|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Lepe (resnicne?) misli...
9.12.2014 10:20:30   
Frodo Bisagin
Zanimive misli o obdarovanju:


"Pozdravljeni!

Prvi izmed dobrih mož – Miklavž oz. Nikolaj je že prinašal darila. Sledijo mu še drugi, boljši in radodarnejši.

Ves čas poslušam, kako darila prinašajo pridnim. Spomnim se izsiljenih in evforičnih kričanj otrok na vprašanje ali so bili pridni: »SMOOOOO!!!« In so dobili darila. Ker so bili pridni.
Tisti, ki z darili nagrajujejo pridnost, niso dobri ljudje. Za pridne nas imajo takrat, ko delamo tisto, kar oni hočejo. Če nas za to nagrajujejo, potem to niso darila. So (pod)kupnina in plačilo za ubogljivost, ustrežljivost, ponižnost.
Dobri možje lažejo. Starši lažejo. Daril ne dobijo pridni, ampak ljubljeni.

Resnično dobri ljudje obdarujejo, ker hočejo obogateti drugega – obogateti za spoznanje, da ni sam, da je spoštovan, razumljen, sprejet, ljubljen. Obogateti za spoznanje, da obstajajo sočutni ljudje, da je človek človeku Človek.
Dobri ljudje v zameno ne zahtevajo ničesar. Ne hvaležnosti, ne zahval, ne pohval, ne slik v medijih, ne medalj, ne (po)vračila.

Le en način, ko z obdaritvijo drugega bogatiš samega sebe, je dopusten – v tišini svoje duše si v mislih sporočiš: naredil sem nekaj dobrega. In začutiš ponos, veselje, ljubezen. Bogastvo. Ker si dal. Brezpogojno dajanje je najčistejša ljubezen. Ekstrakt ljubezni.

Darila dobijo ljubljeni. Darila dobite, ker vas nekdo ljubi, ker vas ljubi vesolje. Za prejeta darila niste dolžni nikomur nič. Le trudite se biti ljubljeni: sočutni, razumevajoči, prijazni, pošteni, pravični, dobri. Prejeli boste veliko daril.

Če koga ljubite, mu podarite najdragocenejše, kar imate – svoj čas. Družite se. Prijateljujte.

Če se ljubite, si vzemite dovolj časa zase in se vsak dan znova vprašajte: "Kaj bom danes dobrega naredil zase?"
"

IMO obdarujemo tudi zato ker je to navada, ker je treba, ker se spodobi, ker se pricakuje, ker bo sicer "ogenj v strehi".....

Iz kaksnega razloga (razlogov) obdarujete ?




Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Lepe (resnicne?) misli...
9.12.2014 12:46:30   
RIJA*
fajn tema in čas za razmišljanje....

čedalje bolj se mi zdi, da smo preveč obremenjeni s temi darili. vedno MORA biti neko darilo, nekaj MORAMO nesti, če gremo na obisk.. vedno nekdo gleda, če si nazaj prinesel dovolj drago darilo v dovolj veliki vrečkiuser posted image tako, da je vsaj zame, v zadnjem času tole vsesplošno in vednosplošno obdarovanje postalo čisto mimo.

nekoč, se nismo obdarovali tako masovno, edino, če je prišla teta na obisk, 2x letno, sem dobila kakšno čokolado in kakšen dinar....pa kakšno pupo iz italije, ki je pri nas ni bilo je znal stric prinesti....ampak družili smo se pa bistveno več. kava tu, retaš tam in kartanje pozno v noč. in imeli smo se lepo.

zdaj pa je vse to postalo nekakšen MUS in se mi je začelo zelo upirati.

ravno danes pride mali, da "morajo" prinesti nekaj v šolo za Anino zvezdico.....verjetno res ni rekla, da morajo, ampak če hočejo....ampak kateri tretješolec pa želi biti tisti, ki ne bo prinesel nekaj? pa halo....manipulacija na višku. mogoče bodo prinesli tudi taki, ki bodo potem pozneje tak paket tudi dobili....user posted image user posted image

sama podarjam vsako leto manj....malenkosti pač. pa če povem po pravici, se niti več ne trudim sama kaj izdelati, ker ima to vrednost pri zelo malo ljudeh. vsi imajo polna usta, kako je to oh in sploh....potem pa podarijo naprej user posted image

torej obdarujem sina, starše, ki mi skozi vse leto veliko, veliko pomagajo in se jim vsaj malo oddolžim za vse....sinu pač, ker bi bil strašno razočaran, če on ne bi dobil darila....edini v razredu user posted image , strašem vračam dobroto in ker določene stvari rabita, pa si jih ne moreta privoščiti....prijateljev se spomnim z res kakšno malenkostjo....naredim pa vsako leto njami božični čili za prijatelje in nam je to bolj pomembno, kot sama darila....

torej: pri meni je to preveliko obdarovanje doseglo prej kontra efekt: ne maram ga več preveč.


(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Lepe (resnicne?) misli...
9.12.2014 15:05:02   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

fajn tema in čas za razmišljanje....

čedalje bolj se mi zdi, da smo preveč obremenjeni s temi darili. vedno MORA biti neko darilo, nekaj MORAMO nesti, če gremo na obisk.. vedno nekdo gleda, če si nazaj prinesel dovolj drago darilo v dovolj veliki vrečkiuser posted image tako, da je vsaj zame, v zadnjem času tole vsesplošno in vednosplošno obdarovanje postalo čisto mimo.

nekoč, se nismo obdarovali tako masovno, edino, če je prišla teta na obisk, 2x letno, sem dobila kakšno čokolado in kakšen dinar....pa kakšno pupo iz italije, ki je pri nas ni bilo je znal stric prinesti....ampak družili smo se pa bistveno več. kava tu, retaš tam in kartanje pozno v noč. in imeli smo se lepo.

zdaj pa je vse to postalo nekakšen MUS in se mi je začelo zelo upirati.

ravno danes pride mali, da "morajo" prinesti nekaj v šolo za Anino zvezdico.....verjetno res ni rekla, da morajo, ampak če hočejo....ampak kateri tretješolec pa želi biti tisti, ki ne bo prinesel nekaj? pa halo....manipulacija na višku. mogoče bodo prinesli tudi taki, ki bodo potem pozneje tak paket tudi dobili....user posted image user posted image

sama podarjam vsako leto manj....malenkosti pač. pa če povem po pravici, se niti več ne trudim sama kaj izdelati, ker ima to vrednost pri zelo malo ljudeh. vsi imajo polna usta, kako je to oh in sploh....potem pa podarijo naprej user posted image

torej obdarujem sina, starše, ki mi skozi vse leto veliko, veliko pomagajo in se jim vsaj malo oddolžim za vse....sinu pač, ker bi bil strašno razočaran, če on ne bi dobil darila....edini v razredu user posted image , strašem vračam dobroto in ker določene stvari rabita, pa si jih ne moreta privoščiti....prijateljev se spomnim z res kakšno malenkostjo....naredim pa vsako leto njami božični čili za prijatelje in nam je to bolj pomembno, kot sama darila....

torej: pri meni je to preveliko obdarovanje doseglo prej kontra efekt: ne maram ga več preveč.




podpis Rija!

Žal je ratalo vse skupaj samo eno preseravanje v smislu "nek se vidi razkoš" ,
pa če naslednji mesec bo kaj za v lonc dat al ne. Glavno da se lahko pohvali, kako drago igračo ali parfum je kupil oz podaril



_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Lepe (resnicne?) misli...
9.12.2014 17:29:41   
LuLu
ne maram obdarovanj zato, ker bi se pač naj podarjalo. Ožja družina si nekaj malega podarimo za te praznike, ko se enkrat dobimo na kosilu, z ostalimi pa si želim le druženje, kot ponavadi čez leto. Brez daril... če je treba tudi odpovem kako srečanje, če vem, da bodo nosli vrečke

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Lepe (resnicne?) misli...
9.12.2014 19:04:06   
Stanislava_
Nič ni mus.
Podarjam kadar želim in kolikor želim, od nič do veliko.

Zadnje darilo je bila nagrada za eno petko v šoli. Grozno, ne? Ker je bila kontrolka takoooooo težka kot nobena do sedaj in sem seveda držala pesti, da je bila vseeno dobro rešena. Ko je prišla popravljena, še z nekaj zamude, je bila nagrada šoping kar tako. Da podelim veselje ob odličnem rezultatu in odgovorim na vprašanje, zakaj pa za ostale petke ne tako.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Lepe (resnicne?) misli...
9.12.2014 20:03:32   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Grozno, ne?


ne.

pri nas to pali.
je mali ful pameten po eni strani, po drugi pa se mu svira za vse...in tako so njegove slovenske naloge zgledale bolj kot modro rdeče....

sem prosila, sem se drla, sem kaj pa vem kaj še vse....pa nič ni pomagalo.

pa sem na koncu rekla: če napišeš sesavek brez napake, lahko igraš eno uro igrice (med tednom je to prepovedano)....in valda, mulo ni pozabil niti ene pike.

za petko dobi nekaj cekinčkov, da si špara potem za igrice...ker žepnino nekak pozabimo dajat....pa moram rečti, da je pri njemu to edina večja motivacija....ma briga njega, da SE UČI ZA SEBE user posted image
user posted image user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Lepe (resnicne?) misli...
9.12.2014 21:00:05   
liliana
Kaj pa vem....obdarujemo se verjetno iz tradicije......nič pretirano dragega, malenkosti....in sama imam vseeno (kljub vsesplošnemu modernemu zgražanjuuser posted image ) rada decemberske praznike......v službi dobimo darila na raznih zaključkih, Miklavž obdari otroke, pozneje še jezušek prinese darilo pod jelko......meni so ti prazniki in tudi obdarovanje lepi......tudi rada obiščem božične sejme, marsikdaj tudi tam kaj kupim za svojo dušo......

Zdaj pa če se nekdo obdaruje z dragimi darili se pač obdaruje.......saj kdo tudi da za parfum ali kremo, ali torbico 200 EUR, nekdo drug pa pač zgolj 20......sto ljudi sto čudi.....

Skratka.....rada imam decemberske praznike......darila, piškotke, tudi prekomerno nažiranje in pitje (grem potem pač januarja na dietouser posted image ....)

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Lepe (resnicne?) misli...
9.12.2014 21:10:26   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Grozno, ne?


ne.

pri nas to pali.


Pri nas ni bila motivacija, ampak darilo kar tako - ker je tako pač naneslo user posted image .

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Lepe (resnicne?) misli...
9.12.2014 21:12:56   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

in sama imam vseeno (kljub vsesplošnemu modernemu zgražanjuuser posted image ) rada decemberske praznike......


To zgražanje je itak brezveze.

Če mi ne paše, se ga ne grem in doma kvačkam user posted image .

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Lepe (resnicne?) misli...
9.12.2014 23:40:54   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Če mi ne paše, se ga ne grem in doma kvačkam user posted image .



jaz pa ne znam kvačkati user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Lepe (resnicne?) misli...
10.12.2014 7:32:34   
uškinamama
Kot že rečeno user posted image rada obdarujem in sem obdarovana. In obožujem adventne praznike.
Potrebno je pogledati od kod izvira obdarovanje, od kdaj izhaja ta tradicija - dva klika na gugl in voila.
Marsikaj so mi podarili- nikoli občutka, da mi je nekdo podaril nekaj v tri dni. Zadnjič mi je mamina teta, ki si je
z osemdeset_imi že dolgo na ti, prinesla domačo oskubljeno kuro. Če pomislim, da je vstala v prvem svitu, zavrela vodo,
jo ubila in oskubila in skrbno zavila v časopisni papir, se odpravila in jo dostavila....se mi še zdaj milo stori. Ali jeseni
ko sem dobila po hitri pošti jurčka , ker pri nas ne rastejo. En sam jurček - in toliko ljubezni.
Podarjam marsikaj - če se le da nekaj kar ve, da bo obdarovanca razveselilo in mu prišlo prav. Od majhnih pozornosti ( začimba pobrana
na potepu) do dražjih. Ampak vsi ti moji ljubi se iskreno veselijo, čutim ljubezen. Tudi ta osvražena darila, ko se jih da oziroma prejem, ko se gre
na obisk nesem oziroma dobim. Tradicija pač - rada bi , da se ohrani .
Opažam pa, da je gospodarska kriza močno vplivala na duhovno življenje ljudi. user posted image Kar naenkrat je tistim, ki so v času debelih krav
na veliko šopingirali od njujorka do milana od budimpešte do Dunaja - obdarovanje postalo brezveze, odveč, znak slovencizma...
.Kako že gre tista o lisčki in grozdju ?
Kriza gor ali dol - potrudila se bom, da bodo meni ljubi vedno nekaj dobili ( je pa res , da ovohavam štirideset_a in sem krog ljudi okoli sebe
zreducirala na več ali manj meni drage ljudi). Tisti, ki smo že pred recesijo obdarovali in bili obdarjeni z ljubeznijo se nam ni veliko spremenilo.
Kot primer : lani sem deklici, ki se je bala teme podarila bon za nočni sprehod s polnočnim prigrizkom - leto je naokoli in letos si želi spet tak bon..
Tako , da kar verjemem citatu...obdarjeni ste , ker vas vesolje ljubi.
Kako se drugi obdarujejo ( draga darila) me prav en lulček briga. Žal mi je ljudi, ki si ne morejo urediti življenja tako, da se ne bi bali ognja
v strehi, če ne prinesjo darila....wtf?




< Sporočilo je popravil uškinamama -- 10.12.2014 7:34:48 >


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Lepe (resnicne?) misli...
10.12.2014 9:32:23   
RIJA*
hmmm....ne gre se za "osovražena darila"....vsaj pri meni ne....pač pa za to, da takega obdarovanja v preteklosti nismo bili vajeni....vsaj pri nas ne...potem so me najprej pri taščini familij prepričali, da to "mora" biti...potem so se to trudili še vsi drugi, včasu debelih krav, in potem ti vesolje pošlje nazaj tisti košček pameti, da spoznaš resnične vrednote...ki se ne merijo v materialnih stvareh.

jp, pozabila....obdarujem sebe, zelo, da grem nekam, da nekaj doživim, ker na čudovitih spominih se ne more nabirati prah. da je ekstaza popolnejša, vzamem svoja ljubljena seveda zraven user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Lepe (resnicne?) misli...
10.12.2014 9:41:59   
uškinamama
saj sem vedela, kriva je tašča user posted image

Ti pravim, tu pri nas je obdarovanje staro, staro , kot jaz in ti skupaj in še malo povrh.

Da bi zavrnila oskubljeno kuro, kos pečenega kruha, ki mi ga prinese soseda, šal ki mi
ga seštrika mama...no way. Navkljub tem darilom in darilom , k jih dam - še vedno cenim
nematerialne stvari , saj se ne izključujejo, mar ne?
Sicer pa tudi za nekam it in nekaj doživet potrebuješ materialno stvar , drži? user posted image
Razen če zmaguješ na raznih igricah ali pa ti tako doživetje kdo podari.


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Lepe (resnicne?) misli...
10.12.2014 9:43:40   
RIJA*


oskubljene kure pa se tudi jaz ne bi branila....ampak ta sodi v drugačno sorto daril user posted image

< Sporočilo je popravil RIJA* -- 10.12.2014 9:44:36 >

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Lepe (resnicne?) misli...
10.12.2014 11:38:09   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

saj sem vedela, kriva je tašča user posted image

Ti pravim, tu pri nas je obdarovanje staro, staro , kot jaz in ti skupaj in še malo povrh.

Da bi zavrnila oskubljeno kuro, kos pečenega kruha, ki mi ga prinese soseda, šal ki mi
ga seštrika mama...no way. Navkljub tem darilom in darilom , k jih dam - še vedno cenim
nematerialne stvari , saj se ne izključujejo, mar ne?
Sicer pa tudi za nekam it in nekaj doživet potrebuješ materialno stvar , drži? user posted image
Razen če zmaguješ na raznih igricah ali pa ti tako doživetje kdo podari.



Ne razmenjas nobenega darila z nekom, ki ne spada med ljubljene?
Sosedi? Tasca? Svak? Svakinja?

Verjetno pa tudi kuro in kos pecenega kruha ne dobis za bozic ali novo leto. To je povsem druga kategorija kot tista, o kateri tece beseda. :)


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Lepe (resnicne?) misli...
10.12.2014 12:17:03   
uškinamama
Frodo, preberi še enkrat prvi post. Sem že tam odgovorila.

Rija je napisala, da smo obremenjeni s tem kaj nesemo / dobimo ko gremo na obisk.
DA je v zadnjem času tole vsesplošno in vednosplošno obdarovanje postalo čisto mimo.

V duhu tega sem odgovarjala. kURA spada v vsesplošno obdarovanje .

< Sporočilo je popravil uškinamama -- 10.12.2014 12:20:19 >


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Lepe (resnicne?) misli...
10.12.2014 13:00:56   
RIJA*
pa saj je prav, da smo si različni user posted image kak bi bil RR še dosaden, če bi vse mislile enako user posted image

enim je to super, enim pa ne....kakor kdo hoče. zasmehovanje enih ali drugih? škoda časa :) kak fajn pravijo: ko voli nek izvoli :)

samo ob misli na domačo kuro sem pogojno proti obdarovanju user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Lepe (resnicne?) misli...
10.12.2014 13:20:39   
uškinamama
Itak. Veš, da seciranje tem ni moj stiluser posted image

Kura pa, ah, prava tolsta mesnica, v bokih ravno prav široka user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Lepe (resnicne?) misli...
10.12.2014 17:35:45   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Kot že rečeno user posted image rada obdarujem in sem obdarovana. In obožujem adventne praznike.
Potrebno je pogledati od kod izvira obdarovanje, od kdaj izhaja ta tradicija - dva klika na gugl in voila.
Marsikaj so mi podarili- nikoli občutka, da mi je nekdo podaril nekaj v tri dni. Zadnjič mi je mamina teta, ki si je
z osemdeset__imi že dolgo na ti, prinesla domačo oskubljeno kuro. Če pomislim, da je vstala v prvem svitu, zavrela vodo,
jo ubila in oskubila in skrbno zavila v časopisni papir, se odpravila in jo dostavila....se mi še zdaj milo stori. Ali jeseni
ko sem dobila po hitri pošti jurčka , ker pri nas ne rastejo. En sam jurček - in toliko ljubezni.
Podarjam marsikaj - če se le da nekaj kar ve, da bo obdarovanca razveselilo in mu prišlo prav. Od majhnih pozornosti ( začimba pobrana
na potepu) do dražjih. Ampak vsi ti moji ljubi se iskreno veselijo, čutim ljubezen. Tudi ta osvražena darila, ko se jih da oziroma prejem, ko se gre
na obisk nesem oziroma dobim. Tradicija pač - rada bi , da se ohrani .
Opažam pa, da je gospodarska kriza močno vplivala na duhovno življenje ljudi. user posted image Kar naenkrat je tistim, ki so v času debelih krav
na veliko šopingirali od njujorka do milana od budimpešte do Dunaja - obdarovanje postalo brezveze, odveč, znak slovencizma...
.Kako že gre tista o lisčki in grozdju ?
Kriza gor ali dol - potrudila se bom, da bodo meni ljubi vedno nekaj dobili ( je pa res , da ovohavam štirideset__a in sem krog ljudi okoli sebe
zreducirala na več ali manj meni drage ljudi). Tisti, ki smo že pred recesijo obdarovali in bili obdarjeni z ljubeznijo se nam ni veliko spremenilo.
Kot primer : lani sem deklici, ki se je bala teme podarila bon za nočni sprehod s polnočnim prigrizkom - leto je naokoli in letos si želi spet tak bon..
Tako , da kar verjemem citatu...obdarjeni ste , ker vas vesolje ljubi.
Kako se drugi obdarujejo ( draga darila) me prav en lulček briga. Žal mi je ljudi, ki si ne morejo urediti življenja tako, da se ne bi bali ognja
v strehi, če ne prinesjo darila....wtf?





Lepo si razložila moje suhoparno stališče, razen da se jaz veselim obdarovanja ad hoc, kot pač nanese in ne nekega planiranega.

Vse ostalo - hvala da si lepo razložila.


Že dolgo nazaj smo ob neki priložnosti tudi mi dobili celega živega petelina v dar..od ženske, ki ji je bil petelin največje materialno bogastvo. In ker s petelinom nismo imeli kaj (ni bilo kokošk doma), je nekaj dni domoval zaprt v kleti. Ko smo razmišljali, da bi ga vrnili lastnici iz zgoraj navedenega razloga, smo se odločili, da ne, saj bi s tem prizadeli njeno hvaležnost, iz katere je do daru prišla. Darili sta bli pravzaprav dve, petelin, ki smo ga potem pojedli, in občutek globoke hvaležnosti in spokojnosti, ki je ostal. 

< Sporočilo je popravil Stanislava_ -- 10.12.2014 17:36:42 >


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Lepe (resnicne?) misli...
10.12.2014 18:43:06   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Kot že rečeno user posted image rada obdarujem in sem obdarovana. In obožujem adventne praznike.
Potrebno je pogledati od kod izvira obdarovanje, od kdaj izhaja ta tradicija - dva klika na gugl in voila.
Marsikaj so mi podarili- nikoli občutka, da mi je nekdo podaril nekaj v tri dni. Zadnjič mi je mamina teta, ki si je
z osemdeset_imi že dolgo na ti, prinesla domačo oskubljeno kuro. Če pomislim, da je vstala v prvem svitu, zavrela vodo,
jo ubila in oskubila in skrbno zavila v časopisni papir, se odpravila in jo dostavila....se mi še zdaj milo stori. Ali jeseni
ko sem dobila po hitri pošti jurčka , ker pri nas ne rastejo. En sam jurček - in toliko ljubezni.
Podarjam marsikaj - če se le da nekaj kar ve, da bo obdarovanca razveselilo in mu prišlo prav. Od majhnih pozornosti ( začimba pobrana
na potepu) do dražjih. Ampak vsi ti moji ljubi se iskreno veselijo, čutim ljubezen. Tudi ta osvražena darila, ko se jih da oziroma prejem, ko se gre
na obisk nesem oziroma dobim. Tradicija pač - rada bi , da se ohrani .
Opažam pa, da je gospodarska kriza močno vplivala na duhovno življenje ljudi. user posted image Kar naenkrat je tistim, ki so v času debelih krav
na veliko šopingirali od njujorka do milana od budimpešte do Dunaja - obdarovanje postalo brezveze, odveč, znak slovencizma...
.Kako že gre tista o lisčki in grozdju ?
Kriza gor ali dol - potrudila se bom, da bodo meni ljubi vedno nekaj dobili ( je pa res , da ovohavam štirideset_a in sem krog ljudi okoli sebe
zreducirala na več ali manj meni drage ljudi). Tisti, ki smo že pred recesijo obdarovali in bili obdarjeni z ljubeznijo se nam ni veliko spremenilo.
Kot primer : lani sem deklici, ki se je bala teme podarila bon za nočni sprehod s polnočnim prigrizkom - leto je naokoli in letos si želi spet tak bon..
Tako , da kar verjemem citatu...obdarjeni ste , ker vas vesolje ljubi.
Kako se drugi obdarujejo ( draga darila) me prav en lulček briga. Žal mi je ljudi, ki si ne morejo urediti življenja tako, da se ne bi bali ognja
v strehi, če ne prinesjo darila....wtf?




Lepo napisano.Tudi pri nas je podobno.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Lepe (resnicne?) misli...
10.12.2014 19:13:45   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

hmmm....ne gre se za "osovražena darila"....vsaj pri meni ne....pač pa za to, da takega obdarovanja v preteklosti nismo bili vajeni....vsaj pri nas ne...potem so me najprej pri taščini familij prepričali, da to "mora" biti...potem so se to trudili še vsi drugi, včasu debelih krav, in potem ti vesolje pošlje nazaj tisti košček pameti, da spoznaš resnične vrednote...ki se ne merijo v materialnih stvareh.

jp, pozabila....obdarujem sebe, zelo, da grem nekam, da nekaj doživim, ker na čudovitih spominih se ne more nabirati prah. da je ekstaza popolnejša, vzamem svoja ljubljena seveda zraven user posted image user posted image user posted image


Mi smo se v preteklosti pa vedno obdarovali za miklavža in za božič.....in smo to tradicijo ohranili še danes.....še danes starši tudi meni nekaj pod jelko pustijo.....in lepši je tisti občutek pričakovanja, ko zagledaš tisti paketek pod jelko kot samo darilo.....in tisto otroško pričakovanje, da bo nek paket v škornjih ali pod jelko je tudi otroku, vsaj po moje, več vredno kot samo darilo......

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?