|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zaoslitev 2 ljudi
26.12.2009 8:51:38   
mala zirafa
(Vejetno) bom odprla privat varstvo otrok (sp).Zanima me nekaj. Ker nameravamo imet še enega otroka me zanima, če lahko v času moje porodniške zaposlim 2 delavca in sicer enega za 30 ur tedensko enega za 20 ur, ker bo otrok verjetno največ 8.Imam83m2 placa namenjenega samo temu.
Zanima me kaj se mi bolj splača?Če zaposlim enega bo ta delal 9 ur kar ne vem če je sploh zakonito.Če zaposlim 2, me zanima koliko stroškov imam potem s prispevki??Naj povem da bi znašala bruto plača polnega delavnika 900 evrov.Če se ne motim mi lahko tudi zavod plača prispevke delavcev prek javnih del??
Kaj pride bolj v poštev podjemne pogodbe ali klasične ali javna dela?

Pa še nekaj gled porodniške.Ali dobim v tem primeru ravno tako 100% nadomestilo v višini plače,  od države seveda?Če delam sama zaslužim 3200 evrov minus stroški pispevki itd.
Koliko največ  ti da država?
Kaj bi naredili vi?
Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
26.12.2009 10:58:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mala zirafa)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zaoslitev 2 ljudi
26.12.2009 11:20:16   
mala zirafa
Najprej hvala za tako dolg post.Kot dodatno pomoč imam še moža in taščo ki je v penziji, ter je vedno v pripravljenosti za pomagat.V mislih sem imela ravno zaposlitev nekoga za poln čas in nekoga za 4 ure, kot si že omenila.To bi blo še najbolje.Če mi uspe odpreti sp, imam sama lahko največ 6 otrok kar znaša 2400 evrov.Če pa še nekoga zaposlim se mi mogoče število lahko dvigne.Rabim še upor. dovoljenje in bi zelo rada izvedela kaj več o tem.Glede tega sem že vprašala na MŠŠ po mailu.

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
26.12.2009 11:24:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mala zirafa)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zaoslitev 2 ljudi
26.12.2009 19:02:41   
Poka
http://www.racunovodja.si/izracuni/place2009/opa.asp

Na tem linku imaš obrazec za izračun plač ter prispevkoc delodajalca.

Po podjemni pogodbi po uradni poti ne moreš nikogar zaposliti za toliko časa, edina možnost je pogodba o zaposlitvi. Kako je s temi javnimi deli, ne vem, to trenutno delajo na nekaterih šolah, ampak koliko se to sploh lahko, ne vem.

Bilo bi res dobro, da si dobro prebereš zakonodajo na tem področju. Mogoče greš na kak tečaj knjigovodstva. Pozanimaj se o prispevkih za samostojne podjetnike. Najboljše je, da vprašaš kakšnega računovodjo da ti res podrobno razloži.

Problem je v tem, da se preko spleta ne da razlagat stvari - izguba časa po mojem. Za tisto, kar se da v 15 minutah razložit, rabiš 2 uri... Ampak preden se lotiš, se res pozanimaj. Ne na spletu.

Npr.

http://mladipodjetnik.si/podjetniski-koticek/racunovodstvo/obdavcitev-s.p

http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodkiPrebivalci.euprava?zdid=1031&sid=1297

Tole si verjetno že prebrala... V zakonodaji boš sigurno našla, kar te zanima, ampak sem pa prepričana, da te pa en telefonski klic reši dvomov v 5 minutah...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zaoslitev 2 ljudi
26.12.2009 21:03:12   
mala zirafa
Hvala lepa, se bom še osebno pozanimala, vsekakor.

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zaoslitev 2 ljudi
27.12.2009 22:01:23   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: mala zirafa
Pa še nekaj gled porodniške.Ali dobim v tem primeru ravno tako 100% nadomestilo v višini plače,  od države seveda?Če delam sama zaslužim 3200 evrov minus stroški pispevki itd.
Koliko največ  ti da država?


Jaz ti bom odgovorila samo na ta del: kot s.p. dejansko NIMAŠ plače in tale bruto zaslužek, ki ga omenjaš ni tvoja bruto plača, da potem dobila tako visoko bruto porodniško. Tvoja porodniška se bo računala glede na bruto osnovo, od katere boš plačevala prispevke. Prvo leto, ko odpreš s.p., lahko plačuješ prispevke od minimalne plače (po želji lahko seveda tudi več), za naprej pa ti najnižje prispevke, kolikor jih moraš plačevati, določijo glede na tvoj dobiček - spet pa jih lahko po želji plačuješ tudi VEČ od tega, kar ti določijo, tako da se ti splača, ko si že recimo noseča, plačevati več prispevkov, ker si s tem avtomatsko tudi zvišaš porodniško nadomestilo.

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zaoslitev 2 ljudi
28.12.2009 8:49:38   
Poka
http://bazaznanja.racunovodja.com/index.php?title=Plače

Npr. še tale link ti bo mogoče koristil. Preberi in preštudiraj zakonodajo na tem področju. Preden se lotiš, si res naredi vse izračune, če se ti sploh splača...
Po mojem mnenju, če delaš v vrtcu, se ti ne - jaz bi se na tvojem mestu raje lotila dokvalifikacije na tem področju, da prideš v višji razred in imaš potem večjo plačo.


(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zaoslitev 2 ljudi
31.12.2009 17:04:37   
mala zirafa
Hvala, sem si naredila računico.

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?