|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Spet dohodnina
16.5.2009 18:13:20   
Aja1
Z možem sva dobila informativni izračun dohodnine. On je imel otroka prijavljenega v olajšavo (pri plači) 4 mesece, potem pa jo je odjavil. Ko sva prijavljala za odmero dohodnine, sva seveda tamalo prijavila za 12 mesecev. Je tako prav? Malo mi je čudno, ker na njegovem inf. izračunu piše olajšana za otroka od 1-4 meseca, primeni pa od 1-12. Torej je v olajšavi za 4 mesece 2x?

_____________________________



Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Spet dohodnina
16.5.2009 18:20:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Aja1

Torej je v olajšavi za 4 mesece 2x?


Ja. Če si ga ti prijavila za 12 mesecev, bi ga on moral odjavit. Če imaš otroka prijavljenega pri plači, se avtomatsko vpiše na obračun dohodnine.
Ti bi ga morala uveljavljat le za 8 mesecev in on za 4, pa bi bilo prav.

(odgovor članu Aja1)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Spet dohodnina
16.5.2009 18:42:06   
Aja1
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: Aja1

Torej je v olajšavi za 4 mesece 2x?


Ja. Če si ga ti prijavila za 12 mesecev, bi ga on moral odjavit. Če imaš otroka prijavljenega pri plači, se avtomatsko vpiše na obračun dohodnine.
Ti bi ga morala uveljavljat le za 8 mesecev in on za 4, pa bi bilo prav.


Uf...in kaj naj zdaj?

Torej če bi on imel otroka skoz v olajšavi pri plači, sploh ne bi bilo treba januarja izpolnit obrazca in ga poslat?

_____________________________




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Spet dohodnina
16.5.2009 18:46:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Aja1

IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: Aja1

Torej je v olajšavi za 4 mesece 2x?


Ja. Če si ga ti prijavila za 12 mesecev, bi ga on moral odjavit. Če imaš otroka prijavljenega pri plači, se avtomatsko vpiše na obračun dohodnine.
Ti bi ga morala uveljavljat le za 8 mesecev in on za 4, pa bi bilo prav.


Uf...in kaj naj zdaj?

Torej če bi on imel otroka skoz v olajšavi pri plači, sploh ne bi bilo treba januarja izpolnit obrazca in ga poslat?


Tako je. Zdaj morata dat ugovor. Preračunajta koliko ga mora vsak prijavit, da bosta maksimalno dobila. tukaj

(odgovor članu Aja1)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Spet dohodnina
16.5.2009 19:29:07   
Aja1
Hvala Nataša.
Sva bila prvi hip že vesela, da bova na plusu....

_____________________________




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Spet dohodnina
16.5.2009 19:45:08   
Aja1
Nekaj mi zdaj ne gre v račun. Na inf. izračunu piše, da sem uveljavljala olajšavo za otroka od 1-12, ko grem pa računat (in če dan olajšavo za 8 mesecev), pa mi vrže znesek isti, kot je na izračunu. Torej je zračunano prav, samo napisano narobe? user posted image  Nič mi ni več jasno.

_____________________________




(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Spet dohodnina
16.5.2009 21:02:24   
Anonimen
Tudi pri meni je bilo od določenega meseca vseeno ali dam v olajšavo mesec več ali manj. Jaz bi na tvojem mestu dala ugovor za oba in napisala njemu upoštevajte toliko, meni toliko. Da bo za 100%.

(odgovor članu Aja1)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Spet dohodnina
16.5.2009 21:13:30   
Aja1
Če jo dam v olajšavo za 8 mesecev, dobim 280€ nazaj, če bi jo imela pa za 12 pa 430€ (sem zdaj zračunala).  Na inf. izračunu pa piše da dobim 280€ (upoštevali 1-12). Mogoče bi bilo najboljše, da jih kar pokličem. user posted image
Mogoče ima pa še kdo na RR tak primer?

_____________________________




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Spet dohodnina
16.5.2009 21:32:09   
taška30
Ja, jaz imam en totalno zmešan primer.
Pri obema z možem, če vstavim na tej Dursovi strani točno tiste podatke, ki so na inform. izračunu, dobim ven drugo cifro kot so mi jo oni izračunali. Razlika konkretna (na netu je -312, na listu je pa -470). Ta razlika je posledica različne olajšave za druž. ćlane na listu ali na netu?!?

Sem se šla malo igrat in po naključju ugotovila, da vrže ven različne zneske, če zamenjam letnici pri otroku. Sta pa letnici 2005 in 2007.
Torej, 1x je ena celo leto in druga pol leta, potem pa obrnem letnici in pride razlike 40€. Mislim, what the f.u.c.k. je pa zdej važno ali je bila celo leto prijavljena tavečja ali tamala, saj sta si čist enakovredni, pač sta obe A1.user posted image

A imajo na občinah kakšno okence za tovrstne pritožbe?

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Spet dohodnina
16.5.2009 21:56:20   
Anonimen
midva sva naredila tabelo v excelu, pa naredila izračune za vse možne kombinacije. skupna suma je bila najugodnejša, če dava vsak za 6 mesecev tamalega noter. gledat moraš skupno sumo od obeh hkrati. ta je lahko taka, da on dobi npr. 400€, ti pa doplačaš 100€--> skupaj je to 300€ dobička user posted image

izračun se je pri meni razlikoval za 1 cent user posted image

< Sporočilo je popravil natasa77 -- 16.5.2009 21:57:11 >

(odgovor članu taška30)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Spet dohodnina
16.5.2009 22:05:45   
taška30
Ja, zdaj sem že pogruntala v čem je fora, po pomoti sva imela oba isto punco prijavljeno iste 4 mesece, pa so na davčni lepo razdelili na pol, za vsakega od naju 2 meseca, in dobim isto cifro kot na papirnatem izračunu.

Ampak tole z zamenjavo letnic mi pa še vedno ne gre v račun?!?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Spet dohodnina
18.5.2009 10:45:14   
Aja1
Zdaj spet nekaj razmišljam. Pri meni piše olajšava od 1-12 -1455€. A ni olajšava za celo leto večja (nekaj čez 2000 eurov)? To je ravno za 8 mesecev. user posted image

_____________________________




(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Spet dohodnina
18.5.2009 11:31:40   
liliana
Mož je uveljavljal olajšavo 4 mesece......ti pa 8 mesecev......Če je mož uveljavljal olajšavo 4 mesece za te 4 mesece ti nikakor ne moreš uveljavljati......

ker se nista sama "zmenila" kako bosta olajšavo uveljavljala vama je DURS razdelil......

če te moti, da piše namesto 5-12, 1-12 daj ugovor na DURS, ker olajšavo imaš upoštevano prav.....ugovor pa lahko podata tudi v primeru, če si sedaj sama prepračunata, da vama je ugodneje kako drugače uveljavljati olajšavo.......

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Spet dohodnina
18.5.2009 11:34:56   
Aja1
Hvala. Torej je izračun pravilen. Ne bom dajala nič ugovora, ker za tistih par evrov se ne splača.



_____________________________




(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?