|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdo bi mi vedel razložiti to...
2.2.2007 18:01:08   
Anonimen
Ne vem, ali je moj otrok samo preveč čustven ali pa se je vanj prikradel separacijski strah... V glavnem. Nikoli, ko z možem odhajava v službo, ne dela scen, ne joče (pravzaprav je vesel, da vidi babico in dedija, ki ga prideta pazit). Vsako jutro se polubčkamo, veselo nama pomaha in midva odideva. Sem pa opazila, da ga pri zgodbicah, ki mu jih berem ali pa pri določenih risankah zelo prizadane, če nekdo odide. Pri zgodbah še sicer ne tako, ker najverjetneje vsega ne razume. Ampak pri risanki se mi je pa že dvakrat razjokal.
Ena risanka je Nodi ulovi padajočo zvezdico - Zvezdica pade z neba in Nodi se odloči, da jo bo vrnil nazaj na nebo. Ko s katapultom zvezdico vrnejo nazaj na nebo, ja jokal tako presunljivo, da se  je celo meni začelo parati srce...
Danes pa sva gledala Medvedeka Puja in je zgodba o zajčku, ki posvoji ptičko in ko ptička odraste, se odloči, da bo odletela na jug in zajca zapusti. Spet presunljivi jok.
A mi lahko nekdo razloži, kaj je to? A je to samo takšna zmožnost empatije ali pa se je vanj prikradel separacijski strah. Če bi bil separacijski strah, potem bi jokal tudi, ko midva odhajava v službo...
Ne vem. A ima morda katera kakšno pametno razlago?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdo bi mi vedel razložiti to...
2.2.2007 19:10:46   
lenika
Mogoče sta pa zajček in ptička jokala, ko sta se poslavljala in je sočustvoval. Ne vem, ugibam.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdo bi mi vedel razložiti to...
2.2.2007 19:43:36   
san
Tudi moj triletni sine je tako zelo čustven, da se zjoka kadar v risanki kadar kdo odhaja (in ponavadi tisti junak v risanki ne joka) in to je pač posledica tega, da se tako močno vživi v risanko. Mislim, da pri mojmu to ni povezano z jutranjim ločevanjem od naju dveh, ko odide v vrtec, ker se tisti njegov jok močno razlikuje od tega, ki je prisoten pri risankah. Recimo pri lionkigu je jokal kot dež, ko je simba odšel, sploh ni mogel nehat, pa še pri parih risankah, da sem jih kar ustavila vmes, da sem mu razložila, da bo še vse uredu.

Lp, s

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdo bi mi vedel razložiti to...
2.2.2007 20:55:05   
skuštrana
Raho, jaz mislim, da je tvoje dete zelo čustveno, kar je normalno za otroka, ki je vzgajan kot AP. Meni se zdi to full lepo, da zna pokazat svoja čustva, da jih ne drži v sebi. Mislim, da ga moraš v tem samo podpirat. Seveda mu razloži kaj se dogaja v risanki, ampak ne mu slučajno govorit, da pa zato ni treba jokat..Če on želi naj joče. Saj bo kmalu znal sam ločiti med realnostjo in imaginarnim svetom.(glej, moj mož še dandanes joče ob romantičnih filmih - ce bi vedel, da sem tole napisala bi me itakuser posted image )user posted image
A ne bo lepo nekega dne, ko bo odrasel moški in bo znal izrazit svoja čustva, tudi z jokom?


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdo bi mi vedel razložiti to...
2.2.2007 21:25:56   
Strawberrie Cherrie
Raho men je blo pa tole ful lepo za prebrat user posted image

In res je verjetno to odvisno od vzgoje - poglej tvoje dete zna pokazati čustva in jok nikakor ni negativno čustvo -> kot ga označuje večinoma moških in smo vsi ki jočemo 'cmere'... bodi srečna da si dala svojemu otroka nekaj tako pozitivnega kot je to, da zna pokazati tudi jok. Bom srečna, če bo naš Ožbej točno takšen pa da nikoli ne bo mislil, da moški ne jočejo. Se mi zdi da to prej privede do zatiranja čustev in pa agresije.

Ful lepo - zdajle si predstavljam vašega malega Nodija kako joče ob tem ko gre zvezdica nazaj v nebo.
Fejst fant bouser posted image

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdo bi mi vedel razložiti to...
2.2.2007 21:35:49   
Marogica
Raho, tvoj otrok, kljub temu da ga vsak dan zapuščaš(in naj ne bi bila za dolgo ločena od njega po AP), ima pač pozitiven odnos do tega, da ne rabijo biti starši skoz ob njemu, ker ve, da lahko tistih nekaj ur "zdrži" tudi brez jih. In da to ni nič slabega, saj vedno pridejo tudi nazaj. Torej se navaja na "separacijo", ki je nujna, glede na življenje, kakšnega živimo.
Kljub temu pa ima že(očitno) razvit čut oz. loči, kaj pomeni, nekoga zapustiti za vedno. Vsaj tako je v teh dveh zgodbicah.

In razlika je očitna, tvoj otrok pa neizmerno tenkočuten za to starost.

p.s. obrazloženo po kmečki logiki.user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?