|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Eno kratko vprašanje...
1.9.2013 23:37:25   
nutela
Z možem se zanimava za menjavo avtomobila. Razmišljala sva o keširanju, pa nam v avto hiši to odsvetujejo še lasti zaradi tega, ker v primeru leasinga avto ni naša last in nama ga ne smejo upoštevat pri oddaji obrazca za otr. dodatek, vrtec in ostalo. Drži, da do poplačila leasinga nisem lastnik avta, ampak da pa se nič ne zavede v obrazce-kaj pa odplačan del leasinga?

Ima katera izkušnjo s tem- hvala vnaprej za odgovor.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Eno kratko vprašanje...
2.9.2013 7:39:49   
emma83
Dokler ni avto v celoti poplacan, je leasing hisa pisana povsod kot lastnik, nima veze ali je avto 99% poplacan dokler ni 100%, ni tvojega imena nikjer.

(odgovor članu nutela)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Eno kratko vprašanje...
2.9.2013 8:19:06   
talika81
dokler je leasing, avto ni tvoj, niti v primeru, da je del leasinga že odplčana. svetujem pa vama, da si vredu preračunata glede stroškov - včasih pride leasing dražje kot kredit. pa še ja, tvoj avto ni.
sicer je to mogoče dobro, ker ti ga ne vštevajo pri izračunih glede vrtca/OD, ampak se vseeno splača malo preračunati.

_____________________________

14.1.2011 sva te prvič stisnila k sebi ... dobrodošla med nami, najina draga Brina. :-)

Zmagovalec ni tisti, ki je brez poraza, ampak tisti, ki po vsakem porazu vstane in nadaljuje!


(odgovor članu emma83)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Eno kratko vprašanje...
2.9.2013 8:37:15   
m_o_i
vsako leto, ko bo avto na lizingu, bo treba kasko zavarovat-tudi ni zanemarljivo dejstvo...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu talika81)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
2.9.2013 9:29:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu m_o_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Eno kratko vprašanje...
2.9.2013 12:08:22   
Čukica

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

leasing te v vsakem primeru pride drazje kot placilo z gotovino - ne glede na to, koliko bi to vplivalo na ostale transferje. kot je m_o_i rekla: obvezni kasko, servisi pri pooblascenem izvajalcu, sama vrednost leasinga (obresti), ...



ma ne ga srat s takimi - jaz imam leasing za 5 let z obresti O% - zdaj imaš takih ponudb ogromno.
Poleg tega je malo čez les nekdo, ki kupi nov avto in ga ne zavaruje kasko...konec koncev pa leasing ne zahteva polnega kasko ampak samo splošnega - ostalo je pa na tebi kaj si boš še privoščil zraven.
In še glede servisev na pooblaščenem servisu - TO NI RES, ti lahko servisiraš kjer hočeš, le da ti v tem primeru GARANCIJA ne velja več. Garancijo pa imaš tudi če nisi na leasing avto vzel. In ja, jaz mislim da se do neke mere splača na pooblaščenem servisu servisirat nov avto (zaradi garncije) vsaj prve 3 leta. Poleg tega tak avto kasneje tudi lažje prodaš (potrjena servisna knjižica).

In imaš prav glede CSD - dokler je na leasing, ti avta ne morejp šteti. Mi smo tudi zato vzeli na 5 let - ker po 5 letih bo tudi recimo vrednost taka, da ga ne gledajo več.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Eno kratko vprašanje...
2.9.2013 12:25:50   
LuLu
user posted image

torej niso samo samohranilke bile iznajdljive pri socialnih transferjih... še cela študija nakupov avtomobila obstaja, da otroški ostane isto velik.

(odgovor članu Čukica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Eno kratko vprašanje...
2.9.2013 12:41:10   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

user posted image

torej niso samo samohranilke bile iznajdljive pri socialnih transferjih... še cela študija nakupov avtomobila obstaja, da otroški ostane isto velik.



user posted image user posted image user posted image

..in potem so baje cigani najhujši izkoriščevalci socialnih transferjev user posted image user posted image




_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Eno kratko vprašanje...
2.9.2013 12:49:29   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

user posted image

torej niso samo samohranilke bile iznajdljive pri socialnih transferjih... še cela študija nakupov avtomobila obstaja, da otroški ostane isto velik.


Bombauser posted image

Uf me vlečeš za jezik user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Eno kratko vprašanje...
2.9.2013 12:53:15   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

user posted image

torej niso samo samohranilke bile iznajdljive pri socialnih transferjih... še cela študija nakupov avtomobila obstaja, da otroški ostane isto velik.


Bombauser posted image

Uf me vlečeš za jezik user posted image


Če bom jaz poškodovana v exploziji... ne piši več nič naprej user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Eno kratko vprašanje...
2.9.2013 13:04:24   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

user posted image

torej niso samo samohranilke bile iznajdljive pri socialnih transferjih... še cela študija nakupov avtomobila obstaja, da otroški ostane isto velik.


Bombauser posted image

Uf me vlečeš za jezik user posted image


Če bom jaz poškodovana v exploziji... ne piši več nič naprej user posted image


user posted image  sem že tiho, sem že tiho....

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Eno kratko vprašanje...
2.9.2013 13:07:41   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

user posted image

torej niso samo samohranilke bile iznajdljive pri socialnih transferjih... še cela študija nakupov avtomobila obstaja, da otroški ostane isto velik.


Bombauser posted image

Uf me vlečeš za jezik user posted image


Če bom jaz poškodovana v exploziji... ne piši več nič naprej user posted image


user posted image  sem že tiho, sem že tiho....


Super! Hvala.. imaš mercedes v dobrem. Saj veš, tak na roko, mimo uradnih poti user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
2.9.2013 14:54:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Eno kratko vprašanje...
3.9.2013 13:23:52   
Čukica
Mislim da je tu primerjanje s cigani malo mimo. Sploh pa je zanimivo da se ponavadi oglašajo s takimi pripombami "najbolj pošteni" državljani.
In ja, v današnjih časih moraš včasih bit tudi malo iznajdljiv. Če imaš mali avto s 3 vrati je najrž jasno, da 1 otroka še nekak spraviš not...2 pa težko pa še kak voziček...in si lahko samo še peš. Čist povprečen družinski avto stane okoli 15000eur. Imaš toliko na zalogi? Najbrž ne, sicer se ne bi še vedno prevažal z malim avtom s 3 vrati. Na voljo imaš torej kredit - ali leasing. Pol pa ugotoviš, da če vzameš kredit je avto takoj na tvoje ime (kar še ne pomeni da je dejansko tvoj-saj ti ga bodo glih tako zaplenili, če ne plačaš obroka)- sociala pa ne bo upoštevala da ti za avto plačuješ kredit, ampak ti bo lepo upoštevala, da imaš ti 15000eur in izgubiš otroški dodatek. No povej mi zdej kje je tu pravica? JE NI.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Eno kratko vprašanje...
3.9.2013 13:41:24   
LuLu
Eh, daj no Čukica user posted image
Za spremembo še loči kreditno sposobne ljudi in kreditno nesposobne ljudi.

In ja... včasih smo se z avti s 3 vrati lahko cele družine peljale po tujini in celi Jugoslaviji.. danes  pa... A smo velikani postali? user posted image

In znesek čisto povprečen družinski avto za 15.000 eur? Sploh imaš predstavo kako veliko je to denarja in kak luksuz je tak avto?

(odgovor članu Čukica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Eno kratko vprašanje...
3.9.2013 14:06:09   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Čukica

Mislim da je tu primerjanje s cigani malo mimo. Sploh pa je zanimivo da se ponavadi oglašajo s takimi pripombami "najbolj pošteni" državljani.
In ja, v današnjih časih moraš včasih bit tudi malo iznajdljiv. Če imaš mali avto s 3 vrati je najrž jasno, da 1 otroka še nekak spraviš not...2 pa težko pa še kak voziček...in si lahko samo še peš. Čist povprečen družinski avto stane okoli 15000eur. Imaš toliko na zalogi? Najbrž ne, sicer se ne bi še vedno prevažal z malim avtom s 3 vrati. Na voljo imaš torej kredit - ali leasing. Pol pa ugotoviš, da če vzameš kredit je avto takoj na tvoje ime (kar še ne pomeni da je dejansko tvoj-saj ti ga bodo glih tako zaplenili, če ne plačaš obroka)- sociala pa ne bo upoštevala da ti za avto plačuješ kredit, ampak ti bo lepo upoštevala, da imaš ti 15000eur in izgubiš otroški dodatek. No povej mi zdej kje je tu pravica? JE NI.


Res je ni...tudi avte na leasing bi morali šteti kot premoženje pri socialnih transferjih.....vendar jih ne štejejo zgolj zato, ker ne morejo z enim klikom do podatka priti......user posted image

(odgovor članu Čukica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Eno kratko vprašanje...
3.9.2013 14:13:46   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: Čukica

Mislim da je tu primerjanje s cigani malo mimo. Sploh pa je zanimivo da se ponavadi oglašajo s takimi pripombami "najbolj pošteni" državljani.
In ja, v današnjih časih moraš včasih bit tudi malo iznajdljiv. Če imaš mali avto s 3 vrati je najrž jasno, da 1 otroka še nekak spraviš not...2 pa težko pa še kak voziček...in si lahko samo še peš. Čist povprečen družinski avto stane okoli 15000eur. Imaš toliko na zalogi? Najbrž ne, sicer se ne bi še vedno prevažal z malim avtom s 3 vrati. Na voljo imaš torej kredit - ali leasing. Pol pa ugotoviš, da če vzameš kredit je avto takoj na tvoje ime (kar še ne pomeni da je dejansko tvoj-saj ti ga bodo glih tako zaplenili, če ne plačaš obroka)- sociala pa ne bo upoštevala da ti za avto plačuješ kredit, ampak ti bo lepo upoštevala, da imaš ti 15000eur in izgubiš otroški dodatek. No povej mi zdej kje je tu pravica? JE NI.

15.000 za povprečen avto? Sej se hecaš, ane? user posted image
Mi imamo družinski avto, ki je ocenjen na 1.000 € vrednosti, pa ima 5 vrat, klimo, el. pomik stekel, velik prtljažnik, v katerega je šel ogromen voziček.
Od kod si ti dobila to povprečje 15.000 € mi ni jasno. Očitno vam dobro gre.


_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu Čukica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Eno kratko vprašanje...
3.9.2013 14:16:00   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: Čukica

Na voljo imaš torej kredit - ali leasing. Pol pa ugotoviš, da če vzameš kredit je avto takoj na tvoje ime (kar še ne pomeni da je dejansko tvoj-saj ti ga bodo glih tako zaplenili, če ne plačaš obroka)- sociala pa ne bo upoštevala da ti za avto plačuješ kredit, ampak ti bo lepo upoštevala, da imaš ti 15000eur in izgubiš otroški dodatek. No povej mi zdej kje je tu pravica? JE NI.

Ja, mi imamo kredit za hišo, ki ga nikjer ne upoštevajo. Ampak avto lahko kupim cenejši in gre brez kredita, pri urejanju stanovanjskega problema pa je to mišn imposibl. user posted image



_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Eno kratko vprašanje...
3.9.2013 15:36:15   
Čukica
user posted image nisem še slišala, da bi kdo razmišljal o leasingu za star avto vreden 1000eur. sploh pa ti avto take vrednosti csd ne upošteva - če ti pa ga, si pa sama kriva, da se ne pritožiš na odločbo. malo si preberi zakone pa ti bo jasno.
15000 - mišljen je bil nov družinski avto - ja, tisti ki se sveti iz trgovine. Danes se ljudje še tudi kdaj odločijo za tak nakup - bodisi ker se vozijo vsak dan na drugi konec slovenije delat - ja, nekateri tudi delamo - in si želimo varnejši in varčnejši avto. In če kupiš deasel namesto bencinarja - nanese 3000 več celotna cena - in če narediš 300km vsak dan in avto stane 15000eur na leasing brez obresti za 5 let, ti razlika v prišparanem bencin vs deasel pokrije 2/3 leasing obroka....zdaj pa ti meni povej kdo je tu nor. Jaz ki se vozim v varnem, novem avtu, deasel s povpr. porabo 4,7 in mesečno na ta račun prišparam za 2/3 obroka, ali ti ki se furaš v starem bencinarju s porabo 8 in 2/3 obroka vržeš v luft? Do the math... Pač meni se je to splačalo.
In mislim da to kar je nutelo zanimalo, je izvedela iz mojega odgovora. Zanimivo pa je kako se vedno razvijejo kar ene druge debate na koncu iz tega ko nekdo nekaj resno vpraša, pa izmed 10001 postov se najde en post z dejanskim odgovorom na prvotno postavljeno vprašanje. Mislim punce, da je to zgrešeno razumevanje foruma - ampak vsako tele ima svoje vesele.

< Sporočilo je popravil Čukica -- 3.9.2013 15:39:39 >

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Eno kratko vprašanje...
3.9.2013 16:03:49   
nyna84
IZVIRNO SPOROČILO: Čukica

user posted image nisem še slišala, da bi kdo razmišljal o leasingu za star avto vreden 1000eur. sploh pa ti avto take vrednosti csd ne upošteva - če ti pa ga, si pa sama kriva, da se ne pritožiš na odločbo. malo si preberi zakone pa ti bo jasno.

Sej nimamo lizinga za avto, niti nam ga ne upoštevajo pri OD, hočem ti samo povedat, da družinski avto ni nujno avto iz salona za 15.000 €. user posted image
Ne vem na podlagi česa si ocenila, da nekateri ne delamo? Ker nimamo avta za 15 tisočakov in lizinga? user posted image
Sicer pa krasna služba, da moraš vsak dan skoraj čez pol Slovenije. user posted image
Moja služba je 5 minut od doma, tako da dizel ne pride v poštev, denar gre pa za dom, ki ga veliko bolj rabimo, kot svetleč avto.

Btw, nekatera teleta celo vemo, da se napiše diesel in ne deasel. Če bi vsaj napisala dizel, bi izpadlo manj neumno. Bognedaj, da te vprašam, kaj pomenijo vse kratice na vašem novem avtomobilu. user posted image

< Sporočilo je popravil nyna84 -- 3.9.2013 16:08:27 >


_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu Čukica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Eno kratko vprašanje...
3.9.2013 16:27:17   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Čukica

user posted image nisem še slišala, da bi kdo razmišljal o leasingu za star avto vreden 1000eur. sploh pa ti avto take vrednosti csd ne upošteva - če ti pa ga, si pa sama kriva, da se ne pritožiš na odločbo. malo si preberi zakone pa ti bo jasno.
15000 - mišljen je bil nov družinski avto - ja, tisti ki se sveti iz trgovine. Danes se ljudje še tudi kdaj odločijo za tak nakup - bodisi ker se vozijo vsak dan na drugi konec slovenije delat - ja, nekateri tudi delamo - in si želimo varnejši in varčnejši avto. In če kupiš deasel namesto bencinarja - nanese 3000 več celotna cena - in če narediš 300km vsak dan in avto stane 15000eur na leasing brez obresti za 5 let, ti razlika v prišparanem bencin vs deasel pokrije 2/3 leasing obroka....zdaj pa ti meni povej kdo je tu nor. Jaz ki se vozim v varnem, novem avtu, deasel s povpr. porabo 4,7 in mesečno na ta račun prišparam za 2/3 obroka, ali ti ki se furaš v starem bencinarju s porabo 8 in 2/3 obroka vržeš v luft? Do the math... Pač meni se je to splačalo.
In mislim da to kar je nutelo zanimalo, je izvedela iz mojega odgovora. Zanimivo pa je kako se vedno razvijejo kar ene druge debate na koncu iz tega ko nekdo nekaj resno vpraša, pa izmed 10001 postov se najde en post z dejanskim odgovorom na prvotno postavljeno vprašanje. Mislim punce, da je to zgrešeno razumevanje foruma - ampak vsako tele ima svoje vesele.


Ne, ne... TO je forum. Take it or live it
Pa ne more se folk na vseh raznih forumih nonstop to spraševati... vam ni še kapnilo, da ravno to je forum? user posted image

Ampak Čukica... zelo te je zanimivo brati... Ne odkrivaš tople vode z delom preko cele SLovenije in dragimi avtomobili. Ja, veliko jih še je, taka kriza pa spet ni, saj nismo tumaste, da tega ne vemo... ampak kupovati avto za 15.000 in se tresti ali se ti bo na otroškem poznalo.. sori, to pa je meni čisto zgrešeno (pokvarjeno) materialno razmišljanje. Današnji časi ja...

In samo na znanje... varen in varčnejši avto so tudi marketinške poteze. Do zdaj so že v vseh znamkah avtomobilo, poceni in dragih, ljudje v nesreči umrli. Ja, je manjša verjetnost pri kakem BMW-ju ampak sem na koncu vseeno malo zmedena... dati tako veliko na varnost, prišparati na gorivu in se še tresti za par evrov otroškega? Ja, nekateri bi VSE radi imeli... in ravno zato so varčevalbni ukrepi na vseh, tudi na socialno ogroženih, ker se vas drugače ne da umiriti, kot pa da se po vseh tresne. Ne gre selekcijo delati, kdo je pokvarjen, požrešen, kdo pa res potreben otroških dodatkov.

In še eno (idejo), zadnjo, k tako modernem pogledu na prevoz v službo preko cele Slovenije... lahko ste varčni in varni še bolj. Vozite se z vlakom! user posted image

Kdo je nor je verjetno zdaj bolj jasno, a ne?

(odgovor članu Čukica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Eno kratko vprašanje...
3.9.2013 17:06:53   
gsatalema
Ampak Čukica... zelo te je zanimivo brati... Ne odkrivaš tople vode z delom preko cele SLovenije in dragimi avtomobili. Ja, veliko jih še je, taka kriza pa spet ni, saj nismo tumaste, da tega ne vemo... ampak kupovati avto za 15.000 in se tresti ali se ti bo na otroškem poznalo.. sori, to pa je meni čisto zgrešeno (pokvarjeno) materialno razmišljanje. Današnji časi ja...



Podpis user posted image ,user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
3.9.2013 17:38:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nutela)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Eno kratko vprašanje...
3.9.2013 20:23:05   
poli*
3-4 leta star rabljen avto te bo stal več kot polovico manj. Če dobro pregledaš "teren" in ne kupiš ravno prvega, ki ti pride na pot, boš prišparala ogromno in 3 leta star avto je v bistvu skoraj nov (saj pravim, ne se zapoditi v taprvega), edino sveti se ne tako kot tisti iz salona, pa še pri soc. transferjih ga ne bodo upoštevali, ker bo premalo vreden. Kot je že ena zgoraj napisala, se danes ne splača kupiti novega avta.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Eno kratko vprašanje...
3.9.2013 21:03:54   
nananaja
Ali avto skeširat ali vzet na lizing, je seveda čisto odvisno od tega, kakšen, koliko star in koliko vreden avto se kupuje in kakšne so vaše vozne navade. Sama bi avto na lizing kupila vsaj v vrednosti 20 tisočakov in bi dnevno naredila z njim minimalno 50km. Dokler pa sem na dohodkih, po katerih pa kandidiram za otroški dodatek, je to čisto preveč za eno vozilo, pa četudi z njim dnevno delam čez 50km, imam raje malo starejši avto, ali pa si kupim majhen avto.

Čukica, tako super si vse preračunala, koliko prišparaš, ker voziš varen, varčen družinski avto na lizing. Sicer pa najbrž vsak dan čez pol Slovenije voziš prazen družinski avto, ker dvomim, da vso to pot prevažaš še celo družino. Mar bi imela za to manjši avto s 5 vrati, disel, ki bi porabil še liter na 100km manj, pa še tako poceni bi bil, da ti ga niti v otroški dodatek ne bi upoštevali.

Skratka danes mora 4članska družina imeti velik družinski avto - enoprostorca, seveda nov, da je dovolj varen in varčen, da gresta notri dva avtosedeža in najbolj moderen voziček. Družina pa hitro pozabi, da otroci zrastejo in se preselijo v jahače z naslonali, ki jih ni nobena umetnost spravit tudi v en manjši avto s tremi vrati, vozička pa itak ne potrebujejo več. Potem pa razmišljajo, da avtomobila, za katerega so odšteli celo premoženje, ne bodo prodali za tržno vrednost, da bi kupili primerno velik avto. Taka družina za moje pojme ne potrebuje otroškega dodatka, saj ima dovolj velike dohodke , da gleda na varnost, varčnost in podobne stvari.
Za tiste, ki pa jim je otroški dodatek pomemben, pa obstajajo avtomobili, ki so stari recimo tri, štiri leta, ki mogoče nimajo 100% najbolj varčne mašine, ostajajo v 90%, so povsem zadostno varni... stanejo pa tudi le tretjino osnovne cene. To pa že pomeni, da se splača kupiti en karavan v primerjavi s ceno ene osnovne izvedbe, ki ima 4 vrata, pa bi bila za družino z dvema malčkoma čisto dovolj. Sicer pa vsak posvoje za svoj denar.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?