|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   gradbeno dovoljenje!
23.2.2012 19:39:39   
_Beky_
Pozdravljeni!Spet me nekaj zanimauser posted image in sicer ce kupim hiso v kateri je mozno ziveti vendar je potrebna obnove (temeljite) in se zato odločim da jo rajsi porusim do temeljev in gradim naprej gor kakor stanovanjsko rabim gradbeno dovoljenje kako je z tem na agenciji so mi rekli da prispevke imam plačane pa da samo potrebujem nacrt od arhitekta.No po forumih sem prebrala marsikej da je drago da nevem kaj vse potrebujes da se ne splača itd.Prosim svetujte kam naj se obrnem kaj naj najprej naredim to vem da morem na opčino ampak kako in kaj skom vse to nič ne vemm bi bila zelo vesela kakrne koli informacije hvala v naprejuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: gradbeno dovoljenje!
23.2.2012 20:07:02   
Arwenko
Najprej potrebuješ načrt rušitve in gradbeno dovoljenje za rušitev, nato pa celotno dokumentacijo in gradbeno dovoljenje za izgradnjo novega objekta. Nadomestna gradnja kot se je poznala včasih ne obstaja več. Edino na čem prišparaš je komunalni prispevek, če dimenzije nove hiše ne odstopajo bistveno od dimenzij stare. Če se greš obnovo in ne spreminjaš dimenzij hiše in ne posegaš v nosilne elemente konstrukcije gradbenega dovoljenja ne rabiš. Kaj se ti pa stroškovno bolj splača, pa moraš sama preračunat. Odvisno predvsem od tebe in tvojih želja.

(odgovor članu _Beky_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: gradbeno dovoljenje!
23.2.2012 21:05:35   
_Beky_
Arwenko pozdravljena lej mi smo mlada druzina ki bi sla rada zivet na svoje skupaj z mojim bratom in starsi in sicer da bi naredili dvo stanovanjsko hiso da bi bla dva ločena vhoda najdl smo eno staro hiso ki je zgrajena leta 1900 in bi jo radi naredili v dvostanovanjsko vendar počasi zgubljamvoljo do vsegauser posted image Ali je potlej bolje da jo čist zrušiš pa zacnes od zacetka al ne kaj ti kaj svetuješ?Kaj morem na opčino sploh odnest da bi se pozanimala ali lahko dobis to gradbeno dovoljenje za rušenje in gradnjo?Kaj si mislila stem ce se grem sam obnovo a to spada to da sam noter urejas sam to ne pride pri nas v poštev ker bi radi dvostanovanjsko ali pa se motim?Še kaj mi povej pa hvala v naprejuser posted image

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: gradbeno dovoljenje!
23.2.2012 21:54:18   
Anonimen
GDja ne potrebuješ če ne posegaš v nosilno konstrukcijo hiše ... torej če ne rušiš in ne prebijaš nosilnih zidov, ne delaš prizidkov, ne dviguješ hiše in ne delaš raznih frčad. Če obnavljaš samo fasado, delaš preboje čez nenosilne stene, menjaš okna in napeljavo, potem pa ne potrebuješ GD.

Je pa res, da je dostikrat dražje najprej rušit in potem zidati na novo, kot pa kupiti prazno parcelo in na njej zidati. Je pa res, da če ima parcela že objekt, je boniteta parcele ali vsaj zemljišča pod stavbo enaka 0, s čemer se izogneš plačilu nadomestila za gradnjo na kmetijskem zemljišču.

(odgovor članu _Beky_)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: gradbeno dovoljenje!
24.2.2012 8:21:34   
petea
Beky,
gradbena dovoljenja izdaja upravna enota, ne vaša občina.


Glede na to, da želite obstoječo enostanovanjsko stavbo spremeniti v dvostanovanjsko, uradno potrebujete gradbeno dovoljenje.

Dobro bi bilo tudi, da že pri nakupu zelo natančno pisno določite, kje, kako in v kakšnem deležu boste solastniki koristili posamezne dele stavb in okoliško zemljišče.


Najbolje, da se malo pogovorite z več projektanti v vaši okolici, da dobite predstavo o možnostih, cenah in postopkih za urejanje dokumentacije.


Ali je bolje iti v obnovo ali v nadomestno gradnjo, boste morali presoditi sami na osnovi tega, koliko oblika, stanje in velikost obstoječe hiše ustreza vašim željam in potrebam.
Približno si - morda celo ob pomoči projektanta - preračunajte stroške za obe varianti ter predviden obseg in čas do možne vselitve.

Papirologija vzame kar nekaj časa in energije investitorjem.

(odgovor članu _Beky_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: gradbeno dovoljenje!
24.2.2012 8:53:22   
Arwenko

IZVIRNO SPOROČILO: _Beky_

Arwenko pozdravljena lej mi smo mlada druzina ki bi sla rada zivet na svoje skupaj z mojim bratom in starsi in sicer da bi naredili dvo stanovanjsko hiso da bi bla dva ločena vhoda najdl smo eno staro hiso ki je zgrajena leta 1900 in bi jo radi naredili v dvostanovanjsko vendar počasi zgubljamvoljo do vsegauser posted image Ali je potlej bolje da jo čist zrušiš pa zacnes od zacetka al ne kaj ti kaj svetuješ?Kaj morem na opčino sploh odnest da bi se pozanimala ali lahko dobis to gradbeno dovoljenje za rušenje in gradnjo?Kaj si mislila stem ce se grem sam obnovo a to spada to da sam noter urejas sam to ne pride pri nas v poštev ker bi radi dvostanovanjsko ali pa se motim?Še kaj mi povej pa hvala v naprejuser posted image


Glej, na tvoja vprašanja in dileme ti tukaj ne more nihče svetovat. Kot je napisala petea, boš morala do projektanta in z njim prediskutirart. Ne vemo niti koliko je hiša velika, ali bi jo vi samo pregradili, ali bi jo dvignili ali naredili prizidek. Kot osnovo si lahko pridobiš lokacijsko informacijo, na podlagi katere boš vsaj vedela, kaj je na vašem območju dovoljeno - da si ne boste omislili gradnje, ki na koncu sploh ne bo izvedljiva. Prav tako bi se bilo dobro pozanimat, da ni hiša slučajno kje zaščitena (glede na letnico), ampak to bo pisalo tudi v lokacijski.

Kaj spada v obnovo pa so ti že govorili, dejansko jo lahko slečeš do golega, čisto obnoviš, podreš vse notranje stene (ne-nosilne), narediš nova vrata (dvojna zunanja recimo) in okna, streho, vse. Ne smeš pa posegat v nosilne stene, spreminjat velikosti, nadgrajevat, frčade, spreminjat naklon strehe in podobno, za to pa vse rabiš gradbeno.

(odgovor članu _Beky_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: gradbeno dovoljenje!
24.2.2012 9:57:14   
polho3006
So ti že punce povedale kaj in kako, ampak...napisala si da je objket zgrajen leta cca 1900, kar lahko pomeni da je pod spomeniškim varstvom. Če je potem, je najbolje da začnete iskati naprej, ker...ne boš mogla narediti nič kar boš sama želela, samo financirala boš lahko.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: gradbeno dovoljenje!
24.2.2012 18:04:27   
_Beky_
Oj pozdravljene ja danes sem bila na upravni enoti in sem oddala nek list ki mi bo povedal ali se sploh lahko ruši ta hiša kako se lahko zgradi itd.Punce ali to da je pod spomeniškim varstvom potlej piše v tem papirju ali je kje drugje.Ker to pa nismo vprašali.Ali se to lahko kje preveri no sej agencija mi bo znala ze povedati kako in kaj.Ja ja to je vse zafrknjeno pa veliko papijev je potrebno če si mi ne bo prej zmesdalo dobro da imam vas da ste mi marsikej svetovale hvala vam v naprej user posted image

(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: gradbeno dovoljenje!
24.2.2012 18:31:05   
Anonimen
Če spada pod spomeniško varstvo lahko preveriš na pristojnem Zavodu za spomeniško varstvo.

(odgovor članu _Beky_)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: gradbeno dovoljenje!
24.2.2012 18:38:00   
_Beky_
Hvala Otika se pozanima takoj v ponedeljek kako in kaj.Jahhh res mores na vse mislit,ja upam da ni no pa hvala ti za odgovoruser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: gradbeno dovoljenje!
24.2.2012 19:06:32   
petea
Beky,
zdaj pa verjetno misliš občino, kamor si verjetno oddala vlogo za izdajo lokacijske informacije, iz katere se razbere namensko rabo zemljišča, vrsto dopustnih posegov na parceli ter vrste varovanja, tudi spomeniško, če obstaja.

Z malo spretnosti pa lahko večino željenih podatkov dobiš dokaj hitro preko spleta; podatki o spomeniškem varstvu se nahajajo v občinskem odloku o varstvu kulturne dediščine.

Večina slovenskih občin ima svoje prostorske plane z vrstami namenske rabe in omejitvami na posameznih parcelah objavljene na spletni strani PISO

(odgovor članu _Beky_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: gradbeno dovoljenje!
24.2.2012 22:09:38   
_Beky_
Jojjj Petea najlepša hvala ti za t informacije sem brskala pa nč nisem od prej najdla zdaj bom pogledala hvala res user posted image Ce imaš kaksno iformacijo o tem bo zelo dobrodošlauser posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: gradbeno dovoljenje!
24.2.2012 22:20:13   
_Beky_
Jah glih gledala sem zdej na Piso pa ni naše občine na žalost ali kdo pozna se kasno spletno stran ki bi si lahko kaj ogledalauser posted image

(odgovor članu _Beky_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: gradbeno dovoljenje!
24.2.2012 22:37:29   
_Beky_
da je Mestna občina Urad za okolje in prostor, dne 01.09.2011 izdala Potrdilo o
namenski rabi zemljišča št. 350... po kateri na podlagi Odloka o
prostorskih sestavinah dolgoročnega in družbenega plana za območje MOK razvršča

parc.št. 39/1 in 39/2, obe v območje za stanovanja in območje športno rekreacijskih
in zelenih površin,
• da je Mestna Občina, župan, izdala potrdilo št. 350... z dne
1.9.2011, kjer na predmetnih nepremičninah uveljavlja predkupne pravice.


No tole sm vam prlepila če bi kasna lahko malo bolj razložila o cem se gre ker o telih zakonih in v takem pisanju jaz nimam pojma rada bi pa vedela kaj pomeni neki si ze predstavljam vendar nisem 100% Hvala vamuser posted image

(odgovor članu _Beky_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: gradbeno dovoljenje!
29.2.2012 11:10:39   
petea
Beky,
glede na to, da gre za stavbna zemljišča, namenjena za stanovanjsko gradnjo ter območje športno-rekreacijskih in zelenih površin, bi bila jaz na tvojem mestu kar previdna glede tega, kaj bi se naj na tem območju gradilo v interesu občine - to so praviloma površine, namenjene parkom, igriščem, raznim športnim objektom ipd. Morda bi bilo dobro malo povprašati na občino, kaj bi radi na tistem območju videli v bodoče.

Sploh pa še morate upoštevati, da želi občina uveljavljati predkupno pravico in ima načeloma pravico kupiti parcelo pred vami. (če sem prav razumela stavek ''Mestna občina, župan, ... kjer na predmentnih nepremičninah uveljavlja predkupne pravice'' (ali ti je ušel ne za ''ne uveljavlja''?))


Drugače pa so proti koncu Potrdila o namenski rabi tudi podatki o varovanju in posebnih predpisih, tako da če je objekt zaščiten oz. varovan s kakšnimi odloki, mora to pisati tam.

Če navedenih omejitev ni in če vam je objekt všeč, pa veselo (a tehtno) v nadaljevanje nakupa in gradnje oz. obnove.

(odgovor članu _Beky_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: gradbeno dovoljenje!
29.2.2012 20:21:28   
_Beky_
Pozdravljena Petea ne ni mi uslo na zalost tam ne prov tako pise sam zej mi pa ne gre v glavouser posted image ker nam so pokazali do kam je ta parcela nasa no en kotiček je pa kao od opčine a za to potlej lahko uveljavljajo pravico al za tisto njihovo ker men je rekla da se lahko na opčini pozanim glede tega pa čez nekaj casa tudi kupimo od opčine.Kar se tiče gradne sem pa ze v ponedeljek odala na občini nek list lokacijski al kako ze da bom vidla če se bo lahko tam gradilo to kar si zelimoo, hvala za spodbudne besedeuser posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: gradbeno dovoljenje!
29.2.2012 20:55:31   
roladica

IZVIRNO SPOROČILO: _Beky_

Jah glih gledala sem zdej na Piso pa ni naše občine na žalost ali kdo pozna se kasno spletno stran ki bi si lahko kaj ogledalauser posted image


Obstaja še spletna stran Kaliopa iObcina (ne morem ti dati linka ker mi na Cromu noče odpirat), narejena po podobnem principu kot PISO. Običajno so na njej občine, ki jih ni na PISO-tu (ni pa nujno). Veliko občin ima svoje Občinske prostorske načrte objavljene tudi na spletni strani občine ali pa ima tam povezavo do kakšnega prostorskega portala.

(odgovor članu _Beky_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: gradbeno dovoljenje!
29.2.2012 21:18:25   
roladica
http://rkd.situla.org/
Tukaj si pa lahko pogledaš, če hiša spada pod kulturno dediščino (spomeniško varstvo), klikneš na utripajoč napis interaktivna karta.

(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: gradbeno dovoljenje!
29.2.2012 21:40:38   
_Beky_
Hvala roladica za spomenisko varstvo sem ze klicala in so mi rekli da ni kar se tice pa tega podatka gor za občino sem ti pa zelo hvalezna ker sem marsikej najdla in vidla zgleda da je to kar sem jest plačala 22 e da bom dobila po pošti tukaj zastonuser posted image ampak vseno nikoli ni teh papirjev odvec pa se enkrat hvala user posted image

(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: gradbeno dovoljenje!
1.3.2012 9:18:44   
roladica

IZVIRNO SPOROČILO: _Beky_

Hvala roladica za spomenisko varstvo sem ze klicala in so mi rekli da ni kar se tice pa tega podatka gor za občino sem ti pa zelo hvalezna ker sem marsikej najdla in vidla zgleda da je to kar sem jest plačala 22 e da bom dobila po pošti tukaj zastonuser posted image ampak vseno nikoli ni teh papirjev odvec pa se enkrat hvala user posted image



Me veseli da sem lahko pomagala.user posted image
Kar praviš je res, ampak če nisi direktno s foha lahko kaj narobe razumeš zato je bolje, da naročiš lokacijsko informacijo. Če boste kaj gradili jo bo projektant verjetno tudi hotel imeti od tebe.

(odgovor članu _Beky_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: gradbeno dovoljenje!
1.3.2012 9:23:40   
petea
_Beky_
določenih stvari niti ne moreš izpeljati brez določenih papirjev; npr. potrdilo o namenski rabi potrebuješ pri kupoprodajni pogodbi, lokacijsko informacijo za pripravo dokumentacije za gradbeno dovoljenje

(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?