|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kateri dohodki se upoštevajo za vrtec?
20.1.2010 10:48:19   
Muca83
Naslednji mesec bo treba dat vlogo za vrtec, pa imam itak ful malo upanja, ker je pri nas lansko leto ostalo brez kar 450 otrok.

Me pa zanima kateri dohodki se upoštevajo pri izračunu, ker sva letos s sestro prodali eno parcelo katere sva bili lastnici vsaka pol in me zanima, če bo šel ta znesek potem tudi v izračun? Ker če gre, potem pomoje sploh škoda truda z vlogo, je bolje, da kar privat varstvo poiščem, sploh ker bo mala še tako majhna.


_____________________________

Lana, 27.08.2009 (3.460 g, 50 cm, OG 37 cm)
6. mesec: 7.430 g, 67 cm
7. mesec: 8.240 g, 68 cm
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kateri dohodki se upoštevajo za vrtec?
20.1.2010 10:56:34   
zmajaz
Na vlogo za sprejem v vrtec se to itak nič ne vpisuje, ker finančno stanje nima vpliva za sprejem v vrtec - to se potem oddaja na občino za znižano plačilo vrtca, da se ti določi višina plačila vrtca. Tam pa itak pridobijo podatke iz odločbe o odmeri dohodnine in če je to vpisano v dohodnino, bodo zagotovo upoštevali. Je pa še nekaj važno - pišeš, da sta prodali LETOS - če je to 2010, se letos še ne bo gledalo, ker se gledajo dohodki za nazaj.

(odgovor članu Muca83)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kateri dohodki se upoštevajo za vrtec?
20.1.2010 11:19:23   
*pepelka*
Tega zneska ti še ne bodo upoštevali, saj navedeš dohodke za predpreteklo leto in ne za preteklo, če vlogo oddajaš prvič, sicer pa si lahko na spletu sama izračunaš višino plačila vrtca, seveda če bo otrok v vrtec tudi dejansko sprejet. Naredi si izračun, pa boš videla kaj je zate bolje, ali privat, ali vrtec.

tukaj imaš link
http://portal.3-port.si/public/program_files/vrtci/index.layout



< Sporočilo je popravil *pepelka* -- 20.1.2010 11:21:23 >

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kateri dohodki se upoštevajo za vrtec?
20.1.2010 23:49:55   
Muca83
Hvala za odgovore!
zmajaz, ja sem se zmotila, v 2009 sva prodali zemljo. Se mi gre bolj za to, da če bi mogla polno ceno plačevat bi jo raje dala v privat varstvo.

No saj če se pa leto 2008 šteje je pa bolje, ker jaz še nisem bila zaposlena, moj pa še ni povišice dobil user posted image

Samo kaj, ko bo vseeno težko, da ga dobimo. user posted image


_____________________________

Lana, 27.08.2009 (3.460 g, 50 cm, OG 37 cm)
6. mesec: 7.430 g, 67 cm
7. mesec: 8.240 g, 68 cm

(odgovor članu *pepelka*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kateri dohodki se upoštevajo za vrtec?
21.1.2010 10:49:06   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: Muca83

Hvala za odgovore!
zmajaz, ja sem se zmotila, v 2009 sva prodali zemljo. Se mi gre bolj za to, da če bi mogla polno ceno plačevat bi jo raje dala v privat varstvo.

No saj če se pa leto 2008 šteje je pa bolje, ker jaz še nisem bila zaposlena, moj pa še ni povišice dobil user posted image

Samo kaj, ko bo vseeno težko, da ga dobimo. user posted image



Žal je tako, da če v letu 2008 nisi bila zaposlena, zdaj pa si, da moraš potem za izračun vrtca prinesti zadnje 3 plačilne liste zase, za moža pa veljajo podatki iz 2008 če je bil celo leto zaposlen.
Prodaja zemlje pa zagotovo ni dohodek - v najslabšem primeru bi se ti štel dobiček od prodaje (torej razlika med vrednostjo, ko si zemljo dobila in takrta, ko si jo prodala) - tako da se znesek celotne prodaje nikoli ne bo upošteval pri izračunu plačila za vrtec.

(odgovor članu Muca83)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kateri dohodki se upoštevajo za vrtec?
21.1.2010 11:54:57   
zmajaz
Ja tako je - če leta 2008 nisi bila zaposlena, zdaj pa si, se ti bo upošteval zdajšnji dohodek - možu pa seveda takratni.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kateri dohodki se upoštevajo za vrtec?
21.1.2010 11:56:25   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: sazi
Prodaja zemlje pa zagotovo ni dohodek - v najslabšem primeru bi se ti štel dobiček od prodaje (torej razlika med vrednostjo, ko si zemljo dobila in takrta, ko si jo prodala) - tako da se znesek celotne prodaje nikoli ne bo upošteval pri izračunu plačila za vrtec.

Nekaj se zagotovo upošteva - ker tudi če imaš stavbno zemljišče že samo v lasti, moraš v vlogo vpisati njegovo vrednost in se ti upošteva pri vrtcu - kaj in kako točno, pa žal ne vem. Zagotovo pa se ta denar od prodaje ne more gledati na isti način kot plača.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 21.1.2010 11:57:12 >

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kateri dohodki se upoštevajo za vrtec?
21.1.2010 16:13:42   
Muca83
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Ja tako je - če leta 2008 nisi bila zaposlena, zdaj pa si, se ti bo upošteval zdajšnji dohodek - možu pa seveda takratni.


Torej se mi bo najbrž upoštevala porodniška? No, saj porodniško imam tudi precej nižjo od plače, ker nisem bila zaposlena celo leto.
Ampak sem pa v letu 2008 imela kljub temu prihodke, študentsko delo in družinska pokojnina. Na hitro sem vrgla številke v izračun in je prišlo 5. plačilni razred. Ni slabo, samo še vrtec bi bilo treba dobit. Čeprav me že zdaj kar boli pri srcu, ko vem, da bodo hitro minili meseci, ko bo mogla it v varstvo. user posted image


_____________________________

Lana, 27.08.2009 (3.460 g, 50 cm, OG 37 cm)
6. mesec: 7.430 g, 67 cm
7. mesec: 8.240 g, 68 cm

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kateri dohodki se upoštevajo za vrtec?
21.1.2010 16:29:02   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Muca83
Ampak sem pa v letu 2008 imela kljub temu prihodke, študentsko delo in družinska pokojnina.

Biti moraš CELO leto zaposlena, da se ti vzame za tisto leto - če nisi bila, potem ti bodo vzeli zadnje tri plačilne liste ali pač porodniške, kar imaš.

(odgovor članu Muca83)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kateri dohodki se upoštevajo za vrtec?
22.1.2010 0:29:24   
Muca83
Aha, razumem, hvala!

_____________________________

Lana, 27.08.2009 (3.460 g, 50 cm, OG 37 cm)
6. mesec: 7.430 g, 67 cm
7. mesec: 8.240 g, 68 cm

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?