|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Obhalijo in birma
4.5.2007 11:43:48   
Kanny
Živjo,

Kakšen je postopek, da greš pri 26.letih delat obhajilo in birmo.

1. Kje se začneš meniti?
2. Ali to kaj stane?
3. Ali je potrebno hoditi ob nedeljah k maši?
4. V kolikšnem času je vse narejeno?
5. Koliko gradiva je treba naštuderati?
6. Kje se dobi to gradivo?
7. Ali so za to kakšni roki začetka vsega tega, da jih je več v skupini?
8. Ali lahko narediš to, kjer so odrasli, ne ravno med osnovnošolci?


Uf, upam da nisem kej pozabila. Hvala za pomoč. Krst je bil že narejen.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Obhalijo in birma
4.5.2007 12:34:13   
Gordana-3
jaz sem tud obhajilo in birmo delala pri svojih 25 letih. šla sem k našemu župniku in mu povedala, kaj si želim. nekajkrat sem šla k njemu, da mi je malo predaval o zakramentih, nato sem morala na spoved in nato je sta sledila obhajilo in birma. mislim, da je vse skupaj trajalo kakšna dva meseca ali manj. vse mi je razložil, dal knjige, biblijo, naučil, kako poteka spoved. zakramente smo opravili eno soboto dopoldan, prisotni smo bili samo jaz in moja žlahta, stalo ni nič, le po obredu smo mu dali v koverti denar. to je bilo pred šestimi leti.

(odgovor članu Kanny)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Obhalijo in birma
4.5.2007 13:18:58   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Kanny
1. Kje se začneš meniti?

V domači župniji. Stopi do župnika in se pomeni.


2. Ali to kaj stane?

Obhajilo in Birma sta zakramenta in zakramenti so 100% free (če te skrbi denar).


3. Ali je potrebno hoditi ob nedeljah k maši?

Glede na to, da želiš narediti obhajilo in birmo je to neumestno vprašanje.


5. Koliko gradiva je treba naštuderati?

V bistvu ne gre za študij. Gre za spoznavanje vere.


4. V kolikšnem času je vse narejeno?

Vse je lahko narejeno istočasno.
Po moje bi morala trajati priprava na birmo vsaj 1 leto.
To ni IZPIT. To je SPREJETJE VERE.


6. Kje se dobi to gradivo?

Tam  kjer opravljaš pripravo.


7. Ali so za to kakšni roki začetka vsega tega, da jih je več v skupini?

Da.


8. Ali lahko narediš to, kjer so odrasli, ne ravno med osnovnošolci?

Da.


Sam sem kljub davno opravljenim zakramentom, šele v zrelih letih začel spoznavato Sveto pismo. Dokaj enostavna pot je
1) preberi SP za otroke, kjer so poenostavljene stvari in tudi najpomembnejše.
2) preberi SP za mladino, kjer so zgodbe še vedno poenostavljene, drži pa vrstni red in sporočilnost
3) beri Evangelije iz SP. Tu pa je vpogled v globino.
4) šele ko so ti jasni Evangeliji, beri Staro Zavezo.


(odgovor članu Kanny)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Obhalijo in birma
4.5.2007 13:54:13   
Anja25
Skrbi te, če boš morala hoditi k maši. Ja, če misliš sprejeti vero kot tako je kdaj pa kdaj tud fino če prestopiš cerkveni prag. Če pa misliš te zakramente imeti le na papirju (ali pa predvidevam zaradi cerkvene poroke), pa bolje da ostaneš to kar si. Ker pri krstu in birmi tudi obljubiš, da boš vzgajal oz. živel kolikortoliko versko življenje. Če boš pa tam samo usta odpirala in na veliko vse obljubila pa rajši ostani ateist.
Moje mnenje in brez zamere.

LP

(odgovor članu Kanny)
Neposredna povezava do sporočila: 4
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?