|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pljučnica in srce
18.3.2008 21:42:44   
madela
Naš 3-letnik je danes ostal v bolnici zaradi hude pljučnice. Ker je srčni bolnik je zdravnica govorila,da je srce sedaj zelo obremenjeno.
A ima katera kakšne informacije,kako sploh pljučnica vpliva na srce? Zelo sem se prestrašila te izjave in sedaj se mi meša od skrbi user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pljučnica in srce
18.3.2008 22:05:21   
vesel
pri pljučnici je znano,da je prisotno hudo kašljanje,hropenje v prsih,visoka tel.temp.,...itd. Logično pa je,dA ko otrok hudo kašlja pri pljučnici,da je njegov srček zelo obremenjen ker se ob kašljanju pljuča napenjajo zraven pa se napreza tudi srce+pri tej bolezni je zelo oteženo dihanje. Sploh,če je prisotna vročina nad 40st.C je nevarno tudi za srce.
Zato je bolje,da je tvoj sinek ostal v bolnišnici,ker ga bojo meli na očeh!!

LP

_____________________________

druzina je zame vse!!

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pljučnica in srce
18.3.2008 22:10:25   
Anonimen
Srce je pri vsaki bolezni bolj obremenjeno, pri srcnih bolnikih se toliko bolj, zato npr. srcni bolniki ob okuzbah vedno dobijo antibiotik. Jaz imam tezave s srcem od 7. leta dalje in kar sem bila bolana, sem morala vedno dobit antibiotik - tudi za 37.2°C, da se "zasciti" srce. No, zadnjih nekaj let tega ne prakticiram, pa itak nisem niti bila kaj pretirano bolna v tem casu. 

(odgovor članu vesel)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pljučnica in srce
18.3.2008 22:31:11   
madela
To vem,da je srce pri vsaki bolezni bolj obremenjeno. Mene je bolj panika zaradi tega,ker je tamali že bil bolan in je dobil antibiotik za zaščito srčka....nikoli pa niso tako posebej poudarjali,kako je srce obremenjeno.
In ravno zaradi tega sprašujem,če je pljučnica bolj nevarna za srce,kot druge bolezni?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pljučnica in srce
19.3.2008 16:37:42   
Felicita
Glej, gre le za pljuča, ki se praktično dotikajo srca. Poleg hudega krčenja, stresanja itd pri kašlju, ki že samo po sebi pospeši srčni utrip, lahko pride še do transferja bakterij (če ma bakterijsko pljučnico - je pa to precej redko).
Poleg tega je pljučnica že tko precej huda bolezen (infekcija), obremeni imunski sistem, kar zahteva tudi hitrejši pretok krvi in posledično spet obremeni srce.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pljučnica in srce
20.3.2008 8:30:44   
madela
Hvala za odgovore! Jaz sem se pa tudi že malo pomirila,saj gre malemu na bolje. Ponoči smo poskusili brez kisika in je bilo dokaj v redu. Zdravijo pa ga z dvema antibiotikoma...eden bi naj bil bolj za zaščito srčka.
Sem pa res malo panika,oziroma zelo panična,ko se gre za take stvari.user posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pljučnica in srce
20.3.2008 8:34:11   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: madela

Sem pa res malo panika,oziroma zelo panična,ko se gre za take stvari.user posted image


ma ne, madela, v takem primeru bi bil vsakdo malo paničen. Čimprej se pozdravite.

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pljučnica in srce
20.3.2008 10:41:55   
madela
user posted image  Prehitro sem se veselila. Spet se mu je poslabšalo in je ponovno na kisiku. Naredili so mu ekg,ki ni bil v redu. Zdravnica je danes spet omenila,da se bojijo,da srček tega ne bo prenesel user posted image
Sin je pa na trenutke čist mlahav in neodziven user posted image
Tako zelo se bojim...

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pljučnica in srce
20.3.2008 10:56:22   
nina166
Joj madela, ne vam kaj naj ti rečem. Močno, močno stiskam pesti za tvojega sina. Tebi pa user posted image  user posted image . Boš videla da bo vse vredu.

_____________________________

Domen - 16.6.2006
Daša - 21.1.2009

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pljučnica in srce
20.3.2008 11:43:16   
Balonchy
madela, držim pesti za sinka!!!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pljučnica in srce
20.3.2008 19:57:33   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Malček, drži se!

(odgovor članu Balonchy)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pljučnica in srce
20.3.2008 23:28:46   
Anonimen
Ojej user posted image

Drzimo pesti, da bo vse ok! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pljučnica in srce
24.3.2008 14:13:00   
nina166
Madela nič se ne javiš. Upam, da je tvoj sin že boljše?



_____________________________

Domen - 16.6.2006
Daša - 21.1.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pljučnica in srce
24.3.2008 17:48:50   
nejcko
Ojej, madela. Me je kar stisnilo, ko sem tole prebrala. Res močno stiskam pesti in upam, da bo z malim vse ok.
Mislim na vasuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Aja, glede pljučnice in srca; zaradi pljučnice je kri slabša. Sicer ne bom znala strokovno povedati, ampak laično bi zvenelo nekako tako: pljuča skrbijo tudi za primerno količino zraka (oz. kisika) v krvi. V primeru pljučnice se ta funkcija pljuč zmanjša, zato je tudi kri bolj gosta, kar posledično vpliva na srce, saj mora srce toliko bolj "delati", da črpa tako kri.
Upam, da sem bila razumljiva.

Še enkrat, držite se in vso srečo.

(odgovor članu nina166)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pljučnica in srce
24.3.2008 19:29:43   
* Mateja *
Joj madela, kako se držite? Nič ne odpišeše več! Upam, da ste bolje, držim pesti!
Sicer je pa res da je to dvoje povezano. Še posebej. če je mali srčni bolnik. Že za normalnega  oz. zdravega otroka je pljučnica nevarna in jo velikokrta zdravijo v bolnici in rabijo malčki kisik.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pljučnica in srce
25.3.2008 8:05:30   
Anonimen
Držim pesti, da je z vašim malčkom vse v redu! user posted image user posted image

(odgovor članu * Mateja *)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pljučnica in srce
25.3.2008 8:15:28   
madela
Pozdravljene!

Naš malček je že dosti boljše user posted image . Dva dni je brez kisika in tudi dobra volja se mu je vrnila. Danes bo verjetno šel domov,ampak še ne bo odpuščen,ker bova morala vsak dan hodit nazaj po antibiotike,ki jih dobiva v žilo.
Sicer še tu pa tam kašlja...ampak so rekli,da bo tako še približno dva meseca.
Upam sicer,da bo kašelj prej ponehal,najbolj mi je pa pomembno,da je vse v redu. Odsvetovali so nam tudi vrtec,za ta dva meseca dokler ne bo popolnoma zdrav. Itak,da ga bom imela doma,sam me zanima,a je to treba javit v vrtec. Ali pa morda prinest kako potrdilo od zdravnika?
Drugače pa hvala vsem,ki ste mislile na mojega fantiča in za vse lepe želje! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?