|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   mikrovalovna-pomoč
20.5.2006 15:01:14   
soncicaT
Z mojim sva nabavila mikrovalovno. Prosila bi vas za nasvete glede kuhanja in pogrevanja...

In sicer-

Pogrevanje:
- pogrevanje mleka, kako dolgo
- pogrevanje pizze, kako dolgo
- pogrevanje juhe, itd..
- pogrevanje mesa,
- pogrevanje krompirja,
- pogrevanje peciv,
- pogrevanje sendvicev,
Kuhanje:
- kuhanje juhe iz vrecke,
- kuhanje krompirja,
- kuhanje zgancev,
- trdo kuhana jajca,
- mehko kuhana jajca,
- je mozno in priporoceno kuhanje mleka? Kako?
- je mozno in priporoceno kuhanje caja? Kako?

hvala za kakršnokoli inf
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: mikrovalovna-pomoč
20.5.2006 15:19:27   
*pepelka*
- mehko kuhana jajca,


Celih jajc nikar ne dajaj v mikrovalovko, če ne želiš imeti kakšne katastrofe, kar se pa tiče pogrevanja pa poskusi. Začni s krajšim časom, če pa vidiš, da je še hladno, pa čas še nekoliko podaljšaj.

< Sporočilo je popravil hafi -- 20.5.2006 15:20:10 >

(odgovor članu soncicaT)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: mikrovalovna-pomoč
20.5.2006 15:41:10   
lex
Jaz dam pri moji flašo z mlekom za 1minut - flaša je 260 ml Avent
skodelico z mlekom malo več kot 1 minuto
jajc ti nikakor ne priporočam kuhat v mikrovalovki - niti pogrevat
Kuham not ne, odtaljujem in pogrevam.
Če imaš velik kos mesa (zrezek, ...) ga daš pribl. 3 minute, da se še znotraj segreje

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu *pepelka*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: mikrovalovna-pomoč
20.5.2006 17:24:18   
Anonimen
Kar se pogrevanja tiče, sem jaz vse dajala na srednjo moč za 2 minuti.
Za odmrzovanje kruha pa na 5 minut.
Kuhat pa nisem še poskusila.

(odgovor članu lex)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: mikrovalovna-pomoč
20.5.2006 18:29:18   
copka
Cisto odvisno kaksno mikrovalovko imas.

So take pri katerih moras nastaviti dolzino in moc, pri drugih samo dolzino, pri enih pa naj bi bilo ze nastavljeno. to zadnjo imava midva. Imam ene 6 gumbkov s slikicami in potem sama nastavi moc in dolzino. vcasih je dovolj toplo, vcasih pa ne. Posamezna jed ima svojo dolzino pogrevanja.

Jaz ne kuham v njej, ceprav lahko pripravis tudi zelo dobre jedi (ampak jaz pri mikrovalovki nikoli ne vem, koliko casa naj bi se kuhalo)- jajca pa si ne predstavljam v mikrovalovki.

Glede odtajevanja pa ti svetujem ali da zacnes z res najnizjo mocjo, ker nekatere mikrovalovke imajo funkcijo odtajevanja tako mocno, da ti zunanjost dobesedno spece, znotraj pa je se cisto ledeno.

S casom bos ugotovila koliko casa rabis za kaj! 

Se tole sem se spomnila, ce morda ne ves: v mikrovalovko ne dajaj aluminijastih, zeleznih, jeklenih stvari-se delajo iskre.... Pa tudi nekateri keramicni loncki se bolj ogrejejo kot drugi, zato pazi ko bos ven jemala, da se ne opeces.

< Sporočilo je popravil copka -- 20.5.2006 18:32:50 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: mikrovalovna-pomoč
21.5.2006 8:14:07   
Anonimen
vsaka mikrovalovka je skoraj drugačna. Boš morala sama ugotoviti. Midva imava tako, kjer moraš še naštimati moč. Če je moč velika, rabiš manj časa in obratno.

PA sigurno si dobila kakšna navodila zraven.

Jaz še nisem kuhala v njej, se pa zelo fajn spečejo perutničke.

Pri odtajanju je pa tako, da izberem samo tip mesa in koliko tehta, pa mi sama naštima moč in čas.

(odgovor članu copka)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: mikrovalovna-pomoč
21.5.2006 11:21:24   
Anonimen
Mi na nasi mikrovalovki ne moremo nastavljati moci in podobnega. Mas tipko za pogrevanje pijace (kava, caj, kakav itd) - s tem tudi zavremo vodo za caj ali kako quick soup (2min pr nasi mikro), tipko za pogrevanje jedi na zlico (je spet odvisno kaksno juho imas, a je iz hladilnika al je bila zunaj itd), tipko za pogrevanje navadnih jedi, tipko za odmrzovanje mesa, tipko za odmrzovanje zelenjave itd.

Kuhal pa nikoli nismo nic v mikrovalkovki, ker nihce nikoli in kaj prevec studiral navodiluser posted image  Je pa stara ze vec kot 10 let.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: mikrovalovna-pomoč
21.5.2006 11:28:28   
Anonimen
no pri naši nastaviš moč in čas. taqko recimo grejem šalco mleka iz hladilnika 1 minuto na 750W, mal mn k minuto pa flaško mleka - 2 deci. potem ustrezno podaljšujem čas..recimo 2 šalci mleka 2 minuti in tako dalje.
drgač pa za kake zrezke je pa bolš da daš mal manj moči pa mal daljši čas, zato da se še znotrej lepo pregreje, če je preveč moči je sam od zuni ful vroče not pa mrzlo. če maš kake večje količine recimo kakega golaža je fajn vmes mal prmešat da se temperatura lepo porazdeli.

kuham pa tut js ne v mikrovalovki. se mi ne da navodil študirat :)

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako pripraviti popolno pokovko?
photo
Se tudi vi sprašujete, zakaj so 'kokice' v kinu vedno tako okusne, doma pripravljena pokovka pa se kar nekako ne more pr...
Domača ribezova marmelada
Ribez varuje celice pred prostimi radikali, pomirja živčevje in izboljšuje razpoloženje ter spodbuja delovanje srca in m...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?