|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako preživeti???
5.6.2010 23:35:04   
srakasraka
Pozdravljeni,......kako naj preživimo 5 članska družina z 1.115 €.Dva odrasla,dva odrasla otroka dijaka,ter dojenček 7 mes.
1.115€ je mojega priliva mesečno,mož ne dela(in tudi ne išče dela user posted image user posted image user posted image .

Položnic imamo za okrog 600€ mesečno,kje so potem ostale stvari,ki jih potrebujemo.
Ravno prej sm dala prat cunje in vidim zmanjkuje praška,cunj en kup,denarja pa še 15 €,do 15.6.
Otroka rada jesta,sta tudi v obdobju rasti,če hočeš napolnit hladilnik pa rabiš poštenih 150€.
S položnicami smo v zaostanku,mojega pa boli.k...........
Zaradi tega sm že kronično utrujena in slabe volje,gledam in opazujem druge ljudi,kako živijo in preživijo ne razumem več.A je res samo na zven vse lepo,dober avto in lepo oblečeni doma pa sranje kot pri nas.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
5.6.2010 23:40:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu srakasraka)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako preživeti???
5.6.2010 23:52:11   
nananaja
jst tud mislem, da boš mogla red nardit tole s tvojim možem...
sicer pa ne znam soditi, ker ne vem, ali se je možu kaj zgodilo, ali je bilo že dlje časa tako.
Ti pa povsem verjamem, da si utrujena, če moraš preživljat še deca poleg otrok.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako preživeti???
5.6.2010 23:57:00   
nejcko
Definitivno desca zmrdaj - ali delat ali iz hiše. V obeh primerih boste na plusu (vsaj ti in otroci).

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako preživeti???
5.6.2010 23:57:15   
srakasraka
Ma veš kako ga bi zbrcala,govorim, govorim,pa nič.Pravi da za 600€ ne bo delal.
Sej ima mene debilko,ki ve da se bo nekak znajdla oz si sposodila,zdleda da ima vzorc od doma,oče ni delal veliko,imel je ženo mamo od mojega,ki mu je nosila denar domov,delala po 16 ur,sina pa zanemarjala,zato je pa danes neodgovoren,se strinjam s tabo metulj333.Če mu rata na črno kaj prislužit mi da vse,samo jaz potrebujem vsak mesec njegov priliv.To mu govorim noč in dan pa nič ne pomaga.

Ta njegova mtka mi gre pa že tud tko na k..... nazadnje sm si od nje sposodila 100€,najrajš ji sploh ne bi vrnila,bi ji kr rekla da njenga sina preživljam.


Uff sm hudobna

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako preživeti???
6.6.2010 0:02:23   
nejcko
In zakaj mu samo govoriš, ukrepaš pa nič?

Začni s tem, da opereš za vse ostale, njegove cunje pa pusti na kupu, skuhaj za vse ostale, njemu kosila ne postrezi, preobleči posteljo vsem ostalim, njegovo pusti pri miru, ko bo rabil nove čevlje, mu enostavno ne daj denarja, reci, da nimaš, ko bo hotel plačati račun za svoj mobitel (sigurno ga ima), mu ne daj denarja, reci, da nimaš ...
Z denarjem izključno razpolagaj samo ti.

Pismu, ženska, pa kako ga lahko gledaš user posted image In to očitno že žnj let, če sta ta starejša že dijaka user posted image

(odgovor članu srakasraka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako preživeti???
6.6.2010 0:03:49   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: srakasraka


Uff sm hudobna


sploh ne. Samo blazno naivna in neumna.

(odgovor članu srakasraka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
6.6.2010 6:38:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
6.6.2010 7:11:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako preživeti???
6.6.2010 9:09:04   
water lily
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

In zakaj mu samo govoriš, ukrepaš pa nič?

Začni s tem, da opereš za vse ostale, njegove cunje pa pusti na kupu, skuhaj za vse ostale, njemu kosila ne postrezi, preobleči posteljo vsem ostalim, njegovo pusti pri miru, ko bo rabil nove čevlje, mu enostavno ne daj denarja, reci, da nimaš, ko bo hotel plačati račun za svoj mobitel (sigurno ga ima), mu ne daj denarja, reci, da nimaš ...
Z denarjem izključno razpolagaj samo ti.

Pismu, ženska, pa kako ga lahko gledaš user posted image In to očitno že žnj let, če sta ta starejša že dijaka user posted image



A poleg tega da je edina k preživlja familjo nej še kuha pere itd.. OMG. Da neb res. Kaj pa bedak dela cele dneve doma? Dvakrat nebi pršla na skuhano južno se lahko spelje prvo sekundo čez vrata. Parazit. Nej spleza nazaj mamic pod kiklo.
Mal pomisli kakšen vzor daje otrokom....
Pa mal pomisli nase.....se ti zdi da si robot k vse zmore al kako? En dan se boš sam sesula. In kaj bodo potem otroci?

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako preživeti???
6.6.2010 19:58:07   
luan
Sam to pa res.Da bi pa pri takem decu še za gospodinjska opravila skrbela.Ma ne me jeb"".Bi prišla iz službe domov in se ruknla na kavč.Ma da je vse pospravljeno.A gospod bi bil doma in se po jajcih praskal?Pa bi kako šolo naredu pa mu ne bi bilo treba za 600 evrov na mesec v službo.

Uf, me to razjezi.Sem imela enega takega doma.V času poklicnega šolanja je prišel v prvo profesionalno ligo, denarja kar na enkrat dost.Valda šolo pustu, starci niso nič ukrepal.Se gospod postaral šel iz prve lige in za neki drobiž še mal igral.Evo pol pa problem, šole nobene, za mali denar on nebi delal, šole tudi ne bi dokončal.Sem naju sama dolgo furala, pol pa še enega otroka.Po porodniški pa mi je dokurčilo, nisem dala tolarja od sebe za njegove potrebe.je nekaj se napihoval sem ga pa spakirala pa vrgla iz stanovanja ven.Se je takoj unesel.Dokler si ni poiskal službe hišnika je za vsa gospodinjska opravila moral skrbeti on.

Zdaj dve leti dela in mi vsak mesec da en prihodek za stroške gospodinjstva(ima dva prihodka).saj je na začetku vse nase spušu.

Ma res ubi mu boga.Midva sva tako ropotala, da je bila groza.Pa je prišel k sebi.

Ma se takoj vidi iz kake familje si, pri njih je tudi mama kapo di banda in po cele dneve v delavnici.Ata pa bolj tako.Od mojega brat pa tudi na grbi svoje gospe.Je nekaj časa delal pa je revček bil skoz bolan.Njega delo ni krepilo ampak krepalouser posted image .
Ma vse se da, če se hoče.Joj sem se kar malo ven vrglauser posted image , se oproščam.

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako preživeti???
6.6.2010 20:29:27   
Poka
Ti lepo tvojemu možu razloži, da je trenutna situacija pač taka, da bo moral tudi za 600 EUR delat. Nisi pa omenila, kaj delajo otroci - če imate doma tako situacijo, bodo morali tudi sami kaj počet ob prostem času.

Moja dva sta trenutno oba brez službe in moj očim je invalid - mislim res invalid, na vozičku, ne tako kto nekateri, ki so samo na papirju. Mojemu bratu nikoli ni bilo treba nič delat in sem pač mami rekla, da bo očitno moral. Kljub temu, da še poleg tega študira. Bo pač delal podnevi in ponoči študiral, z mojim sva tako naredila po dva faksa poleg službe.

Jaz tudi nisem za to, da se izkorišča ljudi za mali denar. Moj je bil direktor podružnice multinacionalke, jaz pa sem ravno končala faks in nisem nikjer dobila dela, po vezah iskat mi je bilo pa pod častjo, nisem pa hotela, da bi me preživljal on in sem šla delat za 380 EUR, ker se mi je v bistvu smilil moj, ker je moral vse sam in stalno pod stresom je prihajal šele zvečer domov. Midva oba delava že od 14 leta, moj pa celo od pred tem, ko še niti ni bilo legalno - oba sva imela situacijo, da sva morala. Zato jaz ne podpiram lenobe - ne pri moških, ne pri otrocih.

Če pa že noče delat, naj pa doma vse lepo počisti in opravi ostala gospodinjska dela, menda se pa ja ne misliš zgarat do onemoglosti.

(odgovor članu luan)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako preživeti???
6.6.2010 22:49:31   
mala maja
IZVIRNO SPOROČILO: srakasraka

Pozdravljeni,......kako naj preživimo 5 članska družina z 1.115 €.Dva odrasla,dva odrasla otroka dijaka,ter dojenček 7 mes.
1.115€ je mojega priliva mesečno,mož ne dela(in tudi ne išče dela user posted image user posted image user posted image .

Položnic imamo za okrog 600€ mesečno,kje so potem ostale stvari,ki jih potrebujemo.
Ravno prej sm dala prat cunje in vidim zmanjkuje praška,cunj en kup,denarja pa še 15 €,do 15.6.
Otroka rada jesta,sta tudi v obdobju rasti,če hočeš napolnit hladilnik pa rabiš poštenih 150€.
S položnicami smo v zaostanku,mojega pa boli.k...........
Zaradi tega sm že kronično utrujena in slabe volje,gledam in opazujem druge ljudi,kako živijo in preživijo ne razumem več.A je res samo na zven vse lepo,dober avto in lepo oblečeni doma pa sranje kot pri nas.




Se strinjam, dec naj gre delat pa bo takoj boljše, drgač nej pa gre boš imela takoj ena usta manj za nahranit. Aja pa tudi prav imaš zunaj uj, znotraj fuj. povsod in vedno. user posted image žal :( samo nek se vidi razkoš

Drugače pa nas je pet (5 letnik, 8 letnik in 13 letnik pa midva), sicer ima mož obrt amapk mu nihče ni plačal že več kot tri mesece, lahko sem edino vesela da ima vsaj delo v tej krizi. Moja 4 urna plača je 450€, otroških dodatkov nimamo, prihrankov nimava ker zidiamo, pa sfolgamo...težko amapk gre....

user posted image Jaz bi prvo na tvojem mestu preverila kaj kupujete in kje, pa ne daj decu pod nos kar ti uspe prišparat. Sploh mu ne povejuser posted image . če sem prav razumela vam ostane nekje 400€ za hrano. Ma s tem imaš vsak dan na full poln hladilnik.
Mi ne kupujemo vsa dan pršuta, pa ne jemo vsak dan mesa., doma imamo vrt in veliko pridelamo sami. Namesto praška sem kupila pralno kroglo in s tem razpolovila porabo pralnega praška. Kupim ga v lidlu ali šparu (njihove blagovne znamke), mleko ne kupim alpsko amapk pač najcenejše trajno, prav tako vse ostalo. Uglavnem gledam da kupim najceneje. Sem se sedaj že navadila, kje kaj kupit, in katere stvari je potrebno še vseeno kupit
malo boljše.

Glede na to da imaš pa samo še 15 € pa ne veš kako boste prišli čez mesec...če nimaš nikogar ki bi ti posodil, poišči če se ti kakšen košček zlata valja. Jaz sem prejšni mesec najdla doma 3 uhanče, pa vsak drugačen, s tem da sploh nisem enega nikoli nosila. Pa sem težila in spraševala okoli, potlej pa čisto slučajno na netu najdem kdo odkupuje. Sem nesla v Zlatarno celje pa dobila čez 70€. Tko da to ti je alt_ernativa za trenutno krizo prebrosti.

Pa še enkrat deca napodi delat, pa naj ne čaka da mu bo bog poslal malco ker mu je ne bo.user posted image

< Sporočilo je popravil mala maja -- 6.6.2010 22:52:32 >

(odgovor članu srakasraka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako preživeti???
7.6.2010 0:15:49   
Andromeda
IZVIRNO SPOROČILO: srakasraka



Ta njegova mtka mi gre pa že tud tko na k..... nazadnje sm si od nje sposodila 100€,najrajš ji sploh ne bi vrnila,bi ji kr rekla da njenga sina preživljam.





Raje ji vrni sina.

< Sporočilo je popravil Andromeda -- 7.6.2010 0:17:13 >

(odgovor članu srakasraka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako preživeti???
7.6.2010 6:56:09   
CatJa
Je že od nekdaj tak, že od nekdaj ne dela ali je pred kratkim ostal brez službe? Vsaj doma karkoli postori ali pa si res za čisto vse sama?

Če je že od nekdaj tako, ne vem kje si imela pamet, pa pri dveh skoraj že odraslih otrocih šla ponovno v projekt dojenček. Če pa je pred kratkim izgubil delo, pa lahko da je v kakšni depresiji in mu nekako poskušaj prebrodit to oz. ga postavi pred dejstvo, da veliko ljudi dela za minimalno plačo, sploh pa ima tudi on odgovornost za preživetje otrok, ne le ti.

Pa ne me narobe razumet, ga niti slučajno ne zagovarjam, ampak verjetno ni od včeraj tak.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu srakasraka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako preživeti???
7.6.2010 8:47:19   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: srakasraka
Ma veš kako ga bi zbrcala,govorim, govorim,pa nič.Pravi da za 600€ ne bo delal.


pa ravno teh 600€ bi rešilo to situacijo, kakor pravi moj mož.

Sej ima mene debilko,ki ve da se bo nekak znajdla oz si sposodila,zdleda da ima vzorc od doma,oče ni delal veliko,imel je ženo mamo od mojega,ki mu je nosila denar domov,delala po 16 ur,sina pa zanemarjala,zato je pa danes neodgovoren, ...


joj, si me zdaj spomnila na eno mojo frendico. skoraj identičnega moža je mela. ravno ga je ven flipnila, ker je hotu službo pustit, da bo samo ona delala. ma pa iste starce in zelo podobno je odraščal,samo tam je še mama hvatala krivine z bolniškami. point je, da ko sva se pogovarjale, je priznala, da bi ji blo lažje preživet, če ne bi mela še njega za preživljat. in še kredit si je nakopala zarad njegove lenobe. jaz sem ji rekla, da ga mora pač načevljat, ker če ne bo še otroka v težave spravila. + vzgled bo kak? da lahko tud tamal lenuhari in mamo sesa, ko bo večji?
klicala me je nekaj tednov nazaj, da mi pove, da je zdaj sama. in da se boljše počuti. da ni tako negativna in da je zdaj jasno kako in kam. saj bo težko,samo ne tako noro kot prej. jaz sicer ne razumem takih tipov, samo - ne moreš otrok temu izpostavljat. kaj pa on dela potem cel dan? tale bivši od frendice ni bil niti "stay at home dad". ni pedenal fleta, še za tamalga si ni "upal" skrbet. pozabil vse - zobarja, pediatra.. v glavnem,ona je bla glavna skrbnica za vse. dobesedno. jaz ne vem kaj taki tipi sploh delajo - časa majo zgleda ful..

< Sporočilo je popravil mateyka -- 7.6.2010 8:55:38 >

(odgovor članu srakasraka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako preživeti???
7.6.2010 8:53:12   
anaydam
Nisi pa omenila, kaj delajo otroci - če imate doma tako situacijo, bodo morali tudi sami kaj počet ob prostem času.

Ti lepo tvojemu možu razloži, da je trenutna situacija pač taka, da bo moral tudi za 600 EUR delat. Nisi pa omenila, kaj delajo otroci - če imate doma tako situacijo, bodo morali tudi sami kaj počet ob prostem času.



Če pa že noče delat, naj pa doma vse lepo počisti in opravi ostala gospodinjska dela, menda se pa ja ne misliš zgarat do onemoglosti.


Pod tole se podpišem...
Ne bodi hecna, saj nisi robot za vse, sploh pa ne razumem, kako lahko prenašaš takšnega parazita. Postavi ga pred dejstvo ali gre delat in prispeva nekaj v družinski proračun ali pa naj spoka kufre in gre nekam....
Pa otroci, starejša dva,  bi si tudi lahko dobila kakšno počitniško delo in olajšala stisko ali pa da vsaj kakšno stvar postorita doma....

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kako preživeti???
7.6.2010 21:35:23   
direktna
...se strinjam s svojimi predhodnicami.

kolegica je samohranilka (oče ne prispeva nič, ker si je že na novo ustvaril družino),
tako da je po večerih doma sestavljala antene, svinčnike...da je bilo še kakšnih 200, v najboljšem primeru 300e mesečno...
drugače pa se lahko dosti pri hrani prišpara. glede na to,da vas je 5-- bi si mogoče omislila kruhomat. in pa ozimnico (da imaš krompir, pa kakšen košček mesa doma v skrinji). Se mi zdi,da ravno namazi in priboljški stanejo največ. ne vem, kje kopuješ- poskusi z lidlom (jst tam dosti stvari kupim- ki so po kvaliteti isti ostalim, le cenejši...

držim pesti,da čimprej rešiš! user posted image  
lp

(odgovor članu anaydam)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kako preživeti???
7.6.2010 22:35:59   
poli*
Ja in ravno teh 600€ bi vam zelooo olajšalo življenje... pa še ostalo bi verjetno kaj, ane?
Najprej naj se stari spravi delat! Otroka pa naj po možnosti poprimeta za kakšno delo sedaj, ko bodo počitnice, da jima vsaj za žur, priboljške in žepnino ne bo treba dajati.
Ma so frajerji eni dedci.
Pa ko bi vsaj namesto tebe gospodinjil in pedenal vse.... ah ne no, sedaj sem pa že preveč zahtevna user posted image  user posted image .

(odgovor članu direktna)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kako preživeti???
8.6.2010 13:32:11   
mojamura

IZVIRNO SPOROČILO: srakasraka

Ma veš kako ga bi zbrcala,govorim, govorim,pa nič.Pravi da za 600€ ne bo delal.
Sej ima mene debilko,ki ve da se bo nekak znajdla oz si sposodila,zdleda da ima vzorc od doma,oče ni delal veliko,imel je ženo mamo od mojega,ki mu je nosila denar domov,delala po 16 ur,sina pa zanemarjala,zato je pa danes neodgovoren,se strinjam s tabo metulj333.Če mu rata na črno kaj prislužit mi da vse,samo jaz potrebujem vsak mesec njegov priliv.To mu govorim noč in dan pa nič ne pomaga.

Ta njegova mtka mi gre pa že tud tko na k..... nazadnje sm si od nje sposodila 100€,najrajš ji sploh ne bi vrnila,bi ji kr rekla da njenga sina preživljam.


Uff sm hudobna



aja?? za 600€ ne bo delal??? lenoba lena....naj gre delat, pa si naj iz plače še kakšno šolnino zraven plača pa ne bo večno na 600-ih evrih. madonniš....ne podpiraj ga parazit eden

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu srakasraka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kako preživeti???
8.6.2010 14:00:37   
grisolino
user posted image huh men bi se pa že zdavnej strgal...

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kako preživeti???
8.6.2010 14:03:54   
Naja31
Dec naj gre delat ali pa brco v rit.
Boš imela vsaj ena usta manj za prehraniti, ker koristi od njega itak nobene ni.

Sploh mi ni jasno kako to vse prenašaš?

(odgovor članu grisolino)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kako preživeti???
8.6.2010 19:37:01   
ronja
mož ne dela(in tudi ne išče dela user posted image user posted image user posted image .

Tako da mož začne iskat delo?user posted image

Če ne misli nič prispevat, čeprav je opravilno sposoben, potem se pogovori z njim, ker da hraniš še ena lačna usta, ki pripadajo zdravemu odraslemu, ki ne misli nič pomagat za preživetje svojih potomcev... nima smisla.

(odgovor članu srakasraka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Nakupovanje
Ela123

Ali radi nakupujete?

Da (73%)

Ne (27%)


Število vseh glasov: 290

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!