|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kam z oblačili ki jih ne rabite več???
4.3.2010 12:39:26   
malania
Zanima me, kam date stara oblačila, ki jih ne rabite več.

Imam kar nekaj teh stvari, ki jih nobeden ne nosi več. Stvari niso iz zadnje mode, nekatere že kar precej let stare, so pa ohranjene in čiste. Rada bi jih dala nekomu, ki bi mu prišle prav, saj so na žalost tudi v Sloveniji brezdomci, ki bi jim v mrzlih časih prav prišel kakšen topel pulover.

Klicala sem sicer že na Rdeči križ, kjer to sprejemajo ampak mi je lokacija za dostavo malce odročna. Videla sem tudi kontejnerje od Humane ampak na njihovi spletni strani so tako skopi, da ne vem kaj počno s tem?

Vaše izkušnje?

_____________________________

Ni grdih žensk, so samo lene.
H. Rubinstein
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več???
4.3.2010 12:41:06   
**Tinkara78**
Kolikor vem Humana prodaja oblačila v kontejnerjih v države tretjega sveta.

(odgovor članu malania)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več???
4.3.2010 12:52:05   
Gina
Humana je profitna organizacija. Je pa meni vseeno bolje njim dat, kot pa v smetnjak.

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več???
4.3.2010 12:56:02   
rija
dam jih eni veliki družini na kmetiji, pri katerih vse ponosijo.

pa tudi od prijateljic šlepam robo tja.

samo tole mi je pa prav svinjsko, tale humana? te stare cote prodajajo tem revežemuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu malania)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več???
4.3.2010 13:01:22   
AnciM
Ko so mi na rdečem križu rekli, da vzamejo oblačila le če imam zanje potrdilo iz čistilnico, sem jim rekla hvala lepa. Če so zame dovolj čiste doma oprane, so tudi za koga drugega. Tako raje dam v kontejner od humane, čeprav imajo od tega profit. Samo prav veliko ga verjetni ni. Za cunje dobijo bore malo, prevoz pa tudi nekaj stane.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več???
4.3.2010 13:04:34   
ledenaa
ja,tako je tudi od mene so zahtevali račun iz čistilnice.halo človek božji,saj nisem bogataš da bom zdaj  3 velike škatle oblačil nosila v čistilnico in še plačevala.
Mislimuser posted image
dajem jih družini kjer imajo več otrok in so vsega veseliuser posted image

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več???
4.3.2010 13:10:57   
malania
A na Rdečem križu še vedno zahtevajo potrdilo iz čistilnice??? user posted image

Enkrat je bila o tem debata na TV, pa sem mislila, da so ukinili?

< Sporočilo je popravil malania -- 4.3.2010 13:14:14 >


_____________________________

Ni grdih žensk, so samo lene.
H. Rubinstein

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več???
4.3.2010 13:28:56   
Tasika
Ne vem no, tole o RK. Jaz sem tam cca 2x letno, gre za Lj. sprejem na viču. Pa mi prijazni gospod ki tam dela vedno vse iz avta znosi. Enkrat sem celo napakirala v vrečke za smeti - nisem imela škatel - pa sem se opravičila češ da ne zgleda ravno najlepše. Je komentiral da sploh ni važno, glavno da so stvari ohranjene. Je pa res da dajem oprane stvari, nič strganega,...

Lahko pa da so kje drugje bolj 'sitni'. V lj. niso.

_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu malania)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več???
4.3.2010 16:15:02   
AnciM
Upam, da so ukinili potrdila iz čistilnice. Meni se je to zgodilo dobri 2 leti nazaj in od takrat imam kar odpor do RK. Ne vem pa kako je na karitasu. Mogoče katera ve, če oz. kje v ŠKL karitas sprejema rabljeno obleko in obutev.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu Tasika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več???
4.3.2010 16:39:39   
drifty
Jaz dvakrat letno nedem stvari na RK.
Ni treba da so iz čistilnice. Važno je, da so oprane.
Nesem pa poleg oblek še kakšne druge stvari, ki jih ne potrebujem več. Ravno zadnjič sem nesla eno posteljnino, pa nahrbtnik, ....

Vse radi vzamejo, pa zelo so prijazni.
Vsaj tukaj v Kranju.


(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več???
7.3.2010 15:45:26   
Rožica I

IZVIRNO SPOROČILO: drifty


Vse radi vzamejo, pa zelo so prijazni.
Vsaj tukaj v Kranju.




Tudi v Mb.

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu drifty)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več???
7.3.2010 15:53:08   
zmajaz
Jaz sem nesla na RK en kup oblačil dobri 2 leti nazaj, pa me niso nič vprašali za potrdilo iz čistilnice - če bi me, bi se pa obrnila in odnesla zadeve, ker sem dala vse lepo oprano in čisto, pa večina zadev je bila takih, ki niso bile skoraj nič nošene (nekatere tudi samo 1x ali 2x), ker sem si jih kupila, potem mi jih pa nekak ni bilo za nosit, ali pa mi niso stale tako, kot bi morale. Če je pa kaj že sprano in staro pa raje stran vržem.

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več???
7.3.2010 21:16:00   
PC Baby
www.podarimo.si

Tam se najde veliko mladih družin na robu preživetja, ki so hvaležne za vsak kos.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več???
8.3.2010 10:54:31   
maja1488
Mi damo na vrh kante za smeti tam kjer se zbirajo brezdomci. Ko gremo nazaj iz trgovine (10 minut) vreče ni več. Očitno nekdo vzame.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več???
8.3.2010 11:00:01   
baguSka

IZVIRNO SPOROČILO: malania

Zanima me, kam date stara oblačila, ki jih ne rabite več.

Imam kar nekaj teh stvari, ki jih nobeden ne nosi več. Stvari niso iz zadnje mode, nekatere že kar precej let stare, so pa ohranjene in čiste. Rada bi jih dala nekomu, ki bi mu prišle prav, saj so na žalost tudi v Sloveniji brezdomci, ki bi jim v mrzlih časih prav prišel kakšen topel pulover.

Klicala sem sicer že na Rdeči križ, kjer to sprejemajo ampak mi je lokacija za dostavo malce odročna. Videla sem tudi kontejnerje od Humane ampak na njihovi spletni strani so tako skopi, da ne vem kaj počno s tem?

Vaše izkušnje?


jaz naceloma: vrzem v Humano; kar je takega da je vsec kaksni moji prjatlci dam njej; tudi komu sem ze dala, ki ma kaksno druzino v jugi in vem da bi mu to prav prislo;

sicer pa obstajajo tudi organizacije za brezdomce in jim lahko podaris - oni ze vejo komu bo prav prislo... http://www.kraljiulice.org/

(odgovor članu malania)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več???
8.3.2010 11:06:41   
baguSka
Pomoje, ce npr neses na ta naslov, bojo Z VESELJEM vzeli!

Zavetišče za brezdomce v Ljubljani

Poljanska 45b, 1000 Ljubljana, uradne ure od 8-14h in od 16-21h.



(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več???
9.3.2010 21:38:10   
Ribi Bibi
Jaz sem dober mesec nazaj nesla na RK. Oblačila, čevlje, tudi nekaj hrane (olje, moka, testenine in podobne nepokvarljive zadeve). Nobenih potrdil iz čistilnice, zelo so bili prijazni in se lepo zahvalili. Sicer pa tako kot je rekla baguSka, tudi tja večkrat nesem. Sprejemajo pa vse, ženska, moška, otroška oblačila in čevlje.

_____________________________

- www.mojasobica.si -

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več???
9.3.2010 21:47:30   
K_a_t_i
Humana

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Ribi Bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več???
13.3.2010 8:22:39   
Martinčka
jaz svoja oblačila in čevlje pošljem eni ženski ki sem jo našla preko interneta kjer je prosila če ima kdo kaj odveč kar ne potrebuje da bo zelo hvaležna za vsa oblačila... mi je bilo všeč ker ni kot večina prosila za denar in sem jo takoj kontaktirala in zdaj ji bom ta mesec poslala drugo škatlo oblačil v treh mesecih.

jaz na rdeč križ ne dajem ker majo čudna pravila o tem kako morajo biti oblačila vzdrževana preden jim jih daš...

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več???
13.3.2010 8:28:20   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Tasika
Ne vem no, tole o RK. Jaz sem tam cca 2x letno, gre za Lj. sprejem na viču. Pa mi prijazni gospod ki tam dela vedno vse iz avta znosi. Enkrat sem celo napakirala v vrečke za smeti - nisem imela škatel - pa sem se opravičila češ da ne zgleda ravno najlepše. Je komentiral da sploh ni važno, glavno da so stvari ohranjene. Je pa res da dajem oprane stvari, nič strganega,... Lahko pa da so kje drugje bolj 'sitni'. V lj. niso.

Podpis. Pred časom (zdaj že dolgo nisem) sem tudi jaz nekajkrat peljala na RK na Viču in taisti gospod je povedal točno to (sem pa jaz odnesla obleke v kartonastih škatlah od Spara).

(odgovor članu Tasika)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več???
13.3.2010 22:00:04   
malania
Hvala vsem za odgovore.


_____________________________

Ni grdih žensk, so samo lene.
H. Rubinstein

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več???
23.3.2010 14:21:23   
ALWAYS LARA
js tudi pošenkam tašči, nekaj sama ponosi, zadeve ki so recimo meni premajhne in so še dobro ohranjene ali celo nove, nekaj pošenka na eno kmetijo in sestri. kar pa ni več tako zelo lepo pa vržem v humano. mi je bolj humano kot smetnjak :)

(odgovor članu malania)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več???
23.3.2010 14:26:55   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: malania

A na Rdečem križu še vedno zahtevajo potrdilo iz čistilnice??? user posted image

Enkrat je bila o tem debata na TV, pa sem mislila, da so ukinili?


Meni še igrač niso hotli vzet, so prvo vprašale kaj imam?! Pa mislim, da sem dala samo lepe igrače, ki bi se jih kak otroček prav razveselil.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu malania)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več???
23.3.2010 17:44:55   
Pia*
2x letno nabašem škatlo s cunami in jih odpeljem na neko kmetijo(babica jih je našla in mi povedala),kjer je 7 deklet šolo obveznih ostale same z očetom,ki je brez službe edini vir dohodka jim je kmetija. Tako da moje od mame in mojega vse znosim tja in me prav vsakič stisne ko vidm kako je lahko nekdo vesel pomoči.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več???
23.3.2010 20:22:16   
Ribi Bibi
Pia*, mi poveš kje so doma te punce?

_____________________________

- www.mojasobica.si -

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?