|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   otroški dokladi
15.10.2012 16:48:31   
jabi babi
ojla a ste ve dobile danes 15.10. nakazane otroške doklade?jaz ne!!!preverite da vas ne bodo falil!!!!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: otroški dokladi
15.10.2012 17:39:02   
mini86
js sm danes okoli 15h

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu jabi babi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
15.10.2012 18:07:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mini86)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: otroški dokladi
16.10.2012 9:06:06   
Fleka
Jaz sem imela nakazane okrog 14.ure.user posted image

_____________________________

Ne želi drugim tistega,česar si tudi sam ne želiš,.....*

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: otroški dokladi
16.10.2012 9:10:42   
Najaa
Jaz sem imela nakazano in to skoraj 3x znesek. user posted image

(odgovor članu Fleka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: otroški dokladi
16.10.2012 9:25:11   
Doll
Najaa če so vam preveč nakazali potem računajte da naslednji mesec ne boste dobili oz ,če so vam 3 isti znesek nakazali še dodatna 2 meseca ne boste dobili

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: otroški dokladi
16.10.2012 13:32:27   
pomar*ANČA*
jaz pa nisem dobila, ne vceraj ne danes....

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: otroški dokladi
16.10.2012 13:33:37   
pomar*ANČA*

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Jaz sem imela nakazano in to skoraj 3x znesek. user posted image

potem si
pa dobila se moje nakazanouser posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: otroški dokladi
16.10.2012 13:34:54   
Tippi
Ja, ta mesec je bilo rahlo zamika in je bila večina dodatkov nakazanih šele popoldne. govorim za ljubljano. Jaz sem imela nakazilo šele ob 14.00.

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 9:30:44   
soncek3

IZVIRNO SPOROČILO: pomar*ANČA*


IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Jaz sem imela nakazano in to skoraj 3x znesek. user posted image

potem si
pa dobila se moje nakazanouser posted image



In še mojeuser posted image .

Hec, meni so sporočili,da nisem več upravičena....user posted image

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 9:37:34   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: soncek3


IZVIRNO SPOROČILO: pomar*ANČA*


IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Jaz sem imela nakazano in to skoraj 3x znesek. user posted image

potem si
pa dobila se moje nakazanouser posted image



In še mojeuser posted image .



Hec, meni so sporočili,da nisem več upravičena....user posted image



A dava high 5? user posted image

(odgovor članu soncek3)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 9:48:19   
majčica1508
Mi jih tudi že nekaj časa nimamo.................

OD bi moral biti enoten za vse otrokeuser posted image

< Sporočilo je popravil majčica1508 -- 17.10.2012 9:49:14 >

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 9:57:12   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: majčica1508

Mi jih tudi že nekaj časa nimamo.................

OD bi moral biti enoten za vse otrokeuser posted image


To jaz trobim že en lep čas. Ljudje bi me kar zgrizli, ponavadi povem, kar mislim in enim gre to straaašno v nos. Enotni otroški in enoten vrtec. Lahko pa pokažem tudi plačilno listo, koliko enga denarja na mesec nafilamo državi. In edino kar bi bilo lepo in pravično - da nehajo rangirat na tak način in da vsi otroci dobijo enak znesek in enako plačilo vrtca, šolske prehrane itn.

(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 10:02:13   
tečla
Tutan tule pa se ne morem strinjat...
Je velika razlika če ima 4 članska družina na voljo recimo 1000-1400 evrov pa vrjami da niso redke. ALi pa ima 4 članska družina na voljo 2000-3000 evrov in tudi takšne obstajajo. Pa tudi takšne ki imajo večje prihodke.
To ker je nekomu drobiž je lako nekomu razlika med tem ali bo družina imela topel obrok ali ne....

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 10:10:45   
Tutan
IZVIRNO SPOROČILO: tečla

Tutan tule pa se ne morem strinjat...
Je velika razlika če ima 4 članska družina na voljo recimo 1000-1400 evrov pa vrjami da niso redke. ALi pa ima 4 članska družina na voljo 2000-3000 evrov in tudi takšne obstajajo. Pa tudi takšne ki imajo večje prihodke.
To ker je nekomu drobiž je lako nekomu razlika med tem ali bo družina imela topel obrok ali ne....



4članska družina - rečmo, da sta oba otrokla v vrtcu.
1. verzija, recimo 1200€ za celo družino -> plačilo vrtca cca 50-60€ za oba; otroških cca 260€.
2.verzija ; recimo 2200€ za celo družino-> plačilo vrtca cca 300€ za oba, brez otroških dodatkov.

Smo kaj hitro na podobni cifri, kaj?

Pa ne mi o toplih obrokih, no, lepo te prosim. Midva dava 1200€ na mesec za vse - položnice, hrano, varčevanja, oblačila, pijačke, kavice, ni da ni. Še manj zapravimo. Pa lahko zagotoviš otroku topel obrok.

< Sporočilo je popravil Tutan -- 17.10.2012 10:11:11 >

(odgovor članu tečla)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 10:12:19   
Najaa
Hja, neki so zamuštrali z odločbami, ker sem imela OD od 1.3., ko so pa naredili odločbo za vrtec, so mi pa spremenili in dali OD od 1.1. Sami so krivi, kaj pa miksajo in prestavljajo te datume. Razumem, da želijo narediti enostno za vse, da bi oddajali decembra za vse socialne transferje sam pol bi lahko bila že prva odločba do konca leta... Sej bomo uredili, sem že klicala in delajo na tem.

(odgovor članu tečla)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 10:34:23   
talika81
jaz sem jih dobila nakazane 15.10.

_____________________________

14.1.2011 sva te prvič stisnila k sebi ... dobrodošla med nami, najina draga Brina. :-)

Zmagovalec ni tisti, ki je brez poraza, ampak tisti, ki po vsakem porazu vstane in nadaljuje!


(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 10:38:30   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan


IZVIRNO SPOROČILO: majčica1508

Mi jih tudi že nekaj časa nimamo.................

OD bi moral biti enoten za vse otrokeuser posted image


To jaz trobim že en lep čas. Ljudje bi me kar zgrizli, ponavadi povem, kar mislim in enim gre to straaašno v nos. Enotni otroški in enoten vrtec. Lahko pa pokažem tudi plačilno listo, koliko enga denarja na mesec nafilamo državi. In edino kar bi bilo lepo in pravično - da nehajo rangirat na tak način in da vsi otroci dobijo enak znesek in enako plačilo vrtca, šolske prehrane itn.



Tudi jaz sem za enotne OD, tako kot je to npr. v Avstriji.
Saj ta dodatek ni (bil) namenjen reševanju finančnih težav družine - za to so drugi vzvodi, ampak kot nekakšna spodbuda države za nekoliko bolj kvalitetno življenje otrok.

Tudi razredno določanje cen vrtcev mi je precej mimo - npr. družina, ki ima neko premoženje (ki ga je pridobila s svojim denarjem), lahko pade v višji razred za nekaj centov presežka v primerjavi z drugo, enako sestavljeno družino istih prihodkov, ki je ta denar sfrčkala in je potem na boljšem, ker bo zaradi nižjih položnic za vrtec imela v tekočem letu še nekaj 10 € več zase v primerjavi s prvo družino. user posted image
Ali se vzpostavijo manjše razlike v zneskih, drugačno rangiranje ali bolj kot ne enotni znesek za vse.


Podobno mi je precej zgrešen koncept, da se za nadaljne otroke iste družine plačuje manj oz. nič samo, če so sočasno v vrtcu, drugače pa ne. Veliko bolj pravično bi bilo, da bi sistem nižjih plačil oz. oprostitev veljal neodvisno od tega, kakšna starostna razlika je med sorojenci.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 10:39:08   
Doll
No Tutan ti pa računaj da nekdo z eno plačo pač ne more dajati 1200 e za to kar vi dajate. Ta prvi bo prekleto gledal na vsak evro in si ne bo vsak mesec privoščil pijačke,kavice in drugo nepotrebno zapravljanje user posted image .

Ni pač pri vseh plača enaka ;)

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 10:41:12   
Doll
petea ta družina ,ki je pač ta denar sfrčkala se vseeno šteje pod prihodke ;)
Sicer pa ja,se strinjam da bi bilo boljše če ne bi bilo razlik in bi bilo vse enotno user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 10:57:01   
enea
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

4članska družina - rečmo, da sta oba otrokla v vrtcu.
1. verzija, recimo 1200€ za celo družino -> plačilo vrtca cca 50-60€ za oba; otroških cca 260€.
2.verzija ; recimo 2200€ za celo družino-> plačilo vrtca cca 300€ za oba, brez otroških dodatkov.

Smo kaj hitro na podobni cifri, kaj?

Pa ne mi o toplih obrokih, no, lepo te prosim. Midva dava 1200€ na mesec za vse - položnice, hrano, varčevanja, oblačila, pijačke, kavice, ni da ni. Še manj zapravimo. Pa lahko zagotoviš otroku topel obrok.


Evo, tu se pa moram oglasit,... z možem prineseva domov 1200€, 2 otroka, ena šoloobvezna, ena vrtčevska, vrtec 100€, šola okoli 60€, OD 125,78€, vse kar si ti napisala dava cca 1000e, vmes je 300e najemnine,... in kaj imam 30 v mesecu, NIČ,..
aja še to, mož je šofer in porabi po svetu tudi nekaj, saj mora jest, ane??

< Sporočilo je popravil enea -- 17.10.2012 10:58:08 >

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 11:05:43   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea


Tudi jaz sem za enotne OD, tako kot je to npr. v Avstriji.
Saj ta dodatek ni (bil) namenjen reševanju finančnih težav družine - za to so drugi vzvodi, ampak kot nekakšna spodbuda države za nekoliko bolj kvalitetno življenje otrok.



Ja....samo otrok staršev, kjer je dohodek na družinskega člana 1000 ali 1300 EUR in več ne bo zaradi 100 EUR otroškega dodatka nič kaj bolj kvalitetneje živel.....

Otrok staršev, kjer je pa dohodek na družinskega člana 300 EUR, pa bo zaradi 150 EUR otroškega dodatka precej bolj kvalitetneje živel.....

Zato je verjetno tudi pri otroških dodatkih "vsiljena" socialna kategirija....ravno zaradi tega zagotavljanja kvalitetnega življenja otrok......

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 11:18:15   
tashq
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: tečla

Tutan tule pa se ne morem strinjat...
Je velika razlika če ima 4 članska družina na voljo recimo 1000-1400 evrov pa vrjami da niso redke. ALi pa ima 4 članska družina na voljo 2000-3000 evrov in tudi takšne obstajajo. Pa tudi takšne ki imajo večje prihodke.
To ker je nekomu drobiž je lako nekomu razlika med tem ali bo družina imela topel obrok ali ne....



4članska družina - rečmo, da sta oba otrokla v vrtcu.
1. verzija, recimo 1200€ za celo družino -> plačilo vrtca cca 50-60€ za oba; otroških cca 260€.
2.verzija ; recimo 2200€ za celo družino-> plačilo vrtca cca 300€ za oba, brez otroških dodatkov.

Smo kaj hitro na podobni cifri, kaj?

Pa ne mi o toplih obrokih, no, lepo te prosim. Midva dava 1200€ na mesec za vse - položnice, hrano, varčevanja, oblačila, pijačke, kavice, ni da ni. Še manj zapravimo. Pa lahko zagotoviš otroku topel obrok.



Tutan, tut jaz se ne morem strinjati!
Kakšne enotne cene in otroški dodatki, če so plače tako različne!!!

Mi se mormo zelo potrudit, da imamo toplo kosilo na mizi. Plača:820 evrov, otroški dodatek: 100 evrov, vrtec:90 evrov. In še kredit zraven! Si žal ne moremo privoščiti nobenih kavic in pijačk; varčevanje-kaj je že to?!?!?user posted image

Sem bila jezna, ko sem enkrat na 24 ur vidla neko žensko, ko je jokala zaradi recesije in novega zakona glede socialnih transferjev. Rekla je, da imata z možem 2400 evrov plače skupaj, enega otroka v vrtcu, drugega na poti. In je ženska jokala, da ne ve, kako bo zmogla plačevat še za drugega otroka vrtec z novim zakonom. Da se bo verjetno morala vikendu odpovedat! Nekateri se kruha in paštete ne morejo privoščit, ona pa je jokala, da ne bo več mogla vikenda imet, in ne bo več mogla varčevati za pokojnino...user posted image Me je to zelo pogrelo!!!user posted image

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 11:35:13   
tashq
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: tečla

Tutan tule pa se ne morem strinjat...
Je velika razlika če ima 4 članska družina na voljo recimo 1000-1400 evrov pa vrjami da niso redke. ALi pa ima 4 članska družina na voljo 2000-3000 evrov in tudi takšne obstajajo. Pa tudi takšne ki imajo večje prihodke.
To ker je nekomu drobiž je lako nekomu razlika med tem ali bo družina imela topel obrok ali ne....



4članska družina - rečmo, da sta oba otrokla v vrtcu.
1. verzija, recimo 1200€ za celo družino -> plačilo vrtca cca 50-60€ za oba; otroških cca 260€.
2.verzija ; recimo 2200€ za celo družino-> plačilo vrtca cca 300€ za oba, brez otroških dodatkov.

Smo kaj hitro na podobni cifri, kaj?

Pa ne mi o toplih obrokih, no, lepo te prosim. Midva dava 1200€ na mesec za vse - položnice, hrano, varčevanja, oblačila, pijačke, kavice, ni da ni. Še manj zapravimo. Pa lahko zagotoviš otroku topel obrok.




Hmmm...Kje si ti dobila pri 1200 evrih dohodka 50-60 evrov vrtca za 2 otroka in 260 evrov otroških dodatkov?!?!? user posted image Poglej si moj primer (moj je za 3-člansko družino).

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: otroški dokladi
17.10.2012 11:37:04   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: tashq

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: tečla

Tutan tule pa se ne morem strinjat...
Je velika razlika če ima 4 članska družina na voljo recimo 1000-1400 evrov pa vrjami da niso redke. ALi pa ima 4 članska družina na voljo 2000-3000 evrov in tudi takšne obstajajo. Pa tudi takšne ki imajo večje prihodke.
To ker je nekomu drobiž je lako nekomu razlika med tem ali bo družina imela topel obrok ali ne....



4članska družina - rečmo, da sta oba otrokla v vrtcu.
1. verzija, recimo 1200€ za celo družino -> plačilo vrtca cca 50-60€ za oba; otroških cca 260€.
2.verzija ; recimo 2200€ za celo družino-> plačilo vrtca cca 300€ za oba, brez otroških dodatkov.

Smo kaj hitro na podobni cifri, kaj?

Pa ne mi o toplih obrokih, no, lepo te prosim. Midva dava 1200€ na mesec za vse - položnice, hrano, varčevanja, oblačila, pijačke, kavice, ni da ni. Še manj zapravimo. Pa lahko zagotoviš otroku topel obrok.




Hmmm...Kje si ti dobila pri 1200 evrih dohodka 50-60 evrov vrtca za 2 otroka in 260 evrov otroških dodatkov?!?!? user posted image Poglej si moj primer (moj je za 3-člansko družino).


Ker govorim o 4članski družini? 1200€/4-> cca 300€ na družinskega člana. 1200€/3 je pa 400€ na družinskega člana? Logično, da ti plačaš več vrtca, kot 4članska družina z enakimi dohodki.

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?