|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
12.7.2014 11:38:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kredit, otroški dodatek in cena vrtca
12.7.2014 11:54:10   
petea
ne vpliva na izračun
le v redkih občinah, kjer v določenih primerih priznavajo stanovanjski kredit kot olajšavo pri izračunu, se upošteva, da npr. plačaš vrtec en razred manj


nekaj časa je bil problem, da če si dobil znesek kredita na račun, da so ti ga upoštevali kot premoženje; z novo spremembo zakona so to ukinili

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
12.7.2014 14:29:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kredit, otroški dodatek in cena vrtca
12.7.2014 19:01:12   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: CHRISTIN

uuf mi je odleglo,



da ne bo kakšnega nesporazuma - iz premoženja se izloči samo stanovanjski kredit, ostali krediti, ki pridejo na TRR račun, se pri obračunu upoštevajo


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
14.7.2014 11:05:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kredit, otroški dodatek in cena vrtca
14.7.2014 11:43:19   
gsatalema
nam so pa potem hitro priračunali še vrednost stanovanja...in smo ostali brez...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kredit, otroški dodatek in cena vrtca
14.7.2014 12:31:18   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: gsatalema

nam so pa potem hitro priračunali še vrednost stanovanja...in smo ostali brez...



Ste imeli prijavljeno prebivališče tam ali so vam ga v celoti upoštevali kot premoženje?

(odgovor članu gsatalema)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
15.7.2014 6:38:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kredit, otroški dodatek in cena vrtca
15.7.2014 8:04:43   
gsatalema
seveda imamo tam prijavljeno stalno prebivališče.... - ampak stanovanje je za nas čisto primerno veliko ( ne neko luksozno drago in veliko), ampak kot zgleda dovolj za prekoračitev... sicer smo prej dobivali minimalen OD, ampak vseeno

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kredit, otroški dodatek in cena vrtca
15.7.2014 8:18:19   
liliana
Če ste imeli minimalni otroški dodatek ste ostali brez zato, ker se za zadnje dva ali tri razrede začasno ne izplačuje več otroški dodatek.......

(odgovor članu gsatalema)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kredit, otroški dodatek in cena vrtca
15.7.2014 11:25:21   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: gsatalema
ampak stanovanje je za nas čisto primerno veliko ( ne neko luksozno drago in veliko), ampak kot zgleda dovolj za prekoračitev... sicer smo prej dobivali minimalen OD, ampak vseeno


se v premoženje upošteva samo presežek kvadratov stanovanja glede na tabelo primernega stanovanja po št. oseb;
samo tisti 'dodatni' kvadrati se potem upoštevajo pri premoženju, kot ustrezen delež glede na celotno vrednost stanovanja

(odgovor članu gsatalema)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kredit, otroški dodatek in cena vrtca
25.7.2014 13:48:10   
allennnnkaaa
kolikor vem kredita ne upoštevajo, tudi stanovanjskega ne. vsaj v naši občini ne. kar se mi tudi zdi edino pošteno, ker nas je dovolj, ki plačujemo isto ali še več najemnine, pa nas nihče ne vpraša ali lahko ali ne, in nimamo nič nižjega plačila vrtca na ta račun (stanovanje pa ne kupimo, ker po mnenju bank nismo kreditno sposobni, če lahko plačujemo najemnino in če nam potem ostane minimalec nas pa nihče ne vpraša in očitno je res čudež, da še živimo sodeč po teh bedastih pravilih). stanovanje se pa, če imaš tam stalno bivališče ne šteje v dohodke. kredit se pa seveda ne šteje kot dohodek, če si ciljala na to, pri plačilu vrtca itak upoštevajo zadnjo davčno napoved.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kredit, otroški dodatek in cena vrtca
25.7.2014 19:28:02   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: allennnnkaaa

kolikor vem kredita ne upoštevajo, tudi stanovanjskega ne. vsaj v naši občini ne. kar se mi tudi zdi edino pošteno, ker nas je dovolj, ki plačujemo isto ali še več najemnine, pa nas nihče ne vpraša ali lahko ali ne, in nimamo nič nižjega plačila vrtca na ta račun (stanovanje pa ne kupimo, ker po mnenju bank nismo kreditno sposobni, če lahko plačujemo najemnino in če nam potem ostane minimalec nas pa nihče ne vpraša in očitno je res čudež, da še živimo sodeč po teh bedastih pravilih). stanovanje se pa, če imaš tam stalno bivališče ne šteje v dohodke. kredit se pa seveda ne šteje kot dohodek, če si ciljala na to, pri plačilu vrtca itak upoštevajo zadnjo davčno napoved.


allennnnkaaa,
pri izračunu se upoštevajo vsi prihodki družine, ki se v določenem obdobju znajdejo ali na TRR-ih ali na kakšnih drugih bazah, do katerih ima CSD dostop.

Torej poleg dohodninske odločbe še kar nekaj drugih stvari. Med drugim znesek, ki ti ga posojilodajalec stanovanjskega ali potrošniškega kredita nakaže na tvoj TRR in je kao tvoj prihranek. user posted image Pa tudi npr. avto je baje premoženje, četudi za njega večina hkrati plačuje kredit, ki seveda ni upoštevan kot olajšava.

Pa še kaj se najde.

Med drugim tudi 'presežek' stanovanja, katerega lastnik si, četudi z družino živiš v njem.


A nekatere, sicer redke občine, upoštevajo, če ima družina stanovanjski kredit, to dejstvo z znižanjem razreda pri plačilu vrtca.
In po zadnji spremembi zakonodaje se stanovanjski kredit (več) ne upošteva kot prihodek oz. premoženje družine. Ostali krediti pa še vedno.

(odgovor članu allennnnkaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kredit, otroški dodatek in cena vrtca
26.7.2014 10:36:54   
Kerensa
Kupujte avtomobile na leasing, ne na kredit.

Dokler avta ne odplačate, je last (tudi na prometnem dovoljenju) leasing hiše.

Torej vam ga ne CSD, ne kdorkoli drug, ne more šteti v premoženje.

Pa še zarubiti vam ga ne morejo, ker ni vaš. user posted image

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kredit, otroški dodatek in cena vrtca
26.7.2014 13:07:55   
sončnica24
Se ne gleda stanje na trr-ju na dan ko si vlogo oddal, se pravi če sem jaz kredit vzela maja, vlogo pa oddala semptembra se kredit nebi štel-saj sem ga maja že porabla al ni tako? Tega se spomnim ker so kao starši kateri so imeli privarčevani denar tega dvigovali z računa in potem nazaj nalagali - al se motim?

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kredit, otroški dodatek in cena vrtca
26.7.2014 14:16:07   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Kupujte avtomobile na leasing, ne na kredit.

Dokler avta ne odplačate, je last (tudi na prometnem dovoljenju) leasing hiše.

Torej vam ga ne CSD, ne kdorkoli drug, ne more šteti v premoženje.

Pa še zarubiti vam ga ne morejo, ker ni vaš. user posted image


Če ima nekdo denar (s kreditom ali brez) za novi avto, vreden vsaj 25.000 EUR in obenem p.i.z.di, da je padel za plačilo vrtca v višji razred je pa nekaj prekleto narobe z njim.......


(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kredit, otroški dodatek in cena vrtca
26.7.2014 15:41:25   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24

Se ne gleda stanje na trr-ju na dan ko si vlogo oddal, se pravi če sem jaz kredit vzela maja, vlogo pa oddala semptembra se kredit nebi štel-saj sem ga maja že porabla al ni tako? Tega se spomnim ker so kao starši kateri so imeli privarčevani denar tega dvigovali z računa in potem nazaj nalagali - al se motim?


gleda se stanje na 1. v mesecu, ko si oddal vlogo (ali kakšen dan prej ali kasneje)

in vsi (neredni) prihodki, ki pridejo na TRR v času od oddaje vloge do obravnave vloge, se tudi upoštevajo -> če torej v tem času dobiš kredit, je to tudi upoštevano

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kredit, otroški dodatek in cena vrtca
27.7.2014 15:44:24   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Kupujte avtomobile na leasing, ne na kredit.

Dokler avta ne odplačate, je last (tudi na prometnem dovoljenju) leasing hiše.

Torej vam ga ne CSD, ne kdorkoli drug, ne more šteti v premoženje.

Pa še zarubiti vam ga ne morejo, ker ni vaš. user posted image

Če ima nekdo denar (s kreditom ali brez) za novi avto, vreden vsaj 25.000 EUR in obenem p.i.z.di, da je padel za plačilo vrtca v višji razred je pa nekaj prekleto narobe z njim.......

Že Clio, z nekoliko boljšimi karakteristikami in nekaj več dodatne opreme, lahko hitro stane 25.000€. Pa je samo Clio.

Ampak 25.000€ na 7 let (mislim, da je to max. obdobje za leasing) je to cca. 300€/mesec. Za Cliota? Brezveze.

Za 10.000€ se dobi takega Mercedesa (seveda ne novega, pa vendar), da marsikomu čeljust dol pade, ko ga vidi.

In na 7 let je to dobrih 100€/mesec. Kar pa nekako ni ravno nek denar za leasing obrok luksuznega avta.

Piz*i lahko pa vsakdo. Za karkoli. Lahko ti za plačilni razred vrtca, lahko jaz, k' sem BMW-ja avtomatik prodala za 1.000€, lahko nekdo tretji, ker mu leasinga/kredita ne odobrijo.

Razlogov za piz*enje je vedno dovolj. user posted image

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kredit, otroški dodatek in cena vrtca
27.7.2014 20:11:24   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa


Piz*i lahko pa vsakdo. Za karkoli. Lahko ti za plačilni razred vrtca, lahko jaz, k' sem BMW-ja avtomatik prodala za 1.000€, lahko nekdo tretji, ker mu leasinga/kredita ne odobrijo.

Razlogov za piz*enje je vedno dovolj. user posted image


Itak user posted image .....

lahko recimo p.i.z.d.i.mo tudi zato, da ne bi samo prejemniki DSP opravljali družbeno koristnega dela (ker bi baje samo ti mogli, ker zgolj ti odžirajo davkoplačevalski denar).....ampak tudi vsi tisti, ki si na te ali one "iznajdljive" načine povečujejo otroške dodatke, znižujejo plačila vrtca, dobivajo subvencije malice......pa to niso samo prejemniki DSP.......user posted image



(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kredit, otroški dodatek in cena vrtca
27.7.2014 21:16:52   
Kerensa
Dober računovodja je zlata vreden. user posted image

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?