|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   uporaba sl. avta med porodniško
1.3.2009 17:42:56   
Darči76
Pozdravljene,

zanima me, kako je z uporabo službenega avta med porodniško?

Ker je potrebno plačati boniteto, se v tem primeru boniteta lahko obračuna od porodniške ali ne?

Predpostavljam namreč, da se v tem primeru pravica do uporabe avta odvzame.......

lep pozdrav!

_____________________________

Don't be afraid that your life will end,
be afraid that it will never begin.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: uporaba sl. avta med porodniško
1.3.2009 17:51:29   
Dashenka
Še si zaposlena v manjšem podjetju z normalnim direktorjem in fleksibilno računovodkinjo, potem boste nekako "zmotovilili".  Avto boste dali v "pool", bonitete pa ti seveda ne bodo obračunavali. Se jim boš že oddolžila na kak drug način.

Če pa si zaposlena v večjem podjetju, pa bo težje. Načeloma ti avto med porodniško ne pripada.


< Sporočilo je popravil Dashenka -- 1.3.2009 17:52:10 >

(odgovor članu Darči76)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: uporaba sl. avta med porodniško
1.3.2009 18:27:10   
Antilopa
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

Še si zaposlena v manjšem podjetju z normalnim direktorjem in fleksibilno računovodkinjo, potem boste nekako "zmotovilili".  Avto boste dali v "pool", bonitete pa ti seveda ne bodo obračunavali. Se jim boš že oddolžila na kak drug način.

Če pa si zaposlena v večjem podjetju, pa bo težje. Načeloma ti avto med porodniško ne pripada.



Ne vem zakaj ne, če plačuje boniteto user posted image - zato pa obstajajo bonitete.

Drugače pa se boniteta ne računa od višine plače/porodniške, ampak od nabavne vrednosti avtomobila (po določenem postopku - z leti se zmanjšuje, ali plačuješ gorivo sam, ali prevoziš na mesec do 500 km za privat,...).


_____________________________

Kadar se ti otrok nasmehne, mu zmeraj vrni nasmeh.
Če se ne zmeniš zanj, uničiš njegovo prepričanje, da je svet dober.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: uporaba sl. avta med porodniško
1.3.2009 18:38:45   
Darči76
to vem, da se ne računa od višine plače.
Ni mi pa jasno, ali se mi lahko boniteta odšteje od porodniške?
Avto je v lasti firme, porodniško pa mi plačuje socialno oz. država, ki nima nič z mojim avtom........

_____________________________

Don't be afraid that your life will end,
be afraid that it will never begin.

(odgovor članu Antilopa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: uporaba sl. avta med porodniško
1.3.2009 18:59:30   
Dashenka
IZVIRNO SPOROČILO: Darči76

to vem, da se ne računa od višine plače.
Ni mi pa jasno, ali se mi lahko boniteta odšteje od porodniške?
Avto je v lasti firme, porodniško pa mi plačuje socialno oz. država, ki nima nič z mojim avtom........


Ja, ravno zato se podjetja ponavadi nočejo z**** in enostavno med porodniško ostaneš brez avta, kar pa je precej zoprnouser posted image user posted image user posted image .


(odgovor članu Darči76)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: uporaba sl. avta med porodniško
1.3.2009 19:58:33   
Antilopa
Aja, zdaj šele razumem user posted image

Ne, ne obračunava se pri tvoji porodniški, saj ti porodniško obračunava CSD, boniteto pa podjetje. Če pri delodajalcu nimaš drugih prejemkov, je potrebno boniteto obrutiti z določenim faktorjem, davek se pa potem plača od te povišane, obrutene vrednosti... ravno tako odvede 25% akontacijo dohodnine. Tebi se tako pri neto porodniški nič ne pozna.

_____________________________

Kadar se ti otrok nasmehne, mu zmeraj vrni nasmeh.
Če se ne zmeniš zanj, uničiš njegovo prepričanje, da je svet dober.

(odgovor članu Darči76)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: uporaba sl. avta med porodniško
1.3.2009 21:21:48   
K_a_t_i
Imam služben avto, tudi za privatne namene. Boniteta se plačuje glede na število prevoženih km (višja ali nižja). Med porodniško sem imela avto ter sem ves čas plačevala boniteto. Na vseh pildkih od CSDja sem imela obračunano (saj je treba od bonitete prav tako plačevati davke). Na kak način gre dogovor med CSDjem in firmo nimam pojma vem samo, da jim je na CSDju to bila španska vas in smo vsaj vsake 2 meseca zadevo morali popravljati (ker so mi narobe obračunavali). Pa še to vem, da jim je naša kadrovska javljala koliko mesečno naj obračunajo (glede na prevožene km).


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Antilopa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: uporaba sl. avta med porodniško
1.3.2009 21:24:12   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: Antilopa

Tebi se tako pri neto porodniški nič ne pozna.

Ne, ker je neto porodniška postavka zase, boniteta pa zase. Izplačilo je pa sveeno nižje za boniteto. Odvisno torej, kako na vso stvar gledaš...


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Antilopa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: uporaba sl. avta med porodniško
3.3.2009 8:23:49   
Poka
Ga ne smeš imet, razen če ti piše v pogodbi za osebno uporabo. Pri tem pa palač davek. Razen, če imaš zmenjeno drugače - hočem rečt, da imaš zmenjeno, da lahko goljufaš user posted image Tud to se da zmenit. 

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: uporaba sl. avta med porodniško
3.3.2009 14:58:05   
mayflower
Pri nas pa službeni avto odvzamejo. Taka je politika in se ne da nič zmenit.

_____________________________

Ko se mi nasmehneš, s soncem napolniš moj dan.

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: uporaba sl. avta med porodniško
5.3.2009 9:02:18   
tojeto1
No, pri meni je tako:

v času službe imam služben avto, ki ga lahko uporabljam v privat zadeve. Služba mi vsak mesec nakaže ''kao boniteto'' in mi nato pri plači to boniteto trga za avto.

Torej v času porodniške meni avto vzamejo, saj dobim ''plačo'' pri CZS in tam ni bonitete. Oni pa mi jo tudi na ''suho'' ne morejo nakazati, saj ne delam. Rekli so da avto lahko obdržim, če bom sama plačevala stroške za privat (kar ne pride v poštev, saj bi prišlo tm okoli 500-600 eur na mesec.

Torej, smrk - brez avta. Pa sj se vse da zrihtat, svoje noge več uporabiš, pa vse obletaš z vozičkom.

(odgovor članu mayflower)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: uporaba sl. avta med porodniško
6.3.2009 18:46:36   
Darči76
Tojeto,
zakaj pa bi plačevala 500 EUR mesečno?
Saj bi morala plačati samo bencin, ali?

_____________________________

Don't be afraid that your life will end,
be afraid that it will never begin.

(odgovor članu tojeto1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?