|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   problem, ki to ni
13.2.2015 14:21:38   
mojcaziga
Pozdravljeni /-e!

Imam en problem, ki to verjetno ni ali pa tudi, ne vem user posted image .
Sin bo junija dopolnil 13 let, z njim nikoli nobenih problemov, da mi je že marsikatera znanka zavidala, ker je z njim res lahko. Uboga, ne trmari, se uči tudi po par ur skupaj, če je potrebno, pospravi sobo, se javi ko je kje zunaj...... V šoli je po uspehu in dosežkih najboljši v generaciji, je pa res, da mu iz neba ne pade in kar trdo dela za ocene. Poleg tega ima 6 dni na teden nogomet, kjer je tudi kar uspešen in igra celo v starejši skupini. OK; to ni bilo namenjeni hvali, ampak toliko da malo vidite o kom govorim.
Vsa leta je bil strašno priljubljen v razredu, sploh pri puncah, ker je pač bil miren, prijazen, tudi hecen na momente. V zadnjem letu pa se je to spremenilo, tudi na račun socialnih omrežij, ki jih otroci obvladajo in uporabljajo vedno več. No in tu pridemo do tega problema, ki je po moževih besedah samo v moji glavi. Računalnika nikoli ni imel omejenega, ker imamo podjetje v zvezi z rač in jih imamo v vsakem prostoru povsod, po več. Omejitev je imel v igricah, ne toliko časovno kot v vrsti. Pač, nasilnih in streljaških ni smel igrati.Ima tudi FB profil, zaradi nogometa, ker se vse info in slike objavljajo v zaprti skupini na FB. Občasno objavi kaj tudi na Instagramu. Večina njegovih znancev in sošolcev, sošolk se največ "družbi" prav preko teh omrežij in si objave ter slike lajkajo in pišejo opise na zid in ZS-je, drug drugemu delijo komplimente, se menijo za izhode,...... Sin pri ničemer od tega ne sodeluje. Ne objavlja svojih slik, ne piše kaj dela, niti se ne odziva na objave drugih, kar se pozna tudi v vsakdanjem življenju, v stikih s sošolci in sošolkami. V razredu več ni tako popularen, frajer itak ni, pač punce imajo raje tiste, ki jim delijo komplimente in srčke..... Seveda pa ga vsi kličejo za zvezke in razlago snovi ter rešitve nalog ipd. Ima dva dobra prijatelja in od nedolgo tega tudi simpatijo user posted image
V glavnem, sinu je za vse napisano čisto vseeno, se ne sekira in nič. A je to ok? Da ne bo eksplodiralo kje drugje? Se sicer veliko pogovarjamo in sama ne opazim nobene razlike, tudi ko sem ga o zgoraj napisanem spraševala, se ni skril v lupino, ampak pač rekel "i don't care" user posted image . Ampak mene še vedno gloda, ne to, da bi bil bolj priljubljen in večji frajer, ampak tega da ga kje globoko kaj grize ali pa kaj drugega. Ima še katera kakega takega sina kje ali poznate koga takega ali....?

Čakam na odgovore, da me malo prizemljijo user posted image user posted image user posted image user posted image

lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
13.2.2015 14:42:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mojcaziga)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: problem, ki to ni
13.2.2015 14:45:42   
mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
BTW, pameten in zre se sliši ta tvoj sine.


user posted image

saj tega me je strah, ker ne vem po kom user posted image .

Ne, resno, a kera pozna kakega zrelega najstnika, ki mu ni važno kaj okolica misli? Madona, pa saj bi ga moglo metat naokoli, on pa nič user posted image

lp

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: problem, ki to ni
13.2.2015 16:31:01   
RIJA*
brezvezna sekirancija na zalogo....in preveč ameriških filmov gledaš user posted image

da ne bomo za kakšn leto brali: mojemu sinu se je sfuzlalo.....

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: problem, ki to ni
13.2.2015 16:47:48   
patrino
Nikoli nam ni vse prav oz. v bistvu nas začne skrbeti tudi takrat, ko je vse super. user posted image Fenomen materinstva. Vem kaj hočeš reči. Zdi se ti, da ob vseh famah o podivjanih adolescentih, tvoj mora v sebi nekaj držati, da te podivjanosti ni. In to v letih, ko bi moral biti bolj nenormalenuser posted image Sama imam kar nekaj stikov z najstniki in lahko rečem, da niso vsi tako v iber divji in radi v centru pozornosti. Sicer ne poznam nikogar, ki bi mu bilo vseeno, kaj si o njem misli okolica, vendar to ne pomeni, da se zaradi tega mečejo ven in so v tri nadstropja popularni in priljubljeni. Nekateri stopijo ravno v teh letih bolj v ozadje, da ne bulijo vsi vanje in jim je ta pretirana pozornost okolice v breme. So radi opazovalci oz. ne čutijo posebne potrebe, da bi bili zvezde na šoli. Seveda smo si ljudje glede želja po popularnosti različni - tudi odrasli- vendar si ponavadi v teh letih lahko super popularen predvsem zato, ker vedenjsko, disciplinsko in učno ( v minus seveda) izstopaš. Teh je pa vseeno manj kot pa tistih, ki so nekje na zlati sredini, in niso na poti najstniških prestopnikov.
Z dekleti in simpatijami pa je tako vedno bilo in bo. Največ simpatij so bili deležni tisti bolj lumpasti, kot pa ta pridni. Saj veš v stilu lepa dekleta ljubijo barabe... Toda čez leta se marsikaj spremeni. Tisti ta lumpasti ponavadi zaglibijo in ne zrinejo niti srednje šole, tisti bolj pridni pa čez leta zrastejo v samozavestne in fejst dedce. Ko se znebijo zobnega aparata in cvikov ter zrihtajo do konca študij, se morajo babnic bolj kot ne otepatiuser posted image
Malo za štos, pa vendar tudi z drobcem resnice vmes.

Ko sem bila nazadnje na obletnici valete, sem tole pravljico, ki sem jo napisala zgoraj , videla tudi v reali. Večina so tipi ki so bili v osnovni šoli v vrhu zaželjenosti in na podnu na učnem področju, sedaj po dolgih letih, ko smo vmes odrasli, osebnostno in materialno skoraj na istem nivoju kot takrat. Enako nedozoreli, enako brez ciljev, brez znanja, brez šole, brez keša in nenazadnje tudi brez priljubljenosti. Oni drugi- piflarji in podobni neopazni čudakiuser posted image pa so prav zacveteli.
Siccer sem bila sama vedno raje v družbi s čudaki in ekstremneži in sem bolj padala nanje , kot na popularne plehovce, vendar je to stvar osebnega okusa.user posted image

Kakor že- po moje bi tvoj , če bi si želel biti priljubljen, odštekam in drugače podoben tistim v vrhu popularnosti- tudi kaj naredil v tej smeri in bi se jim skušal na kakšen način pribljižati oz. jih posnemati. Očitno ne čuti potrebe po tem in se v svojem položaju in v svoji koži pač dobro počuti.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: problem, ki to ni
13.2.2015 17:47:54   
liliana
Ob tej temi sem se spomnila, kako so pri nas v 2. razredu OŠ izvajale učiteljice sociogram......in sem potem več kot pol ure na govorilni uri poslušala, kako se hčerka preveč druži z eno sošolko, da sta non stop skupaj, da jo bo družba izločila, da bo imela kasneje v življenju probleme, ker ne sprojeta v družbo, da se mora družiti z vsemi sošolkami in sošolci......jaz sem samo debelo gledala in še bolj debelo poslušala, kam smo prišli.....in ostala praktično bez besed.....ko sem prišla k sebi sem le odvrnila, da kolikor se spomnim časov naše osnovne šole, da si nihče ni bil blazno dober z vsemi 30 sošolkami in sošolci in da smo se tudi družili po dva ali trije.....in še sedaj, ko pridemo na obletnico, točno veš s kom bo kdo sedel......

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: problem, ki to ni
13.2.2015 18:13:08   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Siccer sem bila sama vedno raje v družbi s čudaki in ekstremneži in sem bolj padala nanje , kot na popularne plehovce, vendar je to stvar osebnega okusa.user posted image



a to hočeš reči, da si zaj zacvetela? user posted image user posted image user posted image

samo eni ostanejo čudaki vse življenje....user posted image nema cvetenja.....

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: problem, ki to ni
13.2.2015 18:22:35   
mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Nikoli nam ni vse prav oz. v bistvu nas začne skrbeti tudi takrat, ko je vse super. user posted image Fenomen materinstva. Vem kaj hočeš reči. Zdi se ti, da ob vseh famah o podivjanih adolescentih, tvoj mora v sebi nekaj držati, da te podivjanosti ni. In to v letih, ko bi moral biti bolj nenormalenuser posted image Sama imam kar nekaj stikov z najstniki in lahko rečem, da niso vsi tako v iber divji in radi v centru pozornosti. Sicer ne poznam nikogar, ki bi mu bilo vseeno, kaj si o njem misli okolica, vendar to ne pomeni, da se zaradi tega mečejo ven in so v tri nadstropja popularni in priljubljeni. Nekateri stopijo ravno v teh letih bolj v ozadje, da ne bulijo vsi vanje in jim je ta pretirana pozornost okolice v breme. So radi opazovalci oz. ne čutijo posebne potrebe, da bi bili zvezde na šoli. Seveda smo si ljudje glede želja po popularnosti različni - tudi odrasli- vendar si ponavadi v teh letih lahko super popularen predvsem zato, ker vedenjsko, disciplinsko in učno ( v minus seveda) izstopaš. Teh je pa vseeno manj kot pa tistih, ki so nekje na zlati sredini, in niso na poti najstniških prestopnikov.
Z dekleti in simpatijami pa je tako vedno bilo in bo. Največ simpatij so bili deležni tisti bolj lumpasti, kot pa ta pridni. Saj veš v stilu lepa dekleta ljubijo barabe... Toda čez leta se marsikaj spremeni. Tisti ta lumpasti ponavadi zaglibijo in ne zrinejo niti srednje šole, tisti bolj pridni pa čez leta zrastejo v samozavestne in fejst dedce. Ko se znebijo zobnega aparata in cvikov ter zrihtajo do konca študij, se morajo babnic bolj kot ne otepatiuser posted image
Malo za štos, pa vendar tudi z drobcem resnice vmes.

Ko sem bila nazadnje na obletnici valete, sem tole pravljico, ki sem jo napisala zgoraj , videla tudi v reali. Večina so tipi ki so bili v osnovni šoli v vrhu zaželjenosti in na podnu na učnem področju, sedaj po dolgih letih, ko smo vmes odrasli, osebnostno in materialno skoraj na istem nivoju kot takrat. Enako nedozoreli, enako brez ciljev, brez znanja, brez šole, brez keša in nenazadnje tudi brez priljubljenosti. Oni drugi- piflarji in podobni neopazni čudakiuser posted image pa so prav zacveteli.
Siccer sem bila sama vedno raje v družbi s čudaki in ekstremneži in sem bolj padala nanje , kot na popularne plehovce, vendar je to stvar osebnega okusa.user posted image

Kakor že- po moje bi tvoj , če bi si želel biti priljubljen, odštekam in drugače podoben tistim v vrhu popularnosti- tudi kaj naredil v tej smeri in bi se jim skušal na kakšen način pribljižati oz. jih posnemati. Očitno ne čuti potrebe po tem in se v svojem položaju in v svoji koži pač dobro počuti.


No, to sem mislila, ja user posted image

Sicer tudi sama ne dam kaj dosti na mnenje in ocene okolice, ampak najstnika bi pač moglo metat user posted image

Sicer pa še ima kako leto časa, da ga "prime" user posted image

Nikak ne dočakam te pubertete in njenega konca. Madona, bom prej v meni user posted image user posted image Bova dva hormonska pr bajti user posted image user posted image

lp

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: problem, ki to ni
13.2.2015 18:24:40   
mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ob tej temi sem se spomnila, kako so pri nas v 2. razredu OŠ izvajale učiteljice sociogram......in sem potem več kot pol ure na govorilni uri poslušala, kako se hčerka preveč druži z eno sošolko, da sta non stop skupaj, da jo bo družba izločila, da bo imela kasneje v življenju probleme, ker ne sprojeta v družbo, da se mora družiti z vsemi sošolkami in sošolci......jaz sem samo debelo gledala in še bolj debelo poslušala, kam smo prišli.....in ostala praktično bez besed.....ko sem prišla k sebi sem le odvrnila, da kolikor se spomnim časov naše osnovne šole, da si nihče ni bil blazno dober z vsemi 30 sošolkami in sošolci in da smo se tudi družili po dva ali trije.....in še sedaj, ko pridemo na obletnico, točno veš s kom bo kdo sedel......


Sinova razredničarka je sam okomentirala, da so nadarjeni tak po navadi bolj čudni user posted image user posted image in zadržani. Sicer se sin pogovarja z vsemi, ampak prijatelja ima le dva, ostali pa so pač tam user posted image

lp

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: problem, ki to ni
13.2.2015 18:54:55   
liliana
Veš kaki čudak je bil Gauss.....?user posted image

Sicer se pa meni ne zdi nič kaj nenavadno, da se otroci ne družijo z vsemi in da niso pri vseh priljubljeni.....in to verjetno spet nima take veze z nadarjenostjo......saj se tudi mi nismo (in se tudi sedaj ne) družimo z vsemi sosedi, z vsemi v službi, z vsemi v ulici, ampak imamo nek ožji krog ljudi, kjer smo domači.....in tudi mi kot odrasli nismo pri vseh priljubljeni.....pa nismo vsi ravno Gaussi in Einsteini.....ampak smo čisto povprečje......user posted image

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: problem, ki to ni
13.2.2015 19:54:17   
mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Veš kaki čudak je bil Gauss.....?user posted image

Sicer se pa meni ne zdi nič kaj nenavadno, da se otroci ne družijo z vsemi in da niso pri vseh priljubljeni.....in to verjetno spet nima take veze z nadarjenostjo......saj se tudi mi nismo (in se tudi sedaj ne) družimo z vsemi sosedi, z vsemi v službi, z vsemi v ulici, ampak imamo nek ožji krog ljudi, kjer smo domači.....in tudi mi kot odrasli nismo pri vseh priljubljeni.....pa nismo vsi ravno Gaussi in Einsteini.....ampak smo čisto povprečje......user posted image


Ma, jaz ga sploh nimam za nekega genija, je pač priden za učenje + malo logike in je rezultat tu. Ampak v šoli ga pa učiteljice vedno izpostavljajo kot nadarjenega, pa XXXX to zmore, pa bo kar XXXX to naredil itd. in tako so ga začeli tretirat tudi sošolci in sošolke.

lp

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: problem, ki to ni
13.2.2015 20:30:29   
nananaja
Meni se zdi vse ok razen tega, da je učiteljica rekla, da so nadarjeni ponavadi bolj čudni.

Bolj verjetno se mi zdi, da ima človek dva zares prijatelja kot pa deset.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: problem, ki to ni
13.2.2015 23:23:24   
Stanislava_
Meni je problematično samo to, da se pri teh letih uči par ur skupaj - to se mi zdi preveč.

Socializacija v smislu dovoljšnjega števila prijateljev in števila socialnih stikov, ki danes potekajo preko družabnih omrežij, je pa zelo vprašljiva. Tiste najbolj priljubljene primerjam z največjimi čenčami pri puncah in pobalinih pri fantih - priložnostno se z njimi vsi družijo, ker so dober vir tračev, dolgoročno v življenju pa ne pomenijo nič razen zgube časa, če se z njim družiš in posledično opravljaš veliko in preveč.

Zdrava socializacija zajema več krogov - družino, širšo družino, sosede, prijatelje in znance. Ker smo ljudje različni, potrebujemo različno količino stikov in dokler je zapolnjen celoten krog, je to v redu, po moje, kar se druženja tiče.

Sicer pa opažam prve lastovke pri otrocih, kjer jih niti pametni telefoni niti socialna omrežja sploh ne zanimajo, in se raje ukvarjajo z ekipnimi športi, hodijo na godbe, pevske zbore ali enostavno družijo z prijatelji.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: problem, ki to ni
14.2.2015 12:58:09   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

Meni se zdi vse ok razen tega, da je učiteljica rekla, da so nadarjeni ponavadi bolj čudni.



Saj po moje res so......samo tistih ta res nadarjenih ne sedi v Sloveniji v vsakem razredu 10.....ampak se jih pojavi mogoče na vsako generacijo precej manj kot 10......user posted image

Bolj verjetno se mi zdi, da ima človek dva zares prijatelja kot pa deset.


Se čisto strinjam......

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: problem, ki to ni
15.2.2015 14:42:52   
nananaja

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

Meni se zdi vse ok razen tega, da je učiteljica rekla, da so nadarjeni ponavadi bolj čudni.



Saj po moje res so......samo tistih ta res nadarjenih ne sedi v Sloveniji v vsakem razredu 10.....ampak se jih pojavi mogoče na vsako generacijo precej manj kot 10......user posted image



Sej se strinjam, da so drugačni, ampak učiteljica naj se ne bi tako izražala, pa naj bo otrokovo vedenje čisto posebno.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: problem, ki to ni
16.2.2015 10:43:10   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
BTW, pameten in zre se sliši ta tvoj sine.


user posted image

saj tega me je strah, ker ne vem po kom user posted image .

Ne, resno, a kera pozna kakega zrelega najstnika, ki mu ni važno kaj okolica misli? Madona, pa saj bi ga moglo metat naokoli, on pa nič user posted image

lp



Poznam. In za njega je dobro, da ni odvisen od mnenja (vrstniske) okolice.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: problem, ki to ni
16.2.2015 15:12:29   
ronja
Ima dva dobra prijatelja in od nedolgo tega tudi simpatijo

Mami, pa kaj rabi več? Saj ni treba, da je najbolj priljubljen, da je srečen. Našel si je svoj krog in to je to, ostalo ga pa ne zanima.
Sama sem bila taka najstnica. Ampak brez skrbi, enkrat ga bo že ulovila puberteta in se boš lahko tudi ti pritoževala;) Zdaj je komaj 13 let star... časa za upirat tebi in svetu ima še precej;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?