|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ameriški gozdni maček
11.8.2007 23:42:27   
mala maja
je že katera slišala za to pasmo?

To so tisti ta veliki kosmati muci. ve katera za kakšno leglo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ameriški gozdni maček
12.8.2007 8:27:55   
moci
poznam. ful so lepi, ampak vem samo za eno sterilizirano mačkouser posted image

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ameriški gozdni maček
12.8.2007 12:58:51   
Olivija
Moj sanjski muc (Main coon). Je bil pa ene 3 tedne nazaj članek v Delo in dom in mislim, da je bilo tudi eno leglo navedeno. Se pa giblje cena okoli 400 evrov.

Sem pa sestri, ki je trenutno v bližini kanadi, naročila naj se malo pozanima o teh mačkih.


user posted image

< Sporočilo je popravil Olivija -- 12.8.2007 12:59:49 >

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ameriški gozdni maček
12.8.2007 13:34:24   
mala maja
res je to full lep mucek.
pri nas bi imeli mucka in možek pravi če že bo naj bo siamec ali pa ameriški gozni muc. Meni se zdijo siamci full zahrbtni, čeprav luštni. Tile so pa tolk cortlih. Ja in je eno gnezdo, v Brežicah, samo so baje vse prodaneuser posted image

Moci tud jaz poznam eno muco, pa je tudi žal sterilizirana.user posted image

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ameriški gozdni maček
12.8.2007 13:39:31   
Nota
je že katera slišala za to pasmo?

To so tisti ta veliki kosmati muci. ve katera za kakšno leglo?


Pasma 'ameriški gozdni maček' NE OBSTAJA!
Obstaja pa maine coon mačka.
Pasma že dolgo nima več nobene veze z ameriškimi gozdovi, že dolgo tudi ni več 'naravna', kar tako zelo radi pri svojem bolj ali manj etičnem oglaševanju izpostavljajo nekateri 'vzreditelji'.

Veliko se o tej pasmi da izvedeti tukaj
http://www.breedlist.com/maine-coon-breeders.html,  
oziroma tekste na navedeni spletni strani in VSEH podstraneh (predvsem o zdravju !!!! ) priporočam OBVEZNO  v branje vsem tistim, ki vas ta pasma navdušuje in razmišljate o nakupu. 

Cena pasemskega mačka je vedno odvisna od njegove ustreznosti standardu (več o tem tukaj http://www.musicat.cc/SLO-Quality.htm ), se pa za hišnega ljubljenca gibljejo med 500-600 €.

Vzrejališča pasemskih mačk, ki delujejo v okviru Federation Internationale Feline lahko najdeš tukaj http://www.geocities.com/zfds_si/ oziroma za njih povprašaš na Zvezo felinoloških društev Slovenije.
Na ZFDS bodo tudi povedali, na kaj je potrebno biti pri nakupu maine coon mačka pozoren.

Maine cooni so trenutno zelo popularna in iskana pasma pri nas v svetu. Povečano povpraševanje po mladičih je žal za sabo prineslo marsikaj: dvoriščno produkcijo netipičnih ter veterinarsko neprimernih ali celo že zdravstveno obremenjenih predstavnikov, neregistrirano produkcijo, preprodajo, neetično in ne dovolj pazljivo vzrejo ..  Vzreditelji (in seveda tudi kupci) težijo k večanju pasme in ekstremnosti glave, to pa pomeni tudi večji riziko za zdravje mačk (displazija kolkov, HCM, patela luksacija, problemi s čeljustmi, hrbtenicami, repi .... ). Nekorektna vzreja namreč prinaša veliko škodo tako posameznim živalim, kot pasmi v celoti.

Olivia - v Delo&Dom je bila predstavljena pasma norveška gozdna mačka (Norwegian Forest Cat) http://www.breedlist.com/norwegian-fc-breeders.html


_____________________________

Simona
SI*MuSiCat - Silver/Golden Persian Cats
Felinološko društvo Ljubljana

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ameriški gozdni maček
12.8.2007 13:42:07   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: Nota

je že katera slišala za to pasmo?



Olivia - v Delo&Dom je bila predstavljena pasma norveška gozdna mačka (Norwegian Forest Cat) http://www.breedlist.com/norwegian-fc-breeders.html



Ja možno, meni sta te dve pasmi zelo podobni.

(odgovor članu Nota)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ameriški gozdni maček
12.8.2007 14:01:25   
malecka
ja moj bi ful rad tole muco main- cone al kako se že napiše, pa je mal predraga za naše žepke user posted image je pa res lep maček, moj je imel nekaj podobnega, sem se ga prvič kar vstrašila, sam je zdaj že poginu

_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ameriški gozdni maček
12.8.2007 14:57:57   
Nota
IZVIRNO SPOROČILO: malecka

ja moj bi ful rad tole muco main- cone al kako se že napiše, pa je mal predraga za naše žepke user posted image je pa res lep maček, moj je imel nekaj podobnega, sem se ga prvič kar vstrašila, sam je zdaj že poginu


Maine coon je pravilno ime.
Pasma je poimenovana po izvorni državi Maine in okrajšavi (ra)coon.
Mačkoni so namreč zaradi obarvanosti in daljšega okosmatenega repka farmerje spominjali na rakune user posted image .

_____________________________

Simona
SI*MuSiCat - Silver/Golden Persian Cats
Felinološko društvo Ljubljana

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ameriški gozdni maček
12.8.2007 16:19:52   
ledenka
nas je ful cartek, zelo nezen. so pa res ogromni, pri enem letu ima 9 kg.

jih je precej tezko dobit pri nas, probaj tukaj:

http://www.beep.com/members89/multicoon/

nas je iz Nemcije, tam je lazje dobit mladicke. moras pa res zelo pazit, kje ga kupis, ker imajo pogosto displazijo kolkov in prirojeno napako na srcu (HCM?). vestni rejci dajo vse svoje macke pregledat, takih, ki bi prenasale ti bolezni, ne prodajo kot vzrejne mucke, ampak kot ljubljencke.

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu Nota)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ameriški gozdni maček
12.8.2007 16:26:15   
Anonimen
Mi smo jo imeli, pa smo jo morali oddati. Je pa bila meni osebna najboljša mačka, kar se tiče karakterja.

Nota, kompliciraš. Nismo vsi vsevedneži kot ti - bojda!

(odgovor članu ledenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ameriški gozdni maček
12.8.2007 18:01:11   
Shania
IZVIRNO SPOROČILO: *Malena*

Mi smo jo imeli, pa smo jo morali oddati. Je pa bila meni osebna najboljša mačka, kar se tiče karakterja.

Nota, kompliciraš. Nismo vsi vsevedneži kot ti - bojda!



S čim točno pa komplicira? In zakaj naj bi bila vsevednež - mislim, kje to piše?

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ameriški gozdni maček
12.8.2007 19:37:03   
Nota
IZVIRNO SPOROČILO: *Malena*

Mi smo jo imeli, pa smo jo morali oddati.


Zakaj pa?

_____________________________

Simona
SI*MuSiCat - Silver/Golden Persian Cats
Felinološko društvo Ljubljana

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ameriški gozdni maček
12.8.2007 19:40:42   
Nota
IZVIRNO SPOROČILO: *Malena*
Nota, kompliciraš. Nismo vsi vsevedneži kot ti - bojda!


Se globoko opravičujem, ker sem se drznila popraviti te in napisati kratko opozorilo user posted image
Hmm, naj obljubim, da ne bom nikoli več?

PS .. skoraj pozabila: hvala za kompliment. Lepo je. če ljudje cenijo tvoje znanje user posted image





_____________________________

Simona
SI*MuSiCat - Silver/Golden Persian Cats
Felinološko društvo Ljubljana

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ameriški gozdni maček
12.8.2007 19:48:38   
Anonimen
Lepo, da uživaš v tem. user posted image

(odgovor članu Nota)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ameriški gozdni maček
12.8.2007 20:08:53   
Nota
Jp ... ego raste ... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Simona
SI*MuSiCat - Silver/Golden Persian Cats
Felinološko društvo Ljubljana

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ameriški gozdni maček
12.8.2007 20:35:08   
ledenka
user posted image

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu Nota)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ameriški gozdni maček
12.8.2007 22:22:15   
Anonimen
Prosim, da se drzite teme in medsebojno obracunavate prek ZS (ce ze morate!). Drugace bom poste prisiljena popravit oz brisat.

Hvala,

Ribica RR

(odgovor članu ledenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?