|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bi si vi upali tvegati?
29.8.2010 22:09:04   
puppa
Ker s svojo zaposlitvijo nisem zadovoljna, niti ni to delo, ki bi me veselilo, razmišljam o enem koraku v novo smer.

Rada bi naredila prekvalifikacijo, ampak za to potrebujem čas (ker bi morala voluntersko delat ob dopoldnevih - takrat, ko imam službo).

Razmišljam, da bi pustila službo (pogodbo imam do marca), poiskala delo na črno (imam že v glavi kaj, tudi poznastva in s tem možnosti dobiti to službo imam), kjer bi en teden delala in en teden bila prosta. Ta teden, ko bi bila prosta, bi voluntersko delala v tem podjetju.

Zaslužila bi približno isto (mogoče čist majčkeno več) kot v tej službi, ki jo imam sedaj.

Pa ne zberem poguma za to. Pa sem sama nase jezna.

Bi vi na mojem mestu tvegali?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Bi si vi upali tvegati?
29.8.2010 22:09:56   
Anonimen
Na tvojem mestu bi počakala do marca.

(odgovor članu puppa)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Bi si vi upali tvegati?
29.8.2010 22:11:13   
ronja
Kaj pa če bi do marca ob sredah vzela dopust - bi se dalo zmenit?

(odgovor članu puppa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Bi si vi upali tvegati?
29.8.2010 22:15:08   
puppa
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Kaj pa če bi do marca ob sredah vzela dopust - bi se dalo zmenit?


Žal ne, ker nimam dovolj dopusta, pa še določeno imam kdaj ga lahko vzamem. Ja sej tud o tem sem razmišljala, da bi počakala.... Pa se potem vrgla v to...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Bi si vi upali tvegati?
29.8.2010 22:17:02   
ronja
Če se ti ne mudi, imaš tako manj sitnosti (odpovedni rok, birokracija, itd...) Če pa si to zelo zelo že zdaj želiš delat in ti je tvoje delo res muka, potem pa zberi pogum.

A v volunterstvu se pa ne bi dalo zmenit, da bi delala rajši kdaj popoldne - saj če bi delala en teden dop. in en teden pop., bi tudi tiste tedne ne delala prostovoljstva dop.?

(odgovor članu puppa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Bi si vi upali tvegati?
29.8.2010 22:17:11   
puppa
No, sej prvi plan je bil, da toliko našparam, da bi bila potem pol leta brez zaposlitve (po lastni odločitvi) in se financirala od našparanega. Ampak so nepredvideni stroški odpeljali to možnost nekam... daleč.

(odgovor članu puppa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Bi si vi upali tvegati?
29.8.2010 22:18:27   
ronja
Hja, v tem primeru, če nisi ravno 100% v tisto delo na črno, je pa verjetno bolj pametno do marca počakat. Kako je pa s tistim drugim delom - jim lahko zaupaš?

(odgovor članu puppa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Bi si vi upali tvegati?
29.8.2010 22:19:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: puppa

Žal ne, ker nimam dovolj dopusta, pa še določeno imam kdaj ga lahko vzamem. Ja sej tud o tem sem razmišljala, da bi počakala.... Pa se potem vrgla v to...



Do marca je še ca 7 mesecev, to se najbrž da zdržat (tako relativno, glede na to, da boš delala 40+let, 7 mesecev ni cela večnost, če ni delo izven vseh razumskih okvirjev). Po tem času ti najbrž na zavodu pripada nadomestilo, ti si prosta, in se angažiraš v novi službi.

Jaz bi tvegala edino v primeru, da je trenutno absolutno vse na nuli oziroma na meji higienskega minimuma ali če je nova služba tako sanjska, da boš v njej do penziej user posted image  in taka enkratna priložnost, ki do marca na bo počakala.

(odgovor članu puppa)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Bi si vi upali tvegati?
29.8.2010 22:22:49   
puppa
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Hja, v tem primeru, če nisi ravno 100% v tisto delo na črno, je pa verjetno bolj pametno do marca počakat. Kako je pa s tistim drugim delom - jim lahko zaupaš?


Zaupam? V kakem smislu to misliš? Če bom res lahko delala voluntersko pri njih?

Ja, tole delo na črno je pa takole... Verjetn tud ne bi kar takoj prišla na vrsto... saj zato, bi se pa dogovarjala še preden bi pustila službo (sej mogoče me kdaj zanese, sam tolk trapasta pa tud nisemuser posted image ).
Pa tudi glede volunterskega dela... sej jz bi se ževse prej zmenila. Nič ne bi šla na lepe oči.

Zdaj sem samo v fazi raziskovanja terena in čiščenja mojega podstrešja. :-D

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Bi si vi upali tvegati?
29.8.2010 22:25:09   
puppa
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: puppa

Žal ne, ker nimam dovolj dopusta, pa še določeno imam kdaj ga lahko vzamem. Ja sej tud o tem sem razmišljala, da bi počakala.... Pa se potem vrgla v to...



Do marca je še ca 7 mesecev, to se najbrž da zdržat (tako relativno, glede na to, da boš delala 40+let, 7 mesecev ni cela večnost, če ni delo izven vseh razumskih okvirjev). Po tem času ti najbrž na zavodu pripada nadomestilo, ti si prosta, in se angažiraš v novi službi.

Jaz bi tvegala edino v primeru, da je trenutno absolutno vse na nuli oziroma na meji higienskega minimuma ali če je nova služba tako sanjska, da boš v njej do penziej user posted image  in taka enkratna priložnost, ki do marca na bo počakala.


Ma ja... sej maš prav... sam mene je prijelo, da bi nekaj spremenila, pa bi rada kar takoj.user posted image
V bistvu, na domestilo pa sploh nisem pomislila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Bi si vi upali tvegati?
29.8.2010 22:27:47   
ronja
Zaupam? V kakem smislu to misliš? Če bom res lahko delala voluntersko pri njih?

Ne, za volunterje mi je jasno, da te bojo vzeliuser posted image .
Mislila sem tisto delo na črno - jim zaupaš, da bojo res plačevali, da te ne bojo kar enkrat na cesto vrgli, itd... To sem mislila. Ali je to oboje ista firma?

Ja, za nadomestilo sem ti pa tudi jaz hotela napisat, samo nisem vedela, če ga lahko prejemaš, če delaš na črno - mislim, če te kaj kontrolirajo...

(odgovor članu puppa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Bi si vi upali tvegati?
29.8.2010 22:29:09   
Anonimen
Ma ja... sej maš prav... sam mene je prijelo, da bi nekaj spremenila, pa bi rada kar takoj.user posted image  
V  bistvu, na domestilo pa sploh nisem pomislila.


Saj lahko spremeniš.

Ne vem, o kakšnem novem delu konkretno je govora, ampak vedno se lahko tudi nekaj naučiš. Ne vem, npr. tujega jezika, komunikacije, učenja na pamet (recimo da si natakar), aranžiranja, branja,....karkoli, kar zahteva delovno mesto oziroma kar bo tebi v pomoč, da ti bo tam boljše in lepše.

(odgovor članu puppa)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Bi si vi upali tvegati?
29.8.2010 22:36:12   
puppa
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Zaupam? V kakem smislu to misliš? Če bom res lahko delala voluntersko pri njih?

Ne, za volunterje mi je jasno, da te bojo vzeliuser posted image .
Mislila sem tisto delo na črno - jim zaupaš, da bojo res plačevali, da te ne bojo kar enkrat na cesto vrgli, itd... To sem mislila. Ali je to oboje ista firma?

Ja, za nadomestilo sem ti pa tudi jaz hotela napisat, samo nisem vedela, če ga lahko prejemaš, če delaš na črno - mislim, če te kaj kontrolirajo...



Hm... ja... Sem tudi o tem razmišljala, ampak glede na to, da bi delala pri eni družini, ne pa v podjetju... Pač, malo manj možnosti, da ne bi plačali. Al pa tud ne. Sej pravim... tvegala bi.

Joj, ste mi že razbistrile glavo... bom verjetno kar lepo do marca počakala.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Bi si vi upali tvegati?
29.8.2010 22:41:23   
ronja
Če jih poznaš in si želiš delat tam, tu pa si nesrečna, potem pojdi.
Tudi če ne greš, pa se lahko začneš že zdaj učit to, kar boš kasnje rabila - tu se podpišem pod mili.

(odgovor članu puppa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Bi si vi upali tvegati?
29.8.2010 22:42:59   
puppa
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Ma ja... sej maš prav... sam mene je prijelo, da bi nekaj spremenila, pa bi rada kar takoj.user posted image  
V  bistvu, na domestilo pa sploh nisem pomislila.


Saj lahko spremeniš.

Ne vem, o kakšnem novem delu konkretno je govora, ampak vedno se lahko tudi nekaj naučiš. Ne vem, npr. tujega jezika, komunikacije, učenja na pamet (recimo da si natakar), aranžiranja, branja,....karkoli, kar zahteva delovno mesto oziroma kar bo tebi v pomoč, da ti bo tam boljše in lepše.


Good point!



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Bi si vi upali tvegati?
30.8.2010 9:01:56   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: puppa
Bi vi na mojem mestu tvegali?

Tvegala... na način, da bi pustila sedajšnjo službo (za določen čas), šla delat' na črno in vmes delala prekvalifikacijo? Ja, bi.

(odgovor članu puppa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Bi si vi upali tvegati?
30.8.2010 9:10:50   
zvezdan
jaz bi tvegala. Sama sem lansko leto delala v zelo znani (ne bom pisala imen) pisarni. Plača je bila dobra in tudi razmere kar v redu. Čez noče sem pustila varno službo in se spustila v neznano s svojim podjetjem tako, da kdor ne riskira... Lahko, da se boš opekla...pa kaj! Na naše življenje vplivajo negativno bolj odločitve, ki jih nismo naredili in smo ostali pasivni le z nekimi neuresničenimi željami, kot pa tiste ki smo jih naredili. Na koncu se vse nekako poklopi.


_____________________________

Hvala angelom, ker so z mano zaplesali, in hudiču hvala, ker mi ni porezal kril.

za srečo moraš iztegniti roko

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?