|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Odpoved v času porodniške-NUJNO
3.7.2007 10:19:26   
S@nta
Ima katera izkušnje z odpovedju v času, ko je bila še na porodniški, prosimza izkušnje in morebitne nasvete!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Odpoved v času porodniške-NUJNO
3.7.2007 10:19:59   
Anonimen
Zadeva je nezakonita. Kratko in jedernato.

(odgovor članu S@nta)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Odpoved v času porodniške-NUJNO
3.7.2007 10:20:33   
orhideja75
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Zadeva je nezakonita. Kratko in jedernato.

točno tako!


_____________________________

Moji fantje so moj zaklad. :) Brez njih bi bil svet prazen.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Odpoved v času porodniške-NUJNO
3.7.2007 10:27:47   
Anonimen
Če te je odpustu ga lahko fajn tožiš...saj stvar ni zakonita! user posted image
Kva sm žleht-no sam v današnjem času si vsi vse dovoljo...
user posted image user posted image

(odgovor članu orhideja75)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Odpoved v času porodniške-NUJNO
3.7.2007 10:35:10   
S@nta
joj, ste me narobe razumele.
jaz bi rada dala odpoved, ker se nočem več vrnit v take pogoje,kot mi jih ponujajo!

(odgovor članu orhideja75)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Odpoved v času porodniške-NUJNO
3.7.2007 10:37:08   
orhideja75
IZVIRNO SPOROČILO: S@nta

joj, ste me narobe razumele.
jaz bi rada dala odpoved, ker se nočem več vrnit v take pogoje,kot mi jih ponujajo!


počakaš do konca porodniške, potem pa jim pač nekaj dni pred nastopom dela pošlješ priporočeno pisno odpoved. razen, če nimaš v pogodbi navedenega odpovednega roka. se pač držiš tega in pošlješ, kot narekuje pogodba.


_____________________________

Moji fantje so moj zaklad. :) Brez njih bi bil svet prazen.

(odgovor članu S@nta)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Odpoved v času porodniške-NUJNO
3.7.2007 10:38:04   
orhideja75
zakaj se pa nebi vrnila v službo? 

_____________________________

Moji fantje so moj zaklad. :) Brez njih bi bil svet prazen.

(odgovor članu orhideja75)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Odpoved v času porodniške-NUJNO
3.7.2007 10:45:22   
S@nta
Problemi z dopustom in regresom.

(odgovor članu orhideja75)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Odpoved v času porodniške-NUJNO
3.7.2007 10:46:40   
orhideja75
veš nikjer ni rožnato. nekje je nekaj, drugje je kaj drugega.

_____________________________

Moji fantje so moj zaklad. :) Brez njih bi bil svet prazen.

(odgovor članu S@nta)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Odpoved v času porodniške-NUJNO
3.7.2007 10:49:13   
S@nta
Samo tukaj se gre za protizakonite stvari in za izkoriščanje.

(odgovor članu orhideja75)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Odpoved v času porodniške-NUJNO
3.7.2007 11:04:29   
pety78
Glede na to, da veliko življenja preživimo v službi, se mi zdi zelo pomembno, da se tam počutimo tudi fajn, a ne? Zakaj bi vztrajala nekje, kjer sem nesrečna, kjer ne bi dobila dopusta, ki mi pripada, da bi lahko te redke dneve preživljala s svojo družino. Pa da bom zaradi službe ves čas togotna, s težkim srcem vstopala v podjetje...ni šans!! Služb je veliko, dela dovolj, samo najti ga je treba in se malo znajti.

S@nta, ti pa le daj odpoved, tako kot imaš določeno v pogodbi. Ti pa držim pesti pri novi službi. Verjamem, da ti bo uspelo.






_____________________________



(odgovor članu S@nta)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Odpoved v času porodniške-NUJNO
3.7.2007 13:15:34   
sazi
jaz sem med porodniško dala odpoved
ker nisem hotela podrobno iskati kakšen je moj odpovedni rok (ker v moji pogodbi ni bil zpisan, v notranje akte podjetja pa na porodniški nisem mogla gldeati), sem poslala odpoved priporočeno 3 mesecem pred potekom porodniške, napisala, da v skladu s 3 mesečnim odpovednim rokom z dnem tem in tem dajem odpoved.
pa če delajo nezakonite stvari in boš res dala odpoved, jim potem še kakšno inšpekcijo pošlji (delovni inšpektor - se mi zdi)

(odgovor članu S@nta)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Odpoved v času porodniške-NUJNO
3.7.2007 14:06:57   
S@nta
Saj jaz jim nič slabega nočem in sem dolgo trpela ponižanje n pridno delala,zdaj pa so si sami krivi, da so me tako daleč prignali.
Tudi meni ne piše kakšen odpovedni rok imam, mislim da 30 dnevni, piše pa da ne morem it, če bi bistveno ogrozila ali otežila dokončanje dela, v katero sem vključena.pri meni pride v poštev samo to,da so dopusti in primanjkuje kadra, ampak tega primanjkuje že celo leto, pa še niso nič ukrenli, tak da jim to ne bo nič novega.
Imam pa moralnega mačka do sodelavk, ki bodo ostale same,posledično težje koristile dopust.
sama ga nisem trenutno imela namena koristit, da bi ga lahko one, zdaj pa razmišljam drugače, ker nočem da mi še to kar sem ga dobila propade.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Odpoved v času porodniške-NUJNO
3.7.2007 14:30:13   
karmy
najslabše je da na druge misliš, ker ostali ne bodo nate.... poskrbi za svojo rit.. moreš bit v življenju sebična drugače ne prideš nikamor..kvečjemu zboliš... kar pa spet ni dobro

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu S@nta)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Odpoved v času porodniške-NUJNO
3.7.2007 14:41:57   
itata
odpovedni rok, če daješ ti odpoved je 30 dni, razen če nimaš v pogodbi o zaposlitvi napisanega daljšega. če je takohudo, da se nočeš vrnit predlagam, da daš 30 dni pred koncem porodniške odpoved (priporočeno pošlješ) potem pa v odpovednem roku lepo še lanski dopust koristiš.
ampak je pa res, da nikjer ni vse rožnato. tako da odvisno tudi od izobrazbe in izkušenj koliko imaš drugih služb na voljo. po drugi strani pa res toliko časa v službi preživimo, da če se ne počutimo dobro in nismo eksistencialno ogroženi, pač lahko tudi gremo...

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Odpoved v času porodniške-NUJNO
3.7.2007 14:45:43   
S@nta
To pomeni,da v odpovednem roku lahko koristim dopust?
Stvar je namreč taka, da mi do konca porodniške manjka samo še nekaj dni.Tak da za nekaj časa se bom še morala vrnit.

(odgovor članu itata)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Odpoved v času porodniške-NUJNO
3.7.2007 15:28:04   
sazi
jaz sem dala datum odpovedi tako, da sem koristila še preostali del lanskega dopusta in pripadajoči (sorazmerni) del letošnjega.
tudi jaz sem se sekirala za kolegico - res mi je bilo žal zanjo, ampak je tudi njej jasno, da če imam le možnost iti na bolje, naj čimprej grem.

(odgovor članu S@nta)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Odpoved v času porodniške-NUJNO
3.7.2007 16:13:36   
itata
Odpoved je prostovoljna odločitev delavca, da preneha delat za delodajalca in je NI mogoče omejevati s takimi pogoji kot imaš napisano v pogodbi. Sto procentno. Pa tudi obrazložiti je ni treba. Edini pogoj je, da je dana pisno in, da je pravilno vročena: priporočeno / povratnica ali pa da ti direktor potrdi s podpisom, da jo je prejel.
Tako da ko prideš v službo mirno izročiš pisno odpoved ("Jaz, ta in ta, z zakonitim odpovednim rokom do datuma do datuma odpoveduje delovno razmerje. datum, kraj, podpis"). Potem se pa takoj za koriščenje dopusta zmeniš - stari dopust, ker si bila na bolniški in novi, ki ti pripada (glede na to, da smo po 30.6. ti pripada cel dopust). Če bo imel pa kaj za povedat pojdi pa TAKOJ isti dan na bolniško in pošlji odpoved po pošti priporočeno (ali pa še bolje s povratnico, ker je to dokaz, da je tudi prejel odpoved) in ti itak ne more nič med bolniško!

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Odpoved v času porodniške-NUJNO
3.7.2007 17:07:54   
S@nta
Ravno dopust je vzrok, da sem se odločila za odpoved, ker mi ga je vzel 10 dni in posledično tudi regres in to zato, ker sem na porodniški.

(odgovor članu itata)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Odpoved v času porodniške-NUJNO
3.7.2007 19:59:52   
sazi
10 dni katerega dopusta ti je vzel? za 2007?
regres bi ti pa moral pripadati cel

(odgovor članu S@nta)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Odpoved v času porodniške-NUJNO
3.7.2007 20:04:21   
S@nta
Ja za 2007, saj sem se pozanimala in vem, da je ravnal narobe, ampak trenutno nima časa, da bi to reševal, zato sem se odločila stvar rešiti pisno.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?