|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Subvencija za prehrano v OŠ
12.6.2010 23:49:03   
neli08
Zdravo,


naš sin gre jeseni v 1. razred, pa me zanima sledeče: prijateljica je iz iste OŠ za svojega otroka dobila nek obrazec za vlogo subvencionirane prehrane (malica + kosilo), mi nismo dobili nič (rok za oddajo obrazcev poteče v ponedeljek).

Kakšne kriterije moraš izpšolnjevati, da si upravičen do subvencionirane prehrane? Ali 3 otroci v družini res pomenijo, da si do subvencionirane variante upravičen avtomatično?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Subvencija za prehrano v OŠ
13.6.2010 0:01:38   
Janya
Pri nas oddajamo obrazce v septembru in na podlagi dohodnine oz. odločbi o otroškem dodatku ugodijo oz. ne

(odgovor članu neli08)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Subvencija za prehrano v OŠ
13.6.2010 7:42:36   
*miska.mcc*
Ali 3 otroci v družini res pomenijo, da si do subvencionirane variante upravičen avtomatično?


pri nas ja. ampak ne avtimaticno. vseeno moras dat vlogo.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Janya)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Subvencija za prehrano v OŠ
13.6.2010 7:50:54   
Kerensa*
Nisem prepričana, da obstaja avtomatična subvencija za osnovnošolsko prehrano. Kolikor je meni znano, vedno obstaja nekakšen dohodkovni cenzus, ne glede na število otrok v družini. Pri avtomatični subvenciji bi to pomenilo, da lahko trije osnovnošolci iz družine s 5.000€ mesečnega dohodka jedo zastonj. Bi bilo to pošteno od edinčka, katerega starša za 1€ presegata cenzus?
 
V naši OŠ je na voljo subvencija zajtrka in popoldanske malice (kosilo je lahko subvencionirano samo preko CSD). Dobiš vlogo, ki jo moraš izpolniti, priložiti pa moraš vso dokumentacijo, ki izkazuje finančni in splošni socialni status družine. Upoštevajo vse - od kreditov za reševanje stanovanjskega problema in najemnine do zdravstvenih težav (in s tem povezanih stroškov) in vsega ostalega. Vsako vlogo obravnavajo individualno in šolska komisija presodi o upravičenosti (o kateri potem izda odločbo).

(odgovor članu neli08)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Subvencija za prehrano v OŠ
13.6.2010 8:26:40   
tikatonka
Mi smo imeli v četrtek roditeljski sestanek za prvošolčke in smo dobili ta obrazec za izpolnit. Treba pa ga je oddat do 24.6.


_____________________________

"Odločitev imeti otroka je pomembna. To pomeni odločiti se za vedno, da bo naše srce hodilo naokoli zunaj našega telesa."

Prijatelji so kot baloni: če jih spustiš, jih morda nikoli več ne ujameš.

(odgovor članu neli08)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Subvencija za prehrano v OŠ
13.6.2010 8:32:22   
tikatonka
Mene pa zanima še nekaj (sorry neli08, ker ti skačem v zelje) koliko mora znašati višina dohodka na družinskega člana, da lahko uveljavljaš tudi subvencijo za kosilo? Sem videla na tem obrazcu da je možno tudi to.




_____________________________

"Odločitev imeti otroka je pomembna. To pomeni odločiti se za vedno, da bo naše srce hodilo naokoli zunaj našega telesa."

Prijatelji so kot baloni: če jih spustiš, jih morda nikoli več ne ujameš.

(odgovor članu neli08)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Subvencija za prehrano v OŠ
13.6.2010 8:45:17   
Sibil_
Za malico je subvencija avtomatična (vseeno moraš to označit na obrazcu in ga oddat do 21.06.), za kosilo je menda 30%, če imaš pa dohodek pod 5% na družinskega člana pa plačajo vse.

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu tikatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Subvencija za prehrano v OŠ
13.6.2010 8:56:36   
Kerensa*
Na podlagi kakšnega cenzusa, Sibil? Do 5%... od česa?

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Subvencija za prehrano v OŠ
13.6.2010 8:59:56   
*miska.mcc*
...bi rekla pavprecne plače.

_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Subvencija za prehrano v OŠ
13.6.2010 9:04:11   
Kerensa*
Povprečna netto plača za npr. februar 2010 je 930€ - 5% od tega je 46,5€. Za 3-člansko družino bi bilo to 139,5€ na mesec. Nihče nima tako malo - še tisti ne, ki imajo DSP, saj 3-članska družina dobi cca. 3x toliko.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Subvencija za prehrano v OŠ
13.6.2010 9:32:31   
Kamejka
Na otroškem dodatku je podatek na katerega se sklicujejo.
Če je mesečni prihodek na družinskega člana 5%, potem ti plačajo celotno prehrano v šoli za otroka.

Jaz sem imela pred leti, ko nisem bila zaposlena 15% na družinskega člana, ko sme prejemala CSD. Tako da ne vem, če sploh kdo prejme takšno subvencijo (v celoti plačano).
Sicer pa je cena kosila na dan caa. 1,70€. To je caa. mesečno 36€. Malica pa je okoli 0,85€, mesečno 18€, skupaj: 54€ recimo.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Subvencija za prehrano v OŠ
13.6.2010 9:40:32   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Kamejka
Tako da ne vem, če sploh kdo prejme takšno subvencijo (v celoti plačano).

Jaz poznam družine, ki jo.

(odgovor članu Kamejka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Subvencija za prehrano v OŠ
13.6.2010 9:45:55   
Kerensa*
No, ja... v naši OŠ v Ljubljani je cena kosila za 3. triado 2,82€, cena zajtrka (oz. dopoldanske malice) pa 1,08€. Za maj 2010 bi to pomenilo 81,9€.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Subvencija za prehrano v OŠ
13.6.2010 13:45:31   
ribica.
ko smo mi našo lani vpisovali v 1. razred, smo šele takrat izpolnjevali vse tiste obrazce. To je bilo konec avgusta enkrat. Kolikor vem je za prvi razred malo drugače, ker pač prej ne hodijo v še v šolo, da bi jim lahko dali zadeve za izpolnit. Sedaj, ko že končuje 1. razred, pa imajo rok za oddajo res do 24.6.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Subvencija za prehrano v OŠ
13.6.2010 14:56:23   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: tikatonka

Mene pa zanima še nekaj (sorry neli08, ker ti skačem v zelje) koliko mora znašati višina dohodka na družinskega člana, da lahko uveljavljaš tudi subvencijo za kosilo? Sem videla na tem obrazcu da je možno tudi to.






Nov zakon je, punce, zato je vse spremenjeno. Saj je že ena napisala - do subvencije za malico v višini pol eura so upravičeni vsi otroci - če seveda želiš, to označiš na obrazcu. Lahko zaprosiš za dodatno subvencijo v višini 0,30 eura na dan, če imaš dohodek na družinskega člana manj kot 30% povpr. plače. Cena malice za naslednje leto je določena za celotno Slo in je enotna - 80centov.

Lahko pa zaprosiš tudi za subvencijo za kosilo - če imaš 5% doh. na druž. člana.

To bi bilo to. Aja, vse se ugotavlja iz obvestila csd-ja o otroškem dodatku. Pa itak bo csd zdaj za vse pristojen, mislim za ugotavljanje višine dohodka in podobne reči. Pa vse bo štelo v dohodek. NO, skoraj vse.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Subvencija za prehrano v OŠ
13.6.2010 21:23:04   
tamiflu
IZVIRNO SPOROČILO: Janya

Pri nas oddajamo obrazce v septembru in na podlagi dohodnine oz. odločbi o otroškem dodatku ugodijo oz. ne


pri nas je isto

(odgovor članu Janya)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Subvencija za prehrano v OŠ
13.6.2010 21:28:05   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: tamiflu

IZVIRNO SPOROČILO: Janya

Pri nas oddajamo obrazce v septembru in na podlagi dohodnine oz. odločbi o otroškem dodatku ugodijo oz. ne


pri nas je isto


Ja, tako je bilo do sedaj. Ampak ministrstvo (ki plačuje to malico v 5/8) hoče podatke že zdaj. Vsi bomo letos dobili obrazce za prehrano in jih izpolnili že junija.

(odgovor članu tamiflu)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Subvencija za prehrano v OŠ
13.6.2010 21:39:11   
marta82
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: tikatonka

Mene pa zanima še nekaj (sorry neli08, ker ti skačem v zelje) koliko mora znašati višina dohodka na družinskega člana, da lahko uveljavljaš tudi subvencijo za kosilo? Sem videla na tem obrazcu da je možno tudi to.






Nov zakon je, punce, zato je vse spremenjeno. Saj je že ena napisala - do subvencije za malico v višini pol eura so upravičeni vsi otroci - če seveda želiš, to označiš na obrazcu. Lahko zaprosiš za dodatno subvencijo v višini 0,30 eura na dan, če imaš dohodek na družinskega člana manj kot 30% povpr. plače. Cena malice za naslednje leto je določena za celotno Slo in je enotna - 80centov.

Lahko pa zaprosiš tudi za subvencijo za kosilo - če imaš 5% doh. na druž. člana.



Točno tako. Obrazce pa se tokrat oddaja v juniju.

< Sporočilo je popravil marta82 -- 13.6.2010 21:40:29 >


_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Subvencija za prehrano v OŠ
13.6.2010 21:42:13   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Vsi bomo letos dobili obrazce za prehrano in jih izpolnili že junija.

Pri nas nismo še nič dobili, pa je samo še nekaj dni do konca šolskega leta.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Subvencija za prehrano v OŠ
13.6.2010 21:43:49   
marta82
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Vsi bomo letos dobili obrazce za prehrano in jih izpolnili že junija.

Pri nas nismo še nič dobili, pa je samo še nekaj dni do konca šolskega leta.


Hm... Je možno, da ti je otrok pozabil dat?

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Subvencija za prehrano v OŠ
13.6.2010 21:53:01   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: marta82
Je možno, da ti je otrok pozabil dat?

Ja, je možno. user posted image  Ampak zdajle si ga ne upam it' vprašat, ker se dere na televizor (beri: glede nogomet - Nemčija). user posted image
 
A to dajo vsem al'...?

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Subvencija za prehrano v OŠ
13.6.2010 21:56:49   
marta82
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: marta82
Je možno, da ti je otrok pozabil dat?

Ja, je možno. user posted image  Ampak zdajle si ga ne upam it' vprašat, ker se dere na televizor (beri: glede nogomet - Nemčija). user posted image
 
A to dajo vsem al'...?


Ja vsem.
Če mu res niso dali bi bilo verjetno fajn poklicat svetovalno delavko in vprašat kako je na vaši šoli s tem.

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Subvencija za prehrano v OŠ
13.6.2010 22:08:22   
diva 4
Naša hči končuje prvi razred in še tudi nismo nič dobili. Ne vem pa ,kako bodo to računali pri nas saj sem jaz brezposelna, moj dela v Avsatriji in dobiva otroški dodatek izplačan v Avstrijiuser posted image .

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Subvencija za prehrano v OŠ
14.6.2010 15:56:03   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Vsi bomo letos dobili obrazce za prehrano in jih izpolnili že junija.

Pri nas nismo še nič dobili, pa je samo še nekaj dni do konca šolskega leta.


Ma niso še vse šole tega okrog dajale. Ogromno zakonskih novosti je letos, nekatere morajo potrditi na svetu staršev ali svetu šole in niso povsod še vsega speljali. Bodo pa zihr, ker morajo. Jaz tudi od svojih otrok še nisem dobila. Pa bom.  

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Subvencija za prehrano v OŠ
14.6.2010 17:13:24   
noranate
Mi smo dobili danes in sicer:
- splošna subvencija malice, pripada vsem, ne glede na dohodek (dn. cena malice 0,80 eur, subvencija je 0,50)
- dodatna subvencija (dohodek do 30% povpr.plače na druž.člana)
- subvencija za kosilo (tisti, za katere je v odločbi Otr.d. ugotovljen dohodek na druž.člana do vključno 5,0% povpr.plače vRS)

(odgovor članu neli08)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?