|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pravijo,obvezno,sončna očala tudi otrokom
22.5.2007 12:26:58   
Anonimen
Obvezna sončna očala Sydney | 22.5.2007 | STA



Zaradi povečanega števila očesnih bolezni in kožnega raka bi morala sončna očala postati obvezni del šolske uniforme.
user posted image
user posted image
user posted image













user posted image
Sončna očala so preventivno zdravilo za očesne bolezni Zaradi povečanega števila očesnih bolezni in kožnega raka bi morala sončna očala postati obvezni del šolske uniforme, trdijo avstralski znanstveniki.Rezultati študije, ki so jo izvedli na 640 mladostnikih in jo bodo predstavili na bližajoči se okulistični konferenci, so pokazali, da je zaradi izpostavljenosti sončnim žarkom poraslo število primerov očesnih bolezni in kožnega raka.Študija je ugotovila, da ima skoraj 74 odstotkov učencev sončna očala, vendar jih ne uporabljajo. Študija je prav tako zabeležila zelo nizko osveščenost o tem, da močno žarčenje lahko povzroči očesne bolezni kot sta mrena ali kožni rak na vekah.Dinesh Selva z Inštituta za okulistiko pravi, da se na spodnji veki zelo pogosto pojavlja kožni rak. "Če bi v šolah uvedli pravilo nošenja sončnih očal, kot smo to storili s kapami v številnih avstralskih šolah, bi to imelo močan učinek," trdi profesor Selva.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pravijo,obvezno,sončna očala tudi otrokom
22.5.2007 12:29:46   
honey
user posted image user posted image user posted image user posted image  za našega malega, ki jih nosi že od 1. leta in to zelo rad!!!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pravijo,obvezno,sončna očala tudi otrokom
22.5.2007 12:34:42   
Anonimen
Mi imao tudi srečo,rad jih nosi,pa še kapo z šildom.

(odgovor članu honey)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pravijo,obvezno,sončna očala tudi otrokom
22.5.2007 12:48:05   
Anonimen
A pa so te dobra npr. iz DM-ja in podobnih trgovin?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pravijo,obvezno,sončna očala tudi otrokom
22.5.2007 13:13:30   
honey
Mi nismo riskirali in smo šli k optiku, ker tam je garantirana 100 % zaščita. Sicer so bile drage (lansko leto 6.000 SIT), ampak se splača, itak so pa za 2 leti (mi smo kupili take od 1-2 leti, pa so mu še vedno povsem prav). Pa tudi če bi bile samo za 1 leto, vem, da bi ji spet kupila pri optiku. Ne vem, kje pa ti kupuješ sončna očala zase? Jaz vem, da sem si jih kupila pri optiku!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pravijo,obvezno,sončna očala tudi otrokom
22.5.2007 13:24:43   
Naja31
Marko jih tudi zelo rad nosi. Če je kapa, so očala obvezna oprema. Če dežuje, ga prav težko prepričam, da ne rabi očal.  user posted image

Mi smo najprej kupili ena bolj poceni, sicer piše gor, da je 100% UV, ampak sem bila potem kritizirana. No, ta smo hitro zgubili in potem kupili bolj draga očala od chicco.
Ma, ja, saj je prav, da so bolj kakovostna. Tako malim je treba oči zaščititi.  Cenejša so bila bolj za pokušino, če jih sploh hoče gor imeti.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pravijo,obvezno,sončna očala tudi otrokom
22.5.2007 13:45:03   
Anonimen
Jaz sem ji kupila chicco očala. Upam, da so kolikor toliko kvalitetna. Jih pa rada nosi šele letos.

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pravijo,obvezno,sončna očala tudi otrokom
22.5.2007 14:54:57   
Anonimen
Mi smo našo ravno danes prvič uspeli prepričat, da jih je obdržala gor.user posted image Je bil doma cel cirkus, ko smo jih pospravli.user posted image Imamo pa neke poceni iz Baby centra. Vsaj zaenkrat. Meni itak še kar ne gre iz glave od Splišni post, v katerem pravi, da je razlika v kvaliteti med dragimi in poceni očali le 5%.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pravijo,obvezno,sončna očala tudi otrokom
22.5.2007 15:15:28   
Jessy
Midva sva jih zadnjič kupila v Baby Centru. Zaenkrat jih rada nosi. Če sem poštena, mi je kar čudno, ker je ena redkih otrok, ki se sprehaja s sončnimi očali. Po moje se ljudje čist premal zavedajo, kako pomembna je zaščita oči.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pravijo,obvezno,sončna očala tudi otrokom
22.5.2007 16:41:05   
Primoza
No za vsakdanjo rabo jih ravno ne bi priporočal, ker razvadijo oko. Seveda pa so izjema gore, morje in druge podobne razmere.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pravijo,obvezno,sončna očala tudi otrokom
22.5.2007 17:06:33   
mojčca
Če pa mene spomin ne vara, sem pa enkrat v reviji zasledila, da naj bi otroci nosili sončna očala šele od 3 leta dalje (prej naj bi bile pa škodljiveuser posted image )? Zakaj,  naj bi bile škodljive, pa sem pozabila.

_____________________________

**************************************
Bodite prijazni z vašimi otroki,
kajti oni so tisti,ki vam
bodo izbrali doma za ostarele

**************************************

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pravijo,obvezno,sončna očala tudi otrokom
23.5.2007 0:18:56   
KatjaD
Punce, blagor vam. Jaz pa otroka že 1 leto prepričujem, da so očala zakon, on pa se NE STRINJA in takoj, ko jih dam nanj se začne dret ko jeshar in samo še letijo okoli. Mogoče bomo do šole prepričali...

(odgovor članu mojčca)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pravijo,obvezno,sončna očala tudi otrokom
23.5.2007 7:39:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Tašonka

da je razlika v kvaliteti med dragimi in poceni očali le 5%.


Žal ne poznam te teme, vendar me zanima kak članek o tem. Je pa lahko 5% tudi veliko, če vidiš na eno oko samo 30%, tako kot jaz.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pravijo,obvezno,sončna očala tudi otrokom
23.5.2007 10:35:04   
elizabeta p
Mi imamo kapo s šiltom, sončnih očal mu pa ne spravim gor. Doma si jih da včasih gor za kakšno minuto, za ven pa ni šans. Kako ste jih pa navadili, da jih morajo imeti?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pravijo,obvezno,sončna očala tudi otrokom
23.5.2007 10:36:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: hothien

IZVIRNO SPOROČILO: Tašonka

da je razlika v kvaliteti med dragimi in poceni očali le 5%.


Žal ne poznam te teme, vendar me zanima kak članek o tem. Je pa lahko 5% tudi veliko, če vidiš na eno oko samo 30%, tako kot jaz.


Jančika je o tem pisala, menda so pri Joeju v šoli pri fiziki poskus naredili. Pa mislim, da je celo 3 % napisala.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pravijo,obvezno,sončna očala tudi otrokom
23.5.2007 12:26:17   
Anonimen
Aja, sorry Splišni, sem vaju z Jančiko pobrkala. Vem samo, da sem nekje tukaj na forumu prebrala to o razliki med očali.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?