|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Krst - botra
19.10.2006 13:17:19   
Capyka
Pozdravljeni,

zanima me, kdo je lahko krstna botra/boter otroku?
Npr. ali je dovolj, da je samo krščen, ali mora imeti birmo in obhajilo?
Namreč izbrala sva dve potencialni osebi, pa ena sploh ni bila krščena (samo na občini), tako da ta verjetno takoj odpade user posted image , druga pa je krščena?

Hvala za mnenja...

lp od capy

_____________________________

20.10.2006 je prišla naša princeska Sara!
22.03.2010 pa še druga princeska Tamara!
--------------------------------------------
Jaz bi pa spaaaalaaaaa......
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Krst - botra
19.10.2006 13:26:22   
TONČI.
Imel naj bi vse svete zakramente. No ni nujno da je poročen, drugače pa vse. Je pa vse odvisno od župnika, ki krsti. Vse se da, če je prijaznost v župnišču.

(odgovor članu Capyka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Krst - botra
19.10.2006 13:54:59   
anckabancka
Jaz pri izbiri botra nisem gledala le tega ali ima zakramente, ampak predvsem tudi, če živi tako kot kristjan.

Mogoče sem staromodna, ampak mi veliko pomeni, če boter tudi kaj zmoli za otroka, mu je v zgled in v oporo, če je potrebno. Izbrala sem osebo, ki jo dobro poznam in ji zaupam. user posted image

_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu TONČI.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Krst - botra
19.10.2006 14:48:53   
sisi80
Z ančkobancko se strinjam. Če se že greš krst, potem domnevam, da si verna. Potem izbereš otroku botra, ki bo zgled in kdaj tudi molil za pravilne odločitve.

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Krst - botra
19.10.2006 15:28:48   
Capyka
Odkrito povedano, nisem ravno verna. Krščena sem, drugih zakramentov pa nimam.

Vendar se mi pa zdi, da otrok mora biti krščen. S tem naj bi pokazala pripadnost veri. Sicer ne hodim v cerkev, ampak smo pa kristjani, tako da želim, da je tudi moja user posted image  krščena in ima botro, kateri bi lahko zaupala.

lp od Capy

_____________________________

20.10.2006 je prišla naša princeska Sara!
22.03.2010 pa še druga princeska Tamara!
--------------------------------------------
Jaz bi pa spaaaalaaaaa......

(odgovor članu sisi80)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Krst - botra
19.10.2006 16:26:41   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Capyka
ena sploh ni bila krščena (samo na občini),

? user posted image

(odgovor članu Capyka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Krst - botra
19.10.2006 16:27:45   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Capyka
Odkrito povedano, nisem ravno verna....., ampak smo pa kristjani,...   

user posted image user posted image user posted image Si rahlo zmedena, a ne? 


< Sporočilo je popravil tehnofil -- 19.10.2006 16:28:13 >

(odgovor članu Capyka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Krst - botra
19.10.2006 16:31:50   
Capyka
Tehnofil:
ja tisto od občine tudi jaz še nisem prej slišala, ampak baje se je tko delalo kakih 20-30 let nazaj?user posted image  Nimam pojma kaj je to zaen krstuser posted image  Ampak nisem več spraševala. Že vejo kaj so počeli user posted image

Nisem nič zmedena. Samo otroka bi rada dala krstit. user posted image

lp


_____________________________

20.10.2006 je prišla naša princeska Sara!
22.03.2010 pa še druga princeska Tamara!
--------------------------------------------
Jaz bi pa spaaaalaaaaa......

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Krst - botra
20.10.2006 9:59:27   
Tejccy
Krstni boter mora imeti vse zakramente, ne sme živeti v izvenzakonskem razmerju-se pravi na koruzi. Če boš izbrala par, potem morata biti poročena. Če boš pa izbrala, dve prijateljici, ne smeta živeti na koruzi, v kolkor imata partnerje.
Sm kej pomagala?

_____________________________

Ni lepšega trenutka, ko se ti otrok nasmehne in te objame

(odgovor članu Capyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Krst - botra
24.10.2006 15:09:22   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Capyka
Nisem nič zmedena. Samo otroka bi rada dala krstit. 

Ne gre za občino ampak za tvoje pisanje, kot da pišeš kako si suha prišla iz vode user posted image .

namreč
IZVIRNO SPOROČILO: Capyka
Odkrito povedano, nisem ravno verna....., ampak smo pa kristjani,...   

Ne biti veren in biti kristjan sta dve nasprotne stvari. Oboje ne moreš biti.


Lepo pa je , da želiš otroka krstiti. Vendar če ne veš zakaj bi ga krstila (kr za vsak slučaj) je to nepotrebno.

Lepo pa bi bilo, da bi imela željo prenesti na otroke krščansko vero. Za to pa je potrebno izbrati res primerne botre, ki bodo otroku v pomoč v krščanskem življenju. A kljub temu je to majhne vrednosti, če starši te vere nimajo. Potem je ne moreš prenesti. Torej potrebno je dvoje. Se truditi utrjevati v veri in otroka vzgajati v tej veri. Torej veliko veliko več kot samo otroka krstiti.

< Sporočilo je popravil tehnofil -- 24.10.2006 15:10:37 >

(odgovor članu Capyka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Krst - botra
25.10.2006 12:06:39   
mikand
Krstni boter mora imeti vse zakramente, ne sme živeti v izvenzakonskem razmerju-se pravi na koruzi. Če boš izbrala par, potem morata biti poročena. Če boš pa izbrala, dve prijateljici, ne smeta živeti na koruzi, v kolkor imata partnerje.


Iz lastnih izkušen vam povem, da zgoraj navedeno ni nujno. Vse, ampak res vse je odvisno od župnika. Meni župnik ni dal dovoljenja za krstno botro, zaradi mojega priznanja, da ne hodim k spovedi. Vse ostalo je bilo po normah (njegovih seveda), le spoved je bila jabolko spora. K sreči je bil župnik, ki je krstil mojega varovanca toliko življenjsko normalen, da potrdila od mene ni zahteval in sem lahko bila krstna botra brez papirja.
Lahko povem, da nimajo enotne metodologije dela, ampak vsak dela po svoje.

< Sporočilo je popravil puncica -- 28.10.2006 20:22:44 >


_____________________________

Spremeni velike težave v majhne in majhne v nikakršnje.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Krst - botra
25.10.2006 13:34:37   
koala
Papir o spovedi?
Jaz sem krstna botra in me župnik, ki je deklico krsti ni vparšal po niti enem zakrmentu.

Capyka, tebi pa eno vprašanje. Kaj želiš od botra/botre za svojega otroka. Da mu je boter v pravem pomenu besede, torej ga podpira, mu svetuje mu je v vzgled v krščanskem življenju?
Ali pa morda da je božiček, dedek mraz,... torej financ minister, oz. da se bo čimvečkrat čimbolj izkazal z darili?

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu mikand)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Krst - botra
26.10.2006 11:16:20   
modrooka
Krstni boter mora imeti vse zakramente, ne sme živeti v izvenzakonskem razmerju-se pravi na koruzi. Če boš izbrala par, potem morata biti poročena. Če boš pa izbrala, dve prijateljici, ne smeta živeti na koruzi, v kolkor imata partnerje.


Eni župniki to zahtevajo, drugi pa ne...

< Sporočilo je popravil puncica -- 28.10.2006 20:17:03 >


_____________________________

Lep dan!
_________________
Ana ... 25.3.2005
Ema ... 25.4.2008

(odgovor članu Tejccy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Krst - botra
30.10.2006 20:28:27   
asimina
Krstni boter mora imeti vse zakramente, ne sme živeti v izvenzakonskem razmerju- se pravi na koruzi. Če boš izbrala par, potem morata biti poročena. Če boš pa izbrala, dve prijateljici, ne smeta živeti na koruzi, v kolkor imata partnerje.
Sm kej pomagala?

Jaz se strinjam s tabo. Kako je lahko nekdo zgled novokrščenemu otroku, če sam ne živi "pošteno". Jaz bi za svojega otroka storila vse, tudi to, da bi bila proti takim botrom.

Imam še eno vprašanje za vse vas, dragi forumci. Pod kaj si vi predstavljate koruzništvo? Toliko se piše po raznih forumih o tem, ampak nihče diskretno ne pove, kako se to šteje.

(odgovor članu modrooka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Krst - botra
31.10.2006 20:48:32   
eya


Imam še eno vprašanje za vse vas, dragi forumci. Pod kaj si vi predstavljate koruzništvo? Toliko se piše po raznih forumih o tem, ampak nihče diskretno ne pove, kako se to šteje.


Zame pomeni koruzništvo-biti neporočen...

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu asimina)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Krst - botra
3.11.2006 12:42:13   
Capyka
Za koalo:
Ne, ne želim financ ministra. Želim samo to, da je otrok krščen, za botro pa sem izbrala osebo, ki sicer nima zakramentov, vendar pa je zelo primerna (pa ne v finančnem pomenu - daleč od tega).

Vsem hvala za odgovore. Se bom posvetovala z našim župnikom.

Lp od Capy

_____________________________

20.10.2006 je prišla naša princeska Sara!
22.03.2010 pa še druga princeska Tamara!
--------------------------------------------
Jaz bi pa spaaaalaaaaa......

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Krst - botra
4.11.2006 21:39:56   
motofrik
Kdo pravi, da boter ne sme živeti na koruzi? Vse je odvisno od župnika. Midva z mojo živiva v izvenzakonski skupnosti, botra isto.. Je župnik nekaj v tej smeri napeljeval pogovor na pripravah na krst. Pa sem mu rekel, da ohcet enkrat bo (ali pa tudi ne user posted image ), samo so to ogromni stroški. In ta denar raje namenim otroku. In da sva izbrala botra po najini odločitvi, ker jima zaupava, da sta v redu človeka. In, verjemite, nisva se zmotila. Je pa res, da je ta naš kaplan dokaj liberalen glede tega. Saj verjetno drugi tudi, časi se pač spreminjajo. Včasih so pa res zahtevali skoraj vsakodnevni obisk maše, pa ne vem kaj še vse. 

(odgovor članu Capyka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Krst - botra
11.11.2006 17:35:17   
hejdi
IZVIRNO SPOROČILO: motofrik
Pa sem mu rekel, da ohcet enkrat bo (ali pa tudi ne ), samo so to ogromni stroški.


4000.- na občini, cerkvena je lahko tudi zastonj. Kar se fešte tiče, pa jo lahko naredite tudi čez deset let user posted image .

< Sporočilo je popravil puncica -- 13.11.2006 10:15:36 >

(odgovor članu motofrik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Krst - botra
13.11.2006 10:33:24   
puncica

IZVIRNO SPOROČILO: hejdi

IZVIRNO SPOROČILO: motofrik
Pa sem mu rekel, da ohcet enkrat bo (ali pa tudi ne ), samo so to ogromni stroški.


4000.- na občini, cerkvena je lahko tudi zastonj. Kar se fešte tiče, pa jo lahko naredite tudi čez deset let user posted image .


Ja ampak župnik očitno to ne ve user posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu hejdi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Krst - botra
14.11.2006 14:13:28   
koala
Capyka, nisem želela biti nesramna.
Žal pa se danes premlo ljudi zaveda pomena boterstva. Veliko ljudi izbira botre po tem kateri bo prinesel večje darilo, žal pa se tudi premalo botrov zaveda svojega poslanstva. To da otroka nekajkrat letno obdariš, drugače pa se zanj ne zanimaš sigurno ni to.

Vidva bosta, ali pa sta izbrala botra oz. botrok, za katero menita da je najboljša za vajinega otroka. In tako je prav.

Pa čestitke ob rojstvu tvoje punčke in srečno otroštvo ji želim.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Krst - botra
14.11.2006 15:48:56   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Capyka
Želim samo to, da je otrok krščen, za botro pa sem izbrala osebo, ki sicer nima zakramentov, vendar pa je zelo primerna

Me zanima kako najdeš povezavo med "nima zakramentov" -> "primeren boter"?  Če vidiš za primernega botra nekoga, ki nima zakramentov je morda čas, da se pozanimaš kaj sploh je krst.

(odgovor članu Capyka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Krst - botra
15.11.2006 9:52:07   
hejdi
Bravo, tehnofil! user posted image  Se strinjam!

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Krst - botra
15.11.2006 10:11:51   
hejdi
Pravzaprav je kar težko najti dobro botro/botra - osebo, ki živi, oz. se trudi živet po Kristusovem nauku in je hkrati tudi primerna (jo spoštuješ, ji zaupaš, je lahko otroku dober zgled...). Zakramenti še zdaleč niso dovolj!

Sicer pa, izbereš med možnosmi, ki jih imaš. Največjo odgovornost za vzgojo otroka v vsakem primeru nosijo starši; še tako svetniška botra, je le botra. Se je pa kar pametno najprej pozanimat kaj je to krst. user posted image

(odgovor članu hejdi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?