|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   imena po starših
1.12.2008 20:37:53   
matejchy
a še ima kera navado, da bo dala svojemu otroku ime po svojih ali moževih starših?
js sm rekla, da bom svojemu sinu dala ime po mojem atiju, iz spoštovanja do njega in na spomin, ker mi je ati umro, ko sm bla stara 18 in sm si takrat rekla, da bom dala svojemu sinu ime po njemu, zdej samo upam da bom mela sineka, če ne bomo pa delali tak dolgo da bo sinuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

*** Vse kar počneš, počni z ljubeznijo ***
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: imena po starših
1.12.2008 20:42:58   
Anonimen
naš je dobil ime po prapradedku user posted image

(odgovor članu matejchy)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: imena po starših
1.12.2008 20:46:24   
blaža
Naš ta starejši ima enako ime in priimek kot en njegov prednik iz leta 1578. Imamo družinsko drevo in tam smo našli to ime. Matija. če mi ne bi blo nobeno iz družinskega drevesa všeč, bi pač dala neko drugo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: imena po starših
1.12.2008 20:53:06   
glen
ne

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: imena po starših
1.12.2008 20:53:55   
Anonimen
naša najmlajša je dobila ime po svoji pokojni babici-moji mami!!!user posted image

(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: imena po starših
1.12.2008 20:56:17   
sttj
nikoli ne bi dala imena svojih prednikov,ker so starokopitna,pardon sicer ne vsa,večina

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: imena po starših
1.12.2008 21:20:54   
acitak
moj user posted image  bo dobil ime po njegovem pradedku od partnerja dedku...Niko

_____________________________

12.01.2009 se nama je pridružil Niko
20.12.2011 pa se nam je pridružila Mia

(odgovor članu sttj)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: imena po starših
2.12.2008 0:17:06   
Majuska
V moževi familiji so imeli to navado, midva pa sva prekinila tradicijo user posted image

_____________________________

Aleksander "the great" is here :)
08.08.2008


(odgovor članu acitak)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: imena po starših
2.12.2008 9:44:19   
diamantina
Zakaj pa ne, če vam je ime všeč, ga dajte, ne dajte ga pa zagolj zaradi tega, ker je iz vaše družine.

(odgovor članu Majuska)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: imena po starših
2.12.2008 9:50:10   
African queen
Moj prvi sinček je dobil ime po mojemu pokojnemu dedku...ampak le zato,ker mi je ime všeč.

(odgovor članu diamantina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: imena po starših
2.12.2008 10:02:04   
lananai
Nama je všeč ime Lovro. In pred kratkim sem izvedela, da je bil moj prapradedek Lovrenc. user posted image  Tko da se zna zgodit, da bo imel tako ime kot njegov prednik. Vsekakor pa ne bi dajala imena otroku z namenom, da bi bilo to tradicionalno družinsko ime. Mislim, da imena, ki ga imava izbranega za punčko, v preteklosti še niso uporabljali. user posted image

(odgovor članu African queen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: imena po starših
2.12.2008 10:24:39   
Blueeyes
ne, men na pamet ne pride da bi ga poimenovala po kakših sorodnikih... že tko jih je tok z istimi imeni... za mojga bom zbrala tako ime, k ga v familiji še ni

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: imena po starših
2.12.2008 14:28:35   
Lenny
Ne. Sva prva, ki sva prekinila tradicijo.

(odgovor članu Blueeyes)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: imena po starših
2.12.2008 18:01:29   
Tonchka
Ne. Mi ta tradicija ni všeč.

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: imena po starših
3.12.2008 10:05:31   
klaja
Midva pa sva dala imena po najinih prednikih, po praprababicah, ampak samo zato, ker sta nama bili imeni všeč, edino sva ju malo skrajšala, tako da je ena Julija (Julijana), druga pa Hana (Hanika, Ivana).

(odgovor članu Tonchka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: imena po starših
3.12.2008 20:26:03   
Zamima
Ne,

sicer mi je zelo všeč ime moje prababice (Neža), ampak če bi svojo hčerko tako poimenovala, ne bi bilo ravno poimenovanje po prababici, ampak zaradi imena, ki mi je všeč. user posted image

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu klaja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: imena po starših
5.12.2008 9:51:32   
bamoocham
Midva ne bova nič gledala na tradicijo, ampak bova dala tisto ime, ki je nama všeč. Če bo fantek, bo Aljaž, če bo deklina, bo Neža:)

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: imena po starših
5.12.2008 10:03:52   
Blueeyes
IZVIRNO SPOROČILO: bamoocham

Midva ne bova nič gledala na tradicijo, ampak bova dala tisto ime, ki je nama všeč. Če bo fantek, bo Aljaž, če bo deklina, bo Neža:)


luštna imena user posted image

(odgovor članu bamoocham)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: imena po starših
5.12.2008 10:14:46   
bamoocham
IZVIRNO SPOROČILO: Blueeyes
luštna imena user posted image


Hvalauser posted image

(odgovor članu Blueeyes)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: imena po starših
16.11.2009 16:14:59   
Anonimen
Moz je dobil ime po svojem ocetu.Je umrl se predno se je moz rodil.
Zdaj pa naj bi dala puncki ime po njegovi umrli mlajsi sestrici-umrla,ko je imela okoli leto dni.

(odgovor članu matejchy)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: imena po starših
16.11.2009 17:15:33   
valentinčica30
Če sedaj dobimo fantka bomo nadaljevali tradicijo Jurijev v družini. Z mojim možem vred jih je namreč že 9 zapovrstjo in ker sva že tak mahnjena na tradicijouser posted image user posted image user posted image , sva se odločila da če bova imela sina bo ta Jurij+ še kako ime. Sicer pa nama je to ime tudi všeč.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: imena po starših
22.11.2009 21:35:56   
Anonimen
če bi mi bilo ime všečno, bi nadaljevala s tradicijo... pri daljnih sorodnikih imajo npr. takole ata je Riko, sin je Riki, vnuček je Rikec,... vsi so Rihardi.user posted image

ampak pri nas ni te tradicije, tako da se nisem s tem ukvarjala. da pa bi ustvarila začetek "tradicije"... moje in partnerjevo ime sta mi všečna, a vseeno se mi zdi, da je še toliko lepih imen...

se pa spomnim para, ki sta se imenovala Andrej in Andreja in sta tako poimenovala tudi svoja otroka. user posted image

(odgovor članu valentinčica30)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: imena po starših
22.11.2009 21:43:45   
rija
sem razmišljala v tej smeri, v primeru, da bi dobila deklico....Carla....za sina pa ne bi dala še tretjega enakega imenauser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: imena po starših
23.11.2009 9:45:05   
Kepica83
Hmmm mi nimamo v družini dobenega lepega imenauser posted image  jaz sem sicer dobila ime po moji prababici iz Bosne, sicer v malo krajši obliki. Ona je bila Nikolija, jaz pa sem Nika. Meni je full fajn, ker tam so prababico vsi zelo spoštovali. In ko pridem na obisk, se mi zdi da sem vedno bolj v središču pozornosti kot pa ostali vnuki. Pa še vsi pravijo da sem ji zelo podobna. Midva imava za punčko izbrano tudi malo bolj južno ime, ki bi naj bila simbol mojih korenin iz Bosne. Sicer to ni ravno tradicija, ampak nekaj v tej smeri. user posted image  za fantka pa imava izbrano varianto podobno moževemu imenu. Ampak nebom nič konkretno pisala, ker se najdejo kake moje sonosečnice iz drugih tem, pol pa bo hitro znano kakšni dve imeni prideta v poštevuser posted image user posted image

_____________________________

Najin sonček je privekal:
28.3.2010 ob 17:41 uri. Težek 3410g in velik 50cm.

1.Mesec: 4620g in 54.5cm
2.Mesec: 5690g
3.Mesec: 6400g in 63cm
5.Mesec: 7860g

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: imena po starših
23.11.2009 9:50:39   
Čebel@
moji obe babici sta Ani(ena je že pokojna) in po njima je Hana dobila ime(smo H dodali)user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?