|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Part-time starševstvo
10.9.2007 13:49:10   
Sophie1
Opažam, kako nekateri ločeni starši zelo uživajo v tem, da se vsak drug vikend pa še med tednom 2 x "losajo" svojih otrok. Še považijo se, da imajo vikend za sprostitev.
Na začetku so bili seveda problemi, potem pa se zgleda kar navadijo in samo čakajo, kdaj bodo spet lahko uživali par dni, kot da so brez družine ali pa samski.
Zdi se mi, da otroci to čutijo. V primeru, ki ga imam v mislih, triletnica roma med materjo z njenim novim partnerjem in očetom z novo partnerko. Obema je malo odveč, ko si zaželita romantične vikende. In slej ko prej se to odrazi v otrokovih čustvih.
Kaj mislite drugi?
Jaz menim, da je treba v otroka ločenih staršev vlagat še več časa in ljubezni, ne pa da ostane še tu prikrajšan, ker si očka in mamica pač ravno ustvarjata novo partnerstvo.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Part-time starševstvo
10.9.2007 13:57:45   
piščanc
mogoče si ti malo bolj prizadeta zaradi ločitve. ampak jaz in moj mož tudi uživava, če sta oba otroka nekje v varstvu in lahko midva malo uživava. tudi za partnerstvo je treba poskrbeti.

če je deklica ljubljena, potem ji je lahko tako še boljše, ker se odrasli lahko malo odpočijejo in se ji tako še bolj posvetijo, jo imajo še raje. samo, da se ne prepirajo, pa bo vse OK.



_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Sophie1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Part-time starševstvo
10.9.2007 13:59:51   
tina a
IZVIRNO SPOROČILO: Sophie1

Opažam, kako nekateri ločeni starši zelo uživajo v tem, da se vsak drug vikend pa še med tednom 2 x "losajo" svojih otrok. Še považijo se, da imajo vikend za sprostitev.
Na začetku so bili seveda problemi, potem pa se zgleda kar navadijo in samo čakajo, kdaj bodo spet lahko uživali par dni, kot da so brez družine ali pa samski.
Zdi se mi, da otroci to čutijo. V primeru, ki ga imam v mislih, triletnica roma med materjo z njenim novim partnerjem in očetom z novo partnerko. Obema je malo odveč, ko si zaželita romantične vikende. In slej ko prej se to odrazi v otrokovih čustvih.
Kaj mislite drugi?
Jaz menim, da je treba v otroka ločenih staršev vlagat še več časa in ljubezni, ne pa da ostane še tu prikrajšan, ker si očka in mamica pač ravno ustvarjata novo partnerstvo.


Ne jaz ne uživam v tem, da svoja otroka vsak drugi petek pakiram in potem v nedeljo razpakiram. Priznam pa, da mi včasih paše vikend samo zase. Zakaj? Ker se med tednom svojima otrokoma max posvečam. In to pomeni, da sem pretežno sama za vse. 2x tedenski stiki, ki jih imata otroka po odločbi mi samo pomagajo pri tem, da lahko večje nakupe opravim sama. Vikend obiski pa so namenjeni druženju otrok s staršem s katerim otroka ne bivata. In ne "romantičnem" vikendu. Vsekakor ne. 

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu Sophie1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Part-time starševstvo
10.9.2007 14:02:29   
Mešamdrek
Ne bi se čist strinjala s tabo.Midva nisva sicer ločena,nama pa vseeno kdaj pa kdaj paše da je otrok pri babicah,da se lahko tudi midva malo posvetiva drug drugemo.Midva to sicer narediva občasno(enkrat na pribl.2 meseca)pa bi nama pasalo tudi kdaj vmes.Takrat ga prideva spočita iskan in sva čisto prerojena in otrok to čuti..ponavadi se imamo takrat še lepše kot sicer.

(odgovor članu Sophie1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Part-time starševstvo
10.9.2007 14:07:11   
Anonimen
Jaz sem otrok ločenih staršev, pa se mi nikoli ni zdelo da kdo uživa v temu da se je treba vedno pakirat in nekam drugam hodit. Ko sem bila malo večja sem bila celo jaz jezna da moram it, ker sem se z prijatelji nekaj zmenla in nisem mogla it, ker sem pač bila tisti vikend pri očetu. Ali pa nisem mogla na RD od prijateljev ali od koga iz družine, ker pač nisem bila tisti vikend na pravem naslovu. Pa to govorim da sem bila stara 8 let.
Potem pa sem izrazila željo da nočem več hodit tako naokoli kot vreča krompirja in nisem več rabla hodit nikamor.

(odgovor članu tina a)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Part-time starševstvo
10.9.2007 14:24:48   
Anonimen
Resnično žalostno je to prebrati.Iz ljubezni,ki je zbledela,na koncu ostane otrok,ki tava od starša do starša.In nikjer ni pravega mesta zanj.Podajajo si ga kot nekaj,kar nima življenja.In duše.Otrok pa intenzivno goji svoja čustva,in vedno bolj zmeden je glede tega,komu zares pripada.To se ne bi smelo dogajati.Otrok ne bi smel občutiti praznine ob ločitvi.Ker zanjo ni kriv.Pravico ima do lepega otroštva.

Srečo imam,da tega nikoli nisem doživela.

Ampak vseeno mi je hudo ob tej temi.user posted image

(odgovor članu Sophie1)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Part-time starševstvo
10.9.2007 14:27:25   
Anonimen
Aspirinček, saj ni vsem tako hudo kot misliš. Važno je na kak način gresta starša narazen, ali se znata zrelo obnašat napram otrokom in jih ne uporabljati in izrabljati za prizadevanje ran bivšemu partnerju.
Jaz sem kar normalna iz vsega tega ratalauser posted image user posted image , pa sta se in oče in mama ponovno poročila in imam kup polbratov in polsesteruser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Part-time starševstvo
10.9.2007 14:29:43   
Anonimen
otrok,ki tava od starša do starša


No ja, ta je pa malo mimo user posted image  

A ste mogoce kdaj pomislile, da gre pa mogoce otrok rad k drugemu starsu za vikend (vsak drugi npr.), ker bi rad bil tudi z njim in ga pogresa in se ima z njim prav tako lepo? Zakaj je treba vedno gledat iz pesimisticnega vidika ..

LP

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Part-time starševstvo
10.9.2007 15:03:32   
piščanc
IZVIRNO SPOROČILO: ribicaRR

Zakaj je treba vedno gledat iz pesimisticnega vidika ..



se strinjam, tudi take situacije so lahko prijetne, samo če to želimo. lahko jih pa naredimo prav grozne.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Part-time starševstvo
10.9.2007 15:40:50   
altati
IZVIRNO SPOROČILO: aspirin

Resnično žalostno je to prebrati.Iz ljubezni,ki je zbledela,na koncu ostane otrok,ki tava od starša do starša.In nikjer ni pravega mesta zanj.Podajajo si ga kot nekaj,kar nima življenja.In duše.Otrok pa intenzivno goji svoja čustva,in vedno bolj zmeden je glede tega,komu zares pripada.To se ne bi smelo dogajati.Otrok ne bi smel občutiti praznine ob ločitvi.Ker zanjo ni kriv.Pravico ima do lepega otroštva.



In kje piše, da tak otrok nima lepega otroštva?????
In kje piše, da tava od starša do starša in da mu to ni v veselje?

A lepo otroštvo bi bilo pa to, da raste z obema staršema, ki se žolčno ne prenašata, se kregata, mogoče celo fizično obračunavata????????

Moje mnenje je, da če sta starša zrela človeka, ki pač ugotovita, da skupaj ne zmoreta 'vozit', otroka pa imata oba zeloooo rada, lahko takemu otroku omogočita zeloooo lepo otroštvo, brez zmede in krize identitete.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Part-time starševstvo
10.9.2007 19:41:38   
Anonimen
Isto mišljenje maš kot moja tašča.Kao,da se nekdo hoče rešit otroka in pol uživa vikend sam.user posted image user posted image user posted image Jaooooooooooooooooo.Fak babe staromodne.

(odgovor članu altati)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Part-time starševstvo
10.9.2007 21:22:41   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: ribicaRR

otrok,ki tava od starša do starša


No ja, ta je pa malo mimo user posted image  

A ste mogoce kdaj pomislile, da gre pa mogoce otrok rad k drugemu starsu za vikend (vsak drugi npr.), ker bi rad bil tudi z njim in ga pogresa in se ima z njim prav tako lepo? Zakaj je treba vedno gledat iz pesimisticnega vidika ..

LP


Točno tako. Moja dva uživata, ko gresta. In če meni vmes, ko ju ni, nič ne fali, če ne objokujem in tarnam, zakaj sta šla, pa če bi si drznila še lepo imeti - a to potem pomeni, da mi ni do otrok? Daj no, daj, če bi bila čist fertik, ker ju ni, bi to pomenilo, da sem posestniška mati, ki svojim otrokom ne da svobode. Tako pa je vsem ok. Vendar nam je ok vsakemu na svoj način.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Part-time starševstvo
10.9.2007 21:33:43   
Anonimen
Jaz menim, da je treba v otroka ločenih staršev vlagat še več časa in ljubezni, ne pa da ostane še tu prikrajšan, ker si očka in mamica pač ravno ustvarjata novo partnerstvo.


Otroku pokažem toliko ljubezni kot jo v danem trenutku premorem. Iz srca in s kančkom pameti.

In zakaj bi pretiravala? Zakaj bi otroku dajala še več in (pre)več ljubezni? Tudi pretirana, sploh pa posiljena ljubezen (tudi iz slabe vesti) je otroku prej breme kot dar. Ja, in tudi to čuti otrok.

(odgovor članu Sophie1)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Part-time starševstvo
10.9.2007 21:36:29   
Pupica
Ej navem, to si si pa ti mal po svoje razložila...ne vme, sam filing. Midva tut nisva ločena, pa z veseljem spakiram otrokoma, da gresta k babici ali tetici...Takrat pačč midva mal bolj uživava, in si nafilava baterije. Pa še otrokom se ful pozna, saj se nekdo drug ukvarja max z njima na drug način. Men je to OKuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Sophie1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Part-time starševstvo
10.9.2007 21:44:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ribicaRR

otrok,ki tava od starša do starša


No ja, ta je pa malo mimo user posted image  

A ste mogoce kdaj pomislile, da gre pa mogoce otrok rad k drugemu starsu za vikend (vsak drugi npr.), ker bi rad bil tudi z njim in ga pogresa in se ima z njim prav tako lepo? Zakaj je treba vedno gledat iz pesimisticnega vidika ..

LP


Se strinjam.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Part-time starševstvo
10.9.2007 21:54:58   
Anonimen
Če je mojemu otroku lepo, je meni tudi. Pa kjerkoli in s komer koli bila.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Part-time starševstvo
10.9.2007 22:09:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nivess

Če je mojemu otroku lepo, je meni tudi. Pa kjerkoli in s komer koli bila.


Tole si pa tako lušno povedala user posted image . Si bom zapomnila.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Part-time starševstvo
10.9.2007 22:18:02   
plenicka
Z vidika otroka je največkrat opisano stanje, milo rečeno, moreče. Ne vsi, ampak večina otrok ločenih staršev ima kasneje v življenju veliko težav v odnosih-partnerskih ali starševskih. Seveda bi bilo vse skoraj idealno, če bi vsako partnerstvo razpadlo na normalen način in bi tudi odnosi PREDVSEM zaradi otroka ostali normalni. Vendar realnost je popolnoma drugačna.

_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno. (Mali princ)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Part-time starševstvo
11.9.2007 8:56:20   
altati
plenicka- ne smeš gledati tako pesimistično. sama sem prepričana, da temu ni tako. Je pa dejstvo, da morata biti sraša tako zrela, da sta sposobna iti čez osebne zamere in gledati SAMO IN IZKLJUČNO DOBROBIT OTROKA. in to se da, verjemi!!!

(odgovor članu plenicka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Part-time starševstvo
11.9.2007 9:03:00   
jagoda77
altati... res je, se da, samo če se hoče, v večini primerov pa gre za navadno zezanje in nagajanje in to direktno preko otroka.
mogoče bi morali včasih zamenjat starši vloge, če otrok ostane pri mami:
- da oče vidi, kako je če imaš otroka 24 ur/dan
- da mama vidi, kako je, če vidiš otroka vsake toliko časa

potem bi pa mogoče drug drugega bolje razumeli in spoštovali.


(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Part-time starševstvo
11.9.2007 9:43:03   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: Sophie1

Opažam, kako nekateri ločeni starši zelo uživajo v tem, da se vsak drug vikend pa še med tednom 2 x "losajo" svojih otrok. Še považijo se, da imajo vikend za sprostitev.
Na začetku so bili seveda problemi, potem pa se zgleda kar navadijo in samo čakajo, kdaj bodo spet lahko uživali par dni, kot da so brez družine ali pa samski.
Zdi se mi, da otroci to čutijo. V primeru, ki ga imam v mislih, triletnica roma med materjo z njenim novim partnerjem in očetom z novo partnerko. Obema je malo odveč, ko si zaželita romantične vikende. In slej ko prej se to odrazi v otrokovih čustvih.
Kaj mislite drugi?
Jaz menim, da je treba v otroka ločenih staršev vlagat še več časa in ljubezni, ne pa da ostane še tu prikrajšan, ker si očka in mamica pač ravno ustvarjata novo partnerstvo.


Vikend, ko je sin pri očetu si vzamem kot vikend za romantiko, sproščanje, lenarjenje, včasih pač za kakšno delo,... zato, ker je otrok ITAK pri očetu. Pa bi včasih raje videla, da je mali doma. Ampak ker že ITAK gre je bolje, da si ta čas vzamem kot nekaj dobrega lepega, kot pa tragedijo!? Tudi jaz se včasih pohecam iz tega - tudi mame se težko navadimo, da mora otrok vsak drug vikend k očetu - in tudi me moramo to preboleti na svoj način. In skrajno žaljivo se mi zdi poslušati takšne komentarje!

Čist tko - kakšne izkušnje pa imaš s tem? Od kje ti ta 'spoznanja?'

(odgovor članu Sophie1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Part-time starševstvo
11.9.2007 9:52:17   
Micy
IZVIRNO SPOROČILO: ribicaRR

otrok,ki tava od starša do starša


No ja, ta je pa malo mimo user posted image  

A ste mogoce kdaj pomislile, da gre pa mogoce otrok rad k drugemu starsu za vikend (vsak drugi npr.), ker bi rad bil tudi z njim in ga pogresa in se ima z njim prav tako lepo? Zakaj je treba vedno gledat iz pesimisticnega vidika ..

LP


Se popolnoma strinjam s tabo ribica.

_____________________________

Love is in di er.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Part-time starševstvo
11.9.2007 12:04:29   
Sophie1
MaruškaŠ, oprosti če sem te prizadela, itak pa da pisanje ni letelo na stanje, ki si ga opisala ti.

Torej, kaj sem imela v mislih? Nikakor ne obsojanja staršev, ki se v odsotnosti otroka pač imajo tudi fajn.

Gre za malo večji problem. Bila sem navzoča (in njun otrok tudi!!!), ko se je eden od staršev cenkal, da ostane otrok pri bivšemu partnerju dlje, ker je nameraval še malo ven športat s ta novim partnerjem.... Ta drugi se je pa branil, ker je pač imel svoje načrte s svojim ta novim (žur s prijatelji, otroci odveč..) HALO?

Pa pri otroku o katerem sem govorila se te zadeve že poznajo...Čustvene težave mislim.


(odgovor članu Micy)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Part-time starševstvo
11.9.2007 12:37:44   
altati
jagoda -  se strinjam s teboj. Ampak sama izhajam iz stališča, da če si zrel, odrasel človek, se da. Saj ni tako težko, verjemi. Zezanje in nagajanje bi moral odrasel, zrel starš že zdavnaj prerasti.

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Part-time starševstvo
11.9.2007 12:54:58   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: Sophie1

Gre za malo večji problem. Bila sem navzoča (in njun otrok tudi!!!), ko se je eden od staršev cenkal, da ostane otrok pri bivšemu partnerju dlje, ker je nameraval še malo ven športat s ta novim partnerjem.... Ta drugi se je pa branil, ker je pač imel svoje načrte s svojim ta novim (žur s prijatelji, otroci odveč..) HALO?


Ok, dobra stvar iz tega, ki sem jo povelkla je, da se očitno bivša partnerja med seboj razumeta in si zaupata. Jaz namreč ne bi sina pustila niti dneva dlje kot je dogovorjeno (že tako ponavadi potrebujem dan, dva, da ga spravim v normalne tirnice - ker pride vedno neprespan in podivjan). Bi pa tudi moj sedanji partner takoj izustil iz rok vse 'planirane' zadeve v takšnem primeru in dal prednost otroku.

Ja, žalostno je, če to počneta vpričo otroka, kajti ta bo slej ko prej začutil, da je odveč. Na obeh straneh.

Kako pa se mu to pozna? Namreč otroka je traba zelo dobro poznati ali pa biti strokovnjak, da lahko oceniš da so njegove reakcije posledica nekih določenih dejanj.

(odgovor članu Sophie1)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?