|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Molk je poguben
23.1.2015 13:17:24   
Frodo Bisagin
Izjemen prispevek o "kulturi molka" :

http://4d.rtvslo.si/arhiv/dobro-jutro-prispevki/174315846
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Molk je poguben
23.1.2015 14:37:00   
3jeMi
tale njegova je dobra

https://www.youtube.com/watch?v=yGL0EUSUyrE

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Molk je poguben
23.1.2015 16:55:05   
patrino
Možakar mi je super. Imela sem ga možnost poslušati v živo in tisto kar pravi v zvezi s samomorom, sem slišala že takrat. Pa vseeno me vedno znova pretrese kako to predstavi in kaj vse morda že v čisto rosnem obdobju starševstva naredimo nezavedno narobe. Odstira tančice in tabu teme, ki to ne bi smele biti.
Tudi o nekomunikaciji je dobro povedal. Žal ga ogromno ljudi še vedno ne razume verjetno in se jim zdi to, da vlečejo tihe maše,- tako kot pravi dr.- odraz njihove čustvene in socialne stabilnosti. Bogi tisti zraven njih.



< Sporočilo je popravil patrino -- 23.1.2015 17:02:45 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu 3jeMi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Molk je poguben
23.1.2015 21:35:04   
nejcko
O, torej bo pri nas vse ok. Smo precej glasna familija, včasih mnogo preglasna user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Molk je poguben
24.1.2015 9:02:45   
liliana
Jaz pa na RR poslušam, kako se moram ugrizniti v jezik in pomiriti, preden kakšno možu ali otroku "v afektu" rečem, bog ne daj, da to storim s povišanim tonom oz. po domače povedano z dretjem ali kričanjem....ker je to odraz neke kulturne in duhovne zrelosti: nasmeh na obraz in pomiritev, to baje dela čudeže, čeprav v tebi vre......

Zdaj pa bodi pameten in uberi pravo pot, da bo dobra za otroka......user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Molk je poguben
24.1.2015 9:05:34   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Jaz pa na RR poslušam, kako se moram ugrizniti v jezik in pomiriti, preden kakšno možu ali otroku "v afektu" rečem, bog ne daj, da to storim s povišanim tonom oz. po domače povedano z dretjem ali kričanjem....ker je to odraz neke kulturne in duhovne zrelosti: nasmeh na obraz in pomiritev, to baje dela čudeže, čeprav v tebi vre......

Zdaj pa bodi pameten in uberi pravo pot, da bo dobra za otroka......user posted image


Kolikor sem razumela, avtor to poimenuje socialna inteligenca. Ne zanikaš čustva, ampak ga izraziš na artikuliran način.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Molk je poguben
24.1.2015 9:06:54   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

O, torej bo pri nas vse ok. Smo precej glasna familija, včasih mnogo preglasna user posted image


Ne vem, če je toliko pomembna glasnost. Prej to, da se ne nehamo pogovarjati.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Molk je poguben
24.1.2015 20:37:39   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


Kolikor sem razumela, avtor to poimenuje socialna inteligenca. Ne zanikaš čustva, ampak ga izraziš na artikuliran način.


A tako, da se za pol ure umakneš v sobo, odideš na sprehod, da se pomiriš......? In potem pomirjen izraziš jezo......?

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Molk je poguben
24.1.2015 20:38:59   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


Kolikor sem razumela, avtor to poimenuje socialna inteligenca. Ne zanikaš čustva, ampak ga izraziš na artikuliran način.


A tako, da se za pol ure umakneš v sobo, odideš na sprehod, da se pomiriš......? In potem pomirjen izraziš jezo......?



Ne, ampak namesto da kričiš, poveš, da si jezen in kaj te jezi.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Molk je poguben
24.1.2015 20:50:21   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


Kolikor sem razumela, avtor to poimenuje socialna inteligenca. Ne zanikaš čustva, ampak ga izraziš na artikuliran način.


A tako, da se za pol ure umakneš v sobo, odideš na sprehod, da se pomiriš......? In potem pomirjen izraziš jezo......?



Ne, ampak namesto da kričiš, poveš, da si jezen in kaj te jezi.


To avtor tako poimenuje.......večina vas, ko smo enkrat o tem debatirale, je to izražala na ta način, da se je šla "nekam ohladit", da je namesto povišanega tona potem po pol urah pomirjeno izrazila jezo.......ali je pa več ni, ker se je ohladila......

Jaz se recimo večini šal po pol ure tudi ne morem več iz srca nasmejati......smešne so mi recimo ravno tisti trenutek, ko se "zgodijo".......in včasih tudi neartikulirano izrazim svoja čustva ob nekem smešnem dogodku....glasno in takoj, ko se to zgodi.....

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Molk je poguben
24.1.2015 21:00:06   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


To avtor tako poimenuje.......večina vas, ko smo enkrat o tem debatirale, je to izražala na ta način, da se je šla "nekam ohladit", da je namesto povišanega tona potem po pol urah pomirjeno izrazila jezo.......ali je pa več ni, ker se je ohladila......

Jaz se recimo večini šal po pol ure tudi ne morem več iz srca nasmejati......smešne so mi recimo ravno tisti trenutek, ko se "zgodijo".......in včasih tudi neartikulirano izrazim svoja čustva ob nekem smešnem dogodku....glasno in takoj, ko se to zgodi.....


To je eden od korakov, da se ohladiš in poveš, ko je glava umirjena.

Še bolje pa je, ko te nekaj razjezi, ali ti ni všeč, da to poveš. Odvisno je od karakterja, koliko časa potrebuješ, da se znaš svoja čustva kultivirati na takšen način.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Molk je poguben
25.1.2015 9:05:22   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

To je eden od korakov, da se ohladiš in poveš, ko je glava umirjena.

Še bolje pa je, ko te nekaj razjezi, ali ti ni všeč, da to poveš. Odvisno je od karakterja, koliko časa potrebuješ, da se znaš svoja čustva kultivirati na takšen način.


In običajno tega ne moreš storiti umirjeno in skulirano.......kot da bi bral recept za novo pecivo......

Tako kot se zasmejiš, kot si vesel, tako tudi ne moreš biti umirjen, ko si jezen......

In kultivirati VSAKO t.i. "negativno čustvo", kot je recimo jeza, da boš umirjeno deloval pred drugimi oz. tistim, ki povzroči jezo, tudi ni vredu......tudi pri izražanju žalosti "kultiviramo" jok in bog ne daj, da kdo vidi solze.....eni še gredo tako daleč, da ne jokajo niti, ko so sami, ker to ni vredu, ker je to izraz slabosti....pa ni......

ker potem bi morali tudi "pozitivna čustva" kultivirati in se ne smejati, ne kazati veselja in vzhičenosti ob nekem dogodku.....kot recimo angleška visoka družba, ali pa kot Miša Molk, ki zaradi tehničnih težav tega ni zmožna.......


< Sporočilo je popravil liliana -- 25.1.2015 9:07:12 >

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Molk je poguben
25.1.2015 9:30:13   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

To je eden od korakov, da se ohladiš in poveš, ko je glava umirjena.

Še bolje pa je, ko te nekaj razjezi, ali ti ni všeč, da to poveš. Odvisno je od karakterja, koliko časa potrebuješ, da se znaš svoja čustva kultivirati na takšen način.


In običajno tega ne moreš storiti umirjeno in skulirano.......kot da bi bral recept za novo pecivo......

Tako kot se zasmejiš, kot si vesel, tako tudi ne moreš biti umirjen, ko si jezen......

In kultivirati VSAKO t.i. "negativno čustvo", kot je recimo jeza, da boš umirjeno deloval pred drugimi oz. tistim, ki povzroči jezo, tudi ni vredu......tudi pri izražanju žalosti "kultiviramo" jok in bog ne daj, da kdo vidi solze.....eni še gredo tako daleč, da ne jokajo niti, ko so sami, ker to ni vredu, ker je to izraz slabosti....pa ni......


Eno je doživljanje čustev.
Drugo je njihovo izražanje.

Poslušaj, kaj govori avtor. To razloži precej bolje od mene; če te seveda zanima, da se naučiš kaj na to temo.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Molk je poguben
25.1.2015 9:52:49   
LuLu
avtorja sem razumela, da je zdravo to južnjačko izražanje čustev. Magari zakleješ, pošlješ vse v tri krasne, se zadereše, jeziš... ampak nikakor ne užališ osebo.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Molk je poguben
25.1.2015 10:17:02   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
ali pa kot Miša Molk, ki zaradi tehničnih težav tega ni zmožna.......

A se lahko (na samem) nasmejim tej izjavi?

user posted image



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Molk je poguben
25.1.2015 10:26:13   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

avtorja sem razumela, da je zdravo to južnjačko izražanje čustev. Magari zakleješ, pošlješ vse v tri krasne, se zadereše, jeziš... ampak nikakor ne užališ osebo.


V enem od prispevkov čisto na koncu govori o socializaciji in kulturnem izražanju čustev.

Jaz sem ga razumela bolj v smislu dalmatinskega špetira, ko se govori in govori in medtem namesto dober dan še malo "zakolne". Težko to preslikaš v naše kulturno okolje, ker pri nas je kletvica že bližje kletvici kot malo bolj sočnemu dober dan.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Molk je poguben
25.1.2015 10:35:33   
LuLu
poznam bolje bosansko srpsko okolje, dalmatinskega ne.., ta jug sem mislila... tam se zakleje, če gre kaj narobe. Slovenci itak ne znamo/znajo dobro zaklet user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Molk je poguben
25.1.2015 13:16:21   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Eno je doživljanje čustev.
Drugo je njihovo izražanje.

Poslušaj, kaj govori avtor. To razloži precej bolje od mene; če te seveda zanima, da se naučiš kaj na to temo.


Doživljanje in izražanje čustev lahko gre tudi z roko v roki.......

Recimo to, da človek "obmolkne" je tudi izražanje čustev......

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

avtorja sem razumela, da je zdravo to južnjačko izražanje čustev. Magari zakleješ, pošlješ vse v tri krasne, se zadereše, jeziš... ampak nikakor ne užališ osebo.


Jaz tudi.....



(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Molk je poguben
25.1.2015 16:32:44   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

poznam bolje bosansko srpsko okolje, dalmatinskega ne.., ta jug sem mislila... tam se zakleje, če gre kaj narobe. Slovenci itak ne znamo/znajo dobro zaklet user posted image


jaz vemuser posted image user posted image mogoče mam kaj južnjaške krvi user posted image

btw: je še komu za Zvezdana popolnoma negledljiva in neslušljivauser posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Molk je poguben
25.1.2015 16:34:06   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

kot Miša Molk, ki zaradi tehničnih težav tega ni zmožna.......



user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Molk je poguben
25.1.2015 18:56:46   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

jaz vemuser posted image user posted image mogoče mam kaj južnjaške krvi user posted image




Normalno.....živiš v kulturnem področju, kjer so udomačena tako kletvice tako z območja čevapčičev kot tudi bograča......



(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Molk je poguben
25.1.2015 19:23:14   
skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

poznam bolje bosansko srpsko okolje, dalmatinskega ne.., ta jug sem mislila... tam se zakleje, če gre kaj narobe. Slovenci itak ne znamo/znajo dobro zaklet user posted image


Hm, kletvica je se najnizje na popisu, recimo to je enka od deset ;-) Sem ravno zadnjic, ko sem se vozila po Srbiji, poslusala radio in je bilo govora o kreditih in pogodbah. Spikerica pove da imajo banke v Srbiji v pogodbi za kredit clanek po katerem ti lahko vzamejo nepremicnino ce se nevljudno obnasas do zaposlenih v banki. Ce prides in psujes... Glede na njihovo mentaliteto bi rekla da to kar rabijo, drgac bi bilo vsega ( pa drgac so men Srbi super ljudje, moz dela kar veliko z njimi zadnje case in so zakon, ampak so pac malo drugacni, Balkan pac).
Drugace je pa ta glasnost itak znacilna za vse mediteranske narode, samo Italijane in Spance poglejte... To je nacin zivljenja, to ni nekaj kar se naucis, to je v tebi ali pa ni. In Slovenci tega nimamo, mi smo tihi, vljudni in probleme tiscimo v sebi. In potem nas to ubije....


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Molk je poguben
25.1.2015 21:06:35   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Drugace je pa ta glasnost itak znacilna za vse mediteranske narode, samo Italijane in Spance poglejte... To je nacin zivljenja, to ni nekaj kar se naucis, to je v tebi ali pa ni. In Slovenci tega nimamo, mi smo tihi, vljudni in probleme tiscimo v sebi. In potem nas to ubije....



Jaz pa mislim, da se tudi tega lahko naučiš v določeni meri.
Po zgoraj navedem avtorju lahko čustveno eksplozijo označimo kot preživetveni nagon. Umik in tišina sta kulturno pogojena, notranja jeza ni. Kako jo izražamo, je v določeni meri stvar kulture (recimo slovensko zaprto sami pri sebi ali mediteransko glasno, da nas čuje cela ulica), v določeni meri pa stvar posameznika, kako se jo uči izražati. Enako kot učimo otroke, bi morali včasih učiti tudi sebe vsega tistega, kar se nismo naučili kot otroci. Avtor kultivirano reakcijo poimenuje socialna inteligenca (glej drugi link, malo čez deseto minuto govori o tem).

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Molk je poguben
25.1.2015 21:12:22   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Drugace je pa ta glasnost itak znacilna za vse mediteranske narode, samo Italijane in Spance poglejte... To je nacin zivljenja, to ni nekaj kar se naucis, to je v tebi ali pa ni. In Slovenci tega nimamo, mi smo tihi, vljudni in probleme tiscimo v sebi. In potem nas to ubije....



Jaz pa mislim, da se tudi tega lahko naučiš v določeni meri.



enako mislim.. avtor je sam rekel, da ne naseda takšnim, ki govorijo, da nečesa ne morejo, ker so pač tak karakter. Je le en pogost izgovor. Vse se da. Tudi kletvic naučit in jih ob pravem trenutku zakričat, pa magari je to Jebela f*** cesta! user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Molk je poguben
25.1.2015 21:16:44   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Drugace je pa ta glasnost itak znacilna za vse mediteranske narode, samo Italijane in Spance poglejte... To je nacin zivljenja, to ni nekaj kar se naucis, to je v tebi ali pa ni. In Slovenci tega nimamo, mi smo tihi, vljudni in probleme tiscimo v sebi. In potem nas to ubije....



Jaz pa mislim, da se tudi tega lahko naučiš v določeni meri.



enako mislim.. avtor je sam rekel, da ne naseda takšnim, ki govorijo, da nečesa ne morejo, ker so pač tak karakter. Je le en pogost izgovor. Vse se da. Tudi kletvic naučit in jih ob pravem trenutku zakričat, pa magari je to Jebela f*** cesta! user posted image



Kar je v tebi, je tista osnovna reakcija na določen dogodek. Ampak že otroke učimo bolj ali manj "lepega obnašanja". Če bi delovali samo na podlagi prirojenega, bi še jedli samo z rokami. Kot smo se naučili uporabljati vilice in nože, tako se naučimo uporabljati svoje možgane zato, da iz ust ne izleti samo tisto, kar nam je prirojeno (čeprav včasih prav paše user posted image ).

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?