|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Birmanska botra
5.5.2008 21:15:34   
nanč
Mene pa zanima kakšna darila se dajejo za birmo,če si boter?In kaj vse "mora" botra plačat.Sama bom namreč botra v kratkem, pa zato..Al praktična al denar,predvsem pa koliko?Kr jaz sem opozorila,da sem finančno nepodkrepljena..

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Birmanska botra
5.5.2008 21:22:03   
vesel
Jaz sm dobla samo 300g milko in nč drugega.Ker nas otroke,ki smo v rani mladosti izgubili oba starša se je nas žlahta krepko ogibala,da ja nebi blo treba za nas kj dat oz.pomagat.Bli smo pa stari St,brat 13,jaz 10 in ml.brat 3,5.

Jaz bi ti predlagala,da bodi vzorna botra in mu pomagaj tako ali drugače in ga vprašaj kaj si želi in uskladita želje.

Pa brez zamere,če sm ti kj zatežila. Namreč.danes je 14.let,ko mojih staršev ni več.user posted image

Oprosti še enkrat.

_____________________________

druzina je zame vse!!

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Birmanska botra
5.5.2008 21:35:05   
nanč
oo..sploh nevem,kako bi te potolažla!Res hudo...vidiš eni brez staršev,drugi pa jih ne znajo cenit.Se premalo tega zavedamo.Jaz se zavedam od takrat,ko sem sama postala mama.Pogumno naprej in hvala za odg.

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu vesel)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Birmanska botra
5.5.2008 21:38:47   
vesel
Ja res je to kar si napisala.
Upam,da čimbolje zrihtata birmo in imejte se radi.

_____________________________

druzina je zame vse!!

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Birmanska botra
5.5.2008 21:41:41   
klarisima
Se strinjam z vesel.
Najpomembneje je, da boš otročku na voljo in ga boš imela zelo, zelo rada.
Jaz sem za svoj user posted image izbrala botro, ki me je spremljala čez celo nosečnost in se je je veselila z mano. Povedala sem ji tudi, da ne rabi ničesar kupit ali plačat, naj le ima mojo hči rada kot do sedaj. Jokala je...itak...zato pa vem, da sem pravilno izbrala user posted image

Vesel, ti pa verjamem, da si borka in da si enkratna mama user posted image
Pogumno in tudi z moje strani iskreno sožalje user posted image


_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela...še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. Ti si moj čudež življenja.

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Birmanska botra
5.5.2008 21:46:46   
vesel
Hvala Klarisima mi veliko pomenijo tvoje besede in razumevanje.

Biti boter je kot 2 starš zato je potrebna radost,ljubezen in pomoč v stiski.

Ne pa kot pri nas3 otrocih,ko so nam hrbet obrnili,samo da ni blo treba kaj dat oz.pomagat. TO pa me zelo žalosti.

Nanč,če boš vzorna botra je tudi to najlepše darilo.

_____________________________

druzina je zame vse!!

(odgovor članu klarisima)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Birmanska botra
5.5.2008 22:01:17   
nanč
no,da še povem bistvo;presenetlo me je ,da so prišli mene prosit za botro,kr do zdaj nismo meli nekih pristnih stikov.Zdaj pa ko smo se preselili v novo hišo in mama res vse novo in porihtano(naj povem,da so s tem prišli tudi krediti in pufi)pa so hitro navezali stik.Malo me je šokiralo no.Glede na to,da jih je kr pri hiši in so se ravno zdaj na mene spomniliuser posted image .No,pa ve povejte kaj bi si mislile.

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu vesel)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Birmanska botra
5.5.2008 22:10:40   
vesel
IZVIRNO SPOROČILO: nanč

no,da še povem bistvo;presenetlo me je ,da so prišli mene prosit za botro,kr do zdaj nismo meli nekih pristnih stikov.Zdaj pa ko smo se preselili v novo hišo in mama res vse novo in porihtano(naj povem,da so s tem prišli tudi krediti in pufi)pa so hitro navezali stik.Malo me je šokiralo no.Glede na to,da jih je kr pri hiši in so se ravno zdaj na mene spomniliuser posted image .No,pa ve povejte kaj bi si mislile.



Kaj bi si mislila? ISTO KOT TI!!!

_____________________________

druzina je zame vse!!

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Birmanska botra
6.5.2008 9:30:32   
*alja*
IZVIRNO SPOROČILO: nanč

no,da še povem bistvo;presenetlo me je ,da so prišli mene prosit za botro,kr do zdaj nismo meli nekih pristnih stikov.Zdaj pa ko smo se preselili v novo hišo in mama res vse novo in porihtano(naj povem,da so s tem prišli tudi krediti in pufi)pa so hitro navezali stik.Malo me je šokiralo no.Glede na to,da jih je kr pri hiši in so se ravno zdaj na mene spomniliuser posted image .No,pa ve povejte kaj bi si mislile.


Ja zakaj pa si sprejela, če nisi navdušena in pripravljena bit botra???

Saj dandanes otroci gledajo na darila in prosijo tistega ki ima več za dat, ne pa koga si želijo zares ob sebi (žalostno, vendar prevečkrat resnično)


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Birmanska botra
6.5.2008 9:53:25   
mert
Ah no, tole pa res ne drži kar vsesplošno!!!
Tudi moja hči je šla  prejšnji mesec k birmi in nikakor ni izbirala botre po tem ključu.
Še več, ko jo je botra vprašala kaj si želi za darilo ji je odgovorila, "a ja na to pa sploh nisem pomislila, jaz si želim le to, da si ti moja botra..."
Pri nas pomeni biti boter nekomu - spomniti se ga ob njegovih praznikih z drobno pozornostjo ali morda s povabilom na sok, tortico, pizzo - VSAKO LETO in ne samo takrat, ko je birma. Takrat se lahko malo pogovoriš z njim, ga kaj vprašaš, mu kaj poveš in se z njim zbližaš. Spomniš se jih morda s kartico iz daljšega dopusta,... 
Takšno prakso imam tudi jaz do svojih krščencev in birmancev (teh katerim sem jaz botra) in zagotavljam ti, da je to glavno poslanstvo in največ vredno.

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Birmanska botra
6.5.2008 10:10:22   
*alja*
ma saj nisem napisala da vsepovsot, ampak velikokrat!

Pa mislim da je tudi nanč takega mnenja, saj je očitno ni zbrala za botro zato ker jo ma rada, če se niso družili.


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu mert)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Birmanska botra
6.5.2008 11:08:14   
klarisima
Se strinjam, da veliko ljudi danes res gleda, da izbere botra, ki je dobro situiran, žal...
In da ne govorimo o željah, ki jih imajo otroci...
Jaz mislim, da so starši tisti, ki prenašajo vrednote na otroke in če jim oni ne bodo povedali kaj pomeni biti krstni boter...pol nima smisla...je čast, ki pripada le izbranim, saj boš otroku pomagal, da bo na pravi poti, seveda zraven staršev...to je moje mnenje...in zato sem izbrala botro, ki ustreza vsem mojim kriterijem user posted image


_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela...še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. Ti si moj čudež življenja.

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Birmanska botra
6.5.2008 14:57:11   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: nanč
Glede na to,da jih je kr pri hiši in so se ravno zdaj na mene spomnili .No,pa ve povejte kaj bi si mislile.

Kaj pa tebi pomeni botrstvo? Kaj ti pomeni vera, katoliška? Kaj ti pomenijo zakramenti? Je kaj v tem, ali pa je res razlog v "novi hiši".

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Birmanska botra
6.5.2008 16:10:23   
nanč
zakaj sem sprejela?Ja kaj pa naj bi rekla?Žal ne morem,kr sma se ravno selila in je šlo vse v bajto in v avto,kr se je naša družina ravnokar povečala..Se kao ne sme odklonit.Tehnofil,tvojega vpr.pa sploh ne razumem??

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Birmanska botra
7.5.2008 9:00:00   
Marjana77
IZVIRNO SPOROČILO: nanč

Res hudo...vidiš eni brez staršev,drugi pa jih ne znajo cenit.Se premalo tega zavedamo.Jaz se zavedam od takrat,ko sem sama postala mama.
 Eni res ne znajo ceniti staršev. Jaz jih tudi nimam več in vem kako je hudo zdaj. Saj sem jih prej cenila, ampak ne tako kot si želim sedaj. Žal mi je za vse kar sem jima gdaj naredila slabega. Glede birmanse botre.Jaz imam mamino sestro. In ko je moj sin šel pred kratkim k birmi nam je prva botra odpovedala zaradi spleta okolišin.In sem poklicala mojo botro. In ni rekla ne.Je botra v pravem pomenu. Pomaga mi že od negdaj najbolj pa po smrti mojih staršev. Mi zna svetovati, pomagati, dajati ljubezen, kot prava mama.Imam jo neizmerno rada in jima tudi jaz pomagam pa najboljših močeh. In to je za mene poravi pomen botre.Jaz in moj sin nisma prosila botre zaradi finančnega stanja ampak za to ker vem, da je botra v pravem pomenu. Vem, da mu bo pomagala v stiskah in težavah. Dajala mu bo ljubezen ne pa denar.Dandanes so naši otroci praveč razvajeni in ne malo kdo izbira botra  iz finančnega vidika. Za mene to nima pomena ker znam živeti skromno in moji otroci tudi. nanč naj ti povem, da je moj sin dobil za birmo uro in 400€. Pa boter mi je dal 100€ za stroške. Ampak to se ne šteje. To sem napisala ker sem hotela povedati le to, da imam jaz in moj sin botro v pravem pomenu.Ni važen denar, ne darila. Važno je srce.Iz kakega vidika so izbrali tebe ne vem, ker ne poznam razmer. Ampak mi smo izbirali pa tem, ker vem kdo bo otroku pomagal v stiski. Ne pa iz finančnega vidika tako kot nekateri.Razmisli, ker odpoveš tudi lahko.Samo kot si napisala, da nimate glih velikoh stikov drugače, nevem no. Odločitev je tvoja.   

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Birmanska botra
7.5.2008 9:11:15   
katy25



Pri nas je pa takole. Moja nečakinja me je prosila za botro. Ker smo trenutno v gradnji, poleg tega pa pričakujemo še novega družinskega člana, je bila njena želja le ta, da je grem vezat birmo. Za darilo je rekla, da ne potrebuje ničesar, če pa ji že želim kaj podariti, naj bo to digitalni fotoaparat. Zato sem se odločila za fotoaparat, uro in zlate uhane. Vse skupaj me bo koštalo okrog 600,00 € pa jih bom z večjim veseljem dala, ker ni nič zahtevala, kot pa če bi mi postavila pogoje za darilo. Moja birmanka je namreč zelo skromna in jo imam zelo rada.



(odgovor članu Marjana77)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Birmanska botra
7.5.2008 9:29:27   
majcci
Ko sem jaz šla kr birmi, sem dobila od botre (ki je hkrati moja nona) zlato verižico in zapestnico (pa možno da tudi kaj denarja), od staršev pa gorsko kolo (je bilo to takrat popularno). Nono pa sem si izbrala zato, ker si je to želela, jaz pa tudi.

(odgovor članu katy25)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Birmanska botra
7.5.2008 11:03:05   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: nanč
tvojega vpr.pa sploh ne razumem??

V primeru, da to kar sem te vprašal tebi kaj pomeni, da tako tudi živiš, potem bi rekel, da so si izbrali botro ZARES. Ker pa vprašanj ne razumeš mi pomeni le to, da so se morda res na tebe spomnili zaradi daril.

Ali pa pač imajo željo navezati bolj pristne stike t.j. s tem dejanjem izraziti medsebojno povezanost. Pokazat, da na vas niso pozabili.

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Birmanska botra
7.5.2008 20:12:00   
nanč
evo,zadnjič se oglašam..vsem hvala za kritike in odg.Moram povedat,da se je vse uredilo,razjasnilo.Sem vesela,da vem par stvari več in grem z nasmeškom naprejuser posted image Darilo sem kupila po svojih zmožnostih(žal moja birmanka ne bo med tistimi,ki dobijo 1000 e)Bomo pa bolj navezali stike,kot smo jih do sedaj.LP

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Birmanska botra
7.5.2008 21:58:15   
Marjana77
Me veseli, da boste sedaj res bolje navezali stike. user posted image In darilo si tudi lepo izbrala. Upam, da vam mine dan kot si želite.

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Birmanska botra
8.5.2008 22:17:19   
Čungalunga
Bi jaz dodala samo še tole: oktobra sem vezala birmo svoji sosedi. Je pa naš župnik - imamo res krasnega - že na prvem sestanku botre spodbudil k ideji, da bi se vsi birmanci obdarili z darilom v enaki vrednosti, in sicer 150 €. Neverjetno, toda resnično. Ker je rekel, da so že velike razlike med otroki, naj bodo vsi enaki in moram rečt, da smo se v veliki večini dogovora držali, nekaj jih je pa že po defaultu moralo izstopati user posted image

(odgovor članu Marjana77)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Birmanska botra
9.5.2008 11:29:15   
nanč
Ja,to pa je res super ideja,tud za vse ostale!Kot,da se pol celo življenje spominjaš birme samo po darilu..Ja,bi se mogli malo zamislit,saj te birma pride že večji strošek kot npr.poroka.Moj boter,je bil res samo boter in nič druga,skoraj zamudil je na obred,za darilo se sploh ne spomnim,drugače pa nikoli ni izkazal na kakršenkoli način,da se spomni,da živim,kaj šele kaj druga..toliko.

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu Čungalunga)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?