|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Plačilo elektrike
16.2.2010 10:24:13   
inja2
ne vem, če sem na taprav forum pisala ampak vseeno.

zanimam me, kako si tisti, ki živite v hiši skupaj v hiši z npr.starši delite stroške elektrike.(imamo pa skupen števec)
Ali vsak plačujete polovico, ali po osebah?

lp, inja
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Plačilo elektrike
16.2.2010 10:26:39   
ledenaa
Sicer ne živimo,ampak kako bi pa ti po osebi plačevala user posted image

(odgovor članu inja2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Plačilo elektrike
16.2.2010 10:28:30   
puppa
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

Sicer ne živimo,ampak kako bi pa ti po osebi plačevala user posted image


Vsoto na računu deliš s številom oseb v gospodinjstvu. Logično, a ni?

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Plačilo elektrike
16.2.2010 10:31:58   
Felicita
pr nas mi vse plačujemo, ker stara starša tok mal porabita proti nam... no, onedva pa plačujeta druge stvari, mamo nekak fer razdeljene stroške v mescu.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu puppa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Plačilo elektrike
16.2.2010 10:36:22   
diva 4
Mi delimo stroške na pol.Mi smo 2 odrasla in 2 otroka, spodaj pa so 3je odrasli.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Plačilo elektrike
16.2.2010 10:38:47   
živa
Enako kot pri divi. Bodo pa pri nas kmalu trije otroci. Ampak glede na to, da so starši in stari starši večinoma doma tudi dopoldne, mi pa načeloma samo popoldne, upam, da je kolikor toliko pravično.

Nekatere stroške, npr. kurilno olje, pa delimo glede na število odraslih oseb.

Lp,

živa

(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Plačilo elektrike
16.2.2010 10:39:14   
baguSka
Ali vsak plačujete polovico, ali po osebah?


Nasi doma si VSE stroske delijo po osebah!

(odgovor članu inja2)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Plačilo elektrike
16.2.2010 10:41:18   
baguSka
Sej se tud v blokih vsi stroski delijo po osebah.. ne? No, res da je elektrika po stanovanju, ampak v vsakem stanovanju je tud tolk in tolk oseb, katere si stroske delijo. Se na pse se delijo!user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Plačilo elektrike
16.2.2010 10:44:54   
zmajaz
Pri nas pa vse plačuje tast in noče niti slišati, da bi midva dala kaj zraven - pravi, da dokler mu gre to v strošek (za s.p.) in dokler bo zmogel, bo tako, ko ne bo več šlo, bova pa pač midva vse skupaj prevzela.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Plačilo elektrike
16.2.2010 10:46:37   
inja2
mani se zdi fer pol pol plačevat, ker ne porabimo nič več kot tast in tašča.

zato me je zanimalo kako vi to delite. Nimamo pa ločenega gospodinjstva...

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Plačilo elektrike
16.2.2010 10:49:03   
Klemy82
Zaenkrat na pol, koliko je to pri nas fer, raje ne bi, bova pa imela kmalu svojo napeljavo, pa bo bolje in fer za vse.user posted image

_____________________________

Jst.

(odgovor članu inja2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Plačilo elektrike
16.2.2010 10:53:59   
inja2
Klemy82, midva tud razmišljava o svoji napeljavi, ker sem prepričana, da ne porabimo še enkrat toliko kot onadva.

že če pogledam samo pranje, tašča sigurno opere še enkrat več strojev perila, ker pere vsako barvo perila posebaj, pa še več takih primerov je, in zato se mi ne zdi ok, da želi da mi plačujemo dve tretini računa za elektriko....

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Plačilo elektrike
16.2.2010 10:56:39   
baguSka
da dokler mu gre to v strošek (za s.p.)


hmm... sej je ZELO lepo od njega da vam placuje, ampak po zakonu je tako, da lahko samo nek delez upravicis za stroske!? jaz npr si upostevam 1/3 od celotnega zneska...

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Plačilo elektrike
16.2.2010 10:58:33   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: inja2

Klemy82, midva tud razmišljava o svoji napeljavi, ker sem prepričana, da ne porabimo še enkrat toliko kot onadva.

že če pogledam samo pranje, tašča sigurno opere še enkrat več strojev perila, ker pere vsako barvo perila posebaj, pa še več takih primerov je, in zato se mi ne zdi ok, da želi da mi plačujemo dve tretini računa za elektriko....


a pri njih zivite? a za najemnino in za vzdrzevalna dela dajete?? moras tud na te stvari mal gledat..user posted image

(odgovor članu inja2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Plačilo elektrike
16.2.2010 11:05:42   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: baguSka
da dokler mu gre to v strošek (za s.p.)

hmm... sej je ZELO lepo od njega da vam placuje, ampak po zakonu je tako, da lahko samo nek delez upravicis za stroske!? jaz npr si upostevam 1/3 od celotnega zneska...

Ja - saj vem, da mu ne gre cel znesek v stroške. user posted image Ampak on vseeno vztraja, da dokler bo lahko, bo on plačeval, ko ne bo več mogle, bova pa midva prevzela.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Plačilo elektrike
16.2.2010 11:07:22   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: inja2

Klemy82, midva tud razmišljava o svoji napeljavi, ker sem prepričana, da ne porabimo še enkrat toliko kot onadva.

že če pogledam samo pranje, tašča sigurno opere še enkrat več strojev perila, ker pere vsako barvo perila posebaj, pa še več takih primerov je, in zato se mi ne zdi ok, da želi da mi plačujemo dve tretini računa za elektriko....

Jah, te razumem... pri nas sva midva v dveh sobah zaenkrat (spalnica, kuhinja/dnevna, no pa kopalnica), oni v dveh štukih, midva imava vse aparate nove in sva gledala, da so čimbolj energijsko varčni, njihovi so stari in porabijo več, imava  LED-halogenske luči (razen v kuhinji, kjer so še stare luči), ki res minimalno porabijo, gor se tudi več kuha, pere in lika... pa če bova že zidala spomladi, bova pa še to naredila, je pa drag špas to, naju naj bi prišlo nekaj čez 1000 eur samo napeljava in ločen števec.user posted image


_____________________________

Jst.

(odgovor članu inja2)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Plačilo elektrike
16.2.2010 11:33:18   
magda_velepič
Mi imamo skupaj s taščo vendar smo si dali naredit le podštevec,da vemo kolko mi porabimo tolko plačamo ostalo pa plača tašča.

_____________________________

Največja tragedija ni vreščeč hrup slabih ljudi temveč grozna tišina 'dobrih'.

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?