|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Stroški-otroci?
18.12.2007 11:50:42   
Sibil_
Zanimajo me vaša mnenja, ocene.

NAmreč-koliko eur bi moralo priti v gospodinjstvo, ki ima:
enega otroka
dva otroka
tri otroke

Oziroma koliko bi morali imet zaslužka, da bi se za tretjega odločili?

Pa lahko se javite tudi družine s tremi, s koliko razpolagate in kako živite?

Aja-pa to naj bi bili dohodki za vse stroške, vključujoč avto, dopuste, šolo/vrtec, hrano, stanovanje, kredite itd....

Moja ocena je vsaj okoli 2300 eur skupnih dohodkov (za tri otroke in dva starša), vem pa ne.Zdi se mi, no.Ali se da z manj?user posted image

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Stroški-otroci?
18.12.2007 12:28:51   
CUKRČEK
to je pa čist relativno. Midva imava 3 otroke in se mi zdi, da zaenkrat ni toliko stroškov. PAč veliko pridelamo doma, smo skromni in ne potrebujemo novih cot od firm, da bi bili zadovoljni. In zaenkrat lepo shajamo.

Sicer pa , če bi otroke delali glede na stroške, pote jih sploh ne bi imeli.


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Stroški-otroci?
18.12.2007 12:29:29   
Nika v službi
Ej, to je pa tako subjektivno vprašanje. Eden zna preživeti z manj, ker je tako navajen ali prisiljen oz. mu preprosto ustreza, spet drugi pa je vreča brez dna.

Vem, kaj govorim. Sem imela včasih prav borno plačo, pa sva si prav tako marsikaj privoščila z možem. Zdaj imam praktično faktor 3, pa evrčkov ni nič preveč.user posted image  

Mi smo trije (starša + otrok), dohodki so cca. 3.000€, kredita nimamo, brez problema bi sprejeli še enega otročka. Pa najbrž bi se za tretjega tudi našel denar. Itak pa pri meni odločitev za določeno število otrok ni najprej povezana s sredstvi.

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Stroški-otroci?
18.12.2007 12:40:52   
Taula
Midva bova imela komaj prvega, pa razmišljam koliko denarja rabiva oz. rada bi, da nama nekaj ostane za varčni račun.user posted image
Je pa verjetno res...določene zadeve so nujne, določene zadeve..npr. oblačila...sam se odločiš koliko denarja boš dal zanje.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Stroški-otroci?
18.12.2007 13:15:43   
Sibil_
Ni to moje vprašanje-v bistvu me zanima, pri kakšnih dohodkih bi sploh pomislile imet več otrok.Recimo jaz z dohodki npr.1000 eurov ne bi imela treh otrok nikakor, ker se mi zdi premalo.PAč vaša ocena koliko bi porabili z dvemi ali tremi otroci npr.

Pravim, zame pod 2300 eur za tri otroke plus starši ne bi šlo, prej kaj več.

In sprašujem za mnenja-itak se nekako znajdeš, samo tko me zanima pač.user posted image

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Stroški-otroci?
18.12.2007 13:18:05   
Strawberrie Cherrie
Kaj pa vem, jaz se bom za drugega otroka odločila, ko bom tudi jaz imela službico za nedoločen čas. drugače nam ne gre slabo, trenutno sem doma, denarja je dovolj, stiskat pa šparat nam ni treba. ampak kar tako vrat na nos pa pri tem denarju res ne bi imela drugega otroka. kaj pa vem, jaz si želim, da moji otroci ne bi čutili pomanjkanja, in da bi imeli nek zdrav odnos do denarja.

Kar se pa fiksnega zneska tiče, je pa ziher +200€ na mesec za enega otroka....v mislih imam plenice, hrano, oblačila, kakšno malenkost....


< Sporočilo je popravil Strawberrie Cherrie -- 18.12.2007 13:23:02 >

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Stroški-otroci?
18.12.2007 13:28:58   
Anonimen
To je pa čist odvisno. Če je nekdo podedoval stanovanje ali hišo in plačuje samo položnice verjetno rabi manj kot nekdo ki plačuje kredit da ma sploh kje bit. Pa če nekdo plačuje 100€ najemnine rabi tud manj kot en k ma 700€ najemnine.
Čist odvisno.
Odvisno tudi od tega ali imaš možnost kaj pridelat doma, ali lahko kaj dobiš od doma, ali moreš vse kupit.
Odvisno kakšen človek si pač in kakšne možnosti imaš.
Nekateri se počutijo revni če ne gredo za en mesec na kanarske pa za dva tedna smučat v francijo vsako leto. Nekateri pa čist lepo, zadovoljno živijo tudi tako da gredo sam na hrvaško za en teden in kkšn dan na krvavc. Odvisno od ljudi in njihovih meril kaj je normalno življenje za njih.
Jaz osebno rabim neko finančno varnost. Nebi mogla živeti iz meseca v mesec. Z dohodki in kreditom ki ga imava trenutno nebi imela treh otrok. Jih pa imam namen imet. Enkratuser posted image
Trenutno bi bila pa z enim čist zadovoljnauser posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Stroški-otroci?
18.12.2007 13:38:01   
Taula
Konkretni ojri torej. Torej če imam stanovanje/hiši (npr.podedovano) in nimam kredita...je en plus več. Če imam 500 evrov kredita...ni šanse. Tri otroke bi imela, če bi imela 2300 evrov kot ti praviš, pod pogojem da imava oba redno službo, da ni kreditov za stanovanje (oz. da so minimalni), da imava primeren avto za njih. Pa še to ne vem...bi mogla prej videti kako se znajdem z dvema in koliko denarja nam ostane.user posted image   Ker če imam otroke hočem imeti finančno varnost, ne pa da bomo na koncu meseca komaj kaj imeli da damo v lonec in da me bo strah kaj bom naredila če npr. crkne hladilnik.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Stroški-otroci?
18.12.2007 13:40:54   
mala zirafa
Meni je glavno da ima otrok življensko nujne potrebe zagotovljene, hrana, dom,itd..
Želim si še enega.Moj je zmeraj rekel da ko bom dobila delo za ned.čas, da se bomo pogovarjali in sem ga dobila.Samo nasmehnil se mi je ko sem mu v nedeljo dejala lepo novico pa omenla otroka.
Tako da meni veliko pomeni sigurna služba, če je le možno oz. redni dohodki.Potem pa že sfolgaš.Mi smo brez kreditov, najemnine in ni nam slabo čeprav smo srednji sloj, če se temu še lahko reče danes.
Cunjice imamo, opremo pa tudi.
Upam da se kmalu preselim na forum zanositevuser posted image .
Za tretjega pa bi krepko premislila.Ne vem no, mi smo trije, pa je bla moja mama res boga, žrtev gospodinjsta.Sploh ko smo bili majhni, pa tudi kasneje je blo dosti dela.
Meni sta dva vrh glave, razen če se pripetijo user posted image user posted image  .

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Stroški-otroci?
18.12.2007 13:47:01   
Taula
Meni je glavno da ima otrok življensko nujne potrebe zagotovljene, hrana, dom,itd..


To ja. Ampak jaz bi mojega rada brez težav prijavila na kaki tečaj še, da bi šli na morje. Pač ne samo golo preživetje.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Stroški-otroci?
18.12.2007 13:48:52   
mala zirafa
Glede financ, naj ti povem kako je moja tašča delala.Imela je tri škatle,V eni je bil denar za stroške( el., voda..) v drugi za hrano vse preračunano, v tretji pa ostalo za gradnjo hiše, material...z dvemi otroki.
Naj povem da je tast gorenjcuser posted image user posted image .

Mi zapravimo ko gremo enkrat v trgovino najmanj 50 evrov, pa nič takega ne kupimo, razen res ta najnujnejše recimo enkrat -2x na teden.Tekoči stroški nam znašajo okoli 200 evrov/mesec.Ostalo pa ostane za kako kavico, tortico.., pa kako cunjo na akciji, saj veste kako rečemo, se splača kupit, (čeprav ni potrebno.)

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Stroški-otroci?
18.12.2007 13:54:45   
lelaval
Če gledaš le po plači, potem jih nikoli ne bi imeli. Midva sva se za 1. user posted image odločila, ker sva oba imela službe z vredu plačami. A je mene user posted image stala službe - pa sem imela večjo plačo, kot user posted image . In ne glede na finančni položaj, sva se odločila še za 2. user posted image , saj sva rekla, da če delava na drugem, ko bo prva stara 3-4 leta, se mi lahko isto pripeti. Sva otrokom takorekoč vse kupila (nama ne pomagajo starši in ostali dobrotniki), nobeno leto nismo izpustili dopusta na morju in ostalih stvari.
Z leti se pa tudi situacija spremeni - jaz sem zopet delala, mož je šel v drugo službo - z dosti višjo plačo (pa še več je doma), kar pomeni, da smo z precej večjimi dohodki živeli isto številno. Ampak - več imaš, več porebiš. user posted image



_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Stroški-otroci?
18.12.2007 13:54:47   
Strawberrie Cherrie
No ja, 2300€ za tri otroke. meni se zdi čist ok. ker če tko gledam, mi imamo sedaj s hrano in plenicami vred okoli 800-900€ stroškov. 500€ je stroškov hiše, kurjava, elektrika,telefoni,vzajemna,t2 in te zadeve, 400€ nekje hrana s plenicami in čistili. ostane nam na mesec okoli 800€ za sam luksuz. v to štejem opremljanje stanovanja, in še po parih mesecih niti tega več ne bo. kaj pa vem....2300€ 2odrasla+3otroci, bi moglo it...seveda brez kredita. in pač moraš imeti toliko v glavi, da si pač daš mesečno 50€ na stran, da imaš potem za registracijo in si na čistem. pa mogoče, da si od tega denarja še mesečno otrgaš 100€ za dopust, da lahko kamot greš na počitnice,ne pa da si lase puliš,kako boš otrokom omogočil 1teden dopusta. pa vsekakor oba službo za nedoločen čas. 

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Stroški-otroci?
18.12.2007 13:59:41   
pikalonca
Meni je tudi glavno, da sta otroka na toplem, da imamo dovolj hrane, da si enkrat letno privoščimo dopust (pa čeprav je to samo Hrvaška), vse ostalo pa odvisno od meseca, enkrat si privoščimo kaj več, drugi mesec pa bolj šparamo. Mi smo štirje in imava kredit za hišo in avto in mislim, da nam 1500 evrov zadostuje, da živimo skromno, a lepo življenje.

A ko ne bo kreditov, sem prepričana, da ne bo nič evrčkov viška hodilo. Tako pač je, več imaš, več zapraviš in še več bi rad imel. Tako da se povsem strinjam z ostalimi, težko je reči koliko denarja rabiš za enega otroka, dva,tri...

Žal pa živimo v času, ko so materialne dobrine tako zelo pomembne, da starši veliko razmišljamo kaj vse bomo otroku kupili in mu "polepšali" otroštvo oz. mladost. Ta svet gre v narobe smer...user posted image









(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Stroški-otroci?
18.12.2007 14:16:54   
Anonimen
Midva imava kak evro več kot 2000, 3 otroke, kredit,  2 avta, potrebni smo novega.
Skromo živimo, praktično nobenega luksuza. Morje -pa še to ne vsako leto.
Ampak denar pri nama res ne igra tako velike vloge.

(odgovor članu pikalonca)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Stroški-otroci?
18.12.2007 14:19:35   
Strawberrie Cherrie
No, meni se zdijo počitnice na hrvaškem luksuz. cene so ubijalskeuser posted image user posted image
pomojem je ves keč v tem, da se ne začneš vrtet v začaranem krogu: najprej kredit za stanovanje, potem kredit za opremo, pa kredit za avto, pa ti zmanjka, si vzameš še registracijo na obroke, pa kakšna kolesa za avto, ker pač moraš imet nek hudi avto, kjer je eno kolo 200€. če si pa ti sam pri sebi narediš neke okvirje, pa si ne kupiš avtomobila z mašinco 2.0 in olala konji, ampak nek povprečen Kangoo 1.5,mogoče 3leta rabljenga, da ga lahko skeširaš - je že ogromna razlika v registraciji. pače ti ne sfolga dat 2000€ za počitnice, izbereš eno drugo destinacijo, kjer porabiš pol manj denarja in se imaš prav tako super. ker meni je res idiotsko, da folk še počitnice plačuje na obroke. sej pol ni čudno, da jim konc meseca nič ne ostane, če imaj pa 3kredite pa 5obrokov stvari, ki so popolnoma nepotrebne.
ajde razumem, želiš si nekaj privoščiti, ampak a ni bolje, da en mesec ali dva malo stisneš, poizkusiš nekaj prišparati, živiš z nulo, ne pa s pufi?

Sej sem malo krenila iz teme....ampak tole mi je pa tako MIMO, ker poznam ogromno folka, ki se vozijo z mercedesi, doma jim pa stoli razpadajo, ker si ne morejo privoščit drugih, ker avto odplačujejo.
Mi je pa mim tudi to, da bi jaz vsak dan lososa pa pršutka jedla, pa si nić drugega privoščila.

ko si pa 1x narediš okvirje, pa si rečeš tolk pa tolk lahko porabim za hrano, pa tolk za avtomobil z benzom in reg. vred, pa nekaj dam na stran za počitnice....potem ti sfolga v življenju.

je pa res, da je to najbolj resnična stvar, da več kot imaš, več porabiš.
in ja se strinjam, da eni pridete skozi z 2otrokoma pa 1500€, eni pa z enim komaj, pa imajo preko 2000€ dohodka. gre se samo za to, da njim tistih 150€ za bedarijo ne bo pomembno, tistim, ki morajo pa malo pogledat na kakšen €, pa ne bo ravno majhen zalogaj.

(odgovor članu pikalonca)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Stroški-otroci?
18.12.2007 14:40:12   
darja72
Čisto izven teme, ampak 800-900€ mesečno za hrano, plenice, čistila...veliko, mi smo štirje in ne porabimo toliko.

_____________________________

Kogar ni, ga ne pogrešamo!

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Stroški-otroci?
18.12.2007 14:42:24   
mala zirafa
Taula, na dopust hodimo vsako leto v dalmacijo, kjer so moj kupili vikend, se pravi brezplačno.Poleg tega živimo ob morju.
Ta mala pa tudi hodi k dejavosti.Tistih 27 evrov na mesec le damo.Nič nam ne manjka, kvečjemu otroci si sploh ne morejo več nič zaželet ker imajo preveč vsega.
Vrtec imamo tako rekoč zastonj, ker sem prekinla porodniško in mi gre razlika nadomestil za varstvo otroka.
Včasih si mislim da pretiravamo s potrošnjo.In če si nekaj zelo želiš, boš to dosegel, če boš hotel.Preizkušeno.



(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Stroški-otroci?
18.12.2007 14:47:58   
Taula
Ni to nate osebno letelo. user posted image  Če si tako razumela se opravičujem. To je samo moje mnenje..ker so primeri ljudi, ki menijo da je vse kar otrok potrebuje ljubezen. Žal to ni dovolj.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Stroški-otroci?
18.12.2007 17:06:18   
Strawberrie Cherrie
IZVIRNO SPOROČILO: darja72

Čisto izven teme, ampak 800-900€ mesečno za hrano, plenice, čistila...veliko, mi smo štirje in ne porabimo toliko.


user posted image user posted image user posted image in kje sem to napisala - napisala sem da je všteta hrana+stuff in mesečni stroški.user posted image

(odgovor članu darja72)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Stroški-otroci?
20.12.2007 1:24:42   
Anonimen
Jaz se za 3. otroka ne bi (in ne bom) odločala na podlagi financ. To se mi ne zdi zadosten razlog za tako odločitev.

(odgovor članu Sibil_)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Stroški-otroci?
20.12.2007 10:03:06   
ljiljana
mi dobimo manj kot dva tisoč evrov, imamo kredit za stanovanje, placujemo lepo ceno vrtca, so trije, kredit za avto in nam gre. vsak mesec jim lahko kaj kupim za oblect in obut in hranimo se normalno. enkrat na leto gremo tudi na pocitnice in med vikendi tudi radi gremomalo na morje, malo v hribe. se da, ni tako hudo. sej verjetno bo srednja sola pobrala vec denarja. aja, pa ser polovicni delovni cas delam. in se ce katerega zanima, kupimo obleke od firme.

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Stroški-otroci?
26.12.2007 10:55:35   
lea23
IZVIRNO SPOROČILO: Sibil RR

NAmreč-koliko eur bi moralo priti v gospodinjstvo, ki ima:
enega otroka
dva otroka
tri otroke

Aja-pa to naj bi bili dohodki za vse stroške, vključujoč avto, dopuste, šolo/vrtec, hrano, stanovanje, kredite itd....

Moja ocena je vsaj okoli 2300 eur skupnih dohodkov (za tri otroke in dva starša), vem pa ne.Zdi se mi, no.Ali se da z manj?user posted image

LP,
Sibil RR



2300€ mi je bolj tako tako..
midva imava sicer enega otroka, pa ta še ni star niti 1 leto. večji kot je otrok, so tudi večji stroški. najin skupni prihodek je 1800€, brez kredita in brez posojila.
na mesec nama za na varčevalni račun ostane 400 do 500€. pa gremo smučat za 1 teden, pa poletne počitnice imamo zastonj ker imajo moji vikend na obali.. 
skratka jst sem mnenja, da za 3 otroka se ne odločiš glede financ no. zdej pač malo več privoščiva sebi in najini hčerki, če bi imeli še drugega otroka bi pa nama in tamali kupila kakšen kaj za oblečt manj in igračo bi kupila le še redkokatero. to so pač stvari kjer lahko šparaš, oblačila in igračke, in tega je v naši družinici veliko preveč.

če bi si osebno jst želela še drugega in tretjega otroka, bi se samo osredotočila na to če imam v stanovanju / hiši dovolj prostora za še eno otroško sobico. ker to se mi zdi pa ful pomembno, da ima otrok svoj kotiček za igranje, kasneje učenje, da ima pač čisto svojo zasebnost. ne podpiram tistih ki imajo v 10kvadratov veliki sobici 2 ali 3 otroke.

mi imamo dvoinpol sobno stanovanje predelano v trosobno, tako da imamo eno sobico še prazno. jo šparamo za čas, ko k nam pride še kakšen dojenček user posted image
  

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Stroški-otroci?
26.12.2007 15:11:53   
karamela
Moje mnenje je sledeče. Čisto zadostuje, v kolikor nimaš kreditov oz.  in imaš že urejeno stanovanjsko problematiko.  v primeru, da si brez stanovanja, da ti starši žal ne morejo pretirano pomgati. Sem v ta namen pogledala cene starejših dvosobnih stanjovanj v Ljubljani in okolici (po mojem mnenju je 2-sobno stanovanje skoraj minimum za 5 člansko družbo)  in te so grozno visoke 130.000 eUR.  Vzeti moraš kredit za ta znesek če ga sploh dobiš, jaz sem ga dobila na dobo 20 let, 86.000 eur, mesečno 460 EUR, razliko recimo 40000 EUR, pa nekako našparaš in ti starši pomagajo. Pa kje je še oprema stanovanja, pa stroški, obleke...... vrtec, pa ne samo vrtec. V vrtcu zimovanje, letovanje, turistična kmetija,....., pa še kako dodatno dejavnost, rolanje, plesne urice... Glede na čase v katerm živimo, pa je potrebno tudi za našo starost oz penzijo  obvezno varčevati,  penzije za nas takorekoč ne bo. čeprav na to radi pozabljamo.  Priporočljivo pa je tudi varčevati za otroke, šolanje le njih. V tem primeru meni 2300 ne zadostoje.


V kolikor pa imaš srečo in imaš rešen stanovanjski problem pa mislim, da se s skromnostjo da preživeti z 2300 EUR,  pa vseeno si na trenutke lahko kaj privoščiš.

Jaz sem se odločila za dva otroka. Tretjega ne načrtujem, v kolikor pa bo prišel nenačrtovano ga bom z veseljem imela in se ga ne bi odrekla za nič na svetu, ne glede na finance in ostalo...

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Stroški-otroci?
26.12.2007 22:14:14   
Anonimen
1600eur, trije otroci, lastno stanovanje, dva avta, brez kredita, nam se zdi da normalno živimo. Gremo na morje na Hrvaško, otroci gredo na letovanja, hodijo na krožke.... res pa smo bolj skromni sicer. Ne razsipavamo z denarjem, ker ne moremo. Vendar ni nihče lačen ali strgan, pa vsak ima kolo in rolerje... Daleč največ zapravimo za vožnje, bencin, ker smo bolj vandrovska družina. Ne hodimo pa na večerje, plese, ne kupujemo ne vem koliko oblačil, ne hodimo v savne, na masaže....nič od tega.

(odgovor članu karamela)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?