|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   otroci 70-ih
27.8.2009 17:44:50   
mojamura
Ker pridem pojutrišnjem v kristusova leta me zanima koliko nas je tu na RR, ki smo rojeni v 70-ih letih se pravi od....kako ste doživljali svoje otroštvo v primerjavi z našimi otroci.

jaz sem otroštvo doživljala vsekakor manj komplicirano stresno in več sem videla svoja starša kot naprimer mene moja 2 otroka.
pa učbenike smo imeli po celi sloveniji enake. zdaj pa če prepišeš otroka v drugo OŠ je vprašanje če so tam iste knjige. pa še ene par fint je, ki so zdaj drugačne.

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 18:39:22   
Anonimen
A tisti iz leta 71 ne pridemo v poštev?user posted image

(odgovor članu mojamura)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 18:58:34   
Rožica I
'73 letnik user posted image
Ja, je bilo dobro, enostavno in zabavno- bi ponovila še kdaj user posted image !


P.S.: Pa vse najboljše jutri user posted image !

< Sporočilo je popravil Rožica I -- 27.8.2009 18:59:40 >


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 19:34:20   
sazi
vsa nejboljše jutri.
Sem ravno pred dobrim tednom stopila v isto leto.
Meni je bilo otroštvo super. Če pogledam nazaj, mi najbolj pade v oči vse to "bombandiranje" kakšno kaj mora biti - vsa ta pričakovanja in "zahtevanja" družbe. Se mi zdi, da tega takrat ni bilo - ali pa bvsaj ne v takem obsegu.
Pa to, da ni bilo mobitelov, je bilo super - zdaj pa brez njega sploh ne bi znala živet - res žalostno.

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 19:36:06   
Raho
Še ena iz dobrega letnika '73.

Pa že 7 dni sem v sedemintridesetem (še beseda je dolga)

Tebi pa vse najboljše.

In ja, toži se mi po tistih letih - predvsem po fantih iz naše ulice, s katerimi smo se cele dneve igrali kavbojce in idnijance pa partizane in nemce. In celo plastično pištolo sta mi starša privoščila, pa ni bilo nobene panikeuser posted image

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 19:36:45   
Anonimen
Ja ni bilo ne mobitelov ne računalnikov.....takrat so bila pisemca preko poštarjev.user posted image

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 19:40:47   
Anonimen
jaz sem otroštvo doživljala vsekakor manj komplicirano stresno in več sem videla svoja starša kot naprimer mene moja 2 otroka..


Ne vem, kako otrostvo dozivlja moj otrok; tezko recem v njenem imenu, da je njeno otrostvo bolj komplicirano in stresno kot je bilo moje user posted image . Ma jaz se niti zdaj ne pocutim pod stresom, razen v zelo redkih trenutkih, niti se mi zdaj zivljenje ne zdi komplicirano.

Aja, pa vse najboljse user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Mič II -- 27.8.2009 19:41:05 >

(odgovor članu mojamura)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 19:59:11   
Dashenka
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

jaz sem otroštvo doživljala vsekakor manj komplicirano stresno in več sem videla svoja starša kot naprimer mene moja 2 otroka..


Ne vem, kako otrostvo dozivlja moj otrok; tezko recem v njenem imenu, da je njeno otrostvo bolj komplicirano in stresno kot je bilo moje user posted image . Ma jaz se niti zdaj ne pocutim pod stresom, razen v zelo redkih trenutkih, niti se mi zdaj zivljenje ne zdi komplicirano.

Aja, pa vse najboljse user posted image user posted image


Micica, popolnoma enako.
Stresa dozivljam toliko, kot so ga moji starsi, otroka mislim obremenit "s pricakovanji ambiciozne mame" priblizno toliko kot so mene pred dobrimi 30 leti.
Pa otrostva nimam v spominu kot stresnega, pa tudi zdaj furamo svoj karieristicni lajf precej skulirano. Kako ze recejo nasi juzni sosedje: "sto ne ubije, jaca"user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 20:04:16   
blaža
kaj jaz tudi lahko 79? user posted image

kaj pa Marjan Kralj? para papapapara,...

pa skupina AHA, pa Jon Bon Jovi.,..

Sem pa dosti ta leta doživljala zaradi sestre, ki je 8 let starejša in sem njeno muziko poslušala, pa mela usnjene zapestnice kot AHA- jevci,...user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 20:04:57   
Anonimen
Jaz sem sicer čist na kon 70ih - rekla bi, da je blo naše otroštvo bolj dinamično, več smo se družili - kar tko za igro - če se spomnim, kako je blo med počitnicami pred blokom, smo bli vsi zunaj cele dneve, zdej pa nobenga več ne vidišuser posted image . Sem pa tudi jaz imela več od staršev kot majo nekateri današnji otroci - naš je še premajhen, da bi to občutil, pa upam, da mu ne bo treba - da mu bova dovolj na voljo.

(odgovor članu Dashenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 20:18:32   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: nya

Jaz sem sicer čist na kon 70ih - rekla bi, da je blo naše otroštvo bolj dinamično, več smo se družili - kar tko za igro - če se spomnim, kako je blo med počitnicami pred blokom, smo bli vsi zunaj cele dneve, zdej pa nobenga več ne vidišuser posted image . Sem pa tudi jaz imela več od staršev kot majo nekateri današnji otroci - naš je še premajhen, da bi to občutil, pa upam, da mu ne bo treba - da mu bova dovolj na voljo.


No, jaz sem sicer se iz 60ih.
Pa cele dneve nisem visela pred blokom, ker sem imela kar zapolnjen urnik, od treningov gimnastike, pa tuji jeziki, glasbena sola. Seveda se je nasel cas tudi za dvorisce.
Nisem pa bila en od tistih otrok, ki bi mu mama dala kolobar posebne salame med dva kosa kruha in ga cez 4 ure poklicala, da je cas za spat.

Glede druzenja z vrstniki, pa na sreco zivim v soseski prijazni otrokom, brez prometa in umazanije, tako da se nasi otroci kar pridno socializirajo na dvoriscu. Zaenkrat z enim ocesom gledamo, da niso prepogumni, cez kako leto ali dve pa verjetno to ne bo vec potrebno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 20:27:57   
Anonimen
več smo se družili - kar tko za igro - če se spomnim, kako je blo med počitnicami pred blokom, smo bli vsi zunaj cele dneve, zdej pa nobenga več ne vidišuser posted image .


Zakaj se otroci druzijo danes, ce ne za igro user posted image user posted image .


Drugace pa tudi v mojih casih niso bili vsi otroci samo zunaj. Tudi takrat so ziveli preambiciozni in pretirano zascitniski starsi, ki do otroke silili, da so se ucili se med pocitnicami user posted image . Danes je takih verjetno vec, kot jih je bilo takrat, ni pa to nekaj, kar bi s sabo prinesel samo cas, saj se clovek tako hitro spet ne spreminja.

Meni so sicer vsa ta posplosevanja tuja, vcasih je bilo pa lazje in bolje in cisto drugace, danes je tezje in bolj komplicirano in ne vem kaj. Se mi zdi, da otroke s to navidezno kompliciranostjo se najbolj obremenjujemo starsi sami.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 20:30:20   
tanjusi
mam en ful dober mejl na to temo sam ga ne morem prilepit, če ga katera želi da ji ga pošljem naj mi javi, mi je pa svetoven in povsem resničen!

_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 20:47:18   
Anonimen
Samo nekaj statistike user posted image , da ne bo na pamet posplosevanja, da je bilo vcasih lepse.

Recimo meni en kapitalen podatek, bolj pomemben od tistega, ali ima vsaka sola enake knjige ali ne.
V letu, ko sem se rodila, so umrli 603-je dojencki, ali 2,10% vseh novorojenih.
V letu, ko sem rodila, jih je umrlo 75 ali 0,35% vseh novorojenih v Sloveniji.

Ne vem no, ampak ne morem trdit, da je bilo vcasih zivljenje bolj enostavno. Meni se zdi, da ni bilo.

(odgovor članu tanjusi)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 21:06:50   
kajajaka
ja Mič žalostna statistika... ampak mislim, da bo še bolj žalostna, ko bo nekdo enkrat primerjal pri kateri starosti so umirali tisti rojeni v 70-it in tisti rojeni danes... Stres in ritem življenja delata svoje in tudi medicinski čudeži, ki rešujejo komaj rojene ne pomagajo za vedno...
Pa srečno vsem, še posebej našim malčkom!
Sem pa letnik 75 user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 21:10:28   
liliana
Na mladost nas ima večina lepe spomine, verjetno tudi zato, ker se nam lepe stvari trajneje vtisnejo v spomin....in če so spomini lepi, vse izgleda enostavnejše.....res pa je tudi, da življenje izgleda enostavnejše skozi oči 15 letnika kot pa skozi oči 30 letnika.....

Meni je recimo bilo lepo.....

Če se pa tako malo spomnim, kako sta starša gradila hišo in bila zapufana do kraja, da če ne bi bilo starih staršev ne bi imeli kaj v usta dati....in to povežem s stanovanjskim problemom danes se mi ne zdi življenje takrat nič bolj enostavnejše....

Dvomim, da moj otrok življenje zdaj dojema stresno......ga, če ga jaz dojemam stresno....in verjetno ga tudi bo, če bodo moja pričakovanja prevelika.....upam, da se bom lahko brzdala in mu dovolila tudi "igranje na ulici" ne samo po nekih interesnih dejavnostih vsak dan.....user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 21:15:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

ja Mič žalostna statistika... ampak mislim, da bo še bolj žalostna, ko bo nekdo enkrat primerjal pri kateri starosti so umirali tisti rojeni v 70-it in tisti rojeni danes... Stres in ritem življenja delata svoje in tudi medicinski čudeži, ki rešujejo komaj rojene ne pomagajo za vedno...


Iz kje si pa ti usla user posted image ?

Zaenkrat je se tako, da se v razvitem svetu (kamor sodi tudi Slo) pricakovana starost ob rojstvu podaljsuje, razen v ZDA, kjer je lani prvic padla. Zaradi debelosti.






(odgovor članu kajajaka)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 21:15:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

....kako ste doživljali svoje otroštvo v primerjavi z našimi otroci.




Čisto odvisno kakšne starše si imel, pa kje si živel, pa kakšne starše imajo ti otroci danes in kje danes živiš. Ne morem kar nekaj posploševati. Eno slabše zdaj živijo kot takrat, eni bolje...
Jaz ne morem primerjat svojega otroštva z otroštvom svojih otrok, ker živijo čisto v drugem okolju v drugem svetu.




(odgovor članu mojamura)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 21:20:37   
rija
evo...še ena iz čiste 70user posted image

kaj pa vem....smo bili blokovska deca, vendno nas je bilo polno vsepovsod, to je je nadaljevalo v puberteto in še pozneje...na splošno gledano sem jaz strašno uživala.....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 21:26:33   
Gina
Moje otroštvo je bilo lepo. Cele dneve smo se igrali zunaj. Starše sem imela vedno na razpolago in z mano so delali lepo. Nihče mi ni težil, za jest sem imela, prijatelje sem imela, obleke mi niso pomenili kaj dosti, šolo sem delala sama....
Razlika med mojimi otroki? Majčkeno bolj so zdolgočaseni, en bolj, drugi manj, sicer so pa ravno tako skoz zunaj, pa imajo prijatelje, šolo delajo sami.... mene vidijo toliko, kot sem jaz videla moje starše...
Razlika je v tem, da živijo v boljšem standardu, imajo pa posledično tudi več obveznosti in so posledično tudi sami zahtevnejši v svojih pričakovanjih do okolice. Pa več znanja imajo povprečno pri istih letih, kot smo ga imeli mi, zato zgleda, kot da so prej v puberteti, po drugi strani pa so razdvojeni med otroštvom in real lifom in pozitivne reči otroštva vlečejo v nedogled, odraščanje oz. odgovornosti odraščanja pa prelagajo na nedoločen čas...  Ne vsi, nekateri.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 21:29:18   
aprilčica07
Še ena iz  sedemdesetih, točen letnik pa 76..user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 21:30:52   
aprilčica07
Kako sem doživljala otroštvo? Mi ni manjkalo popolnoma nič, vsi smo bili približno enaki, ni blo takih razlik kot zdaj, znali smo bit cele dneve zunaj, skratka lepi spomini in bilo je lepo...user posted image user posted image user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 21:31:10   
oka
Uf sedemdeseta... Kje je že touser posted image Me vsako leto takle čas nostalgija daje in bi se z veseljem vrnila nazaj.

Razlika med takrat in danes pa je kar velika. Če že drugega ne, ni bilo RR-ja, na katerem bi moja mama pobirala razne idejeuser posted image , je imela pa Dr. Spocka. Dosti manj se je kompliciralo pri npr. hrani, kateri voziček, katere plenice (ker so bile itak samo ene), katere igrače,  vzgoji... Moja mama pravi, da je kar vesela, da ne vzgaja otroka v današnjih časih.





(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
27.8.2009 21:45:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu oka)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 21:59:01   
oka
aja - pa se natankam ga lahko kadarkoli hocem! user posted image samo denarce je treba imet!


Uf si me spomnila na par-nepar tablice. 

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?