|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali lahko delodajalec to naredi?
10.11.2010 12:30:13   
Klemy82
Torej, da tu vprašam, če se katera malo bolj spozna na delovno pravno zakonodajo..
Včeraj je bila pri meni kolegica, zaposlena je za nedoločen čas, v podjetju imajo trenutno malo krize, manj dela, po novem letu pa na oddelku, kjer dela ona, izgubijo še eno večjo stranko... zato so vse tri zaposlene na tem oddelku (vse za nedoločen čas) dobile v podpis kao aneks k pogodbi, v katerem se jim zmanjšajo neki dodatki pri plači, ker je manj dela. In ko greš takole brat ta kao aneks, ti najprej pade v oči, da sploh ne gre za aneks, ampak za Pogodbo o zaposlitvi za določen čas enega leta, pač z vsemi elementi pogodbe, z zmanjšanimi ali ukinjenimi dodatki in stimulacijo.
 Na firmi so jim rekli, da je to mišljeno, da bo ukrep trajal eno leto, potem pa bo po starem naprej. In potem, ko še malo bereš, najdeš še en drobni tisk, kjer med drugim piše, da s podpisom te pogodbe prenehajo veljati vse druge pogodbe med delavcem in delodajalcem.
Njej tole smrdi do neba, meni pa tudi. Nekako mi logika pravi, da bi se firma rada znebila teh treh delavk, brez plačila odpravnine. Poteče pogodba in adijo, nimaš komu da se žališ, saj si podpisala. Če pa ukinejo oddelek in delavke ostanejo tehnološki višek, jim pa pripada odpravnina.
Ali delodajalec lahko to naredi? Zahteva podpis pogodbe za določen čas, kljub temu, da si tam zaposlen za nedoločen čas? Sploh takole, pod pretvezo nekega aneksa? A je taka pogodba sploh pravno veljavna,  če jo delavke podpišejo?


_____________________________

Jst.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali lahko delodajalec to naredi?
10.11.2010 13:01:10   
m_o_i
delodajalec lahko naredi marsikaj user posted image
in ce ne podpise te pogodbe, se mu lahko naprdne, da tega delovnega mesta pac v podjetju ne bo vec (mogoce bo, ampak z drugim nazivom) in bo kolegica ostala brez sluzbe...

na ta nacin so prejsnji teden pri nas fliknili direktorja programa user posted image user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali lahko delodajalec to naredi?
10.11.2010 13:01:48   
Volga
Definitivno ne. Naj grejo po mnenje h kakšnemu odvetniku, če bo šefica štalirala, drugače pa na inšpekcijo.

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
10.11.2010 14:01:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali lahko delodajalec to naredi?
10.11.2010 14:09:10   
jullie
..na takle način so mene hoteli zafrknit, ko sem šla na podpis aneksa za skrajšani delovni čas.. pod nos so mi dali pododbo za določen čas in mi rekli, da so vse tako dobile in da aneksi kao niso zakoniti..še dobro, da sem vse prej preštudirala..na koncu so seveda popustili in mi dali aneks..

..v glavnem js na njenem mestu ne bi nič podpisovala..če firma res želi naredit nekaj za določen čas potem naj da aneks, da bo stara pogodba po poteku aneksa še naprej v veljavi..

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali lahko delodajalec to naredi?
10.11.2010 14:23:16   
soncek.djukelica
IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82

Torej, da tu vprašam, če se katera malo bolj spozna na delovno pravno zakonodajo..
Včeraj je bila pri meni kolegica, zaposlena je za nedoločen čas, v podjetju imajo trenutno malo krize, manj dela, po novem letu pa na oddelku, kjer dela ona, izgubijo še eno večjo stranko... zato so vse tri zaposlene na tem oddelku (vse za nedoločen čas) dobile v podpis kao aneks k pogodbi, v katerem se jim zmanjšajo neki dodatki pri plači, ker je manj dela. In ko greš takole brat ta kao aneks, ti najprej pade v oči, da sploh ne gre za aneks, ampak za Pogodbo o zaposlitvi za določen čas enega leta, pač z vsemi elementi pogodbe, z zmanjšanimi ali ukinjenimi dodatki in stimulacijo.
 Na firmi so jim rekli, da je to mišljeno, da bo ukrep trajal eno leto, potem pa bo po starem naprej. In potem, ko še malo bereš, najdeš še en drobni tisk, kjer med drugim piše, da s podpisom te pogodbe prenehajo veljati vse druge pogodbe med delavcem in delodajalcem.
Njej tole smrdi do neba, meni pa tudi. Nekako mi logika pravi, da bi se firma rada znebila teh treh delavk, brez plačila odpravnine. Poteče pogodba in adijo, nimaš komu da se žališ, saj si podpisala. Če pa ukinejo oddelek in delavke ostanejo tehnološki višek, jim pa pripada odpravnina.
Ali delodajalec lahko to naredi? Zahteva podpis pogodbe za določen čas, kljub temu, da si tam zaposlen za nedoločen čas? Sploh takole, pod pretvezo nekega aneksa? A je taka pogodba sploh pravno veljavna,  če jo delavke podpišejo?



1. pogodbe za nedoločen čas, se ne sme spremeniti v določenega! Če se naredi nova pogodba ali aneks k pogodbi, mora biti točno določen datum, kdaj začne in kdaj se konča ta pogodba! pa razlog mora biti naveden( recimo starševsko varstvo, ko si na skrajšanem, ali premalo dela oz. naročil; vendar mora biti napisano tudi od kdaj do kdaj se dela, v bistvu mora biti pogodba čim bolj specificirana!
2. ni jo potrebno podpisat, če se ne strinja z njo, kak odvetnik bi seveda tudi pomagal,da jih pokliče, po mojem mnenju se inšpektorjev za delo skoraj nobeden ne boji, edino kak namig,da lahko vse skupaj pride v medije, bi pa znal čudežno delovati! pa ne mislim,da bi to res naredila, ker v tem primeru bodo vsi poslovni partnerji firme odšli k drugemu in vsi skupaj končajo na borzi!

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali lahko delodajalec to naredi?
10.11.2010 16:36:45   
Lepka
Hojla,
sem vodja kadrovske službe v večjem podjetju in me "srat" prime, ko vidim, kaj si kljub vsemu nekateri delodajalci še dovolijo. Pogodbe na opisan način ne morejo spreminjati, res pa lahko ponudijo novo "primerno" pogodbo v podpis, kar pomeni, da gre za enako stopjo izobrazbe, za nedoločen čas, ni pa nujno da za enako plačo in enak delovni čas....

Delodajalec lahko marsikaj naredi s spremebo sistemizacije delovnih mest, v tem primeru tudi lahko odpove pogodbo o zapolitvi iz poslovnih razlogov, vendar JA, v tem primeru pripada odpravnina.

Kolegica naj nove pogodbe nikakor ne podpisuje in naj se res obrne na pravnika s podoročja delovnih razmerij, ker konec koncev tudi kakšne tožbe ni slabo dobiti :). Tudi sama naj ne daje odpovedi, ker potem ne bo opravičena do denarnega nadomestila za brezposelnost.

Srečno!

(odgovor članu soncek.djukelica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali lahko delodajalec to naredi?
10.11.2010 18:53:52   
Klemy82
Hvala vsem,
sem ji dala link do teme pa so si malo prebrale vaša mnenja, je vprašala v kadrovski, kaj mislijo s to pogodbo za določen čas, da to ni noben aneks (dejansko piše Pogodba za dol čas in ne Ankes k pogodbi ****), pa ji je ženska rekla, da to je samo tako napisano, ker kao mora bit, da oni med sabo že vejo, za kaj se gre.user posted image Mislim, haloooo, no, kot da smo v neki Cigumigulandiji, tolk da ne potrjujemo dogovorov s pljuvanjem v dlani, kdo rabi pogodbe in zakone...
Pogodba je pa že pri pravniku, ki bo do konca tedna dal pisno mnenje, vsekakor pa ne mislijo nič podpisat, dokler ne bo po regelcih, če jih bodo ukinili, jih pa bodo, bodo vsaj odpravnino dobile.



_____________________________

Jst.

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali lahko delodajalec to naredi?
10.11.2010 19:01:26   
Anonimen
Bi rekla - ni čudno, da je firma kjer je, ker če tako delaš z ljudmi, ti na dolgi rok ne more iti dobro. Saj človek razume, da so časi boljši in slabši, in da so tako lahko tudi plače, ampak da te na suho nateg** user posted image . Ja, kar naj gredo naprej na ta način...

Prijateljica naj ničesar ne podpisuje. In naj si išče novo službo.

(odgovor članu Klemy82)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali lahko delodajalec to naredi?
10.11.2010 19:02:16   
Anonimen
Bi rekla - ni čudno, da je firma kjer je, ker če tako delaš z ljudmi, ti na dolgi rok ne more iti dobro. Saj človek razume, da so časi boljši in slabši, in da so tako lahko tudi plače, ampak da te na suho nateg** user posted image . Ja, kar naj gredo naprej na ta način...

Prijateljica naj ničesar ne podpisuje. In naj si išče novo službo.

(odgovor članu Klemy82)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali lahko delodajalec to naredi?
11.11.2010 6:27:20   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82
Ali delodajalec lahko to naredi? Zahteva podpis pogodbe za določen čas, kljub temu, da si tam zaposlen za nedoločen čas? Sploh takole, pod pretvezo nekega aneksa?

Zahtevati ne more, pričakuje pa lahko.
A je taka pogodba sploh pravno veljavna,  če jo delavke podpišejo?

Ja, je. Veljavna je vsaka pogodba, ki jo delavec in delodajalec podpišeta sporazumno in v kateri ni nezakonitih členov. Če se delodajalec in delavec torej dogovorita, da delavec ne bo več zaposlen za nedoločen čas, temveč za določenega, potem je to zakonito.

Ampak podpisati pa tega nikar!

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?