|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Torta za prvi rojstni dan
28.11.2009 0:04:35   
Tedi77
Drage izkušene slaščičarke, rabim vašo pomoč! Malo sem že brskala po forumih, pa nisem našla nič, s čimer bi bila povsem zadovoljna.
Rada bi spekla torto za našo pikico, ki bo naslednji teden stara eno leto. Torto bi rada tudi lepo okrasila, pa napis, pa svečke.
Imam par zahtev in vprašanj:
- torta bo okrogla; brez modela se peke ne upam lotiti;
- naj bo torta sadna, s čim bolj naravnimi sestavinami, se pravi, da odpade želatina;
- tudi okrasila bi jo rada s čim bolj naravnimi sestavinami; kako je z jedilnimi barvami - predvidevam, da vsebujejo kakšne čudne E-je;
- kje se kupi figurice iz marcipana?
- še kakšna ideja za okrasitev? Rada bi, da bi imela torta nekaj "otroškosti", v smislu, da ne bi bila samo glazura in napis "Neži za rojstni dan".
Hvala! Se veselim vaših idej.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Torta za prvi rojstni dan
28.11.2009 7:14:12   
blaža
Glede okusa torte. Lahko je sadna in daš samo rastlinsko smetano in sadje. Drugače ti oastane še cel kup kuhanih krem, ki jim je dodana margarina.

Po moje ni treba dosti komplicirat. Poglej malo na kul slo za kako dobro sadno tortico in to je to. Ker itak ta mala ne bo pojedla več kot košček torte. In od enega koščka torte, ji ne bo nič hudega. Ker glede Ejev so pa itak skoraj povsod, tudi v smetani, pa v barvilih. Čeprav niso vsi E ji škodljivi, so lahko čisto naravni.

Poglej si malo idje na internetu in pol se odločiš kakšno boš naredila.

Sej vem, ko so otroci manjši, ne želimo da bi jedli vso to svinja**jo, ma mislim, daji ne bo hudega, če poje košček sadne, doma narejene torte, pa kakeršna koli bo, al z tako al pa drugačno kremo.

Spijem kavico, pa ti bom posikala kakšno tako spletno stran za tortice za ta male.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Tedi77)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Torta za prvi rojstni dan
28.11.2009 7:19:02   
blaža
http://picasaweb.google.com/geraldinarevisdetortas/50EasyPartyCakes02#

http://picasaweb.google.com/utilisima.paso.a.paso

http://picasaweb.google.com/amayabm

http://netcat2.kolb-digital.de/tortissimo_gkm2009/katalog.php

http://cakecentral.com/cake-decorating-photos.html, tle maš pa tolko idej, da si moraš res en cel večer vzet, za vse pregledat.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Torta za prvi rojstni dan
28.11.2009 7:30:09   
blaža
Drugače pa lahko tudi kupiš pekač ko je v obliki medota in nardiš spredaj roza slinček in gor napšiš ime in 1.

Jih maš v pekarni Vrhnika, samo tam so kr dragi, čeprav še vedno cenejši kot, če bi torto kje naročila, pa še kdaj lahko pridejo v poštev. Če ne se pa dobi včasih tudi v kakšnem Lidlu tak silikonski. Ga imam jaz doma in je bil nekje 4e. Samo to moraš kako akcijo ujet.

Eko tle map recept za biskvit, ki je zelo dober in preverjen,

http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Biskvit_za_torto,_ki_nikoli_ne_pade_dol-5814.html

Pol pa samo še smetano stepeš in daš sadje po okusu. Biskvit pa navlaži z pomarančnim ali kakšnim drugim sokom. Meni osebno je všeč, če je navlažena z ta pravim 100% pomarančnim sokom, ki ga sama stisnem. No tri pa lahko daš banane, ali kaj takega, da bo dobro.

Torto lahko ravno tako premažeš z smetano, le da ji dodaš malo ekstrakta od maline, ali kakega drugega rozastega, da bo torta roza, pol pa samo kej gor daš, čisto na koncu pred postrežbo. Lahko jo tudi v tičino oblečeš, pol je pa res eno malo morje varjant, da jo nardiš, pa figurice se da lepo oblikovat. Sej pol ni treba, da ta mala poje tičino.

Pod tičino pa mora bit nekaj da ne prepušča vlage. Torta mora bit namazana ali na tanko z masleno kremo, ali z marmelado, kar bi blo za sadno tort ok, ker če ne se tičina stopi.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Torta za prvi rojstni dan
28.11.2009 7:33:11   
sonček33
blaža, ti si taka faca, jaz take torte še narisat ne bi znala, kaj šele naredituser posted image
user posted image umetnica si, ni kaj

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Torta za prvi rojstni dan
28.11.2009 7:36:41   
blaža
ma vse se da, je polno raznoraznih fint.

Jaz sem take torte v bistvu začela delat eno leto nazaj, ko sem dobila računalnik. Uau, sem gledala te torte, pol sem pa ugotovila, da se vse da kupit, vse možne kalupe, pripomočke in tudi, če nisi nek talent, se marsikaj da nardit.

No malo rokce moraš met, jaz sem pa itak zasvojena s temi zadevami. Komaj čakam našo današnjo delavnico.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Torta za prvi rojstni dan
28.11.2009 7:39:58   
sonček33
meni je pa žal, da ne morem prit, mi je predaleč...ampak enkrat pa pridem, če boš še kdaj ponovila

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Torta za prvi rojstni dan
28.11.2009 7:40:06   
blaža
Aja sem pozabla povedat, da edino rabiš en kup dnarja, da si nabaviš vse te pripomočke. Jaz sem si pred enim mesecem, po 10ih letih pečenja tort, prvič nabavla par modelčkov( za delat listke, pa še ene par rožic, malo bolj profi).

Se da pa pri Pitončici na kul slo dobit barve, in že do je ful, da lahko nardiš lepo tortico.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Torta za prvi rojstni dan
28.11.2009 7:40:45   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: sonček33

meni je pa žal, da ne morem prit, mi je predaleč...ampak enkrat pa pridem, če boš še kdaj ponovila


Ja, če bo vse ok, pa bojo ostali zadovoljni, bomo sigurno še ponovili. Pa se bova spoznale.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Torta za prvi rojstni dan
28.11.2009 10:15:49   
Jessy
Pozdravljena!

Če bi rada res dobro in naravno torto, lahko bnarediš kremo po tem receptu, kjer izpustiš samo dodatek barve, kar lepo nadomestiš z marmelado. http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=12262
Ko sem te kreme delala drugič, sem tudi v jagodno plast vmešala kar marmelado in bilo je še boljše kot prvič. to je namreč moj, izmišljen recept, ki ga vsakič malce spremenim. Objavila sem prvega, spremembo pa ne.

Krasitev je lahko preprosta, kar s smetano, katero lahko obarvaš z zmiksanim sadjem. Narediš razne vzorčke, dodaš figurice iz marcipana, ki jih prodaja skoraj vsaka trgovina, napišeš s stopljeno jedilno čokolado in torta je končana.

Priporočam pa, da torto spečeš en dan prej, ker se okusi čez noč dobro prepojijo med seboj, torta pa postane sočnejša in boljša.

< Sporočilo je popravil Jessy -- 28.11.2009 10:18:04 >


_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Torta za prvi rojstni dan
28.11.2009 12:21:52   
Hope2
Glede barv, ti lahko samo napišem, da sem jih  jaz kupila, ker sem hotela pobarvat kremo in kaj  napisat  na torto, pa sme vstran vrgla. V teh jedilnih barvah, ko sem jih kupila so čisto vsi E-ji na seznamu škodljivih. Imaš pa bel sladkor v tubi, s katerim lahko pišeš po torti ali pa čokoladne črke, ali pa napišeš s stepeno smetano. Sem zadnjič našla ene barve v metro-ju v avstriji, ko pa so bile brez teh škodljivih e-jev.

Figurice iz marcipana,ki so v vsaki štacuni so mi bile bedne, uf kar neki, brezveze. Bi raje kupila kako igračo in jo dala na torto, kot pa tisto.


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 28.11.2009 12:23:17 >

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Torta za prvi rojstni dan
28.11.2009 23:56:50   
Tedi77
Hvala vam, predvsem tebi blaža, res si zakladnica idej.
Bom spekla biskvit, ki "nikoli ne pade dol". Tam so količine za torto premera 26 cm. Jaz imam model 28 cm. Bo dovolj, če dam eno jajce več in seveda ustrezno moke in sladkorja? Vem, trapasto sprašujem, a jaz se pri peki vedno držim receptov, kot pijanec plota in sem čisto brez občutka za improvizacijo. Kadar sem improvizirala, se je sigurno ponesrečilo.
V torti bo sadje, za okrasitev pa bom ukradla kako tvojo idejo, blaža, tvoje torte so res super super krasne. Kaj daš v smetano, da je pistacija zelene barve (tista rolada z ovco)? Ali pa je to kakšna druga krema in ne smetana?!

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Priredite otroško koktejl zabavo
Brezalkoholna koktejl zabava bo najbolj navdušila starejše otroke in najstnike, pa tudi najmlajši se bodo razveselili sr...
Jedi, ki ustavljajo drisko
Preverite, s katerimi jedmi lahko preženete drisko pri otroku, ki pogosto spremlja gripozna in virusna obolenja oziroma ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?