|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vprašanje
27.8.2006 13:04:42   
Anonimen
Pozdravljene mamice!Razmišljeva, da bi imela eno štručko, pa se sprašujeva koliko ta štručka stane na mesec.user posted image Ali predstavlja velik finančni zalogaj??user posted image user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vprašanje
27.8.2006 13:15:37   
sisi80
Ko imaš vse nakupljeno ali izposojeno (obleke, voziček, jajčko ...) in ko je otročiček na svetu je tako: če dojiš, nimaš stroškov z mlekom, sicer pride mleko na mesec približno 12. 000 SIT. Pleničke in kozmetika pridejo mesečno okvirno 15.000 SIT. To je to. Splača se ti čim več stvari izposoditi, mi nismo za malčka kupili praktično ničesar. No, edino če kdaj res vidim kaj lepega, si ne morem pomagati

Vsekakor se odloči še za enega otročička. To je eno samo veselje in ljubezen.

lp,

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vprašanje
27.8.2006 13:20:34   
Maleal
Ja če moraš vse sama kupit od oblek,opreme,..je kar dosti,če pa imaš možnost,da ti lahko kdo kaj posodi,pa kar izkoristi priliko.

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu sisi80)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vprašanje
27.8.2006 13:21:27   
babylove
Če ne računaš osnovne opreme, dojenček ne stane ravno veliko. Pa tudi osnovna oprema ni ravno nek zalogaj, če ne pretiravaš.
Ko malo zraste (po 1 letu recimo) so se za nas šele začeli pravi stroški. Varstvo na prvem mestu user posted image . In večji kot je otrok, večji so tudi stroški, se mi zdi. Potem pride šola, pa izleti, hobiji, dopustovanja,...

V glavnem, meni se zdi, da štručka stane več, ko postane štruca.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vprašanje
27.8.2006 13:32:33   
Marogica
ČE ti to kaj pove, so v eni nemški reviji izračunali, da stane 1 otrok od 0 mes pa do njegove zaposlitve ca. 250.000Evrov(okrog 60 mio SIT). TU je všteto vse od plenic, oblek, igrač, koles, šolnine, knjig......)

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vprašanje
27.8.2006 13:40:12   
KIRA
IZVIRNO SPOROČILO: babylove

Če ne računaš osnovne opreme, dojenček ne stane ravno veliko. Pa tudi osnovna oprema ni ravno nek zalogaj, če ne pretiravaš. tudi osnovna oprema stane svoje - predvsem, če nimaš nikogar ki bi ti kaj podaril ali posodil in moraš začet z nule. kolko nas je takih, ki smo od a do ž vse morale same nabavit na novo! že bodiji poglej kolko koštajo, pa plenice - kaj pa še previjalna miza!!  pa mi ne sedaj nakladat da se da previjat tudi na postelji - jaz z bolečim križem nisem niti pošteno sedet mogla, kaj pa šele previjat na postli!
Ko malo zraste (po 1 letu recimo) so se za nas šele začeli pravi stroški. Varstvo na prvem mestu user posted image . In večji kot je otrok, večji so tudi stroški, se mi zdi. Potem pride šola, pa izleti, hobiji, dopustovanja,...

V glavnem, meni se zdi, da štručka stane več, ko postane štruca.


IZLETE PA HOBIJE PA DOPUSTOVANJE SE VSE DA DRŽAT NA MINIMUMU. jaz marsikam nisem šla, ker ni blo denarja, pa mi nič ne fali. še najmanj šminkanje z smučanjem ipd. kjer samo oprema košta malo premoženje. niti pod razno. moji deca se bojo v šolo hodli učit ne pa se it neke šminkerje... user posted image user posted image

gelde šole pa, ki naj bi bila brezplačna! ha! pa mislim da je ena velika svinjarija, da so že samo učbeniki tako dragi, kajšele vse ostalo. socialno slabšeim družinam, bi po mojem morali omogočiti kakšne subvencionirane nakupe ali kaj takega - pa ne samo učbeniški sklad - ampak na splošno vso opremo za šolo. tud športno in likovno!

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vprašanje
27.8.2006 13:51:04   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: KIRA

IZLETE PA HOBIJE PA DOPUSTOVANJE SE VSE DA DRŽAT NA MINIMUMU. jaz marsikam nisem šla, ker ni blo denarja, pa mi nič ne fali. še najmanj šminkanje z smučanjem ipd. kjer samo oprema košta malo premoženje. niti pod razno. moji deca se bojo v šolo hodli učit ne pa se it neke šminkerje... user posted image user posted image

gelde šole pa, ki naj bi bila brezplačna! ha! pa mislim da je ena velika svinjarija, da so že samo učbeniki tako dragi, kajšele vse ostalo. socialno slabšeim družinam, bi po mojem morali omogočiti kakšne subvencionirane nakupe ali kaj takega - pa ne samo učbeniški sklad - ampak na splošno vso opremo za šolo. tud športno in likovno!



Jaz pa pravim, da se je iz vseh teh stvari, ki jih je navedla kira, splača premislit, kdaj in koliko otrok imeti. Malo je treba premisliti, ne samo na polno streljati, potem pa bomo že nekak.
Itak da bomo nekak. Ampak zakaj ravno moj otrok ne bo mogel iti smučat? Zakaj bo ravno moj otrok najslabše oblečen? Zakaj ravno moj otrok ne bo mogel iti na morje? Zakaj?

Pa kira, to me zelo na mojo mamo in babico spominja: če smo mi zrasli brez tega, boste tudi vi. Seveda so zrasli. Ampak zakaj privoščiti svojemu otroku takšno življenje, s kakršnim sami v tistem trenutku nismo bili zadovoljni?

Daj, po pravici povej, te ni malo zbodlo, da je sošolka imela nove kavbojke, ti pa jih nisi, ker ti tvoji tega niso mogli kupiti?
Tudi jaz jih nisem imela. In nisem smučala. In nisem ne vem kaj, kar drugi so.
Ampak ravno to me je privedlo do tega, da pa bom poskusila svojemu otroku nuditi čimveč.

Glih kontra: če pa jaz nisem imela, pa naj ima moj otrok. Vem, da to ni pogoj za lepo vzgojenega in pridnega otroka....

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vprašanje
27.8.2006 14:12:45   
Anonimen
gelde šole pa, ki naj bi bila brezplačna! ha! pa mislim da je ena velika svinjarija, da so že samo učbeniki tako dragi, kajšele vse ostalo.


Kira, po moje, da takrat, ko bodo tvoji otroci hodili v šolo, šolanje ne bo več zastonj. Pa ne bodo za plačat samo učbeniki ... Tako da imeti otroka bo tudi pri nas čedalje dražje. Tako kot povsod drugod po Evropi.

(odgovor članu KIRA)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
27.8.2006 14:18:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vprašanje
27.8.2006 14:18:46   
KIRA
se men tud zdi splišni. na koncu bomo plačeval, da bodo otroc sploh lahko hodili v šolo. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vprašanje
27.8.2006 14:31:28   
darjatimci
Ali predstavlja velik finančni zalogaj??
.
Če pogledamo samo s finančnega stališča,so otroci ena sama zguba.

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vprašanje
27.8.2006 14:48:08   
Anonimen
Hvala za odgovoreuser posted image res je treba premislit za otrokauser posted image mislim, da za prvega otroka se je lažje odločiti, ker ne veš kaj te za res čaka, za drugega bi že dolg premišljalauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu darjatimci)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vprašanje
27.8.2006 15:08:42   
rainbow
imeti otroke pač vključuje velike finančne stroške; ti pa ne odtehtajo vsega lepega (in grdega), kar z otroci doživiš in kar ob njih postaneš, in kaj ti otroci dajo.



_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vprašanje
27.8.2006 16:54:50   
sonchica
otrotka met je res velik strošekuser posted image mi2 z mojim sva začela od a do ž in se ti res ka lep znesek zbere ko vse nakupišuser posted image ------------------------------
sem pa jaz istega mnenja kot rija naj ma moj otrok to kar jaz nisem imela....user posted image

_____________________________



(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vprašanje
27.8.2006 22:39:43   
babylove
Če pogledamo samo s finančnega stališča,so otroci ena sama zguba.


Ja, ko odrastejo, pa si lahko na sosednjem forumu preberete, da že delajo računico, kaj vse bodo dobili, ko boste umrli...

(odgovor članu darjatimci)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vprašanje
28.8.2006 1:14:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: babylove
Ja, ko odrastejo, pa si lahko na sosednjem forumu preberete, da že delajo računico, kaj vse bodo dobili, ko boste umrli...


user posted image user posted image user posted image

Strinjam se z zgoraj citiranim, ja. S tistim od Marogice pa se nekako ne morem. Če zadevo preračunam do otrokovega 19. leta (povprečno končana srednja šola), bi to bilo 263.000 SIT na mesec. Nimam idej, kje in za kaj naj bi toliko zapravila za enega otroka mesečno. Pa če mu še najemnino zraven plačujem. Če pa se računa do 23. leta (povprečno konćana fakulteta), je pa to 181.000 SIT. Tudi ta znesek je najmanj podvojen. Z najemnino vred. Švabi "malenkost" pretiravajo. Ali pa je to njihov standard, ki s Slovenijo seveda ni primerljiv.
Mene Robi (9 mesecev) stane povprečno 15.000 SIT na mesec (hrana in plenice in kozmetika). Ko je pil še adaptirano mleko, je bil ta znesek za 10.000 SIT večji. Imam to srečo, da sem večino oblačil in opreme dobila, ampak kljub temu marsikaj tudi sama kupim. Če bi morala kupovati vse, bi me stala osnova (posteljica in voziček, novo) po mojem okusu 100.000 SIT, rabljeno pa ne več kakor 30.000 SIT. Vse ostalo poleg tega dvojega je luksuz (previjalne mize, hojce, stajice itd.). Kasneje je strošek morda še stolček za hranjenje (za pri kuhinjski mizi), ampak zadeva tudi cenovno (srednji razred) ni čez 20.000 SIT (novo).
Največji strošek je definitivno varstvo oz. vrtec (če ni brezplačnih sorodnikov). Zadeve znajo (za jaslice) zlezti tja do 70.000 SIT mesečno, vsako leto pa se potem zniža za cca. 10.000 SIT (to je najvišji razred). Zastonj imajo samo tisti, ki prejemajo DSP, 10% pa plačujejo tisti, ki so prijavljeni na RZZ ali tisti z res minimalnimi dohodki (beri: "gagajo"). Obleke v času vrtca niso panika: večinoma vse umažejo in strgajo, tako, da se nekih dragih znamk ne splača kupovati. Oblek za več kakor 10.000 SIT na mesec (osnove) ne potrebuje nihče. Je že luksuz.
Naslednji večji strošek nastane, ko se začne šola. Jaz imam Jana sedaj v 4. razredu devetletke in šolski učbeniki in delovni zvezki (brez torbe, copat, zvezkov, pisal, telovadnih in likovnih potrebščin) so me stali 62.000 SIT. Ko dodaš še vse prej našteto, si hitro nekje na 80.000 SIT. Razlike med 1. in 9. razredom je morda za največ 20.000 SIT (plus ali minus). Med šolskim letom potem plačuješ mesečno še prehrano v šoli (povprečno ne več kakor 25.000 SIT mesečno) in vse ostale "traparije", ki si jih izmislijo: športni, kulturni, naravoslovni in tehnični dnevi, izleti, kolonije, predstave itd. Vsak mesec zagotovo 5.000 SIT.
In ker osnovnošolca pošlješ vsaj enkrat letno v kolonijo ali v šolo v naravi ali na smučanje ali pa pač nekam (za en teden ali 10 dni najmanj), računaj še to okrog 50.000 SIT.
Koliko te tačas osnovnošolec stane doma (računalnik, revije, igrače, hobiji, izvenšolske dejavnosti), je odvisno od posameznika. Mene za Jana stane to okrog 10.000 SIT mesečno. Hrane in pralnega praška ne računam posebej - to ima skupaj z nami.
Srednja šola je spet poglavje zase. Knjige najmanj toliko, kakor v osnovni šoli, prišteti pa je treba (ponavadi) še vozovnico za avtobus ali vlak in vsak dan kakšnega jurja za malico in pijačo. Šole v naravi sicer ni več, gre pa mladi gospodič ali gospodična ob vikendih v diskoteko ali s prijatelji na morje ali pa enostavno samo hoče moped, pa si spet "v riti". So pa naši prestolonasledniki takrat že toliko stari, da jih lahko "nateraš", da grejo delat preko študentskega servisa in nekaj k vsem tem stroškom prispevajo tudi sami.
Potem pa faks. Takrat imamo večinoma otroke še vedno pod svojo streho (vsaj za vikende, če so med tednom v študentskem domu). Plačuj študentski dom ali najemnino (kar se mene tiče, k temu mora prispevati, drugače lahko spi tudi v Tivoliju na 5. klopci levo), treba je narediti vozniški izpit in kupiti prvi avto (velja enako kakor v prejšnjem oklepaju), žurke so poglavje zase (predvsem količina popitega alkohola), knjige so pa živ obup. In če naše dete še ne študira redno, ampak izredno, je treba plačevati še šolnino (spet smo pri Tivoliju).
Če imamo torej starši srečo, se svojih otrok "znebimo" nekje okrog 23. leta. Poudarek v prejšnjem stavku je na besedici ČE. Kajti po statistiki jih imamo "na grbi" skoraj do 30. leta. Takrat pa morda res pridemo na Marogičinih 250.000 eurov.
Upanja, da nas bodo oni preživljali, ko bomo v penziji (kakor je bilo včasih) in nam povrnili teh 250.000 eurov, pa ni dobro gojiti.

(odgovor članu babylove)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vprašanje
28.8.2006 8:10:51   
KIRA
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: KIRA

IZLETE PA HOBIJE PA DOPUSTOVANJE SE VSE DA DRŽAT NA MINIMUMU. jaz marsikam nisem šla, ker ni blo denarja, pa mi nič ne fali. še najmanj šminkanje z smučanjem ipd. kjer samo oprema košta malo premoženje. niti pod razno. moji deca se bojo v šolo hodli učit ne pa se it neke šminkerje... user posted image user posted image

gelde šole pa, ki naj bi bila brezplačna! ha! pa mislim da je ena velika svinjarija, da so že samo učbeniki tako dragi, kajšele vse ostalo. socialno slabšeim družinam, bi po mojem morali omogočiti kakšne subvencionirane nakupe ali kaj takega - pa ne samo učbeniški sklad - ampak na splošno vso opremo za šolo. tud športno in likovno!



Jaz pa pravim, da se je iz vseh teh stvari, ki jih je navedla kira, splača premislit, kdaj in koliko otrok imeti. Malo je treba premisliti, ne samo na polno streljati, potem pa bomo že nekak.
Itak da bomo nekak. Ampak zakaj ravno moj otrok ne bo mogel iti smučat? Zakaj bo ravno moj otrok najslabše oblečen? Zakaj ravno moj otrok ne bo mogel iti na morje? Zakaj?

Pa kira, to me zelo na mojo mamo in babico spominja: če smo mi zrasli brez tega, boste tudi vi. Seveda so zrasli. Ampak zakaj privoščiti svojemu otroku takšno življenje, s kakršnim sami v tistem trenutku nismo bili zadovoljni?

Daj, po pravici povej, te ni malo zbodlo, da je sošolka imela nove kavbojke, ti pa jih nisi, ker ti tvoji tega niso mogli kupiti?
Tudi jaz jih nisem imela. In nisem smučala. In nisem ne vem kaj, kar drugi so.
Ampak ravno to me je privedlo do tega, da pa bom poskusila svojemu otroku nuditi čimveč.

Glih kontra: če pa jaz nisem imela, pa naj ima moj otrok. Vem, da to ni pogoj za lepo vzgojenega in pridnega otroka....



ne me ni rija. en velik drek dam na modo. pa na smučanje tudi.

jaz ne bom skakala v studenec sam zato ker drugi tako počnejo!



(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vprašanje
28.8.2006 8:26:00   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa


Strinjam se z zgoraj citiranim, ja. S tistim od Marogice pa se nekako ne morem.


Kerensa, ta podatek velja za Nemčijo, kjer je seveda drugače kot pri nas. V to vsoto je vštet tudi izpad dohodka mame, ki je kar nekaj let doma, kot gospodinja in ne prejema ničesar. Zato je ta znesek toliko višji. Pa upoštevali so res vse, kar se dnevno/mesečno porabi za otroka: od hrane, toaletnih zadevščin, obleke, zaradi več otrok, večje stanovanje-torej višja najemnina, avtobusne karte, šole, šolskih izletov, domnevnega študiranja mogoče celo v drugem kraju(kot dodatni stroški bivanje, hrana), frizerji, kolesa, udjestvovanje pri kakšnem športu(članarina, oprema..), vožnje na izvenšolske dejavnost-bencin,koliko več se porabi vode, elektrike... Ma drugega se trenutno ne spomnim

SEveda  se bere "picajzlasto". Vendar je to treba pač všteti, če res hočeš videti, koliko te stane otrok. Otrok v finančnem smislu ni samo "hrana, obleka, vrtec/šola".

Kaj pa jaz vem-jaz verjamem, da je vsota visoka, sama raje ne grem računati, kakšna. Je pa dejstvo, da se gledaš otroka samo skozi denar, je to enostavno luksus.

p.s. Pa ne me sedaj napati, kje pa je ljuzene, čustva.... Tu pač razčlenjujemo zadevo samo iz finančnega aspekta, zato se držim samo številk. Vse ostalo je v tem primeru nerelevantno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vprašanje
28.8.2006 8:37:54   
Anonimen
Ja, saj... Zato sem rekla, da predvidevam, da so številke mišljene za Nemčijo, kjer je drugačen standard.
Kar se pa izpada dohodka tiče - hm... pri nas niti ni tako velik (porodniška). Kako je pa s Švabi, pa ne vem. Pri nas nekateri na otrocih celo profitirajo (beri: sosednji forum). user posted image

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vprašanje
28.8.2006 8:47:18   
Marogica
JA ta izpad je mišljen v tem smilsu, da mnogo žensk ne gre do otrokvega 6 letav službo, če pa sta dva, pa še  kasneje. Ene sploh ne grejo...Najbrž so tu vzeli neko povprečje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vprašanje
28.8.2006 8:49:38   
Anonimen
Evo, jaz si pa tega sploh ne znam predstavljati... da ne bi nič delala, namreč... pa da imam 10 otrok - ni šans, da ostanem doma... grem rajši delat, pa če delam samo za vrtec... doma bi se mi strgalo med štirimi stenami... delam od svojega 15-ega leta in drugačnega načina ne poznam... in ga niti nočem poznati... saj če bi bila iz kakšnega drugega vira finančno preskrbljena, ne rečem - zagotovo ne bi hodila v službo tako, kot zdaj, pa tudi pošteno porodniško bi si privoščila... ampak nekaj bi pa vseeno delala... združila bi prijetno s koristnim in vnovčila npr. svoj hobi...

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vprašanje
28.8.2006 8:53:00   
Marogica
Pri meni je enako. SEm tip, ki mora nekaj delati, drugače je hudo. Enostavno nisem takšen človek, da bi mi bil smisel življenja biti SAMO gospodinja in mama. V življenju obstaja še kaj drugega, kar me izpopolnjuje in če bom jaz srečna in zadovoljna, se to pozna pri vseh v družini

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Vprašanje
28.8.2006 8:54:46   
Anonimen
Te čisto razumem. Kaj bo meni (in družini) pomita posoda in po vojaško zložene obleke v omari, če pa od mene osebno ne bo nič? Tako pa vsaj nekaj naredim, čeprav res ne veliko in čeprav res večinoma "napačne" stvari. user posted image  Ampak migati pa moram, psihično ali fizično. Med piskri, metlami in otroškim vpitjem bi se mi odtrgalo. user posted image  Vsaj dolgoročno gledano...

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Vprašanje
28.8.2006 10:24:38   
tatam
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

ČE ti to kaj pove, so v eni nemški reviji izračunali, da stane 1 otrok od 0 mes pa do njegove zaposlitve ca. 250.000Evrov(okrog 60 mio SIT). TU je všteto vse od plenic, oblek, igrač, koles, šolnine, knjig......)


Če ti to kaj pove,da jaz letno zaslužim cca.2,2 mio,moj dragi pa še manj cca.1,9 mio.Imava dva otroka,dva še pričakujeva.Kolko let bi morala delat,da bi zaslužla za 4 otroke???
Vem,da si to napisala za Nemčijo.Jaz sem to napisala samo za razmislek,kolko verjet vsem tem raziskavam...Da pa je ogromna razlika med standardom pri nas in  v Nemčiji pa raje ne bi razpravljala.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Vprašanje
28.8.2006 13:36:42   
Darči76
Če na hitro računam, je kalkulacija nekje naslednja:
- 0-12 mesecev: ca. 50.000 SIT preračunano na mesec, če kupiš vse za dojenčka sam (voziček, stolček za hranjenje, avtosedež, previjalno, posteljico, obleke itd.) in to stvari nekje srednjega cenovnega razreda (edino pleničke računam Pampers).
- nad 1 leto (to sicer samo še kalkuliram): oprema v tem letu odpade, se pa pojavi strošek jaslic oz. varuške, če ni babic v bližini. To je verjetno nekje ca. 30.000-60.000 SIT na mesec. K temu še dodatni strošek hrane (sokovi, kašice, skutke itd.), plenic, kozmetike, oblačil verjetno ca. 10.000-15.000 SIT na mesec. Tako da si verjetno spet v povprečju nekje nad 50.000 SIT na mesec.
Potem pa otrok raste in ima potrebo po raznih dejavnostih, ki mu jih nekaj že moraš omogočiti, ker je drugače na nek način izključen iz družbe. In ker le-te vplivajo na socializacijo in kasnejšo uspešnost v družbi in življenju - ki pa, kot moramo priznati, je vedno težje in krutejše....

Tako da otrok je kar lep strošek, že tudi pred vstopom v šolo....

_____________________________

Don't be afraid that your life will end,
be afraid that it will never begin.

(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?