|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   olajšave za družinske člane: dohodnina
6.1.2010 8:55:24   
tojeto1
A kdo veuser posted image , do kdaj je potrebno oddati vlogo za uveljavitev posebne olajšave za vzdrževane družinske člane pri informativnem izračunu dohodnine za leto 2009?? Lansko leto je bilo potrebno oddati do 31.1. za letos pa nikjer ne piše. Tudi obrazca nisem našla na netu (je samo za leto 2008)user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: olajšave za družinske člane: dohodnina
6.1.2010 9:09:01   
zmajaz
letos je rok 5.2., nova vloga pa je tudi že na dursovi strani.

TULE

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 6.1.2010 9:10:06 >

(odgovor članu tojeto1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: olajšave za družinske člane: dohodnina
6.1.2010 9:40:21   
tojeto1
Ths! Sem gledala točno za nov let pa ga še nikjer ni bilo!

(odgovor članu tojeto1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: olajšave za družinske člane: dohodnina
6.1.2010 9:50:53   
kapitan jan
Ali to drži: Če med letom uveljavljaš vzdrževanega družinskega člana, imaš med letom nižjo plačo, ob dohodnini dobiš razliko nazaj. Znesek je enak, če ne uveljaš med letom in ob oddaji obrazca za dohodnino uveljavljaš otroka.
Zanima me tudi, ali je enako če imaš dva otroka, ali leto rojstva kaj vpliva na izračun - ko sem pred dvemi leti oddajala obrazec za dohodnino, me je na enoti opozorila, da je bolje, da jaz uveljavljam vsakega otroka pol leta, mož pa drugo polovico leta (ne torej vsak enega otroka).

(odgovor članu tojeto1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: olajšave za družinske člane: dohodnina
6.1.2010 9:58:27   
zmajaz
Če otroka uveljavljaš med letom, imaš višjo plačo in potem ne dobiš vračila (oz. ga dobiš precej manj), če pa NE uveljavljaš med letom, imaš nižjo plačo in dobiš običajno kar zajetno vračilo (seveda spet odvisno od tega, kakšno plačo imaš in koliko si dejansko plačal dohodnine). In ja - znesek dohodnine, ki jo moraš plačati na letni ravni je v vsakem primeru enak - na koncu ne moreš biti na slabšem, ker si uveljavljal med letom ali ker nisi. Si pa lahko bistveno na slabšem, če uveljavlja otroke tisti, ki ima nižji dohodek. Pri nama je letos razlike za celih 500 evrov skupno, če otroka uveljavlja mož namesto jaz.

Vsakega pol leta ti je pa verjetno rekla zato, ker je za drugega otroka olajšava višja kot za prvega, pa če se je ravno tisto leto rodil, ga lahko uveljavljaš samo od meseca rojstva dalje, ne za celo leto. Je pa vprašanje, koliko se pa to v resnici splača, da vsak uveljavlja pol leta oba - to je v bistvu najboljše preračunat, ker na pamet je težko govoriti.

(odgovor članu kapitan jan)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: olajšave za družinske člane: dohodnina
6.1.2010 10:06:28   
dolenjka
Morda katera ve kako je z datumi rojstev user posted image Moj sinček je rojen 28.9.2009, se ga da lahko že za september v olajšavo user posted image Predvidevam da ne, da samo od oktobra do decembra user posted image

_____________________________

24.2.2008 je pokukala na svet moja sreča, mala deklica Tara! 28.9.2009 se ji je pridružil še lepotec Maks in zdaj je moja sreča popolna!

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: olajšave za družinske člane: dohodnina
6.1.2010 10:35:47   
zmajaz
Tisti mesec, ko je rojen, že lahko pišeš zraven.

(odgovor članu dolenjka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: olajšave za družinske člane: dohodnina
6.1.2010 13:12:52   
AnciM
Ja, za september ga že lahko prijaviš. Moj je rojen 27.8. pa sem za avgust dobila tako otroški dodatek kot tudi olajšavo za dohodnino.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: olajšave za družinske člane: dohodnina
6.1.2010 13:29:16   
AnciM
Sem se lotila tele vloge in na prvi strani spodaj videla okvirček:

Uveljavljam razliko do celotne višine posebne olajšave za vzdrževane družinske člane, za katere posebno olajšavo uveljavlja zavezanec ....., z davčno številko ....

Kaj to pomeni? Je to namenjeno tistim, ki si olajšavo delijo po mesecih; npr. mama prvih 6 mesecev oče drugih 6 mesecev? Al je to mišljeno v stilu, če jaz ne morem izkoristiti celotne olajšave, jo preostali del lahko oče?

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: olajšave za družinske člane: dohodnina
6.1.2010 13:31:40   
zmajaz
To je za tako, da če ti uveljavljaš olajšavo (med letom ali na koncu), pa je zaradi prenizkega dohodka ne moreš izkoristiti v celoti, potem oče tudi odda vlogo in izpolni to rubriko - potem samodejno tisti del olajšave, ki je ti nisi mogla izkoristiti, upoštevajo njemu.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: olajšave za družinske člane: dohodnina
6.1.2010 13:44:28   
AnciM
In v katerem primeru se to sploh lahko zgodi?

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: olajšave za družinske člane: dohodnina
6.1.2010 13:51:41   
zmajaz
Če imaš prenizek dohodek, tako da je znesek tvojega obdavčljivega dohodka nižji od seštevka tvoje osebne olajšave + olajšave za vzdrževanega družinskega člana. Ker vrnjeno lahko dobiš samo tisto, kar si preplačal - ne more biti tako, da bi dobil nazaj več, kot je bilo skupno plačane dohodnine. Pri kaki minimalni plači je to čisto možno, da ne moreš v celoti izkoristiti olajšave za vzdrževanega družinskega člana, sploh ker imaš že osebno olajšavo višjo.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 6.1.2010 13:56:18 >

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: olajšave za družinske člane: dohodnina
6.1.2010 20:52:20   
dolenjka

IZVIRNO SPOROČILO: dolenjka

Morda katera ve kako je z datumi rojstev user posted image Moj sinček je rojen 28.9.2009, se ga da lahko že za september v olajšavo user posted image Predvidevam da ne, da samo od oktobra do decembra user posted image


Hvala za odgovor user posted image Ne morem verjet user posted image Sem mislila da je kaka glupa fora, ke je pač rojen konec meseca user posted image OD smo pa tut mi dobili za september user posted image

_____________________________

24.2.2008 je pokukala na svet moja sreča, mala deklica Tara! 28.9.2009 se ji je pridružil še lepotec Maks in zdaj je moja sreča popolna!

(odgovor članu dolenjka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: olajšave za družinske člane: dohodnina
7.1.2010 10:16:12   
manca
mi lahko prosim katera pove, če je potrebno pod znesek prispevkov za preživljanje sploh kaj vpisati? ker kot sem prebrala v navodilih in tako tudi razumem to, potem se vpiše znesek samo v primeru če plačuješ preživnino glede na sodno odločbo, drugače pa pustiš prazno

(odgovor članu dolenjka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: olajšave za družinske člane: dohodnina
7.1.2010 10:29:57   
zmajaz
Tako je - to polje je namenjeno samo za preživnino.

(odgovor članu manca)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: olajšave za družinske člane: dohodnina
7.1.2010 22:02:04   
luan
Mene pa je zdele mal zmedla ta zadeva.Ali je treba zdaj za obrazec poslat prek portala edavki ali lahko še vedno po pošti?Pa tudi pozabila sem kam sem lani pošiljala, zdaj to pošljem po pošti(če še lohk) na DURS v občini kjer sem prijavljena ali v Ljubljano?
Vem osnoveuser posted image , grozna sem.Ampak prosim pomagajteuser posted image .
LP

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: olajšave za družinske člane: dohodnina
7.1.2010 23:00:22   
zmajaz
Seveda lahko še vedno po pošti. Načeloma naj bi na svojo izpostavo DURS-a, kamor spadaš.

(odgovor članu luan)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: olajšave za družinske člane: dohodnina
2.4.2010 20:02:31   
Adelle
Pozdravljeni!

Zanima me, ce veste, ce se mogoce da nekako uveljavljat olajsavo za solnino ki jo placam, ker sem izredni student? Porocena sem, nezaposlena in placujem solnino. Moj moz je uveljavil olajsavo za mene oziroma ker jaz nisem zaposlena je on olajsan, kaj pa glede solnine? A obstaja kaka fora al nc od tega???

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: olajšave za družinske člane: dohodnina
2.4.2010 20:55:56   
zmajaz
Včasih je take zadeve bilo možno dati v olajšavo (vsaj en del), potem so pa enostavno dvignili splošno olajšavo in ukinili tole vlaganje raznoraznih računov v olajšavo. Poleg splošne oljašave, olajšave za vzdrž. druž. člane in olajšave za dodatno prostovoljno pokojn. zavarovanje (omejen znesek) ni več mogoče uveljavljati nič drugega.

Edino, če ti kot študentka delaš prek kakega ŠS, ti pripada dodatnih 3051,35 eur olajšave, ki se prišteje k splošni osebni olajšavi, vendar to lahko uveljavljaš samo sama osebno za svoje dohodke in nihče drug. V tem primeru te tudi ne more nihče drug uveljavljati kot vzdrž. druž. člana.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Adelle)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?