|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Popolnoma prekiniti stike s primarno družino ...
6.7.2010 0:39:58   
Pikicapokica6
Po zelo dolgem času pišem na tej temi in sploh tukaj na forumu. Cel vikend sem namreč popolnoma v šoku, zdi se mi, da se mi film izpred 15. in 10. let vrti pred očmi. Po izjavi moje mame danes pa sem čisto na tleh. Za kaj gre? V četrtek prejšnji teden je k meni prišla na počitnice moja mlajša sestrica, ki bo stara 15 let. Že nekaj časa se nisva vidle, živimo namreč kar nekaj kilometrov proč. Že ko sem jo peljala k nam domov, je celo pot jokala, da trpi, da ji je hudo, da jo mami ves čas zafrkava, kako je grda, da je ****, lajdra, da ji ničesar ne verjame, da se tudi brata spravljata na njo na pobudo mamice, da je kriva za vsako slabo počutje mame, za vse, kar se slabega naredi, da je sestra čarovnica, ki jo je treba samo zapret itd itd. Sestra je popolnoma nesamozavestna, o sebi ima zelo slabo mnenje, ves čas zardeva in je nasplošno popolnoma nesamostojna. To je bil zame pravi šok. 10 let sem prebolevala popolnoma enak odnos mame do mene, hodila sem celo k psihologu, saj sem bila čisto nesocialno bitje, ravno tako nesamozavestna, vsi so hodili po meni.....Potem sem to nekako prebolela, začasno prekinila stike z družino, stvari so se nekako uredile, zdaj pa so se vsi občutki vrnili. Sekiram se in hudo mi je za mojo sestro, ker vem, kako se mami psihično izživlja nad njo. Vidim, da jo uničuje, bojim se, da si bo kaj naredila. Sestra je v obdobju pubertete in potrebuje kakšen pogovor in spodbudno besedo, dobiva pa samo batine, psovke in kritike. Ne vem, kaj naj naredim. Danes sem bila tako besna, da sem skoraj preklela svojo mamo, pa sem se zadnji trenutek ugriznila v jezik in ostala tiho, da ne bi sestra zaradi mene še bolj trpela. Peljali smo jo namreč nazaj domov, spet je celo pot jokala in prosila, če bi lahko še malo ostala. Nekako sem jo potolažila, dovolila sem ji, da je oblekla mojo oblekico, ki je vsaj za moje prekrasna in sega do kolen. Ob prihodu k mojim domov pa je takoj bila deležna psovke, da v teh cunjah izgleda kot lajdra, tako kot jaz, in da ne bo pustila, da se pokvari še ena hčerka, če že taprvo ni mogla zrihtat. Mislila sem, da bom padla dol. V pričo mojih otrok in mojega moža je rekla,da je lajdra in da jaz izgledam kot lajdra. Mož je ponorel, jaz sem jokala, sestra je jokala. Naj poudarim, da je sestra zelo mehkega in dobrega srca in fanta nobenega še pogledati ne sme, kaj šele, da bi koga imela. Zapirajo jo v kletko kot so mene včasih.....Spomini so se vrnili, hudo mi je, ker bi ji rada pomagala, pa se bojim, da se bodo z mojim vmešavanjem razmere zanjo le še poslabšale. Kaj naj naredim? Tako sem besna.....Najraje bi čisto prekinila stike, saj imam že ves čas same težave z  mojo mami, mož je jezen name vsakič, ko gremo k nam na obisk, saj ve, koliko sem pretrpela zaradi nje in vseh ostalih. Rada bi začela končno živeti le za mojo družino, pa enostavno ne morem dopustit tega, da kdo uničuje sestro tako kot mene. Ne morem mirno spati. Za našo mamo sta bila samo sinova vedno nekaj vredna, midve s sestro pa popolnoma nič. Mislila sem, da se je kaj spremenilo, pa sem zdaj z grozo spoznala, da je nasmejan obraz bil vedno le farsa in da se doma dogaja pravi pekel za mojo sestro. Psihično jo zlorabljajo tako  kot so mene in počutim se odgovorno.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Popolnoma prekiniti stike s primarno druž...
6.7.2010 6:10:01   
CUKRČEK
Je kaka možnost, da pride sestra živet k tebi?? Pozanimaj se na socialni. Z družino pa absočutno za vse večne čase prekini.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Pikicapokica6)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Popolnoma prekiniti stike s primarno druž...
6.7.2010 6:34:50   
CatJa
Kje je pa oče? Tudi psihično nasilje je hudo in dobro bi bilo, da ga s sestro prijavita. Tako bi bila vsaj možnost, da se punca reši takega škodljivega okolja. Kot pravi Cukrček, ali obstaja možnost, da pride k vam?

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Pikicapokica6)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Popolnoma prekiniti stike s primarno druž...
6.7.2010 7:57:15   
Pikicapokica6
Možnost bi bila, vsaj kar se mene tiče, pa tudi mož bi me podprl. Problem je, ker bi se mami verjetno rajši ubila kot pa tamlajšo hčerko dala meni. Oče obstaja. Vendar je bil vedno odsoten pri vzgoji otrok. Sicer kdaj pa kdaj kaj reče, vendar se prepirom raje izogiba in se zakopava v delo na kmetiji, poleg tega hodi še v službo.  V bistvu se bojim it na socialo. Nisem niti razmišljala o tem, saj sem mislila, da se je zgodba zaključila. Še pomislila nisem, da bi me kdaj, sploh po vseh teh letih, to še enkrat zadelo.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Popolnoma prekiniti stike s primarno druž...
6.7.2010 8:06:35   
coris
1. ne zapadaj in predajaj se že poznanim pogubnim čustvom....to je lahko nevarno zate. zavedaj se da si ti odrasla oseba, čudovita mama in žena in močen človek. poskusi tako razmišljanje preseliti na sestro. veliko pogovorov z njo v katerih ji pojasni da je mama slab človek in da si naj njenih besed ne žene k srcu. nauči naj se jo dati na IGNORE. morda nebi bilo slabo da bi sestrica že sedaj poiskala pomoč tako bo tudi socialna lahko reagirala hitreje in učinkoviteje
2. pojdi na socialno. ne skrbi kakšen bo izid ker slabše kot je zdaj itak ne more biti, oziroma je lahko če bo sestra še ostala pri mami. bori se za sestro
3. kar vzemita jo z možem, bo za njeno prihodnost najbolje 100 % če drugega za toliko časa da si malo okrepi svoj jaz in da se lahko postavi sama zase.

(odgovor članu Pikicapokica6)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Popolnoma prekiniti stike s primarno druž...
6.7.2010 8:24:10   
pety78
Ojej, težka situacija. user posted image
Po vsem napisanem, bi se jaz borila za sestro. Če bi le imela možnost in podporo, bi jo vzela k sebi. Sedaj je v najtežjem obdobju, verjetno je že v srednji šoli, ne? Sama presodi, ali bi lahko skrbela še zanjo, da si ne bi nakopala še dodatnih skrbi.
Ampak glede na to, da je pridna, mehkega srca, ... po moje ne bi smelo biti težav. Vsaj nekaj časa, potem se bo pa tako osamosvojila, šla na fakulteto, ... Jaz mislim, da ti bo celo življenje hvaležna. Predstavljaj si, da bi ti imela tako možnost...

Vse dobro vam želim!


_____________________________



(odgovor članu coris)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Popolnoma prekiniti stike s primarno druž...
6.7.2010 8:35:38   
zvesta
ooo, kako poznam to....psihično nasilje, ki ti podre ves svet...

vzemi sestro k sebi... čimprej.. če le imaš možnost.... reši jo...

_____________________________

Pomagajte:

http://www.ringaraja.net/clanek/podprite-mamico-janjo-pri-posvojitvi-dvojcic_3182.html

http://www.facebook.com/home.php?sk=lf#!/pages/Zbiranje-podpisov-Za-otrocka-gre/135343546502939?ref=mf

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Popolnoma prekiniti stike s primarno druž...
6.7.2010 8:37:35   
kristinaj
mislim, da je dovolj stara, da lahko sama izbira kje bo živela... ali pri tebi ali pri mami...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Pikicapokica6)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Popolnoma prekiniti stike s primarno druž...
6.7.2010 8:55:00   
jagoda77
pri meni bi bila samo ena možnost, za sestro bi se borila... še isti trenutek bi se pozanimala na socialni in kaj je potrebno, da bi živela pri meni.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
6.7.2010 9:21:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu jagoda77)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Popolnoma prekiniti stike s primarno druž...
6.7.2010 9:22:59   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj
mislim, da je dovolj stara, da lahko sama izbira kje bo živela... ali pri tebi ali pri mami...


mislim,da se ti splača probat. se mi zdi, da je res da v teh letih kot je sestra lahko že sama izbira - vsaj upošteva se njeno mnejne. tako da jaz bi sigurno probala, ker sestra sama hoče stran.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Popolnoma prekiniti stike s primarno druž...
6.7.2010 9:29:12   
Nenya
Glede na to, da si sama ISTO doživela in preživela, ne razumem zakaj sploh sprašuješ kako in kaj. Sestri poskušaj pomagati kar največ lahko, HB imaš podporo moža. Če še ni v srednji šoli naj si poskuša izbrati kakšno, ki bi ji omogočila, da ima razlog da je pri tebi.
Psihično maltretiranje bo po moje na CSD težko dokazati, a če ne drugega (= če ji mati ne bo pustila da gre) ji vsaj stoj ob strani in ji pomagaj, da bo razumela , da ima težave njena mati in ne ona. Da ni ona slaba, nezadostna itd ampak da to vse izvira iz njene matere. Pomagaj ji zgraditi samozavest in samostojnost, bodi pozitivna oseba v njenem življenju.

Ubogo dekle se mi smili, v taki situaciji v občutljivem obdobju njenega življenja.

Veliko sreče, obema

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Popolnoma prekiniti stike s primarno druž...
6.7.2010 10:17:22   
barika
uf, mi je kar hudo ko tole berem user posted image .
Sestra je že dovolj strara, da se lahko sama odloči, vzami jo k sebi. pomagajta ji. Še prej pa na CSd, da se vsaj kakšen zapisnik nardi.


Srečno user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nenya)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Popolnoma prekiniti stike s primarno druž...
6.7.2010 10:25:13   
sanasan
uf, mi je kar hudo ko tole berem  . Sestra je že dovolj strara, da se lahko sama odloči, vzami jo k sebi. pomagajta ji. Še prej pa na CSd, da se vsaj kakšen zapisnik nardi. Srečno


podpis! mislim, da se od 12.leta upošteva (tudi) otrokova želja.
fajn bi bilo tudi, da bi se sestri našla kakšna dodatna psihološka pomoč. obrnita se na šolsko psihologinjo, na csd.... če ne naletita na dobro svetovalko že takoj, menjajta in ne obupajta!
in jaz bi vsako maltretiranje sporočila csd.ju, grožnje pa policiji.
povsod povej tudi svoje izkušnje, dobra priča pa bo verjetno tudi mož...najdite pa še kakšno drugo.
jaz bi zatežila tudi očetu. pa prosila za pomoč še kakšnega sorodnika, tudi če so sedaj vsi tiho, je možno da vama bo pripravljen pomagat še kdo, če se bosta obrnila nanj. vsaj pri meni je bilo takouser posted image
ne pusti jo v takem okolju. upam pa, da boš sestro uspela prepričati v to, da ne bo preveč preplašena. če ne drugega ji lahko najdeta vsaj kakšno dobro psihološko pomoč, da dobi moč za večje korake, spremembe naprej.
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Popolnoma prekiniti stike s primarno druž...
6.7.2010 10:31:43   
sanasan
govoriš tudi o batinah....jaz bi za vsako nasilje klicala policijo, csd. bolj ko boste klicali, več je možnosti za sestro. naj se potoži tudi v šoli, morda kakšni učiteljici, ki ji zaupa...
tudi ti moraš zbrati moč, da se upreš mami. če boš tiho, je tako kot da jo podpiraš. vem, da je to zelo težko, ampak le tako lahko pomgaša sestri in tudi sebi.
možno je, da bo mama prenehala že samo, če ji boš zagrozila s policijo in csd.pokaži ji, da vsaj nate nima več vpliva in da se je ne bojiš!
pogosto je tako, da če ji boš pokazala, da se je ne bojiš več, se bo na nek način ustrašila ona. jaz bi o vsem obveščala tudi očeta in mu morda dala celo ultimat. če ve za nasilje, pa ne ukrepa, je sokrivec!
veliko sreče!!!

_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Popolnoma prekiniti stike s primarno druž...
6.7.2010 10:46:19   
liliana
Če le obstaja možnost, to pomeni, da se tvoja družina s tem strinja.....vzemi sestro k sebi.......

(odgovor članu Pikicapokica6)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Popolnoma prekiniti stike s primarno druž...
6.7.2010 11:41:50   
oka
Problem je, ker bi se mami verjetno rajši ubila kot pa tamlajšo hčerko dala meni.


Oprosti, ker bom groba ampak to v tej situaciji ni tvoj problem. Ker komu je tu treba pomagati? Dekletu, ki ima še marsikaj pred seboj, ima mladost in se še razvija ali zreli ženski, ki očitno nima vse "pošlihtano" v glavi. A mora zato, ker je mama taka kot je in iz ene obzirnosti do človeka trpeti tvoja sestra? Moraš trpeti ti? Očitno ti tukaj vidiš prav, vidiš problem in očitno si ti edina, ki ga lahko reši tako, da bo vsaj tvoja sestra živela normalno življenje, brez zmerjank, brez batin. Mama je naredila oz. zafurala svoje. Že res, da je mama vendarle mama, samo niso vse mame vredne tega naziva in človeku se ne moreš klanjati in podrejati samo zato, ker ti je dal življenje. Tudi če je mama, še vedno nima pravice zafurati otroško življenje. Tudi mame imamo meje, ki jih ne smemo prestopati.

Pomagaj sestri, vzami jo k sebi. Mogoče pa bo mama na tak način spregledala in se spravila k sebi. Ker to kar si napisala je daleč  normalnega.



< Sporočilo je popravil oka -- 6.7.2010 11:43:19 >

(odgovor članu Pikicapokica6)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Popolnoma prekiniti stike s primarno druž...
6.7.2010 13:05:50   
ronja
Podpis pod ostale: otrok po 12 letu se lahko odloči, s kom bo živel, se mi zdi, po 15 pa ima še neke dodatne pravice (ne vem točno, kaj vse, samo vem, da je meja). Gotovo lahko s sestro na CSD dosežeta, da živi pri vas: tako se tebi ne bo treba vozit na obiske k vam domov, saj od mame, očeta in bratov tako nič nimaš, sestro boš pa zavarovala in ji omogočila lepo prihodnost. Mož se strinja, to je glavno, punca je itak pridna in bi verjetno vse naredila, samo da bi lahko ostala pri vas, možnost jo imet imate, ostalo se pa vse da zrihtat, tudi pravno, če je treba.

Ne tolaži sestre, da ni tako hudo, ali da bo boljše, ampak rajši to hudo prekini. Ona bo morala doma živet še par let in lahko se zgodi, da ne bi zdržala in če bi si kaj naredila ali padla v mamila ali kaj podobnega, bi si ti do konca življenja očitala, ker na svoj način si odgovorna, saj veš, kaj se dogaja in imaš možnost stvari preprečiti.

Zakaj bi te bilo strah it na CSD? Zaradi konfrontacije z mamo? To ti bo samo koristilo v tvoji osebni rasti, da boš enkrat šla čisto čez to, da se ji boš postavila po robu in naredila, kar je prav! Gresta najprej sami s sestro in razložita situacijo, oni pa bojo povedali, kako poteka ves postopek. Po moje lahko pride že prej živet k tebi, če sta obe za, še pred končanimi postopki (vprašaj, ampak mislim, da ni zakona, ki bi prisilil 15 letnika, da mora živet v terorju doma).

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Popolnoma prekiniti stike s primarno druž...
6.7.2010 16:09:16   
Colt
Pikicapokica, čas je za akcijo. Neko patetično sočutvovanje tu ne bo pomagalo, zgolj in edino akcija! Uporabit vse možne inšptitucije ki jih plačujemo (policija, CSD, psiholog) in izpeljat zadevo tako kot ti narekuje vest. Saj že imaš vse odgovore. Kolegice zgoraj so ti vse povedale še enkrat, ampak v stvari že vse veš sama. Če boš samo še en dan oklevala, se zadeva lahko konča tragično. Bi si rada očitala to celo življenje?

Predlagam da pogumno sprejmeš izziv ker tudi sama veš da so tvoji nameni plemeniti in pošteni. In ko boš čez mnogo mnogo let pogledala nazaj, boš zadovoljna s tem kar boš videla.

Imaš moč, imaš pogum, imaš podporo moža. Recept za čisto zmago. Ne pusti da propade še eno čisto dekliško srce zaradi psihopatov!

Grega


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Popolnoma prekiniti stike s primarno druž...
6.7.2010 17:44:33   
Anonimen
Problem je, ker bi se mami verjetno rajši ubila kot pa tamlajšo hčerko dala meni. 
V bistvu se bojim it na socialo.


Naj se ubije, če bi se rada - ker na jeziku bo to imela vedno. Ampak pri takem tipu človeka je to vse.
Pomagaj sestri, ker mama si bo itak našla drugo žrtev, ko sestre ne bo več. Oče ji je že zbežal, ker zdrav človek takega nasilja ne zmore prenašati.

In ne boj se iti na socialo - mami komot "zagroziš" z njo, in s policijo in z vsemi možnimi inštitucijami - itak se bo ustrašila.

Sem bila v isti situaciji kot jo ti opisuješ - nasilje podolgem in počez, še za vsako petico sem slišala,da sem gnoj in ku.rba in kaj vem kaj še user posted image - sčasoma sem itak nehala informirati ljudi, kaj počnem.

Samo jaz sem se uspela postaviti po robu - toliko, da sem intenzivno študirala in toliko, da sem ves čas skrbela za izredno fizično kondicijo - za primer, da bi morala koga dobesedno na gobec.

(odgovor članu Pikicapokica6)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Popolnoma prekiniti stike s primarno druž...
6.7.2010 17:48:39   
zmajaz
Se podpišem pod vse zgornja mnenja - pomagaj sestri čimprej, če ji le lahko.

Kar se pa tiče naslova te teme - popolnoma prekiniti stike s primarno družino - je pa dogovor DA. Jaz lahko zase 100 % rečem, da mami, ki bi me tako zmerjala, kot tvoja tebe, ne bi na tvojem mestu več nikoli stopila pred oči in bi jo enostavno izbrisala iz svojega življenja, sploh ker imaš svojo novo mlado srečno družino, ki ti bo v oporo.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Pikicapokica6)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Popolnoma prekiniti stike s primarno druž...
6.7.2010 20:50:16   
Vijoličarka
Če imaš možnost vzeti sestro k sebi in če te mož pri tem podpira, potem to stori. Če imaš še kakšne zdravniške izvide od takrat, ko si hodila k psihologu, iz katerih je mogoče videti, zakaj si morala na terapijo, bo to mogoče pomagalo v postopku.

Jaz bi se na tvojem mestu obrnila kar na koordinatorja, ki je zadolžen za ukrepanje v primeru družinskega nasilja v tvoji regiji. Seznam dvanajstih koordinatorjev s tel. številkami je proti dnu strani:

http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/druzina/preprecevanje_nasilja_v_druzini/

Seznam kriznih centrov za mlade:

http://www.mddsz.gov.si/index.php?id=6799

Koordinator te je dolžan usmeriti na najbolj nebolečo in hitro pot.

Sama mislim, da ne bo šlo tako zlahka, ker bo treba staršem odvzeti starševske pravice in dodeliti skrbništvo tebi. Mogoče boš potrebovala mnenje šolske psihologinje, učiteljev, sorodstva, sosedov.

Problemi seveda bodo. Tvoja mati se zdi človek, ki ogromno da na ugled v javnosti in kaj je večja sramota, kot pa mati, ki so ji vzeli hčer zaradi hčerine varnosti. Zato se bo borila, najbrž tudi umazano, na kar se pripravi.

Predvsem  se je ne boj. Tvoje terapije so očitno zadoščale, da si lahko normalno vzpostavila stike z ostalimi ljudmi, še vedno pa nisi razčistila z mamo in svojim odnosom do nje.

Otroci staršev, ki niso bili zadovoljni z nami, ki so nas imeli iz, temu jaz pravim 'histeričnih razlogov', imamo eno skupno bolečo lastnost. Ne glede na to, kaj vse smo vložili v svojo ozdravitev, še vedno nekje v nas ostaja hrepenenje. Hrepenenje po normalni družini, normalnem otroštvu, starših, ki bi nas spodbujali. Čeprav vemo, da je vse to mimo in da realno ni možno, se vendarle nezavedno vračamo k tej želji in hrepenenju in v vse to projiciramo tiste, ki so nas rodili. Do konca take stvari razčistimo šele ob smrti staršev.

To hrepenenje in to strahospoštovanje, ki ti ga je vžgala v dušo, sta tista, ki te ovirata. Zato se se bojiš, bojiš se soočenja z njo. Pa se ti ni treba. Ona nima več moči nad tabo in ne smeš ji dovoliti, da jo bo ponovno vzpostavila. Pa naj se vrže po tleh, uleže v posteljo, hlini srčni infarkt in zbobna celo sosesko skupaj, kakšna **** od hčere si ti. Prav malo te briga, kaj ona misli, čuti, kaj si mislijo vaški opravljivci. In kaj bo počela in kaj bodo počeli vsi tisti, ki se v takih primerih radi najdejo samo zato, ker uživajo, če delajo zgago, iz čiste zlobe.  Lahko ji predlagaš strokovno pomoč, kajti človek, ki misli, da je normalno, da svojega otroka zmerjaš s kurbo, jo res potrebuje.

Ja, poslužila se bo vseh trikov, ki jih zna. Ampak nate naj ne nimajo učinka. Preprosto zato, ker tebi ne more nič več. Ne glej je kot matere, kateri misliš, da si že po tradiciji dolžna spoštovanje. Glej jo samo kot nasilnico, ki ti muči sestro. Če si pa misli kaj narediti, pa naj kar izvoli. Si bo zaradi sebe in svoje zlobe, ne pa zaradi tebe. Si bo zaradi lastne sebičnosti, ker ji zunanji ugled in hranjenje lastnih potreb po mučenju nemočnih hčera, pomenijo več, kot pa sreča njenih otrok.

Tvoja sestrica je lahko srečna, da ima tako sestro.

Kar pogumno. To bo tudi zadnji korak v tvojem okrevanju.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Pikicapokica6)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Popolnoma prekiniti stike s primarno druž...
6.7.2010 20:57:32   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: zvesta

vzemi sestro k sebi... čimprej.. če le imaš možnost.... reši jo...


se strinjam


_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Popolnoma prekiniti stike s primarno druž...
6.7.2010 21:05:45   
zvesta

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Otroci staršev, ki niso bili zadovoljni z nami, ki so nas imeli iz, temu jaz pravim 'histeričnih razlogov', imamo eno skupno bolečo lastnost. Ne glede na to, kaj vse smo vložili v svojo ozdravitev, še vedno nekje v nas ostaja hrepenenje. Hrepenenje po normalni družini, normalnem otroštvu, starših, ki bi nas spodbujali. Čeprav vemo, da je vse to mimo in da realno ni možno, se vendarle nezavedno vračamo k tej želji in hrepenenju in v vse to projiciramo tiste, ki so nas rodili. Do konca take stvari razčistimo šele ob smrti staršev.





jokam zraven... kako prekleto prav imaš...user posted image

_____________________________

Pomagajte:

http://www.ringaraja.net/clanek/podprite-mamico-janjo-pri-posvojitvi-dvojcic_3182.html

http://www.facebook.com/home.php?sk=lf#!/pages/Zbiranje-podpisov-Za-otrocka-gre/135343546502939?ref=mf

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Popolnoma prekiniti stike s primarno druž...
6.7.2010 21:08:15   
ZARA
Prekiniti stike? JA! Ker to ni mama, ampak en navaden sociopat od ženske. Reši ubogo sestrico čimprej.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?