|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   KD življenje - povišanje zav. premij???
25.11.2010 14:25:53   
KIKI****
Zanima me če je kdo zavarovan pri KD in če so mu ta mesec povišali zavarovalno premijo? Ste bili o tem obveščeni (kakorkoli - preko pošte, na položnici,...)? Jaz nisem bila in sem pravjezna na njih, resno razmišljam da se odpovem tistemu delu ki sem ga vplačala in vzamem preostalo ven samo zato ker so smotani z njihovim neiformiranjem. v 3 letih so mi povišali zavarovalno premijo že za 5 € (na 50 osnove). V 30 letih bo to krepko čez 1.500 € za v njihov žep, hvala lepa.

Jezna ko sršen...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: KD življenje - povišanje zav. premij???
25.11.2010 14:44:19   
zmajaz
Jaz imam še kar eno 50 eur, eno pa 56 eur (tu imam zraven vključeno nezgodno zavarovanje) - niso mi nič zvišali - sem šla zdajle na klik gledat, koliko so mi trgali.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: KD življenje - povišanje zav. premij???
25.11.2010 16:16:50   
firbc
mene so pa že 2x klicali s KD Group, da bodo v priodnjem letu nekakšne spremembe pri davčni ali dohodniski zakonodaji, pa da morajo to osebno predstaviti, da tega ne morejo storiti po telefonu

Pa kogarkoli vprašam, nihče ne ve o tem nič

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: KD življenje - povišanje zav. premij???
25.11.2010 16:19:49   
zmajaz
Eh - to že 2 leti govorijo in imajo v bistvu samo finto, da ti pridejo na dom predstavit svoj produkt in ti poskušajo uturit kako zavarovanje oz. varčevanje, ker se kao samo zdaj še ful splača, ko bo "novi zakon", pa se to ne bo več dalo tako in zato je treba skleniti police prej, ker za nazaj pa zakon ne bo urejal tega. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu firbc)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: KD življenje - povišanje zav. premij???
25.11.2010 17:07:23   
Arwenko
Niso mi nič zvišli zdaj ta mesec, še vedno je 60,51 skupaj z nezgodnim. Mi pa zvišajo 1x letno v skladu z inflacijo, da se ohranja realna vrednost zneska, ampak to itak vem, da mi, ker imam takšno pogodbo. 

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: KD življenje - povišanje zav. premij???
25.11.2010 17:25:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****

v 3 letih so mi povišali zavarovalno premijo že za 5 € (na 50 osnove).


Preden se jeziš poglej, kaj je zapisano v pogodbi. 3% na leto je lahko zgolj indeksacija ali drugače, usklajevanje z inflacijo.

(odgovor članu KIKI****)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: KD življenje - povišanje zav. premij???
25.11.2010 18:36:29   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****

v 3 letih so mi povišali zavarovalno premijo že za 5 € (na 50 osnove).


Preden se jeziš poglej, kaj je zapisano v pogodbi. 3% na leto je lahko zgolj indeksacija ali drugače, usklajevanje z inflacijo.


Pismo ej, veš da se res brezveze jezim. Točno tako kot si napisala, ... eh, sej ne bom mela dolgo denarja pri njih, bom kr kmal pobasala kolikor bompač dobila in dala denar kam drugam.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: KD življenje - povišanje zav. premij???
25.11.2010 18:40:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****

v 3 letih so mi povišali zavarovalno premijo že za 5 € (na 50 osnove).


Preden se jeziš poglej, kaj je zapisano v pogodbi. 3% na leto je lahko zgolj indeksacija ali drugače, usklajevanje z inflacijo.


Pismo ej, veš da se res brezveze jezim. Točno tako kot si napisala, ... eh, sej ne bom mela dolgo denarja pri njih, bom kr kmal pobasala kolikor bompač dobila in dala denar kam drugam.



Zakaj bi zamenjala? Finančno gledano, ti je to najslabša možnost, prekiniti zavarovanje v roku treh let. V tem času se namreč obračuna največ stroškov, ki ti zmanjšujejo vrednost police. Kamorkoli boš šla, boš v osnovi na zelo podobnem, na nizki vrednosti police prva tri leta.

(odgovor članu KIKI****)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: KD življenje - povišanje zav. premij???
25.11.2010 18:56:59   
zmajaz
Jaz imam več teh zadev - pa moram reči, da imam npr. pri Triglavu trenutno precej minusa, pri Grawe tudi, pri KD-ju je pa vse v plusu (pri KD-ju imamo 5 polic).

Ravno zadnjič sem za eno KD-jevo zadevo računala, da imam pri 500 evrih v 1 letu 50 evrov plusa, kar se mi zdi kar dosti za tako malo cifro in glede na to, kaki časi so - na banki ne bi dobila toliko obresti za 5000 evrov.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 25.11.2010 19:00:12 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: KD življenje - povišanje zav. premij???
25.11.2010 18:58:47   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Zakaj bi zamenjala? Finančno gledano, ti je to najslabša možnost, prekiniti zavarovanje v roku treh let. V tem času se namreč obračuna največ stroškov, ki ti zmanjšujejo vrednost police. Kamorkoli boš šla, boš v osnovi na zelo podobnem, na nizki vrednosti police prva tri leta.

Pa tole tudi 100% drži - če boš v tako kratkem času prekinila, si boš naredila samo izgubo.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: KD življenje - povišanje zav. premij???
25.11.2010 21:22:35   
Spark
Na te stvari je potrebno gledati dolgoročno. meni se zdi bolj pametno skleniti več različnih polic z nižjim zneskom vplačevanja, zato da imaš razpršeno, pa eden dela malo bolje, drugi malo slabše, pa se vse pogliha. Je pa to potrebno gledati kot neko res dolgoročno varčevanje in res ne računati na ta denar pred 10im letom.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: KD življenje - povišanje zav. premij???
25.11.2010 21:43:00   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Spark
Na te stvari je potrebno gledati dolgoročno. meni se zdi bolj pametno skleniti več različnih polic z nižjim zneskom vplačevanja, zato da imaš razpršeno, pa eden dela malo bolje, drugi malo slabše, pa se vse pogliha. Je pa to potrebno gledati kot neko res dolgoročno varčevanje in res ne računati na ta denar pred 10im letom.

Podpis. Zato pa mamo mi tolk polic z malimi zneski vplačil, da se več ven ne vidimo. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: KD življenje - povišanje zav. premij???
25.11.2010 21:49:57   
Anonimen
Tudi na dolgi rok je treba vedeti, da je donosnost teh polic zgolj malenkost nad bančno vlogo. Razočaranje največkrat izhaja ne iz lastnosti police same, ampak iz obljub in pričakovanj, ki jih je v nas vzbudil tisti, pri katerem smo polico podpisovali.

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: KD življenje - povišanje zav. premij???
26.11.2010 14:41:15   
KIKI****
Prav imate, ampak sej ne bom prekinla dans, jutri, letos, sigurno pa prej kot v 30 letih in tisti denar razpršila naprej.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: KD življenje - povišanje zav. premij???
26.11.2010 14:59:27   
Arwenko
Ja, podpis pod miljonarko. Jaz sem takrat delala na firmi, ki se je s tem ukvarjala, sicer v administraciji, pa vseeno in sem si sama naredila polico, samo uradni agent jo je pol podpisal. In dejstvo je, da če imaš realna pričakovanja okrog tega, da veš da tu ni neke jake donosnosti, da je to res še vedno primarno življenjsko zavarovanje res za primer, da se ti prej kaj zgodi, potem na koncu tudi ne boš razočaran, ko dobiš ven stvar. Vsi, ki pa nasedejo tistim kvazi informativnim izračunom, pa so seveda jezni. Podobno kot za stanovanjsko shemo, ko je bila zadnjič polemika. Ta izračun se ne imenuje zastojn "informativni". 

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: KD življenje - povišanje zav. premij???
26.11.2010 17:37:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****

Prav imate, ampak sej ne bom prekinla dans, jutri, letos, sigurno pa prej kot v 30 letih in tisti denar razpršila naprej.


Aha, ok, tole je pa čisto drugačna časovna perspektiva.
Načeloma je še tako, da je dobro počakati do 10. leta, ker potem ni več davka.  Kasneje pa čisto odvisno od potreb in sitaucije - ampak to boš videla čez 10 let.

(odgovor članu KIKI****)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: KD življenje - povišanje zav. premij???
26.11.2010 17:46:22   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Tudi na dolgi rok je treba vedeti, da je donosnost teh polic zgolj malenkost nad bančno vlogo. Razočaranje največkrat izhaja ne iz lastnosti police same, ampak iz obljub in pričakovanj, ki jih je v nas vzbudil tisti, pri katerem smo polico podpisovali.

Se strinjam.
Si pa načeloma kar nekaj na boljšem, saj je ponavadi še vedno višji donos od bančnih depozitov, ker gre za obdobje dalješ od 10 let ne plačaš davka, pa še življenjsko zavarovanje imaš zraven.
Kot pravi zmajaz je fajn imet po malo na večih koncih, pa se vse malo pogliha.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: KD življenje - povišanje zav. premij???
3.3.2011 9:47:19   
Maleal
A ve kdo kaj nardit v tem primeru,odkupla sem dve polici,za eno so mi nakazali denar-seveda več kot pol manj kot sem vložla,za drugo pa nimajo nikjer moje originalne police,so jo verjetno zgubili namerno ali ne,nimam pojma in zdaj mi ne nakažejo denarja,ker trdijo,da nisem poslala originala,kaj nardit v tem primeru,s tem da sem v to polico vložila 2200 eur,odkup pa bi prišel le 1100,s čim naj zdaj dokazujem,imam fotokopijo,a mi trdijo da ne morem s kopijo,popizdla bom,s tem da so me cel teden nateg.....da ne nakažejo,ker imajo dosti nakazil. Tak da to KD življenje je eno napizdovanje folka... januarja ko pa so prejeli police,pa sem ji po mailu poslala,če vse štima in me je klicala,da je vse vredu,da bo februarja nakazilo,zdaj pa čisto druga pesem,grrrrrrrr.


_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: KD življenje - povišanje zav. premij???
7.3.2011 9:08:39   
KIKI****
Če imaš kak njihov potrditveni mail, se zgovarjaj nanj. Poleg tega imaš ti polico tam, če si jo poslala tja (upam, da si poslala priporočeno?). Poleg tega, si se pri njih zavarovala na podlagi dokumenta in oni MORAJO imeti duplikat tvoje police v arhivu. Pojdi tja in tko dolgo teži tam, da ti jo najdejo. Kr naj mal delajo ;) Pa malo se bolj na trdo pogovori z njimi, jaz bi se.

(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: KD življenje - povišanje zav. premij???
29.3.2011 13:52:17   
niwaj
Še moja situacija: Sklenila sem polico za 30let. 56€ na mesec. Ker sem ostala brez zaposlitve, me zanima, ali se da polica zamrznit? Ali naj jo ukinem? Pri njih sem 3 leta. :S HELP!? 

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: KD življenje - povišanje zav. premij???
11.4.2011 19:07:00   
niwaj
No torej. Od lani se police več ne morejo zamrznit. Če jo zapreš, ne dobiš nič denarja. Tak je meni zdaj povedal ta KD-jevec ki je bil pri nas na obisku.  Groza

(odgovor članu niwaj)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: KD življenje - povišanje zav. premij???
11.4.2011 19:25:38   
eva1
Moja sestra jo je lih kakšen mesec nazaj zamrznila, jaz pa sem odkupila polico in so me ne vem kolkrat klicali, da lahko zamrznem in vzamen predujem..bla, bla...sam da nebi vn vzela..tako da pomoje so se tole ful zlagali, da ni več možno zamrznit policeuser posted image

(odgovor članu niwaj)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: KD življenje - povišanje zav. premij???
13.4.2011 16:36:04   
niwaj
Ma lj nevem, men je to vse tk čudno. Zavarovalni agent pri KD lahk postane glih vsak ko ma 5 min cajta. Komu verjet nevem...kr ta je glumu da se ne da zmrznit od lani novega leta naprej...Potem ko ga je moj ded 3x ornk nadrl, se je le spomnil da bi mogoče lahk vzela ta predujem in sm zdaj poslala prošnjo tja...zdaj pa čakamo.
Eh ta KD bo slej ko prej crknu. V nedogled ne morejo napizdovat folka.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: KD življenje - povišanje zav. premij???
13.4.2011 17:31:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: niwaj

No torej. Od lani se police več ne morejo zamrznit. Če jo zapreš, ne dobiš nič denarja. Tak je meni zdaj povedal ta KD-jevec ki je bil pri nas na obisku. 


Zahtevaj pisen odgovor.

Polica se ne more spremeniti čez noč! Lani si jo lahko odkupil, letos ne. Pogoji odkupa morajo biti navedeni v zavarovalni polici.

Zakon pravi:
(2) V primeru življenjskega zavarovanja in nezgodnega zavarovanja s pravico do povračila dela zavarovalne premije, mora obvestilo zavarovalcu poleg podatkov iz prvega odstavka obsegati tudi podatke o:
2. tabeli odkupnih vrednosti;
3. minimalni zavarovalni vsoti za spremembo zavarovanja v zavarovanje brez premije (kapitalizacija) in o pravicah iz takega zavarovanja.

Če ne boš dobila pisnega odgovora (eksplicitno ga zahtevaj), se obrni na Slovensko zavarovalno združenje ali na Agencijo za zavarovalni nadzor.

(odgovor članu niwaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: KD življenje - povišanje zav. premij???
18.4.2011 13:59:59   
*goldfish*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****

v 3 letih so mi povišali zavarovalno premijo že za 5 € (na 50 osnove).


Preden se jeziš poglej, kaj je zapisano v pogodbi. 3% na leto je lahko zgolj indeksacija ali drugače, usklajevanje z inflacijo.


točno to! Tak da nič bat, vse je ok :-)

_____________________________

Vse bitke v katere se zapletemo se zgodijo zato, da nas nečesa naučijo - tudi tiste, ki jih zgubimo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?