|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Obrazci za porodniško
9.12.2011 17:51:52   
Sun.Princess
Pozdravljeni. Tolk je že napisanga o vsem tem,ma bolj ko berem slabše je...mam občutek da sem res že kot en idiot...user posted image user posted image user posted image

Bolj kot gledam strani CSD, manj mi je jasno, kateri obrazec oz. katere vse papirje moram dati na CSD za čisto običajno porodniško.
Rada bi vse te papirje uredila že preden grem na CSD,da mam že vse s sabo,ker moram te stvari urejat v občini stalnega bivališča (na primorskem) živim pa v Lj,pa da se ne vozakam sem ter tja ne vem kolikokrat...

LP,vsem skupaj! user posted image


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Obrazci za porodniško
9.12.2011 21:34:37   
kajajaka
Papirje - prazne obrazce dobiš na katerikoli CSD (enega zase za porodniško, enega za očetovski dopust).
Kar je osebnih podatkov izpolniš sama, dohodke za zadnjih 12 mesecev ti izpolnijo v službi. In potem greš s tem in s potrdilom ginekologa o datumu poroda na svoj CSD - lahko po moje tudi pošlješ po pošti, če ti je tako odročno. Pokliči pa vprašaj, če se da.
In to je to. Odločbo dobiš po pošti.

(odgovor članu Sun.Princess)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Obrazci za porodniško
9.12.2011 21:53:38   
kimica86
IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

In potem greš s tem in s potrdilom ginekologa o datumu poroda na svoj CSD - lahko po moje tudi pošlješ po pošti, če ti je tako odročno.


Ginekologi ne dajejo več potrdil. Skopiraš prvo in peto stran materinske knjižice.. Vsaj mislim, da je peta stran (tam kjer so vsi podatki) in to zadostuje.. To kopijo priložiš zraven na CSD- ju..

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Obrazci za porodniško
9.12.2011 22:04:25   
caramel
Obrazce lahko tudi sprintaš: http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/porodniskiDopust.asp

(odgovor članu Sun.Princess)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Obrazci za porodniško
10.12.2011 13:20:16   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: kimica86

IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

In potem greš s tem in s potrdilom ginekologa o datumu poroda na svoj CSD - lahko po moje tudi pošlješ po pošti, če ti je tako odročno.


Ginekologi ne dajejo več potrdil. Skopiraš prvo in peto stran materinske knjižice.. Vsaj mislim, da je peta stran (tam kjer so vsi podatki) in to zadostuje.. To kopijo priložiš zraven na CSD- ju..



Jaz sem ga pred točno 6 dnevi še dobila... user posted image  Tako, da ne vem... morda je pri vas kaj drugače. Moja gin. še izdaja potrdila!! Tudi na CSD mi ni nič rekla, da ga ne rabi in tudi v službi ga je referentka vzela...

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Obrazci za porodniško
10.12.2011 15:12:14   
kimica86
IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

Jaz sem ga pred točno 6 dnevi še dobila... user posted image  Tako, da ne vem... morda je pri vas kaj drugače. Moja gin. še izdaja potrdila!! Tudi na CSD mi ni nič rekla, da ga ne rabi in tudi v službi ga je referentka vzela...


Hmmm.. Ne vem.. Zgleda ni povsod enako.. Pri nas v Kopru ni potrebno. Ko sem klicala svojega G, mi je sestra rekla, da skopiram samo materinsko in to je to.. In res je bilo tako user posted image Ker tudi ta potrdila so zamudna.. Milijon papirologije in ne veš več kam bi z njo.. Drugače pa lahko vsak vpraša na CSD- ju kaj in kako user posted image

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Obrazci za porodniško
11.12.2011 13:57:10   
Matkurja

IZVIRNO SPOROČILO: Sun.Princess

Pozdravljeni. Tolk je že napisanga o vsem tem,ma bolj ko berem slabše je...mam občutek da sem res že kot en idiot...user posted image user posted image user posted image

Bolj kot gledam strani CSD, manj mi je jasno, kateri obrazec oz. katere vse papirje moram dati na CSD za čisto običajno porodniško.
Rada bi vse te papirje uredila že preden grem na CSD,da mam že vse s sabo,ker moram te stvari urejat v občini stalnega bivališča (na primorskem) živim pa v Lj,pa da se ne vozakam sem ter tja ne vem kolikokrat...

LP,vsem skupaj! user posted image






Zase izpolniš obrazec http://www.csd-lj-siska.si/pdf/S-1-1_VLOGA_MATERE_ZA_UVELJAVITEV_PRAVIC_OB_ROJSTVU_OTROKA.pdf , tega http://www.csd-lj-siska.si/pdf/Priloga%20S-1_POTRDILO_DELODAJALCA_O_ZAPOSLITVI_IN_PODATKIH_O_PLACI.pdf ti izpolnijo v službi. Partner oz. mož pa mora oddati http://www.csd-lj-siska.si/pdf/S-1-2_VLOGA_OCETA_ZA_UVELJAVITEV_PRAVIC_OB_ROJSTVU_OTROKA.pdf in isti obrazec od delodajaca kot ti.
To so osnovni štirje obrazci. Če bosta dopust za nego otroka uveljavljala oba, recimo vsak po 4 ure dnevno, ali eden nekaj mesecev, drugi nekaj, potem je treba izpolniti en obrazec. Pa če nista poročena in bi očetovstvo rada prej uredila (je treba, če želi oče otroka koristiti očetovski dopust) lahko naredite zapisnik na CSD. morata pa biti prisotna oba, potrebuje pa se osebni dokument.

(odgovor članu Sun.Princess)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Obrazci za porodniško
11.12.2011 18:09:52   
Sun.Princess
Matkurja najlepša hvala za odgovor. Točno to sem rabila. :) Da ne printam vse une solate na koncu pa še ne bi blo pravilno... :)

Se pravi te 4 obrazce printnem in to je to. Hvala še 1x!!
LP

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Obrazci za porodniško
11.12.2011 18:23:19   
AnonimnaX
Mene pa zanima glede obrazca, ki mi ga izpolni delodajalec - tam je rubrika, da je delodajalec seznanjen, da bom koristila porodniško v obliki polne odsotnosti od-do. Kako pa jaz delodajalcu sporočim točen datum od-do? PDP imam 29.5.2012. A to kar sama izračunam in mu sporočim ali kako? In še to, tam moram verjetno obkljukati "porodinška" in "dopust za nego in varstvo otroka" ali kako?

(odgovor članu Sun.Princess)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Obrazci za porodniško
11.12.2011 18:46:59   
Matkurja
Kdaj začneš porodniško si lahko izračunaš na strani od CSD Šiška. Kdaj pa končaš pa so meni pustili prazno, se jim sporoči, ko boš rodila. Isto je pri partnerju. Mi smo pustili prazno, pa potem izpolnijo, ko jim oče po rojstvu pride povedat naknadno, kdaj bo začel koristit. Edino obkljukat mora, ali bo koristl v enem kosu al po dnevih. Mi smo tudi pri neplačanem dopustu obkljukali po dnevih, dneve je pa rekla, da se sporoči kasneje in jih še vedno lahko koristi v enem kosu, samo je pač treba napisat vse datume.
Sicer pa če imaš tako pozno PDP se ne sekiraj še o tem. Itak se lahko vlogo odda najprej 60 dni pred PDPjem, se pravi pri tebi enkrat konec marca.

< Sporočilo je popravil Matkurja -- 11.12.2011 18:48:30 >

(odgovor članu AnonimnaX)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Obrazci za porodniško
11.12.2011 19:55:24   
kimica86
http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/izracunOSNOVA.asp

To naj bi bil link, kjer si izračunaš kdaj začneš s porodniško.. Ti začneš s porodniško 1.5.2012, če imaš PDP 29.05.2012 (28 dni prej).. Načeloma, če začneš s porodniško 1.5.2012, končaš s 1.5.2013 (365 dni).. Delodajalec ti napiše pač od 1.5.2012, do kdaj pa ti lahko dopiše tudi CSD, ker je samoumevno kdaj pričneš delat- razen v primeru nedonošenčka..

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Obrazci za porodniško
2.3.2012 10:56:27   
wisteria
Kako pa je z izpolnjevanjem obrazca če si v zadnjem letu pred nastopom porodniške zamenjal več delodajalcev? Ti mora potem rubriko z osebnim dohodkom (priloga S-1) vsak delodajalec izpolniti za tisti del leta, ko si bil zaposlen pri njemu? Če je imela katera podobno situacijo, bi bila vesela razlage :)

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Obrazci za porodniško
2.3.2012 11:02:06   
petea
ja, vsak delodajalec ti mora izpolniti svoj list za tvoje prihodke

(odgovor članu wisteria)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Obrazci za porodniško
9.3.2012 23:37:33   
Taddy78
Tudi jaz nisem potrebovala potrdila od ginekologinje. Je rekla, da se to več ne dela. Je pa na CSD-ju na mojo vlogo samo prepisala PDP iz materinske.
Ampak to je bilo pred to zmedo z novim sistemom...lahko, da so to sedaj spet spremenili.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?