|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   S sekiro nad kužka - je res treba tako??
5.7.2006 0:01:34   
Shania
Ninko išče nov dom...njegova zgodba je...ne vem, ne vem kaj naj rečem, ker tukaj tudi jaz ostanem brez besed. Presodite sami, moje pesti pa so stisnjene da mali srček najde nov dom, ki bo prežet z ljubeznijo. Če kdo, si to zasluži ravno on!
 
Zgodba se je začela odvijati Marca, v nadaljevanju vam posredujem kako se je vse začelo, in vam obenem sporočam, da sonček še vedno IŠČE NOV DOM.
 
Zgodba pa je...res boleča..user posted image


Ninko potrebuje nov dom...
Zdi se nemogoče, da bi nekdo lahko kužka zamenjal za deblo in ga malo obtesal s sekiro, pa vendar je tako. Samo da to še zdaleč ni bilo nenamerno, temveč se je nekdo prav potrudil. Njegove poškodbe so bile tako hude, da so se mnogi spraševali, kako to, da sploh še živi, nekateri pa celotni zgodbi niso mogli verjeti in so mislili, da je izmišljena. Včasih je res težko doumeti, kako zloben in neizprosen je lahko človek, in koliko energije in kreativnosti je pripravljen porabiti za povzročanje škode in bolečine drugim ljudem ali živalim. In res je verjetno lažje verjeti, da je vse skupaj - rane in kuža - izmišljeno, grda laž, kot pogledati v oči kruti resnici. Pa vendar je vse še kako res.

Ninku je "nekdo" namerno s sekiro odbil polovico lopatice in ga pustil, da se je znašel po svoje. Dokler seveda niso Ninku, kot že toliko živalim do sedaj, priskočili na pomoč ljudje, ki jih takšno trpljenje ne pusti neprizadetih. Kot že tolikokrat se je tudi pri Ninku zaradi njegovih grozljivih poškodb najprej zastavljalo vprašanje, kaj bi bilo zanj bolje - kužka odrešiti in ga evtanazirati ali ga nekako operirati in mu omogočiti dostojno življenje.

Ker se je spet zbrala prekaljena ekipa, je bilo nemogoče kar naenkrat mogoče, kuža je bil operiran, dobre duše so poskrbele za finančno plat njegove operacije, Polona pa za dolgotrajno pooperativno nego in socializacijo.

Iz kužka, ki je bil že zapisan smrti, je nastal pravi pobalin, ki uživa v igranju nogometa in ki ni izgubil zaupanja v ljudi. Po vsem, kar je pretrpel, je to pravi čudež.

user posted image user posted image

user posted image

Zdaj išče le še novega skrbnika, po možnosti takšnega, ki obvlada vsaj osnove nogometa in ima vrt, ki ga je pripravljen deliti z novim članom družine.

Če ste taka oseba vi, pokličite na 051/30-44-35.

user posted image
foto: aska2005

Več o Ninku na mojpesForumu






S sekiro nad kužka...
Kako naj pišem o tako grozni zadevi, ne da bi obsojala? Težko. Kdor je Ninkota enkrat videl, se zazrl v njegove prijazne oči in njegovo zevajočo rano, se zamisli. V kakšnem svetu živimo?

Ninko je star približno tri leta in je izjemno priljuden kuža. Tak je zagotovo bil od nekdaj. Enega teh dni pa je verjetno zašel kam, kamor ne bi smel ali pa je kdo le želel sprostiti odvečno jezo... In Ninko jih je dobil. S sekiro (ali podobnim predmetom) po hrbtu. Odbilo mu je del leve lopatice. Le plast mišic še pokriva njegovo srce. Lahko smo na lastne oči videli, kako utripa pod mišico... Tak je zataval v našo oskrbo. In kljub vsemu je še vedno zelo prijazen do ljudi. Kako naj pišem o taki zadevi, ne da bi obsojala?

user posted image

Veterinarji mu bodo v teh dneh poškodbo oskrbeli. Odrezali nazobčano kost, ki štrli iz mesa. Levo nogo pritrdili na rebra. Čez potegnili mišice in jih nekako ''speli'' skupaj. Čez vse skupaj zašili kožo. Obljubljajo dobro okrevanje. Sam bo hodil. In tekal. In imel rad ljudi, ki so vredni njegove ljubezni... Skakal v bo naše objeme, se podil za žogicami, čofotal po potočkih in počel vse ostalo, kar dela pasje življenje vredno življenja.



Novice o Ninku na mojpesForumu


Dajmo, najdimo temu čudovitemu kužku nov dom!


lp,
Shania

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: S sekiro nad kužka - je res treba tako??
5.7.2006 2:26:27   
Anonimen
Marsikaj prenesem, ampak piz**, tega pa res ne. user posted image

Točno to bi jaz osebno, ne glede na zakonito kazen kot posledico, naredila s tem človekom, ki je to naredil Ninku. user posted image

Pa piz**, a res po svetu hodi folk, ki ne premore niti trohice srca, duše, možganov? Oni so za postavit pred zid in postrelit, kakor so delali med 2. svetovno vojno! user posted image

Žal prostora zanj nimam... user posted image

(odgovor članu Shania)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: S sekiro nad kužka - je res treba tako??
5.7.2006 7:46:06   
anabanana
Shania,

solze imam v očeh in kot si ti rekla - najraje ne bi verjela. Moram se strinjat s Kerenso, ker ta osebek, ki je to naredil ni vreden, da se mu reče "človek".

Ninko je ful ful luškan in prav vidi se mu, da je dušica. 100% bo našel dobrega gospodarja.

In pohvale vsem LJUDEM, ki so mu pomagali in niso obupali nad njimuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: S sekiro nad kužka - je res treba tako??
5.7.2006 9:57:04   
cukerček
jaz sem ljubiteljica vseh živali in vsem bi rada pomagala in vse posvojila, pa mi moji doma ne dovolijo, pravijo da je ena psička čisto dovolj, čeprav smo v hiši in imamo veliko prostora. če bom kdaj imela svojo hišo bom imela pravi mali azil za živali.

kužek se mi zelo smili, kar jezna sem postala na vse ki so sposobni kaj takega naredit in močno upam, da bo mali srček našel novi topel dom in bo končno lahko zaživel srečno pasje življenje.
hvala bogu, smo na svetu tudi tisti ljudje, ki radi poskrbimo za tista živa bitja ki potrbujejo našo pomoč, ker ne moraj skrbet sami zase.

veliko sreče pri iskanju nikove nove družine in prosim javi nam kako se je izšlo.

(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: S sekiro nad kužka - je res treba tako??
5.7.2006 11:37:27   
Tejči
Sploh ne morem brat zgodbe-slike preveč povedouser posted image user posted image user posted image

Jaz sem si vedno želela, da bi delala v azilu, kjer bi lahko vse ubožčke cartala..upam, da se mi bo kdaj uresničila želja.

(odgovor članu cukerček)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: S sekiro nad kužka - je res treba tako??
5.7.2006 11:58:45   
petraz
Pa saj to ne morem verjeti..... Raje ne bom kaj rekla..... Ne vem, kar hudo mi je pri srcu, ko sem pogledala te slike.... p..... ne vem, kaj naj reče, samo kar je preveč pa je preveč... RES!!! Ne vem zakaj sploh ljudje vzamejo ali kupijo psa, če potem tako grdo ravnajo z njim. Ubogi kuža.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: S sekiro nad kužka - je res treba tako??
5.7.2006 12:02:52   
KIRA
IZVIRNO SPOROČILO: anabanana

Shania,

solze imam v očeh in kot si ti rekla - najraje ne bi verjela. Moram se strinjat s Kerenso, ker ta osebek, ki je to naredil ni vreden, da se mu reče "človek".

Ninko je ful ful luškan in prav vidi se mu, da je dušica. 100% bo našel dobrega gospodarja.

In pohvale vsem LJUDEM, ki so mu pomagali in niso obupali nad njimuser posted image user posted image user posted image



velja tud zame!!!! uboga žival.

(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: S sekiro nad kužka - je res treba tako??
7.7.2006 19:10:57   
K_a_t_j_a
Sem čist brez besed!! Preklet user posted image user posted image !! Jaz bi njemu to naredla!! Sem že večkrat prebrala, da je kakšen pes rešil življenje človeku, pol ba boge živalice dobijo to v zameno! Jaz bi dala tega lastnika kr ustrelit!! Pa taki lepi kuža user posted image  user posted image GROZA!!,

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: S sekiro nad kužka - je res treba tako??
14.7.2006 23:01:22   
Shania
Ninko še vedno išče nov dom...user posted image  Pa tak srček puhasti je...user posted image

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu K_a_t_j_a)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
14.7.2006 23:11:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Shania)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: S sekiro nad kužka - je res treba tako??
4.8.2006 17:59:37   
Shania
Ninko še vedno išče nov domuser posted image user posted image user posted image  Pa tako zlati kuža je...

lp,
Shania

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: S sekiro nad kužka - je res treba tako??
9.8.2006 23:53:07   
Shania
Ker Ninko še vedno nima novega doma, smo naredili zanj plakat (lahko se tiska tudi ČB verziji). Vsi ki ste zainterseirani mi pošljite mail ali ZS, da vam pošljem plakate.

lp,
Shania

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: S sekiro nad kužka - je res treba tako??
11.8.2006 20:39:57   
Anonimen
Takoj bi ga vzela, če bi ga imela kam dati. user posted image   user posted image   user posted image

Grem zdaj objeti svojo user posted image  navihanko.

(odgovor članu Shania)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: S sekiro nad kužka - je res treba tako??
22.8.2006 18:40:58   
Shania
Še vedno išče dom. Pa prisežem, da mi ni jasno, kako to, da ga nihče ne posvoji, ker je neverjetno enkraten psiček.

lp,
Shania

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: S sekiro nad kužka - je res treba tako??
18.9.2006 23:35:08   
Shania
Ninko do danes še vedno nima novega doma. Prisežem, da ne vem zakaj, ker pesek je res čudovit.

Je pa tale fant v nedeljo postal zvezda večera (ali bolje popoldnevauser posted image ) in je nastopil v oddaji TLP. Seveda v rubriki živali iščejo dom. In kosmatinec se je v oddaji obnašal več kot dostojnouser posted image

Mi pa samo še čakamo na njegovega lastnika, ki pa ga kar ni od nikoder...user posted image

Še fotke:
http://img.rtvslo.si/tlp/gallery/WA6K3909.jpg

http://img.rtvslo.si/tlp/gallery/WA6K39051.jpg

lp,
Shania


_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: S sekiro nad kužka - je res treba tako??
25.9.2006 14:52:29   
Shania
Danes pa res z največjim veseljem sporočam, da je odšel Ninko v novi dom.user posted image user posted image user posted image user posted image

Jaz sem tako vesela zanj...in mislim, da je tokrat našel tisto, kar je iskal. Bil je tudi že skrajni čas, da se tale zgodba konča s srečnim koncem!user posted image

Srečno mali....pa priden bodi user posted image  

lp,
Shania

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: S sekiro nad kužka - je res treba tako??
25.9.2006 14:55:38   
Anonimen
O super!!! user posted image  user posted image  user posted image
Resnično upam, da je dobil najlepši dom! user posted image

(odgovor članu Shania)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: S sekiro nad kužka - je res treba tako??
25.9.2006 14:57:52   
polona2
The best!!! Sem spremljala njegovo "zgodbo" že od samega začetka,
sem vesela, vesela!!!

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: S sekiro nad kužka - je res treba tako??
25.9.2006 15:25:05   
nejcko
Super!!!! Upam, da ga bodo sedaj človeške roke samo še čohale in božale!

Srečno, mali borec!

(odgovor članu polona2)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: S sekiro nad kužka - je res treba tako??
28.9.2006 11:09:38   
Pi-kica 1
Zelo sem vesela, da je našel novi dom. Prepričana sem, da je novi lastnik najboljši zanj.

LP

Pi-kica

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
28.9.2006 11:11:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Pi-kica 1)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: S sekiro nad kužka - je res treba tako??
28.9.2006 11:51:05   
Jerneja_
user posted image user posted image user posted image  za kosmatinčka!


(Za tistega user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  , ki se ga je lotil pa nimam besed!! Naj se mu roka v kateri je držal sekiro posuši!)



Jerneja

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: S sekiro nad kužka - je res treba tako??
28.9.2006 11:53:48   
ZARA
Ubogi, ubogi kuža. Naj mu bo lepo v novem domu! user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: S sekiro nad kužka - je res treba tako??
28.9.2006 11:59:25   
Tiamo
ma groza...samo da bo zdaj našel topel dom...

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: S sekiro nad kužka - je res treba tako??
28.9.2006 13:31:33   
Shania
Punce,

da vam pokažem, kako se ima Ninko te dni lepo v svojem novem domu, prilagam nekaj slikic:

http://www.mojpes.net/forum/index.php?action=dlattach;topic=7044.0;id=3726;image

http://www.mojpes.net/forum/index.php?action=dlattach;topic=7044.0;id=3727;image

http://www.mojpes.net/forum/index.php?action=dlattach;topic=7044.0;id=3728;image

http://www.mojpes.net/forum/index.php?action=dlattach;topic=7044.0;id=3730;image



Vglavnem, fant uživa 100/h !

Kooončnooo!user posted image

lp,
Shania

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Tiamo)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?