|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   odprtje s.p. ali ?
4.3.2009 13:43:26   
Alfabeta
Mi lahko kdo pomaga?

Sem pred dilemo...šla sem v en posel (ne smem delati reklame) in je zaslužek preko pogodbe 5% (to delam trenutno), ali pa preko s.p.-ja pa skoraj 30% zaslužka.

Sama sem zaposlena za polni delovni čas, nedoločen čas.  Razmišljam, da bi poleg tega odprla še ta "mali" s.p., ampak mi nihče ne zna točno povedati, kaj to potegne za sabo. Ali se mi bo to kaj poznalo pri višini vrtca, dohodnini, otroškem dodatku.....

Ve katera morda kak je sam postopek otvoritve tega?

Hvala user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: odprtje s.p. ali ?
4.3.2009 13:47:03   
Anonimen
Dohodke moraš seveda vpisati pri dokladah ipd..
Prispevki so okol 40€.
Odpre se ga čist simpl, prej k v uriuser posted image

(odgovor članu Alfabeta)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: odprtje s.p. ali ?
4.3.2009 13:55:14   
Alfabeta
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

Dohodke moraš seveda vpisati pri dokladah ipd..
Prispevki so okol 40€.
Odpre se ga čist simpl, prej k v uriuser posted image



To, da se ga odpre hitr, sem prebrala na netu, ja.

Kateri prispevki....misliš začetni stroški al kako?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: odprtje s.p. ali ?
4.3.2009 14:37:46   
76suza
Kot popoldanski s.p. imaš mesečne stroške:
- pavšalni prispevek PIZ za poškodbe in poklicne bolezni 27,08 €
- zdravstveno zavarovanje: 4,27 €

Dobiček se upošteva pri dohodnini, znižajo se otroški in zviša se vrtec.
Najverjetneje ne boš zavezanka za DDV. Marca moraš oddati davčni obračun, kjer se vidi tudi tvoj dobiček. Pa z zgubo ne smeš delati.

Najboljše bo, da greš s svojim obračunom plače in predvidenimi stroški in dobičkom z s.p.-ja na računovodski servis, pa ti bodo najprej povedali če se "splača ali ne".

Problem je namreč v tem, da več imaš več ti davkarija vzame. Na koncu lahko celo padeš v najvišjo dohodninsko lestvico. Potem pa si preračunaj kaj je boljše 5% ali 30%.

< Sporočilo je popravil 76suza -- 4.3.2009 14:38:09 >

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: odprtje s.p. ali ?
4.3.2009 14:46:37   
Alfabeta
76suza, vidim da obvladaš....še nekaj te bom vprašala, če smem....

Jaz bi delala recimo mesečno kakih max 400-500€ prometa, ne zaslužka!!! Pavšal in zavarovanje mi plača to podjetje, tako da tega stroška potem nimam

Misliš da bi se mi potem veliko poznalo pri že prej omenjenem (vrtec,.....)

(odgovor članu 76suza)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: odprtje s.p. ali ?
4.3.2009 14:48:06   
Anonimen
Alfabeta midva mava isto nekje.
Pozna se ti v vsakem primeru pri izračunih. Tistih 40€ pa tud moreš plačvat, čeprav si zaposlena. Sej zato je pa sam 40.
Sam nama se še vedno splača.

(odgovor članu Alfabeta)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: odprtje s.p. ali ?
4.3.2009 14:56:05   
Alfabeta
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

Alfabeta midva mava isto nekje.
Pozna se ti v vsakem primeru pri izračunih. Tistih 40€ pa tud moreš plačvat, čeprav si zaposlena. Sej zato je pa sam 40.
Sam nama se še vedno splača.



Ne rabim, ker mi jih plača firma...ne sicer v denarju ampak v izdelkih

Koliko se pa tebi pozna recimo? Mislim imaš otroke v vrtcu, da veš če je kaj razlike pred tem in sedaj...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: odprtje s.p. ali ?
4.3.2009 19:46:27   
Antilopa
Razlika je odvisna od dobička... več ga imaš, v višjo lestvico lahko padeš za vrtec in obratno za doklade.

Na kakšen način ti pa zdaj plačujejo? Po podjemni pogodbi? Ker če ja, potem se ti absolutno bolj splača odpreti s.p.. Na s.p.-ju lahko vseeno "korigiraš" osnovo, odvisno pač od dejavnosti.


_____________________________

Kadar se ti otrok nasmehne, mu zmeraj vrni nasmeh.
Če se ne zmeniš zanj, uničiš njegovo prepričanje, da je svet dober.

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: odprtje s.p. ali ?
4.3.2009 19:53:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Alfabeta

IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

Alfabeta midva mava isto nekje.
Pozna se ti v vsakem primeru pri izračunih. Tistih 40€ pa tud moreš plačvat, čeprav si zaposlena. Sej zato je pa sam 40.
Sam nama se še vedno splača.



Ne rabim, ker mi jih plača firma...ne sicer v denarju ampak v izdelkih

Koliko se pa tebi pozna recimo? Mislim imaš otroke v vrtcu, da veš če je kaj razlike pred tem in sedaj...


Kk tu mislišuser posted image
Boš na durs izdelelk(mizo al kar koli že) nesla namest prispevke plačalauser posted image

Dursu kot popoldanc vsak mesec plačaš zdrav. zav. 3,08€ in spiz 27,08€. Direkt iz položnic prepisan.
Prispevke k ti jih plačujejo v službi kjer si redno zaposlena ne mešaj s tem. To je tvoj strošek vsak mesec če imaš popoldanca. Prispevki k jih delodajalec kjer si zaposlena plačuje nimajo veze s tem.

(odgovor članu Alfabeta)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: odprtje s.p. ali ?
4.3.2009 20:50:06   
benika
Vsekakor moraš sama plačat zavarovanje, če imaš odprt popoldanski s.p. Zavarovanje se ti ne more plačat v izdelkih ampak ga plačaš preko položnice.

In ja, seveda se ti bo nekaj poznalo na dokladih in plačilu vrtca(najbrž na letni ravni zaslužek ne bo ravno zanemarljiv).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: odprtje s.p. ali ?
4.3.2009 22:53:41   
babylove
IZVIRNO SPOROČILO: 76suza

Pa z zgubo ne smeš delati.



Ta je pa dobra. A mi lahko to malo podrobneje razložiš? A to kje piše, da ne smem delati z izgubo? Ker zgrešene nabave obstajajo, in v rizik tudi kak podjetnik upa, pa lahko hitro izgubo pridela, kajne?

_____________________________






(odgovor članu 76suza)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: odprtje s.p. ali ?
5.3.2009 10:04:13   
Alfabeta
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Vsekakor moraš sama plačat zavarovanje, če imaš odprt popoldanski s.p. Zavarovanje se ti ne more plačat v izdelkih ampak ga plačaš preko položnice.

In ja, seveda se ti bo nekaj poznalo na dokladih in plačilu vrtca(najbrž na letni ravni zaslužek ne bo ravno zanemarljiv).



ufff, a sem res tako nerodno napisalauser posted image  

Ja, ok....sama plačam položnico, oni mi pa v tej vrednosti dajo izdelkov. Torej imam nulo, a ne? (če jih prodam, seveda)

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: odprtje s.p. ali ?
5.3.2009 10:19:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Alfabeta

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Vsekakor moraš sama plačat zavarovanje, če imaš odprt popoldanski s.p. Zavarovanje se ti ne more plačat v izdelkih ampak ga plačaš preko položnice.

In ja, seveda se ti bo nekaj poznalo na dokladih in plačilu vrtca(najbrž na letni ravni zaslužek ne bo ravno zanemarljiv).



ufff, a sem res tako nerodno napisalauser posted image  

Ja, ok....sama plačam položnico, oni mi pa v tej vrednosti dajo izdelkov. Torej imam nulo, a ne? (če jih prodam, seveda)


To kako ti pokrivaš svoje stroške res ni pomembno pri dilemi ali imeti s.p. ali ne. V vsakem primeru naj bi človek zaslužil nekak toliko da si stroške pokrije pa da mu še kaj ostane ne....

(odgovor članu Alfabeta)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: odprtje s.p. ali ?
5.3.2009 10:24:58   
baguSka
user posted image user posted image user posted image

good point!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: odprtje s.p. ali ?
5.3.2009 10:31:46   
Alfabeta
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

To kako ti pokrivaš svoje stroške res ni pomembno pri dilemi ali imeti s.p. ali ne. V vsakem primeru naj bi človek zaslužil nekak toliko da si stroške pokrije pa da mu še kaj ostane ne....



Ja, itaq.

Mene bolj v bistvu skrbi vrtec in doklade, da se ne bi toliko zaštihala, da bi pa tam potem plačevala anormne zneske.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: odprtje s.p. ali ?
5.3.2009 11:16:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Alfabeta

IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

To kako ti pokrivaš svoje stroške res ni pomembno pri dilemi ali imeti s.p. ali ne. V vsakem primeru naj bi človek zaslužil nekak toliko da si stroške pokrije pa da mu še kaj ostane ne....



Ja, itaq.

Mene bolj v bistvu skrbi vrtec in doklade, da se ne bi toliko zaštihala, da bi pa tam potem plačevala anormne zneske.


Ja pa saj si lahko zračunaš na csd šiška.
Pač daš cifro za katero predvidevaš da jo boš na letni ravni dosegla v izračun. Pa vidiš kam padeš.
Jst sm računala brez popoldanca pa s popoldancem. Z popoldancem padeva razred višje kar se vrtcev tiče....doklade me pa itak ne zanimajo.

(odgovor članu Alfabeta)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: odprtje s.p. ali ?
5.3.2009 20:38:44   
Alfabeta
No, zdej sem dobila točno informacijo...

Če grem preko s.p. dobim čistega 24%, če pa preko pogodbe 17%.

Ne vem če ima smisel.....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: odprtje s.p. ali ?
5.3.2009 21:53:24   
ZmajTolovaj
Odvisno od absolutnih številk, a ne. 7 % od 100 ni lih, 7 % od 10.000 pa že kar.
Mene pa neki drugega zanima, glede na to, da ste tlele ene profičke user posted image
Bom dala konkreten primer - novembra sem registrirala s.p. (full time spjevka)
Dobila sem x denarja na poslovni račun, se pravi dohodek iz dejavnosti, y denarja pa sem dobila v decembru na osebni račun še iz ene stare avtorske pogodbe, torej to ni dohodek iz dejavnosti sp-ja. Zanima me, sam da preverim: pri izračunu prispevkov, k jih moram plačevat zdaj glede na dohodek v letu 2008, je upoštevan samo dohodek iz dejavnosti, ne? Se pravi x denar, ki sem ga dobila z izdajanjem računov na svoj poslovni račun.


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: odprtje s.p. ali ?
5.3.2009 22:29:25   
babylove
Baza za obračun prihodkov so izdani računi v letu 2008. To sešteješ, odšteješ stroške in na tako izračunan dobiček plačaš davek na dohodek iz dejavnosti.
Kar si delala pred odprtjem s.p., se ti ne računa v dohodke podjetja. Še najmanj pa, če ti je bilo plačano na osebni račun in ne na poslovnega.

_____________________________






(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: odprtje s.p. ali ?
6.3.2009 6:17:42   
Antilopa
IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

Odvisno od absolutnih številk, a ne. 7 % od 100 ni lih, 7 % od 10.000 pa že kar.
Mene pa neki drugega zanima, glede na to, da ste tlele ene profičke user posted image
Bom dala konkreten primer - novembra sem registrirala s.p. (full time spjevka)
Dobila sem x denarja na poslovni račun, se pravi dohodek iz dejavnosti, y denarja pa sem dobila v decembru na osebni račun še iz ene stare avtorske pogodbe, torej to ni dohodek iz dejavnosti sp-ja. Zanima me, sam da preverim: pri izračunu prispevkov, k jih moram plačevat zdaj glede na dohodek v letu 2008, je upoštevan samo dohodek iz dejavnosti, ne? Se pravi x denar, ki sem ga dobila z izdajanjem računov na svoj poslovni račun.



Ne, avtorska z osnovo za prispevke iz dejavnosti nima veze... V osnovo za prispevke ti gre davčni dobiček + obračunani prispevki.


_____________________________

Kadar se ti otrok nasmehne, mu zmeraj vrni nasmeh.
Če se ne zmeniš zanj, uničiš njegovo prepričanje, da je svet dober.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: odprtje s.p. ali ?
6.3.2009 8:31:37   
ZmajTolovaj
Krasno. Zdej me pa še neki zanima. Če si npr. v najnižjem razredu, tj. z minimum prispevki (225), a si navzgor omejen, koliko lahko plačaš prispevkov? Jaz sem skoz mislila, da samo ne smeš MANJ, da več pa lahko kakor koli.
Da konkretiziram: MORAM plačat 225 (1. razred). Ali SMEM plačat npr. 1000 evrov prispevkov (6. razred)?


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Antilopa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: odprtje s.p. ali ?
6.3.2009 8:51:10   
Antilopa
IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

Krasno. Zdej me pa še neki zanima. Če si npr. v najnižjem razredu, tj. z minimum prispevki (225), a si navzgor omejen, koliko lahko plačaš prispevkov? Jaz sem skoz mislila, da samo ne smeš MANJ, da več pa lahko kakor koli.
Da konkretiziram: MORAM plačat 225 (1. razred). Ali SMEM plačat npr. 1000 evrov prispevkov (6. razred)?



Lahko, lahko... kolikor češ... pač po lestvici.


_____________________________

Kadar se ti otrok nasmehne, mu zmeraj vrni nasmeh.
Če se ne zmeniš zanj, uničiš njegovo prepričanje, da je svet dober.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?