|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   mi pripada porodniska?
3.12.2010 14:10:32   
maktub
a bi mi lahko kaka to obrazlozila kajti od vsakega dobim drugačen odg. na CSD pa vedno se jim tko mudi da me je kr minila volja to sprasevat

v dec. upam  da dobim sluzbo in me zaposlijo za 6 m po preteku pa se za 6m.. vednar z možem si želiva se enega otroka in  v primeru da zanosim Aprila , Junija pa mi pogodba poteče in  mi nato se za 6m podaljsajo meni pripada porodniska?... kaj pa v priemru da mi ne podaljsajo?...slisala sem da si do 3m nosečnosti lahko tiho ... torej v mojem primeru bi morala biti do Junija oz. do podpisa nove pogodbe tiho?

kaj pa tale opcija ko te s.p. zaposli.. naj bi te lahko tudi 1m pred porod. dopustom?

se opravičujem ampak res mi ni jasno
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: mi pripada porodniska?
3.12.2010 14:23:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: maktub

a bi mi lahko kaka to obrazlozila kajti od vsakega dobim drugačen odg. na CSD pa vedno se jim tko mudi da me je kr minila volja to sprasevat

v dec. upam  da dobim sluzbo in me zaposlijo za 6 m po preteku pa se za 6m.. vednar z možem si želiva se enega otroka in  v primeru da zanosim Aprila , Junija pa mi pogodba poteče in  mi nato se za 6m podaljsajo meni pripada porodniska?... kaj pa v priemru da mi ne podaljsajo?...slisala sem da si do 3m nosečnosti lahko tiho ... torej v mojem primeru bi morala biti do Junija oz. do podpisa nove pogodbe tiho?

kaj pa tale opcija ko te s.p. zaposli.. naj bi te lahko tudi 1m pred porod. dopustom?

se opravičujem ampak res mi ni jasno



Seveda ti pripada.user posted image

(odgovor članu maktub)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: mi pripada porodniska?
3.12.2010 14:26:20   
zmajaz
[Da ti pripada običajna porodniška, je pomembno, da si zaposlena na dan pred nastopom porodniškega dopusta - kar pomeni, da ti ta pripada, četudi te en s.p. zaposli samo par dni prej. V takem primeru se ti za višino porodniške gledajo dohodki v zadnjih 12 mesecih pred oddajo vloge, za mesece brezposelnosti pa se upošteva 55% minimalne plače.

Za nosečnost ti po zakonu ni treba povedati prej kot 30 dni pred nastopom porodniške - seveda pa je povsem logično, da tega fizično ne moreš skrivati tako dolgo. user posted image Delodajalec pa te tudi NE SME sploh spraševati o nosečnosti ali načrtovanju nosečnosti, ko podpisuješ pogodbo.

Če si na dan nastopa porodniške brezposelna, imaš pa najmanj 12 mesecev zavarovanja za starševsko varstvo v zadnjih 3 letih pred nastopom porodniške (štejejo meseci, ko si prejemala: plačo, bolniško, porodniško, nadomestilo za brezposelnost z zavoda), pa ti pripada t.i. starševsko nadomestilo brez porodniškega dopusta, ki se računa takole: 55% minimalne plače +  2 % za vsak mesec zavarovanja za starš. varstvo v zadnjih 3 letih.

Če ne izpolnjuješ ne 1. ne 2. pogoja, pa dobiš samo fiksni starševski dodatek - 197 evrov.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 3.12.2010 14:27:39 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: mi pripada porodniska?
3.12.2010 14:55:34   
kristinaj
ti delaj na otročku ne se ozirat na dnar, če si nekaj želiš boš to tudi imela oz. dobila...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: mi pripada porodniska?
15.12.2010 13:57:47   
žareksonca
živjo vsi,ki ste tu goruser posted image
imam podobno vprašanje,pa vas prosim za odgovor.
sem brezposelna,prejemam dsp,sicer sem pa prej prejemala nadomestilo na zavodu.
pred tem pa sem bila redno zaposlena.do septembra 2009.
ker pa razmišljamo o novem članu me zanima,kako je s porodniško,kaj in koliko mi pripada.
hvala vam in naj vas greje ljubezen.user posted image

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: mi pripada porodniska?
15.12.2010 14:05:11   
zmajaz
Če si na dan nastopa porodniške brezposelna, se gleda 3 leta nazaj in če imaš v teh 3 letih najmanj 12 mesecev zavarovanja za starševsko varstvo (sem štejejo meseci, ko si prejemala: plače, bolniške, porodniške, nadomestilo za bezposlenost z zavoda), potem ti pripada starševsko nadomestilo v višini 55% minimalne plače + 2 % za vsak mesec zavarovanja v zadnjih 3 letih. Če tega ne izpolnjuješ, dobivaš 1 leto po porodu samo starševski dodatek v višini 197 evrov mesečno.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu žareksonca)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: mi pripada porodniska?
15.12.2010 21:49:02   
ZmajTolovaj
Đizs, zmajaz, pa ti si hujš ko CSD in ZZZS skup user posted image user posted image
Super, no. Jaz sem pa danes zrihtala polovični s.p. Juhuhu user posted image


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: mi pripada porodniska?
15.12.2010 21:51:29   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj
Jaz sem pa danes zrihtala polovični s.p. Juhuhu user posted image

Super user posted image  - se kar splača tole, pa zakaj ne bi koristili, če se da. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: mi pripada porodniska?
15.12.2010 21:55:13   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj
Đizs, zmajaz, pa ti si hujš ko CSD in ZZZS skup user posted image user posted image

Ma ene zadeve imam kar dobro naštudirane, pa potem, če že ravno vem, rada pomagam, ker temle referentkam na CSD-jih in ZZZS-jih je itak večinoma bolj kot ne odveč kaj dosti svetovati in te, četudi že slučajno vedo odgovor, raje pošiljajo od vrat do vrat, češ da one niso pristojne za določeno vprašanje - še sploh pa če gre za kake zaposlitve za gospodinjske pomočnice ipd. ozioroma za kar koli takega, kjer človek pač poskuša najti najboljšo varianto zase - CSD-ji pa pogosto gledajo, da bo varianta najboljša zanje. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: mi pripada porodniska?
16.12.2010 11:52:22   
žareksonca
hvala lepa zmajaz.user posted image
dobro da so forumi,ker glede csd-jev in zzzs-jev je dobesedno tako kot praviš.še huje pa je,če živiš v manjšem kraju.namesto,da bi ti svetovali in odgovorili na vprašanja,se zgražajo,kako lahko razmišljaš o otroku,če si pa brezposeln.
vidim tu o polovičnem s.p.-ju.mi lahko poveš kaj več še o tem?
hvala in naj vas greje ljubezenuser posted image

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: mi pripada porodniska?
16.12.2010 14:17:34   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: žareksonca
vidim tu o polovičnem s.p.-ju.mi lahko poveš kaj več še o tem?

To je pač koriščenje možnosti polovičnega (oziroma krajšega 4-7 ur) delovnega časa po porodniški, do 3. leta starosti otroka, če imaš 1 otroka, oz. do 6. leta starosti mlajšega otroka, če jih imaš več. Če si zaposlen, delaš pač 4, 5, 6 ali 7 ur (kolikor se odločiš) namesto 8, dobivaš plačo za te ure, kar jih oddelaš, delodajalec ti zanje tudi plača prispevke, za manjkajoče ure do 8 dnevno pa ti plačuje prispevke CSD in sicer od minimalne plače, ne glede na to, kako imaš sicer ti plačo. Če imaš s.p., je pa zadeva podobna, samo da si pač prispevke za 4 ure plačuješ sam (kot "sam svoj delodajalec"), za ostale 4 ure pa ti isto plačuje CSD prispevke od minimalne plače.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 16.12.2010 14:18:18 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu žareksonca)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?