ki je znašala cca kot ena plača.
Nisem v sindikatu.
vem ,da je odvisno od podjetja do podjetja.Nekateri dajo soli. pom, po 3 mes drugi po 6 mes,....

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: solidarnostna pomoč (bolniška)
11.8.2009 19:52:19   
luan
Zaposlena sem v bolnišnici.In so mi na podlagi Kolektivne pogodbe za negospodarske dejavnosti v RS ter na PREDLOG Sindikata odobrili solidarnostno pomoč.Pripada nam po 90 dneh neprekinjene bolniške.
Javnim uslužbencem pripada solidarnostna pomoč v višini povprečne mesečne čiste plače v RS za pretekle tri mesce.

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: solidarnostna pomoč (bolniška)
11.8.2009 19:53:33   
vijolica02
Sm zaposlena v javni upravi.
Sama moraš izpolnit obrazec, pa jo dobiš. Sami ti ne bojo dali :)

(odgovor članu mamalada)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: solidarnostna pomoč (bolniška)
11.8.2009 20:12:23   
katuska
Mene pa zanima,če ima kdo osnutek prošnje za solidarnostno pomoč? Sama sem sicer zaposlena v gospodarstvu, vendar mi v kolektivni pogodbi piše, da mi solidarnostna pomoč pripada po 90 dneh. O njeni višini pa se dogovarjata sindikat in delodajalec. Ko sem šla vprašat na kadrovsko pa mi je rekla, da oni tega ne izplačujejo.user posted image Pozanimala sem se pri sindikatu, na inšpektoratu in vsepovsod pravijo, da mi pripada. V sindikatu nisem prijavljena. Sem se pa odločila, da vseeno oddam vlogo, me pa zanima če jo lahko pošljem priporočeno, da ne bojo mogli kasneje izpodbijati, da je slučajno niso dobili. Če mogoče še kdo ve kaj lahko storim bi lepo prosila za pomoč.

(odgovor članu vijolica02)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: solidarnostna pomoč (bolniška)
11.8.2009 21:23:38   
mamalada
Kakšen obrazec? Kje ga dobim?user posted image

(odgovor članu vijolica02)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: solidarnostna pomoč (bolniška)
11.8.2009 22:03:16   
luan
Poglejte na eTajnica.com ali pa vtipkajte v google solidarnostna pomoč (gospodarstvo ali negospodarstvo) pa vam zmeče ven.Iščite obrazce.
Meni so sicer obrazec dali v sindikatu, pa še tega so kar oni izpolnili in dali direktorci v podpis.Sem pa en mesec čakala na denar.

(odgovor članu mamalada)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: solidarnostna pomoč (bolniška)
12.8.2009 17:12:52   
mamalada
Evo, klicala na kadrovsko. Hočejo predlog sindikata. V sindikatu pa pravijo, da predloge pišejo samo za svoje člane.
Ali je možno, da je pravica po kolektivni pogodbi vezana na članstvo v sindikatu? Se mi zdi ful čudno. Ampak po drugi strani pa je to edina možna razlaga, ker...sicer bi lahko predlog (oz prošnjo) napisala sama.

(odgovor članu luan)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: solidarnostna pomoč (bolniška)
12.8.2009 17:15:33   
luan
Pri nas je tako, da mora sindikat predlagat.Sem pa res član sindikata.

(odgovor članu mamalada)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: solidarnostna pomoč (bolniška)
12.8.2009 18:25:25   
Onasiss
Eno je sindikalna solidarnostna pomoč, drugo pa je solidarnostna pomoč firme. Vpraši še enkrat, tež.., poišči kolektivno pogodbo.... Ziher kje piše.....user posted image

_____________________________

So what....

(odgovor članu luan)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: solidarnostna pomoč (bolniška)
12.8.2009 18:27:42   
Onasiss
Aja, jaz sem dobila obe.

_____________________________

So what....

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: solidarnostna pomoč (bolniška)
12.8.2009 18:38:45   
mamalada
V kolektivni pogodbi (zdravstvo in socialno varstvo, 101. člen) piše, da predlog za solidarnostno pomoč poda sindikat. Sam po drugi strani pa se pravice po kolektivni pogodbi ne bi smele pogojevati s članstvom v sindikatu.

Ali to pomeni, da če si član sindikata, nimaš nobenega dela, ker papirologijo opravi sindikat, v nasprotnem primeru pa se moraš pač sam pobrigat za vlogo.

Ali pa pomeni, da če nisi v sindikatu, nisi upravičen do te solidarnostne pomoči.

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: solidarnostna pomoč (bolniška)
12.8.2009 18:56:17   
katuska
Tako kot so meni rekli sindikat nima nič pri solidarnostni pomoči,ker bi jo naj izplačal delodajalec. Naj bi pa še bila ena,ki jo plača sindikat,pri tej pa moraš biti njihov član. So mi pa vsi rekli,da je fajn če si v sindikatu. Menda lahko vlogo za pomoč oddaš preko sindikata in se ti ni treba ubadati s tem pa še malo bolj se potrudijo, da dobiš kaj več denarja. Sam mi mamo tajga smotanga sindikalista,da niti malo ne verjamem temu in bom poskusila prej sama vlogo oddat. Mi je pa rekla na inšpektoratu,da če ne bojo hotli plačat naj pridem nazaj pa jih bojo še oni mal poklical.user posted image

(odgovor članu mamalada)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: solidarnostna pomoč (bolniška)
12.8.2009 22:59:03   
mamalada
Mi mamo tudi enga takega smotanega sindikalista, ki... tako da nisem v sindikatu.

Mah, ne vem, kaj naj naredim. Ne bi se rada kregala s službo, tudi če vem, da imam jaz prav. Kaj vem, kako bom po izteku bolniške, upam, da se vrnem v službo (žal ne gre za bolniško zaradi rizične nosečnosti, ampak za precej resnejšo zadevo). Trapasto pa se mi tudi zdi, da ne bi dobila tega, kar mi po pogodbi pripada.

(odgovor članu katuska)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: solidarnostna pomoč (bolniška)
13.8.2009 21:05:30   
katuska
Tudi jaz se nočem kregat z nikomer. Ne zdi se mi pa prav. Če tako piše v pogodbi naj se tega tudi držijo. Saj v bistvu sploh ni pomembno zaradi česa si v bolniški,to ti pripada.Jaz vem,da bom napisala to prošnjo pa me naj gledajo kakor hočejo. Če ostanem brez službe ko pridem iz porodniške pa tudi prav. Kako sem pa zdaj beračila iz meseca v mesec s tistimi 380€ jih tudi ni zanimalo, pa jim je težko dat tistih par evrov. Sebi pa delijo plače po par tisoč evrov pa da ne govorimo o nagradah.... Mi začne kar želodec obračat, ko samo pomislim kaka svinjarija se dogaja.user posted image

(odgovor članu mamalada)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?