|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Status med nosečnostjo
10.5.2005 17:47:20   
Meggi

Kako ste si vi uredile ?

Koristile bolniško že od začetka, od polovice ali kasneje, delale do konca. Kako se obračunava plača med bolniško in kako potem porodniška? Ste imele kakšne opravke s komisijo. Kakšne so razmere za delodajalca v primeru bolniške odsotnosti zaposlene do PDP. Kaj je po novem o zdravstvenem zavarovanju. Kaj upoštevajo pod nosečniške težave ki upraviči bolniško. Stres, buljenje v računalnik in vse možne telefone- NE PUŠČAJO POSLEDIC?

Kako bi se odločile če bi odločale le VE?
Hvala vsem.

Ja vem, da smo o tem že debatirale tud na nosečnost sem dala temo. Razlog- vroče je. ( vem zunaj svinjsko mrzlo).
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Status med nosečnostjo
10.5.2005 18:01:28   
Anonimen
"Kako bi se odločile če bi odločale le VE?"

Če bi mi nosečnost povzročala težave, bi po posvetu z G ostala doma na bolniški.

Če mi ne bi bilo nič, mi na kraj pameti ne bi padlo, da bi razmišljala, kako ostati doma.

Delala do 3.3, PDP 21.3.

(odgovor članu Meggi)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   Status med nosečnostjo
10.5.2005 19:22:37   
kofetek2010
v prvi nosečnosti sem delala praktično do konca, saj sem rodila 4 dni prej, v porodniški sem bila le prvih 6 mesecev, potem je bil mož

sedaj delam kolikor zmorem, uradno nisem na bolniški, upram, da ne bom imela kakšnih problemov in bom lahko delala do konca, imam srečo, da si lahko delo prerazporadim kakor želim v 24 urah:)

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Status med nosečnostjo
10.5.2005 19:35:34   
viv_
Ja, buljenje v računalnik je med nosečnostjo strogo prepovedano - zato pa toliko nosečk visi na RR! :)-:)-:)-

Jaz sem delala do zadnjega, ker sem potem 17 dni prej rodila. Tako kot pravi al bina - če bi imela resne težave bi ostala na bolniški, tako mi pa kaj takega tudi na pamet ni padlo. Da bi se odpovedala letanju po trgovinah in nabavljanju stvari za dojenčka, zato ker sem na bolniški???? No way!

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Status med nosečnostjo
10.5.2005 20:11:12   
Anonimen
Viv, pa sej če si na bolniški se temu ne rabiš odpovedat...še več časa imaš :ups:

(odgovor članu Meggi)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   Status med nosečnostjo
10.5.2005 20:14:38   
viv_
Ja če si na bolniški morš nekak ležat a kako... Če ne bi lahk tut na šiht hodu. No, saj men je manjši napor na šihtu sedet k pa po štacunah letat...

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Status med nosečnostjo
10.5.2005 20:19:49   
Anonimen
Aja, tiste ki špekulirajo, kako na bolniško, verjemi tacajo po štacunah in po morju in po Avstriji....poznam par takih :(

Ja, men je v službi tud manj stresno kot po štacunah..pa tud cel dan v računalnik bulm.

(odgovor članu Meggi)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   Status med nosečnostjo
10.5.2005 20:59:00   
Erdbeere
Jest sem tud delala praktično do konca na porodniško sem šla 6.5. uradno, delala še 14 dni rodila pa 11.6. - tko da če mi ne bi bilo nič mi še na kraj pameti ne pade, da bi bila na bolniški....men bi se kar fino poznalo potem pri porodniški :zmeden2:

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Status med nosečnostjo
10.5.2005 21:17:57   
Pia73
Jaz sem prvič delala do konca, sedaj pa tudi upam, da mi bo uspelo. Če bo vse v redu delam še nekje do konca maja potem pa dopust in porodniška. :bravo:

Mi na kraj pameti ne pade, da bi ostala doma, če mi nič ne manjka. Je pa res, da je drugače za kake trgovke, ki vse čas stojijo, ne morejo nemoteno na WC ipd. pa če delaš za kakim šaltrom tudi zna biti neugodno ipd.,... Jaz nimam takih skrbi.

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Status med nosečnostjo
10.5.2005 23:34:17   
frutka_
Hm?!Bila na bolniški od 6.meseca dalje in bi stokrat raje delala kot pa se doma sekirala ali je vse v redu.
Na bolniško so me poslali, ker sem krvavela.
Sicer pa sem delala v jaslih kjer so otroci prebolevali vse sorte bolezni (od koz, do drisk, viroz) in nisem zaradi tega ostala doma. Pa je menda to bolj nevarno kot delo za računalnikom...V bistvu klikor mi je znano delo za računalnikom ne pušča nobenih posledic na otroku. Bolj je nevarno nepremično sedenje, ki povzroča krčne žile med nosečnostjo.

Zaradi bolniške imam tudi krepko manjšo porodniško, ker se ti računa za nazaj 12 plačilnih list-povprečje. Komisija je tista, ki vsak mesec podaljšuje ali pa ne bolniško, odvisno od stanja nosečke.

Ne si tega želet...da bi bila doma na bolniški, ker še prehitro pride kaj vmes.

LP

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?