|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj si mislite o človeku, ki napiše neko skrp...
29.5.2008 12:13:49   
Volga
Torej o ljudeh, ki pišejo vse v enem odstavku, brez vejic, pik in ostalih ločil. Ki ne delajo presledkov za vejicami, ki pišejo Gdo, monstruacija, domol, namesto dvojine kr neki......jaz se ob takih skrpucalih velikokrat vprašam: Madona, a ima ta človek narejeno sploh OŠ? Ali je odnehal tam v nižjih razredih tako kot večina članov marginalne skupnosti, ki slišijo na ime Romi?


Ne leti na nobeno osebno, samo na splošno sprašujem o mnenjih, ker mene take stvari pa res malo čudijo. Kako naj bomo zavedni in ponosni Slovenci, če ne znamo niti osnov maternega jezika.

P.S. tukaj niso bistvo slovnične napake, ki se naredijo mimogrede niti ne tipkarske napake, pač pa to, da iz posta prav bode neznanje slvoenskega jezika.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj si mislite o človeku, ki napiše neko ...
29.5.2008 12:14:30   
Anonimen
Jaz se bom raj vzdržala pa ne bom odgovorila na to vprašanjeuser posted image

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj si mislite o človeku, ki napiše neko ...
29.5.2008 12:18:17   
mala maja
Malo se zamislimuser posted image , amapk ko včasih preberm svoj post, se še bolj zgrozim.user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
29.5.2008 12:19:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj si mislite o človeku, ki napiše neko ...
29.5.2008 12:21:16   
Anonimen
In, ko takšna oseba napiše kakšne vse šole ima, padeš dol.
Ni potrebno pisati vse slovnično pravilno,lahko se pa vsaj toliko potrudi, da je razumljivo.
Pa še nekaj, čeprav ne spada pod to temo.Zelo grdo mi je na tem forumu, ko uporabnice prosijo za nasvet ali kakšen link, potem se potrudiš in jim ustržeš, vendar se tudi zahvalijo ne. Redko katera se zahvali, zato se sprašujem, ali so v realnem življenju tudi tako nekulturne.

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj si mislite o človeku, ki napiše neko ...
29.5.2008 12:21:40   
Tula
...da mu je prav malo mar, kaj in kako bo napisal. Se pač drži načela "piši kot govoriš".

Zase vem, da me take stvari blazno motijo, posledično tudi o človeku ne morem imeti dobrega mnenja. Običajno so taki zelo površni.

Moje skromno mnenje.
Lep pozdrav iz štajerskega konca, S.


_____________________________

Tia 26.11.2002
Lea 16.7.2005
Matija 11.11.2009

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj si mislite o človeku, ki napiše neko ...
29.5.2008 12:22:12   
amalija
Mislim si svoje, in to nič dobrega...

Najbolj se pa zgrozim, ko vidim tak uraden zmazek, kak dopis ali vloga za zaposlitev, ki jih dobivam v službo... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj si mislite o človeku, ki napiše neko ...
29.5.2008 12:24:04   
Felicity
Da je sporočilo brez ločil/odstavkov  me ful moti, ponavadi ga potem niti ne berem.

Slovnične napake: ene mi dvignejo vse dlake pokonci, druge niti ne, tretjih niti ne opazim.user posted image

Ne/uporabljanje dvojine - to me sploh ne moti, ker jo tudi sama bolj poredko uporabljam (smo pač s Primorskega konca user posted image ).

Vse napisano velja za uporabo jezika na forumih.

A ja vprašanje je bilo kaj si mislim o človeku - odg.: da se ne obremenjuje s slovnico, da slovnice ne pozna, da ga prav en k.... briga kako izpade, ipd....


< Sporočilo je popravil Felicity -- 29.5.2008 12:28:38 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kaj si mislite o človeku, ki napiše neko ...
29.5.2008 12:26:10   
Anonimen
evo, jst sm ena tistih k piše v škofjeloščini, ok držim se pa vejic, pa ne pišem gdo pa monstruacija... Ubistvu, k berem kkšn post poln napak, je tut men grdo za brat, sploh pr besedah za katere vem, da ni narečje ampak pač neznanje, oz. kaj jst vem kaj je to....Nisem pa nikol se še tok zamisnla, da koga tut moje pisanje mot....se bom v prihodnje probala bolj potruditiuser posted image

(odgovor članu Tula)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kaj si mislite o človeku, ki napiše neko ...
29.5.2008 12:30:02   
emaa
Odvisno od dneva, čeprav tudi moje pisanje včasih sije od napak, se pozna, da imam zraven dva pomočnika, takrat se z velikimi začetnicami ne trudim, če hočem kaj napisat. Se mi pa pozna, da sem že dve leti doma, za moje pojme je moje literarno ustvarjanje zelo nazadovalo, se ne znam več tako izražat. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kaj si mislite o človeku, ki napiše neko ...
29.5.2008 12:35:18   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Volga
Torej o ljudeh, ki pišejo vse v enem odstavku, brez vejic, pik in ostalih ločil.
Zelo težko jih berem, praviloma sploh ne.


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
29.5.2008 12:39:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu emaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kaj si mislite o človeku, ki napiše neko ...
29.5.2008 12:54:50   
caillou
Ko sem čisto na začetku moje rr kariere pisala sporočila, sem enostavno pisala v stilu piši kot govoriš. Me je prav en drek brigal kako in kaj, samo da sem pač pisala.

Po nekem pretečenem času sem ugotovila, da sem se te slabe razvade precej navadila in da tudi že na glas govorim v nekem svojem notranjem monologu. Mislim, en kup mašil pa popačenk sem uporabljala. Pa saj ne da je s tem kaj tako zelo narobe, samo mene osebno je začelo motiti.

Kaj si mislim o človeku ? Nič, čisto nič. Meni veliko drugih stvari o človeku pove več.


_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kaj si mislite o človeku, ki napiše neko ...
29.5.2008 12:56:37   
Markova
Kaj si mislim? Bom vljudno tiho. Mi je všeč, da je vedno priročen izgovor, da se zatipkajo. Pa ne rabiš biti ravno doktor znanosti, da ločiš, ali se nekdo zatipka ali je naravni talentuser posted image  
Ko se potem še pohvalijo z izobrazbo te pa sploh sezuje.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kaj si mislite o človeku, ki napiše neko ...
29.5.2008 12:56:47   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Volga




Kako naj bomo zavedni in ponosni Slovenci, če ne znamo niti osnov maternega jezika.

user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kaj si mislite o človeku, ki napiše neko ...
29.5.2008 12:57:27   
Anonimen
Boli me patuljkouser posted image

(odgovor članu caillou)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kaj si mislite o človeku, ki napiše neko ...
29.5.2008 13:01:28   
oka
Odvisno od osebe, ki piše. Če gre npr. za človeka, ki mu slovenščina ni materni jezik in ne pozna dobro naše slovnice, potem se mi to ne zdi čisto nič groznega. Zdi se mi pohvalno, da se potrudi pisati "po naše". Če pa gre za naše gore list, potem pa se mi zdi tako pisanje zelo nekulturno in vprašam se kako izgleda komunikacija take osebe v realnem življenju.

< Sporočilo je popravil oka -- 29.5.2008 13:02:07 >

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kaj si mislite o človeku, ki napiše neko ...
29.5.2008 13:02:56   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: oka

Odvisno od osebe, ki piše. Če gre npr. za človeka, ki mu slovenščina ni materni jezik in ne pozna dobro naše slovnice, potem se mi to ne zdi čisto nič groznega. Zdi se mi pohvalno, da se potrudi pisati "po naše". Če pa gre za naše gore list, potem pa se mi zdi tako pisanje zelo nekulturno in vprašam se kako izgleda komunikacija take osebe v realnem življnju.


ja no, to pa itak. Če piše recimo Rosada v "svojem" jeziku, me prav nič ne moti, če pa res nekdo, ki potem izjavi še, da končuje fakulteto, pa user posted image

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kaj si mislite o človeku, ki napiše neko ...
29.5.2008 13:04:26   
Katey
Ker tudi sama ne pišem popolnoma slovnično pravilno, definitivno pa ne z 'gdo', pa 'monstruacija' user posted image , ne bom ravno pametna, mi pa definitivno pove velik o človeku, ki mu je popolnoma vseeno kaj da od sebe in kako zgleda ta stvar ki jo da od sebe. Pa malo izzven teme, mene pa popolnoma razkuri, ko nekdo pokliče na telefon (primeri v službi) in se ne predstavi, niti ne pove koga in kaj želi, ampak kar napade, takega bi mirne vesti poslala v user posted image , na koncu pa ugotoviš, da gre za neke visoko šolane ljudi. Adijo pamet!!!!!!!!!!!!!!

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kaj si mislite o človeku, ki napiše neko ...
29.5.2008 13:05:50   
srki
Zdaj, ko si glih napisala menstroacijo, je lahko tudi tu tipkarska napaka.

Tukaj se še kar dobro da brat, zgorzim se, ko dobim v službo kakšne pritožbe, prošnje, vloge....ali pa dopise iz policije. Mah, rajši ne bomuser posted image .

Moti me tudi to, da nekdo živi v SLO že vrsto let, pa se niti v službi, kjer ima stik s strankami (pa ne mislim toliko tržnice, čeprav tudi to), ne pozna ene slovenske besede. Govorim za uradniške osebe.

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kaj si mislite o človeku, ki napiše neko ...
29.5.2008 13:07:06   
NevenkaP
Če piše nekdo, ki mu slovenščina ni materin jezik mi je vseeno. In cenim to, da se trudi. Sicer mi gredo pa lasje pokonci. Sploh pri takih, ki tako radi omenjajo svojo visoko izobrazbo.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kaj si mislite o človeku, ki napiše neko ...
29.5.2008 13:07:46   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: srki

Zdaj, ko si glih napisala menstroacijo, je lahko tudi tu tipkarska napaka.

Tukaj se še kar dobro da brat, zgorzim se, ko dobim v službo kakšne pritožbe, prošnje, vloge....ali pa dopise iz policije. Mah, rajši ne bomuser posted image .

Moti me tudi to, da nekdo živi v SLO že vrsto let, pa se niti v službi, kjer ima stik s strankami (pa ne mislim toliko tržnice, čeprav tudi to), ne pozna ene slovenske besede. Govorim za uradniške osebe.


Srka, ti pa sam tih bod user posted image user posted image

user posted image

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kaj si mislite o človeku, ki napiše neko ...
29.5.2008 13:08:03   
RoZala
Moj mož je tak. Pa ima diplomo, torej nima samo OŠ. Me moti, še sploh, če napiše npr. kniženca (knjižnica user posted image ), dones zjutri... ampak je moj možek user posted image user posted image . Drugače pa tudi slučajno ni kak čudak, je zelo iznajdljiv in pač ne polaga toliko pozornosti na pisanje. Na mojo žalost user posted image

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kaj si mislite o človeku, ki napiše neko ...
29.5.2008 13:13:06   
kristinaj
jaz se s tem ne obremenjujem........ ravno mi je od tle do tokia....važno da me razumejo in jaz njih, če pa ti koga ne, ni treba odgovarjat...

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kaj si mislite o človeku, ki napiše neko ...
29.5.2008 13:13:10   
Raho
Grozljivo me moti. Ne vem, jaz tudi v službi vedno pregledam vse dopise, ker pravim, da je tisto, kar gre "iz hiše" ogledalo zaposlenih.

In tudi tukaj sem enakega mnenja. Nivo komuniciranja (pisanja), tudi pisanje šklopucal brez glave in repa, izdaja posameznika, je njegovo osebno ogledalo. Torej, kaj si mislim o njih: user posted image user posted image user posted image .

Prevod: Ubožec/Ubožica, kje je bil, ko so se njegovi sošolci učili osnov slovnice.

S tem, kako pišeš in kako govoriš, pa ne izdajaš samo sebe, ampak tudi odnos do svojega sogovornika (soforumaša).

Še bolj kot sama slovnična pravilnos pa me moti izrazoslovje nekaterih na tem forumu. user posted image  Vedno bolj. Zato pa zadnje čase tako redko sodelujem

(odgovor članu RoZala)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?