|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prenos dopusta v JU
19.8.2013 16:19:32   
mala zirafa
Ker mi bo letos ostalo 20 dni letnega dopusta zaradi bolniške, potem pa porodniška, me zanima ali se mi avtomatsko ves prenese v naslednje leto ali sam del?Nekje sem izbrskala da ga lahko poabim do konca drugega leta.
Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prenos dopusta v JU
19.8.2013 16:29:11   
magdalenica
Od celotnega letnega dopusta za leto 2013 moraš v 2013 izrabiti vsaj 10 dni dopusta (sicer teh 10 dni zapade), ostalo lahko preneseš v 2014. "Lanski" dopust lahko izkoristiš najkasneje do 30.6. 2014.

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prenos dopusta v JU
19.8.2013 16:53:26   
elevitka
NE BO DRŽALO !

V kolikor imaš pogodbo za nedoločen čas in pred nastopon bolniške nisi mogla koristiti dopusta, potem pa iz bolniške preideš neprekinjeno v porodniško imaš pravico LD izrabit do decembra naslednjega leta.

glej 162. člen ZDR1 - 4. TOČKA

(4) Delavec ima pravico izrabiti ves letni dopust, ki ni bil izrabljen v tekočem koledarskem letu oziroma do 30. junija naslednjega leta zaradi odsotnosti zaradi bolezni ali poškodbe, porodniškega dopusta ali dopusta za nego in varstvo otroka, do 31. decembra naslednjega leta.

_____________________________

Biti pripravljen je veliko, znati čakati, je še več, toda izkoristiti pravi trenutek, je vse.

(odgovor članu magdalenica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prenos dopusta v JU
20.8.2013 8:10:28   
HuAnita

IZVIRNO SPOROČILO: magdalenica

Od celotnega letnega dopusta za leto 2013 moraš v 2013 izrabiti vsaj 10 dni dopusta (sicer teh 10 dni zapade), ostalo lahko preneseš v 2014. "Lanski" dopust lahko izkoristiš najkasneje do 30.6. 2014.



do konca junija ali julija - je to zdja po novem? Letos se je dalo do konca juija....

(odgovor članu magdalenica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prenos dopusta v JU
20.8.2013 8:51:28   
liliana
Letos marca je bil sprejet nov Zakon o delovnih razmerjih.....v veljavo je stopil mesec dni po sprejemu, torej aprila......precej sprememb je ravno pri koriščenju dopusta.......zato si preberite glede dopusta člene novega ZDR-1 tam nekje od 160. člena naprej.....drži to, kar je prilepila elevitka.......

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prenos dopusta v JU
20.8.2013 9:58:32   
mala zirafa
Zaposlena sem za ned.čas že nekaj let, in ker nam narava dela dopušča koriščenje dopusta pretežno v času šol. počitnic in mostov, mi je zaradi nastopa bolniške s 4.6. letos ostalo oz. mi ostane 20 dni. 3.10. pa začnem porodniško.
Se pravi če sem prav razumela lahko teh 20 dni koristim naslednje leto po izteku porodniške?
Drugače pa najlepša hvala za info.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prenos dopusta v JU
20.8.2013 10:30:28   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mala zirafa

Zaposlena sem za ned.čas že nekaj let, in ker nam narava dela dopušča koriščenje dopusta pretežno v času šol. počitnic in mostov, mi je zaradi nastopa bolniške s 4.6. letos ostalo oz. mi ostane 20 dni. 3.10. pa začnem porodniško.
Se pravi če sem prav razumela lahko teh 20 dni koristim naslednje leto po izteku porodniške?
Drugače pa najlepša hvala za info.


Ja.....

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prenos dopusta v JU
20.8.2013 18:41:13   
elevitka

IZVIRNO SPOROČILO: mala zirafa

Zaposlena sem za ned.čas že nekaj let, in ker nam narava dela dopušča koriščenje dopusta pretežno v času šol. počitnic in mostov, mi je zaradi nastopa bolniške s 4.6. letos ostalo oz. mi ostane 20 dni. 3.10. pa začnem porodniško.
Se pravi če sem prav razumela lahko teh 20 dni koristim naslednje leto po izteku porodniške?
Drugače pa najlepša hvala za info.



TOČNO TAKO ...pa lep izkoristek podaljšane porodniške !

_____________________________

Biti pripravljen je veliko, znati čakati, je še več, toda izkoristiti pravi trenutek, je vse.

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prenos dopusta v JU
20.8.2013 21:47:42   
*bubi*

IZVIRNO SPOROČILO: mala zirafa

Zaposlena sem za ned.čas že nekaj let, in ker nam narava dela dopušča koriščenje dopusta pretežno v času šol. počitnic in mostov, mi je zaradi nastopa bolniške s 4.6. letos ostalo oz. mi ostane 20 dni. 3.10. pa začnem porodniško.
Se pravi če sem prav razumela lahko teh 20 dni koristim naslednje leto po izteku porodniške?
Drugače pa najlepša hvala za info.


ampak ne pozabi, da boš morala izkoristiti še nekaj novega dopusta, da ti ne propade.

Če se bojiš, da ti delodajalec tega ne bo omogočil (zaradi zgoraj napisanega) razmisli, da bi koristila porodniško krajši čas in nato dopust - stari in novi, na dopust za nego pa gre očka.

Jaz bi se z delodajalcem skušala prej pogovoriti okoli tega, ker odločbe o dopustu za nego naknadno nočejo spreminjati (razen v posebnih okoliščinah).


_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prenos dopusta v JU
21.8.2013 8:54:13   
petea
ne da odločbe nočejo spreminjati, ne smejo je brez utemeljenega razloga

lahko pa, če v času nosečnosti še ne ve, kako bo lahko pokoristila dopust in kombinirala s starševskim dopustom,  da ločeno vlogo, najprej za materinski dopust, ki ga lahko koristi samo mama in samo v celoti, nato pa po 3 mesecih odda (oz. skupaj s partnerjem oddata) na CSD še vlogo za koriščenje starševskega dopusta,



mala zirafa,
če si boš del starševskega dopusta (do 75 dni) prenesla na kasnejši čas, pa upoštevaj, da se potem 'porodniška' upošteva kot 80 % osnove (oz. glede na nove določbe varčevalnega zakona ne vem, ali se upošteva 80 % od celotne osnove ali od znižane 90 % osnove)

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?