|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   priča prijateljici- koliko € za darilo?
21.3.2011 21:04:30   
lipikica
kmalu se bo poročila prijateljica. zanimajo me vaši predlogi koliko naj ji dam denarja za darilo? naj povem da sem frišna mamica, da trenutno nimava z možem svojega stanovanja in živiva s starši, da po porodniški nimam službe- toliko o finančnem položaju

še to- ima kdo kakšno idejo kako naj bi ji ta denar poklonila- ne v kuverti, ampak preko kake fore....

< Sporočilo je popravil lipikica -- 21.3.2011 21:05:38 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: priča prijateljici- koliko € za darilo?
21.3.2011 21:06:40   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: lipikica

kmalu se bo poročila prijateljica. zanimajo me vaši predlogi koliko naj ji dam denarja za darilo? naj povem da sem frišna mamica, da trenutno nimava z možem svojega stanovanja in živiva s starši, da po porodniški nimam službe- toliko o finančnem položaju


ja, koliko si ji pa zmožna dat? Predlogi, to je tako.....ne vem, naivno sprašvat. Predlogi....če maš orng plačo, prihranke, itd....valjda, da boš dal več, če nimaš nič, nimaš kaj dati. kaj pa vem. Kolk si pa misla dat?

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: priča prijateljici- koliko € za darilo?
21.3.2011 21:15:47   
ajataja
Ja težko je rečt jaz ti lahko samo povem koliko sva dobila midva pred letom in pol od prič,meni je bil priča brat in je dal 400e,možu je bil pa priča stric ki je dal 300e.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
21.3.2011 21:29:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: priča prijateljici- koliko € za darilo?
21.3.2011 21:32:31   
skrivnost
Tut jest mislim... po svojih zmoznostih...

drugac pa ideja... da jima daš v kovancih po en euro... ;)
lp

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: priča prijateljici- koliko € za darilo?
21.3.2011 21:57:08   
K_a_t_i
Glede na to, da je tvoja prijateljica, zagotovo ve v kakšni situaciji si. In najbrž niti ne pričakuje od tebe denarne podpore, ampak najboljšo prijateljico, ki bo njen najlepši dan delila z njo.
Da ne bo kasneje kakšne zamere, jo pa kar direkt vprašaj, če lahko kaj za poroko tudi ti prispevaš. Ponekod je praksa, da priča plača poročni album za mladoporočenca. Lahko se dogovorita, da častiš šampanjec. Morda poročno torto,... Ali pa "upreži" žlahto pa ji napecite pecivo za na slavje. Lahko kupiš poročni šopek, posodiš okrašen avto za mladoporočenca,. Če imata mladoporočenca že otroke, lahko ponudiš, da jih popaziš za kak dan med medenimi tedni,...V bistvu je mnogo stvari, ki jih lahko podariš, kaj točno si nevesta želi in si hkrati lahko ti privoščiš pa najbolje veš sama.

Še ideje za podarit denar (če se odločiš za to):
- okvir za sliko, noter zložiš denar v obliki drevesa (steblo+krošnja) - no, to je lažje, če cela skupina zbere denar
- v večini cvetličaren ti naredijo "ježka", ki ima bodice iz denarja
- odviješ kinderjajčka in v rumenjake zbašeš denar (seveda jih potem zaviješ nazaj)
- vzameš škatlo od čevljev, napneš vrvico in nanjo obesiš denar (pa še zaranžiraš, seveda)
- kupiš šparovec, daš noter denar in dopišeš "v krizi razbij"
- videla sem že šopek iz bankovcev


< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 21.3.2011 22:15:22 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu skrivnost)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: priča prijateljici- koliko € za darilo?
21.3.2011 22:16:41   
K_a_t_i
Aja - kovancev po 1€ jaz ne bi dajala. Bo imela potem preveč dela, da jih dobi v nek normalen bankovec...

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: priča prijateljici- koliko € za darilo?
21.3.2011 22:23:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

Da ne bo kasneje kakšne zamere, jo pa kar direkt vprašaj, če lahko kaj za poroko tudi ti prispevaš. Ponekod je praksa, da priča plača poročni album za mladoporočenca. Lahko se dogovorita, da častiš šampanjec. Morda poročno torto,... Ali pa "upreži" žlahto pa ji napecite pecivo za na slavje. Lahko kupiš poročni šopek, posodiš okrašen avto za mladoporočenca,. Če imata mladoporočenca že otroke, lahko ponudiš, da jih popaziš za kak dan med medenimi tedni,...V bistvu je mnogo stvari, ki jih lahko podariš, kaj točno si nevesta želi in si hkrati lahko ti privoščiš pa najbolje veš sama.

Še ideje za podarit denar (če se odločiš za to):


Kar nekaj dobrih in praktičnih idej, kot praviš, odvisnih od tega, kaj si prijateljica želi in potrebuje. Mogoče sploh ne potrebuje nečesa in je škoda, da si delaš stroške samo zaradi tega, da nekaj podariš.

Aja, še glede denarja, meni je grdo ga dajati v bankovcih, še bolj grdo pa v naprej opisanih idejah (saj verjetno je to marsikomu všeč user posted image , če se tako prakticira). Jaz bi kar na TRR nakazala, ob poroki pa bi ji izročila samo čestitiko.

(odgovor članu K_a_t_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: priča prijateljici- koliko € za darilo?
21.3.2011 22:44:33   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka


Aja, še glede denarja, meni je grdo ga dajati v bankovcih, še bolj grdo pa v naprej opisanih idejah (saj verjetno je to marsikomu všeč user posted image , če se tako prakticira). Jaz bi kar na TRR nakazala, ob poroki pa bi ji izročila samo čestitiko.

Sej men je tudi najbolj všeč, da je v kuverti - čim manjši - morda pripeta s klinčkom, ki ga držij tist luštkan Me to you medvedek.

< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 21.3.2011 22:47:06 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: priča prijateljici- koliko € za darilo?
22.3.2011 7:45:45   
tix
mene je prijateljica priča vprašala če rabiva kaj za v stanovanje in je to podarila 

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: priča prijateljici- koliko € za darilo?
22.3.2011 9:30:41   
alda
koliko nimam pojma..preseravat se in potem pol leta imet zalimana usta je brezveze..sicer pa prijateljica ziher ve,kakšna je tvoja situacija in te ni vzela za pričo zaradi darila.
Kar se pa načina "oddaje"darila tiče: midva z možem sva dobila denar naštiman v obliki rože nalimane na pokrov lončenega pekača¨!
Izvirno pa tudi ni bilo preveč očitno med ostalimi cvetovi ,pa še uporabno user posted image

< Sporočilo je popravil alda -- 22.3.2011 9:32:16 >


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu tix)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: priča prijateljici- koliko € za darilo?
22.3.2011 15:10:39   
*alja*
Jaz sem bila v podobni situaciji, brez službe z eno slabo plačo smo živeli. In sva bila priči on njemu jaz njej. Jaz bi ji dala več ampak takrat niva bila zmožna. Plačala sva prstane (nekje 380 evrov), poročno torto, mogoče še kako malenkost ki se je ne spomnim. Takrat nama pač ni šlo, da bi dala več in sva dala toliko koliko sva lahko.

_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: priča prijateljici- koliko € za darilo?
22.3.2011 17:42:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka


Aja, še glede denarja, meni je grdo ga dajati v bankovcih, še bolj grdo pa v naprej opisanih idejah (saj verjetno je to marsikomu všeč user posted image , če se tako prakticira). Jaz bi kar na TRR nakazala, ob poroki pa bi ji izročila samo čestitiko.

Sej men je tudi najbolj všeč, da je v kuverti - čim manjši - morda pripeta s klinčkom, ki ga držij tist luštkan Me to you medvedek.


Sem mislila, da imam samo jaz malo bolj čuden okus user posted image ...

(odgovor članu K_a_t_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: priča prijateljici- koliko € za darilo?
22.3.2011 21:58:44   
lipikica
ojoj,jaz sem mislila dat pa sto evrov, pa vidim da bi se bolj osmešila kot ne....
ja ona si je blazno mene želela pa se je bala da zaradi otroka ki je še majhen ne bom sprejela.malo bo težko s 5 mesečnim otrokom bit na poroki in se priča ampak ko sme videla kako si želi da sem jaz, je nisem mogla zavrnit. v stanovanju imata že vse, vse ker že nekaj časa živita skupaj. pri denarju sta veliko več kot midva, tako da res ne vem koliko naj dam

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: priča prijateljici- koliko € za darilo?
22.3.2011 22:01:58   
Anonimen
ojoj,jaz sem mislila dat pa sto evrov, pa vidim da bi se bolj osmešila kot ne


Ne vem, zakaj bi se osmešila user posted image .

Ma glej, če imata osnovno poštimano..in če je izbrala tebe za pričo, te sigurno ni zato, da bi dobila veliko darilo, ampak zato, ker si ji velika prijateljica. Jaz se sploh ne bi spraševala, ali se boš osmešila ali ne.

(odgovor članu lipikica)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
22.3.2011 22:20:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: priča prijateljici- koliko € za darilo?
22.3.2011 22:26:28   
Anonimen
Lipikica, sem si poskusila predstavljati, da se jaz poročim in da takole povabim odlično prijateljico, ki trenutno ni pri denarju - največ bi bilo to, da sprejme in da pride. Ma tudi če bi imela več financ, bi mi bilo to najbolj pomembno. Denar je za tistega, ki vse meri z njim in mu je to zelo pomembno, ali za kakšno bolj dolgočasno žlahto, ki ji je poroka dogodek leta in to, koliko je kdo dal, glavna tema vseh pogovorov.

Če sta prijateljici, naj te ne briga - namesto brige se raje veseli z njo, bo ziher bolj vesela user posted image .

(odgovor članu lipikica)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: priča prijateljici- koliko € za darilo?
22.3.2011 22:28:08   
K_a_t_i
Miljonarka je lepo napisala.
Edina stvar, ki sem jo vedno gledala, ko smo šli na kakšno poroko pa je bila, da sem dala vsaj toliko kot sem ocenila, da stane večerja (kar pa je pod 100€!). Kot pričo te bo sigurno porabila še za kaj drugega in denar ni najbolj pomemben user posted image .
Vzemi takole... Če bi ti za svojo pričo prosila svojo mlajšo sestro/brata, ki bi še študirala, bi razen tega, da ti stoji ob strani, pričakovala kaj od nje-ga?


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: priča prijateljici- koliko € za darilo?
23.3.2011 10:46:49   
StrawberrY

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

ojoj,jaz sem mislila dat pa sto evrov, pa vidim da bi se bolj osmešila kot ne


Ne vem, zakaj bi se osmešila user posted image .

Ma glej, če imata osnovno poštimano..in če je izbrala tebe za pričo, te sigurno ni zato, da bi dobila veliko darilo, ampak zato, ker si ji velika prijateljica. Jaz se sploh ne bi spraševala, ali se boš osmešila ali ne.


Podpis. Lepo napisano!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: priča prijateljici- koliko € za darilo?
23.3.2011 11:18:35   
mate0ja
IZVIRNO SPOROČILO: lipikica

ojoj,jaz sem mislila dat pa sto evrov, pa vidim da bi se bolj osmešila kot ne....
ja ona si je blazno mene želela pa se je bala da zaradi otroka ki je še majhen ne bom sprejela.malo bo težko s 5 mesečnim otrokom bit na poroki in se priča ampak ko sme videla kako si želi da sem jaz, je nisem mogla zavrnit. v stanovanju imata že vse, vse ker že nekaj časa živita skupaj. pri denarju sta veliko več kot midva, tako da res ne vem koliko naj dam


Lipikica ni vse v denarju. Denar se dobi zapravi in za spomin ne ostane nič. Svojo prijateljico poznaš, veš kaj ji je všeč, kaj prezira, kaj si želi .... podari ji nekaj kar bo lahko tudi čez dvajset, trideset, petdeset let vzela v roke in jo bo to spominjalo na najboljšo prijateljico, ki ji je polepšala poroko. Najbolj dragocena so darila, ki ti čez mnogo let privabijo solze v oči, ustavijo čas in te za nekaj trenutnutkov popeljejo nazaj v "tista lepa leta". Mogoče ročno zdelaj album, kupi trpežno in posebno vazo in vanjo daj kaj vgravirat ...




_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: priča prijateljici- koliko € za darilo?
28.3.2011 15:59:08   
mladika
Kupi kak lep okvirček,izberi kako vajino skupno fotografijo,jo povečaj in daj v okvir,zraven zadaj pa lahka daš kuverto z everčki (pač tolk kot lahk),pa daš aranžirat!!

_____________________________

Mi še zmeram upamo!!!:)

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: priča prijateljici- koliko € za darilo?
29.3.2011 15:26:16   
barni
Če je res prava prijateljica, potem ti ni treba dati ničesar - ona si je zaželela tvoje prisotnosti in to je tvoje darilo za njo.

Če bi se sama poročila, bi izrecno naročila, da ne želim ničesar od prič v denarju, lahko mi kvečjemu pripravijo kako foro, dogodek ali kaj podobnega (recimo kak album s slikami od majhnega, kako foro iz mladosti, napišejo kak hecen govor...). To bi mi pomenilo veliko več kot pralni stroj, posoda ali gotovina. Zadnjič mi j ekolegica rekla, da je oče hčerki na poroki pripravil foro; ob polnoči, ko je bila torta, sta hotela zarezati, pa ni šlo. Jasno, ker je bila iz stiroporja, čeprav je zgledala kot prava! Pa ni noben vedel, da se je to dogovoril z organizatorjem. Meni bi bilo to res štosno.

Meni je zoprno že, ko povabim na RD, pa imajo potem vsi polne roke dela s tem, kaj prinesti. In zato ponavadi povabim tik pred zdajci, da ne utegnejo nič kupiti, pa se imamo vseeno zelo zelo lepo! Meni je bistvo da pridejo, ne pa da mi kaj nosijo. Na zadnje, ko sem povabila prijatelje, sem bila ful vesela, da se je spomnila od zadnjega snidenja moje neizpolnjene želje po čokoladni torti (bila je gužva v slaščičarni) in mi je prinesla nekaj kosov res ful dobre čokoladne torte, katero smo vsi z užitkom pojedli.

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: priča prijateljici- koliko € za darilo?
20.5.2011 7:46:49   
Pupa83
tudi sama bom v kratkem priča prijatelju na poroko in tudi jaz ne vem koliko denarja naj dam... user posted image  saj vem, da nisem bila izbrana kot priča zaradi denarja, hkrati pa tudi to, da se pričakuje, da bom nekaj zraven primaknila-pa ne vem koliko naj user posted image

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: priča prijateljici- koliko € za darilo?
19.6.2011 0:01:25   
Roberta69
Če je prijateljica, vprašaj. Jaz vem, da bi svoji priči rekla, da naj niti slučajno za nič ne zapravlja, jaz bi bila vesela zgolj kakšne pozornosti, v smislu pesmice, posvetila... Pri nas vedno naročimo tako za vse krste, rojstne dneve, itd., da naj nihče ne daje nič, ker res nič ne rabimo (se sicer tega najbolj ne držijo), ampak mi res od nikogar nič ne pričakujemo in nam je čisto odveč obremenjevat ljudi, čeprav je tako v navadi, ampak navade se lahko spremenijo user posted image .

(odgovor članu Pupa83)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: priča prijateljici- koliko € za darilo?
19.6.2011 0:27:32   
Arwenko
Jaz od moje nisem pričakovala nič in sem ji to tudi že povedala, ko sem jo prosila, da bo priča. Mi je pa pomagala pri par zadevah, pa na dan poroke, pa luštno dekliščino mi je organizirala in tisto so punce plačale, to je bilo edino.

(odgovor članu Roberta69)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?