|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prosim za mnenje
28.4.2011 13:20:33   
CosmoGirl
Pozdravljeni!

Zanima me vaše mnenje, če lahko. Mnenje glede na lastno znanje (oz. izobrazbo), lastno prakso, lastne izkušnje...user posted image

Zanima me namreč nekaj glede prebave. Drugače nimam problemov. Se pa začne moje črevo malce čudno obnašati pri zaužitju ogljikovih hidratov - največkrat, če je to kakšna sladica ali kar koli iz testa. Da ne bo pomote - to zelo rada jem, a, hvala bogu, zmerno. Ko zadevo zaužijem, je vse ok. Tudi želodec jo lepo prebavi. Nekaj časa čutim tudi, da se lepo prebavlja po črevesju. Potem pa se ta zadeva na nekem predelu ustavi. Vsak obrok za tem se torej za to blokado kar nalaga in nalaga. Dokler se potem kooončno ne premakne do konca.

Pri tem ne boli, ni nobenih ostalih problemov. Samo to, da, ko grem na potrebo, pride ven zelo debel blat, ker se je pač nekje vmes nalagalo. Ni trd, vse je ok, le predebel je, kar povzroči problem tudi pri samem izločanju čisto na koncu in pa, khm, v wc-ju (voda ne potegne takoj vse skoz). user posted image user posted image user posted image

Sedaj pa moja ugotavljanja...

Pred leti sem namreč prebrala, da med samim obrokom in pa kakšno uro po obroku (ponekod pravijo tudi do 2 uri) naj ne bi sploh nič pil, ker se blat v končni fazi potem preveč zlepi skupaj in naredi pac. Pa sem se tega držala.

Pojavi pa se problem, ker imam že od otroštva diagnozo izsušenih sluznic (nosne, ustne, očesne, zgleda pa da tudi črevesne). Kot otrok tu nikoli nisem imela problemov, ker res rada pijem - skozi mene gre ponavadi na dan res ogromno tekočine - brezalkoholne, da ne bo nesporazuma user posted image . Ko pa sem začela prakticirati obroke brez pitja med in do ene uro po obroku, se je začelo tole.

Zaradi tega sem potem čisto preveč izogibam ogljikovim hidratom, kar pa načeloma tudi ni prav, ker potem nimam dovolj energije oz. jo največkrat sploh nimam.

Sem pa slišala, da lahko med in po obroku piješ toplo tekočino - od juh, čajev, mleka, ipd.

Kakšna so torej vaša mnenja? Bi se torej morala držati...
  1. brez tekočine med in po obrokih ali
  2. topla tekočina med in po obrokih?
Najlepša hvala vam vsem že vnaprej!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prosim za mnenje
28.4.2011 13:26:28   
Freya88
Js v osnovi ne razumem kaj tocno je problem? Ce nimas bolecin, nobene krvi v blatu, ...
...te dejansko moti samo `estetski izgled´ dre.ka, al kako???

(odgovor članu CosmoGirl)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prosim za mnenje
28.4.2011 13:47:45   
CosmoGirl
V bistvu ne grem redno na potrebo zaradi tega, kar me posledično napihne. user posted image

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prosim za mnenje
28.4.2011 13:55:28   
ALWAYS LARA
kako pa ti veš kje po črevesju se ti hrana prebavlja? hudo :)
js pijem skos ne glede na obroke, med, pred, po, pa nimam nobenih problemov s prebavo :)

(odgovor članu CosmoGirl)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prosim za mnenje
28.4.2011 14:01:39   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: CosmoGirl
V bistvu ne grem redno na potrebo zaradi tega, kar me posledično napihne. user posted image


Kaj je za tebe redna prebava?
Js konkretno grem enkrat vsak dan, drugic pac na dva dni... pa se ne obremenjujem... pa ne zaradi tega ker mi ni mar, ampak zato ker vem, da je to normalno!

Ce pa si napihnjena, pa poskusi Aktivio (nej se slisi se tako klisejsko, glede tega dejansko pomaga)...
Kdaj pa pijes pa ni pomembno, vazno je koliko in kaj pijes... torej negazirane in nesladkane pijace (voda, caj ipd)... ter vsaj 2l na dan (ce sportas, se na vsake 20min - 2dl tekocine)...

Ce te pa tako zelo moti pocutje (al kakorkoli ze), pa si nabavi potrebne pripomocke (v vsakem recimo sanolaborju ipd) ter se enkrat mesecno sklistiraj...

< Sporočilo je popravil Freya88 -- 28.4.2011 14:02:27 >

(odgovor članu CosmoGirl)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prosim za mnenje
28.4.2011 15:34:39   
Najaa
Baje, da je pred obrokom fajn spit mlačno vodo. Pol se pa tud ni treba 2 uri izogibat tekočine, sej pol praktično res ne bi mogla veliko spit.

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prosim za mnenje
28.4.2011 21:13:56   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: CosmoGirl

V bistvu ne grem redno na potrebo zaradi tega, kar me posledično napihne. user posted image

Vsa žita so težko prebavljiva in to je razlog, da te napihne. Sama sem se pred letom in pol odrekla beli moki, na začetku sem še pekla pirin kruh, pa mi tudi ni dobro naredil. Sem pa tja me je prav rezalo po črevesju. Tako da tekočina nima nobene veze. Če ne boš hotela napihnjenosti, boš morala omejiti ali ukiniti moko, ker si očitno na njo tudi bolj občutljiva. Sploh peciva, v katerih so moka, jajca, sladkor in mlečne zadeve, je en tak fajn skupek živil, ki so vse težke prebavljive.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu CosmoGirl)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
28.4.2011 21:40:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu miapia)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
28.4.2011 22:54:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prosim za mnenje
29.4.2011 8:12:05   
sakuL
jaz (trkam) nimam problemov s prebavo-oz. izločanjem. Se pa isto napihnem, samo grem pa v roku pol ure po zaužitju hrane navadno na WC.

pijem pa redno, ne glede kdaj  jem oz. kaj.... pa četudi voda ne paše čez jo popijem (ker sem žejna)

jej in pij normalno, če se malo zapacaš, mogoče poskusi z donatom, da se malo sčisti črevje.

Ob enem bi  lahko poskusila z 1 dnevnim čisščenjem črevesja, to pomeni, ne it v službo in doma piješ donat (in samo donat).
Jaz sem bila vedno nekaj napihnjena (brez razloga očitno),pa sem morala na kolonoskopijo, in mi je res pasalo, da sem se skoraj izpraznila.

:)



_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prosim za mnenje
29.4.2011 9:04:32   
CosmoGirl
@ ALWAYS LARA: hehehe, jap, ponavadi se kr lepo čuti :)

@ Freya88: Hvala za ideje. Klistiranje je pa vseeno malo preveč - če drugega ne, črevo poleniš.

@ Najaa: Tut to bi bilo dobro poskusit. Do sedaj sem sicer poskusila pit pred obrokom, a nisem nikoli grela pijače oz. pila nasplošno tople.

@ miapia: Čisto odpovedat se OH ne morem, ker potem sploh nimam nobene moči. Sem čez dan potem kot bi me luna nosila. user posted image Je pa zanimivo to, da se včasih skupek, ki ga omenjaš tko blazno lahko prebavi, včasih se ti pa zdi, da se je kr trmasto usedel na isto mesto in se sploh ne prestavi. user posted image

@ metulj333: Uff, sadje in zelenjavo pa res obožujem. Jih gre kar veliko skozi mene. user posted image Po pravici povedano imam tudi integralne žitarice veliko raje kot stvari iz bele moke. Sicer je nekaterim težko verjeti, a mi je veliko bolj okusno.

@ Gromska: Upam, da ni kandida vzrok, bi pa sigurno bilo priporočljivo malce pogledat. Evo, že našla knjigo. Zj jo bo treba samo malce predelat, da vidimo. :)

@ sakuL: Uff, jst bi tut tako hitro prebavo. :)) Jap, spucat se je pa luštno. To sem se pa navadila nekaj let nazaj. Sicer jaz to ponavadi naredim s kakšnim lahko prebavljivim sadjem, ker ga reees lahko veliko pojem pa se vseeno lepo prebavi in me ščisti. Hehe, paše pa res!! :)


Naaaaaaajlepša hvala vsem! Sem dobila nekaj res dobrih nasvetov, katere bo potrebno preiskusit. Hvala hvala hvala!!

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prosim za mnenje
30.4.2011 16:02:01   
miapia
Oh lahko zaužiješ tudi drugje. Imaš jih v zelenjavi, lahko pa res uporabiš alternativo. Jaz npr. jem koruzne testenine, sem in tja tudi pirine in ajdove. Drugače pa uživam krompir in riž, kar se tiče škroba. Ne mešam mesa in škroba. Zjutraj za zajtrk jem zgolj sadje, ker mi tako odgovarja. Redno v moji prehrani so oreščki. Pa veliko vode, sokov itak ne pijem. Za prebavo poskusi citruse, sploh pomaranče ali mandarine.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu CosmoGirl)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prosim za mnenje
30.4.2011 20:09:28   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: CosmoGirl
@ Freya88: Hvala za ideje. Klistiranje je pa vseeno malo preveč - če drugega ne, črevo poleniš.


Ce se klistiras 1x mesecno, s tem crevesa ne polenis... u bistvu je klistiranje tudi priporocljivo...
Drugace pa si kupi glicerinske svecke... naj se slisi se tako smesno... za obcasno uporabo niso nic slabega...

(odgovor članu CosmoGirl)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prosim za mnenje
4.5.2011 9:31:36   
CosmoGirl
@ miapia: Hehehe, no tukaj sva si pa podobni. Jaz imam tudi raje takšne stvari. Res, ker so bolj zdrave, ampak tudi, ker so mi enostavno boljše, bolj dobre. user posted image Zajtrk je pa pri meni tudi samo sadje že kar nekaj let. Mi tako bolj paše. user posted image In pa, če je le možno, veliiiiiiiiiko vode. Poskušam vsak dan prakticirat čim več.

@ Freya88: Vidiš, tu se pa razlikujemo v mnenju. Klistiranje v nobenem primeru ne more biti zdravo niti priporočljivo, ker ni naravno. OK, če je dejansko potrebno, mogoče zaradi kakšnega pregleda ali pa da je res res reees obvezno. Črevo mora delati samo tako kot je treba. Drugače pa tako ali tako nisem ravno pristaš kakršnih koli tablet - naravno, s hrano ipd., če je le možno. user posted image

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?