|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Izredna denarna pomoč
11.9.2009 13:54:09   
Korina1
Rabim samo informacijo če je to sedaj po novem da moraš imeti potrdilo da nimaš delnic ali vrednostnih papirjev za izredno denarno pomoč. Kje se to dobi?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Izredna denarna pomoč
11.9.2009 14:03:31   
Kerensa*
To ni po novem - to je že nekaj let, vendar CSD-ji rahlo pozabljajo na to.

Potrdilo pa dobiš na KDD (Klirinško depotna družba). Kje je pri vas, ne vem, ampak v Ljubljani je na Tivolski ulici. In če nimaš delnic oz. vrednostnih papirjev, je potrdilo o tem zastonj. Dobiš ga pa takoj.

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Izredna denarna pomoč
11.9.2009 14:05:12   
Korina1
Lani tega nisem rabila, nimam niti nobenih delnic ali vrednostnih papirjev. Se pravi da moram v ponedeljek v Ljubljano. Hm Tivolska, kje je že to?user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Izredna denarna pomoč
11.9.2009 14:11:13   
Kerensa*
Pol cigareta stran od glavne železniške postaje. user posted image

In ko boš v LJ, si ne drzni oditi, ne da prej spijeva kofe. user posted image

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Izredna denarna pomoč
11.9.2009 14:14:46   
Kerensa*
ZS, Korina.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Izredna denarna pomoč
11.9.2009 14:16:07   
Korina1
Aha vem kje je to. Kerensa hvala za povabilo, sem hotla it v ponedeljek pa sem že klicala k njim in ne morem dobiti potrdila za vse družinske člane ampak mora priti vsak posebej ga iskat. Ali pa če pošljemo vsi pisno. Jebeno to. Tako da me verjetno v ponedeljek Ljubljana ne vidi, jaz pa bi jo rada videla ampak je brez veze da hodim zastonj tako daleč.user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Izredna denarna pomoč
11.9.2009 14:18:20   
Kerensa*
Mož in hčerki naj ti napišejo pisno pooblastilo. Nekaj v stilu a la:

"Spodaj podpisana ta in ta dovoljujem svoji ženi/materi, da v primeru predložitve tega pooblastila in mojega osebnega dokumenta, v mojem imenu prevzame potrdilo. Za navedeno prevzemam vso kazensko in materialno odgovornost."

Taka pooblastila so pri meni še vedno zapalila. user posted image

Zastonj pa itak ne bi bilo - kofe dobiš. user posted image

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Izredna denarna pomoč
11.9.2009 14:19:44   
Korina1
Tudi ti imaš ZS

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Izredna denarna pomoč
11.9.2009 14:20:29   
Korina1
Aha, ja mogoče bi šlo tudi s pooblastilom

Hvala tiuser posted image

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Izredna denarna pomoč
11.9.2009 14:27:55   
birdy
Korina, jst sem vlagala pred kakima dvema tednoma in nisem rabila nobenga potrdila. Vlagala sem v medvodah.

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Izredna denarna pomoč
14.9.2009 9:43:19   
Korina1
Sem se danes pozanimala in se to potrdilo rabi, je pa verjetno tudi to da je različno od CSD do CSD

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Izredna denarna pomoč
14.9.2009 21:48:38   
maja&m
Tole je pa res smešno. Ko sem klicala na naš CSD, mi je "moja" svetovalka rekla, da moram imeti potrdilo ali izjavo (ali karkoli je že to) od banke, da nimam varčevalnih računov... No in ko sem nesla papirje na CSD, nje takrat ni bilo in sem morala iti k drugi. Ta pa tega ni zahtevala. Pa sem jo še vprašala-a moram še kaj drugega prinesti (dala pa sem odločbo zavoda za nadomestilo in pa zadnje 3 bančne izpiske). Vse skupaj pa sem morala odnesti k tretji svetovalki, ki pa tudi ni zahtevala tega potrdila. Pa sem tudi njo vprašala, če moram še kaj drugega prinesti. No, ta tretja mi je rekla še to, da kar bodo rabili, si bodo sami pridobili. Ja prav, super hvalauser posted image

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Izredna denarna pomoč
14.9.2009 22:15:56   
uursa
CSD si vse to sam priskrbi oz. referent, če je pri volji - zgleda.

(odgovor članu maja&m)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Izredna denarna pomoč
15.9.2009 6:27:00   
Kerensa*
CSD si lahko sam pridobi podatke iz vseh uradnih evidenc državljanov (to piše tudi na vlogi za DSP in IDSP). Med te podatke spadajo vaša stalna bivališča, skupna gospodinjstva, lastništva nepremičnin in premičnin, vpisi vaših otrok v vrtce in šole in pa tudi, kje in koliko imate odprtih TRR-jev. Ta slednji podatek vodi Banka Slovenije. Točno piše, da ima npr. Janez Novak odprt tri TRR-je pri NLB. Nima pa CSD dostopa do stanja na Vaših TRR-jih - to bi bilo nezakonito. Zato morate, če želiti pridobiti državno ugodnost (zame je DSP točno to, čeprav je opredeljena kot pravica posameznika), izpisek prinesti sami - da CSD vidi, koliko imate in potem presodi, ali imate preveč za pridobitev DSP ali premalo. Enako je pri delnicah oz. vrednostnih papirjih - oni lahko samo vidijo, ali ste v KDD obkljukani kot "lastnik" ali kot "nelastnik", ne vidi pa, kaj in koliko imate. Če imate samo eno delnico firme "Klinc te gleda", ki je vredna 1€, ste označeni kot "lastnik", a če prinesete potrdilo o tem, boste kljub temu dobili DSP, saj ni delnica vredna nič.
Na CSD obstaja tudi en poseben seznam (list, formata A4), na katerem so zapisana vsa dokazila, ki jih sme strokovna delavka zahtevati od vas, v primeru, ko želi preveriti vaše dejansko premoženjsko stanje. Zadnja alinea na tem seznamu je "drugo" - tukaj lahko strokovna delavka vpiše malo manj kot karkoli, torej tudi varčevalni račun. Nobena pritožba Vam pri tem ne bi pomagala, saj gre tukaj za ugotovitev dejanskega stanja. In tudi ni potrebe, da se dve strokovni delavki strinjata v tem - eni se pač zdi, da to potrebuje, drugi je vseeno oz. tega ne potrebuje. Prosta "strokovna" presoja, pač. Edini varčevalni račun, ki bi ga, po mojem, spregledali, je od mladoletnega otroka, saj je premoženje otrok pod posebnim varstvom in se ga ne sme ogroziti, zmanjšati ali izničiti brez dovoljenja CSD. Da bi pa CSD zahteval, da se proda npr. otrokove Mercatorjeve delnice, se pa še ni zgodilo, kolikor jaz vem. Vsaj ne za pridobitev DSP.

(odgovor članu uursa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Izredna denarna pomoč
15.9.2009 7:01:59   
Anonimen
Jaz še,ko sem dala vlogo za otroške nisem nič izpolnila ampak podpisala pooblastilo,da lahko csd sam pridobi podatke.Po mojem itak vse preverijo pa naj potem še sami vpišejo.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Izredna denarna pomoč
15.9.2009 9:38:44   
Korina1
Potrdilo o lastništvu delnic si lahko center priskrbi sam, a se lahko v tem primeru zavleče tudi do dva meseca.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?