|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  44 45 [46] 47 48   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
26.3.2009 19:19:58   
Bumo
Aja...procentualni delež velja tudi za tiste zaposlene, ki sicer so bili zaposleni takoj za nedoločen čas ampak
imajo v pogodbi o zaposlitvi določeno čez koliko mesecev so sploh upravičeni do koriščenja letnega dopusta oz. imajo določbo, da lahko koristijo le 1 dan dopusta na mesec.....tudi v tem primeru se regres ne izplačuje enako, kot tistim, ki delajo dlje. 

(odgovor članu Bumo)
Neposredna povezava do sporočila: 1126
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
26.3.2009 20:20:45   
Goldy
naska - imaš zs. Škatlice pa so že na poti k tebi. user posted image

Jaz jutri pokličem na CSD, da izvem kako je s koriščenjem dopusta med dopustom za varstvo in nego otroka. Če mi bodo znali povedat. Sem že na dveh temah prebrala, da lahko izkoristiš porodniško (105 dni), potem pa imaš 260 dni dopusta za varstvo in nego otroka in vmes lahko izkoristiš še svoj dopust. Tako bi lahko pomenilo, da ni treba da ti recimo letošnji dopust propade, ker ga ne moreš oz. ga ponekod ne "dovolijo" izkoristit pred porodniško. Sploh pri nas, ko smo na bolniški. Pri nas sicer to ni problem.

Pa ne vem, če me ni moja G za 2 dni prepozno naročila na naslednji pregled, kjer naj bi dobila papirje. Bom jutri šla v akcijo.


_____________________________

Pa smo 4!!!

(odgovor članu Bumo)
Neposredna povezava do sporočila: 1127
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
26.3.2009 21:32:46   
Sempervivum
IZVIRNO SPOROČILO: Naska

jaz sem tudi včeraj bila pri svoj g. Mali/a je zdaj velik/a že osem mm in pol user posted image . Drugače pa kar se nje tiče sploh ni vprašanj, da imam bolniško do konca, so me pa od mojega splošnega klicali, ker se sploh ne znajdejo s temi bolniškimi in sem dojela, da je to res spet kup ene zauser posted image birokracije,tako da me čudovita vojna s papirji še čaka. Menda moram vsak mesec pošiljat nekam izvide ipd, no bom preverila, takoj ko utegnem. Nov pregled imam pa v aprilu - 15-ega...



Bravo za vašega orjaka user posted image  Le tako naprej!
Tole z birokracijo ne morem spregledat ... tudi jaz sem od začetka na bolniški, ampak s hudimi boji ... kakorkoli, tvoja G te podpira, praviš in vesela sem, da je tako. Hotela sem ti napisati, da papirologija nikakor ni tvoje delo. Da moraš ti pošiljati papirje, izvide nekam user posted image  HALO? To je delo tvojega osebnega zdravnika. Ekola, situacija je takale: tvoja G ti da obvestilo zdravniku (mnenje o bolniškem stažu, pa utemeljitev), ki ga odneseš k svoji osebni zdravnici, ta pa pošilja stvari naprej. Mislim, da gre vse skupaj na ZZZS, Mala ulica. Ampak to pa res ni tvoje delo (no, razen če si svoja zdravnica user posted image ).

Pa srečno, kot vidiš, se stvari lahko hudo zapletejo. Obayifo je že ena taka nasrečnica, pa nič ni kriva za to!

(odgovor članu Naska)
Neposredna povezava do sporočila: 1128
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
26.3.2009 23:39:13   
Lsica
IZVIRNO SPOROČILO: Goldy

Jaz jutri pokličem na CSD, da izvem kako je s koriščenjem dopusta med dopustom za varstvo in nego otroka. Če mi bodo znali povedat. Sem že na dveh temah prebrala, da lahko izkoristiš porodniško (105 dni), potem pa imaš 260 dni dopusta za varstvo in nego otroka in vmes lahko izkoristiš še svoj dopust. Tako bi lahko pomenilo, da ni treba da ti recimo letošnji dopust propade, ker ga ne moreš oz. ga ponekod ne "dovolijo" izkoristit pred porodniško. Sploh pri nas, ko smo na bolniški. Pri nas sicer to ni problem.



Tole bi pa mene tud zanimalo, zelo ugodna verzija...boš poročala kaj boš zvedla?

(odgovor članu Goldy)
Neposredna povezava do sporočila: 1129
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
26.3.2009 23:53:17   
Lsica
IZVIRNO SPOROČILO: Kruce Fiks

Regres ti pripada procentualno glede na porabljen opust. Torej če nisi porabla dopusta ti tud regres ne pripada. Tak so pa meni pred časom razložiliuser posted image



Kruce, jaz se s tem ukvarjam že od takrat, ne vem od kje sem pobrala to informacijo, ampak še vedno nisem našla nikjer nič o tem zapisanega, potrjenega...
V moji praksi se mi je zgodilo drugače - zaposlena za določen čas (nadomeščanje delavke na porodniški), sem dobila regres, dopusta pa nisem koristila, ker je mamica prej prišla nazaj in mi je dopust enostavno - propadel.

Zdaj sem pa spet v podobni dilemi, ker če bom na bolniški do začetka porodniške dopusta pač ne bom izrabila. A to pomeni, da jim bom junija morala vrnit regres, ki mi ga bodo maja  izplačali ?

Daj malo preveri, prosim, koliko drži tale informacija, oz kje bi lahko izvedeli več o tem... V naši kadrovski žal nič ne vejo, sem klicala tudi ravnateljico, pa tudi ne ve, pravi naj se še sama pozanimam...

(odgovor članu Kruce Fiks)
Neposredna povezava do sporočila: 1130
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
27.3.2009 0:03:13   
Lsica
IZVIRNO SPOROČILO: mojsonček

Aloha babe žabe...

dons sem bla samo 2 uri v čakalnici pa dobrih 5 min pri G user posted image  je na brzino pogledala našo pupo, nobenih mer nikjer, nč... ne vem a je to praksa, da se po MF pol kontrolira rast ploda al kako user posted image  naslednji pregled 23.4.
 
... mah... sm kr mal razočarana, sem mislila, da bom dons kej več zvedla vsaj kar se napredka rasti in teže ploda tiče... drgač pa voda ok, da bi kej druzga kontroliral (cukr) to nobenmu ne pade na pamet...  dolga bo spet en mesec čakat...


mojsonček, ne se sekirat... Sem sama podobno doživela (3 ure čakala za 5 minut...) ampak sem pol še od večih slišala, da so bile v tem obdobju razočarane nad pregledom. Pri meni se baje ni dobro videlo (UZ) zaradi vremenskih sprememb, tako da 0 slik, 0 podatkov, sam rekla je, da je OK. Jaz pa v takem pričakovanju že od ne vem kdaj. Saj mislim, da zato smo pa razočarane, ker pričakujemo preveč. Jaz sem se pol kar mal potolažla: mislim, da je v tem obdobju važno da čutiš gibe, pa da G. ne opazi kakšnega zastoja v rasti, pa ne vem kaj še preverjajo, mi pa pač to bolj romantično jemljemo, rade bi videle kako user posted image zgleda, koliko je že zrastel, kaj počne...

Saj še mal, pa jih bomo mele v svojih rokah in se jih nagledale po mili volji, kaj praviš na to?



(odgovor članu mojsonček)
Neposredna povezava do sporočila: 1131
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
27.3.2009 0:15:44   
Lsica
Kicsi, Bumo, hvala za info o dopustu in regresu....sem šele zdaj vidlauser posted image ...

Zdaj mi je pa spet mal odleglo, ena skrb manj... Se pravi lahko čakamo še na ene 400 evrčkovuser posted image user posted image user posted image , ki jih bomo porabli... - ve se za kogauser posted image user posted image user posted image .

Druga skrb - ali mi bodo podaljšal bolniško al ne - pa ostaja... Nisem nič preveč optimistična, glede na to,  kako te komisije delujejouser posted image .

(odgovor članu Lsica)
Neposredna povezava do sporočila: 1132
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
27.3.2009 0:23:21   
Sempervivum
Ej Lisica, te nespečnost daje ... si celo stran popisala user posted image  Ponavadi sem ob taki uri sama tle gor

(odgovor članu Lsica)
Neposredna povezava do sporočila: 1133
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
27.3.2009 0:35:26   
Lsica
Jaz pa glih čekiram kje je še kdo...
Vse živo na RR berem, zdajle sem naletela na eno temo o možni zlorabi otroka... jesus...

Pa ti, tud ne moreš spat? Luna?

(odgovor članu Sempervivum)
Neposredna povezava do sporočila: 1134
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
27.3.2009 6:02:35   
mlinčka
Dobro jutro, trebuškaste in fletne user posted image !

Ste morda za kavico?

user posted image

_____________________________

In vendarle so bile štorklje...

(odgovor članu Lsica)
Neposredna povezava do sporočila: 1135
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
27.3.2009 6:12:13   
mlinčka


user posted image
 
 
user posted image
 
user posted image    NOSEČI SMO user posted image
 
pričakujemo presenečenje user posted image
Lsica (29.06.2009)
Lučka25 (20.07.2009)
Bumo (16.08.2009)
Serendipity (18.08.2009)
KruceFiks (29.08.2009)
Obayifo (30.08.2009)
Oktavija (07.09.2009)
pupa-b (15.10.2009)
spelka12 (23.10.2009)
efika (25.10.2009)
 
 
 
Sonček85 (24.04.2009)
Ledenka (11.05.2009)
Jazzz27 (07.07.2009)
anci banci (16.07.2009)
Sempervivum (28.07.2009)
 
 
Mandreja (11.06.2009)
mojsonček (12.06.2009)
Sabsa
Goldy (17.06.2009)
Reby (20.08.2009)
 
 
user posted image user posted image
Dobrovoljčica user posted image user posted image (12.05.2009)
LaraLightuser posted image user posted image (26.05.2009)
Stijan  user posted image user posted image (05.06.2009)
Kicsi user posted image user posted image  (15.06.2009) 
Kalina user posted image user posted image  (05.07.2009)
Mlinčkovi user posted image user posted image (16.07.2009)
Blanč user posted image   user posted image (10.08.2009)
Shadow user posted image user posted image (18.08.2009)
Rubin user posted image user posted image  (25.09.2009)
Miška73 user posted image user posted image  (10.11.2009)

 
user posted image
 
user posted image  RODILI SMO:user posted image
 
sayuri user posted image Lovro&Zara , pf user posted image Lana , Gloria user posted image Nik , Amelia user posted image Kaja , Goldfish  user posted image Jaka , Anime  user posted image Uroš&Tjaša , Mijavček    user posted image Tristan&Ema , Konina  user posted image user posted image Gašper&Erazem , Hope2 user posted image Lovro , Abrauser posted image   ,  Pinky36user posted image   Sabina,  Sonček33user posted image   Lovro,  Nokes   user posted image Vitan&Ivana,  Zvezdica  user posted image    Patrik,  Hedviga user posted image    Miha&Špela,  Dakec  user posted image   Isabella,  Shuka   user posted image  Maj,  Jadrnica  user posted image    Katarina  
 


user posted image
 
 

     PREGLEDI NAŠIH NOSEČK V MARCU

 
Petek, 27.03.
Oktavija - pregled
 
Torek, 31.03.
Kruce fiks - AC
anci banci - morfologija
Obayifo - pregled
 
 
 
PREGLEDI NAŠIH NOSEČK V APRILU
 
 
Sreda, 01.04.
Se* - morfologija
miška73 - pregled

Petek, 03.04.
Ledenka - pregled
mlinčka - pregled
Reby - morfologija
Sempervivum - pregled 
 
Torek, 07.04.
Kruce Fiks - UZ
Bumo - pregled
 
Sreda, 08.04.
Lučka25 - posvetovalnica
Reby - UZ plodovega srčka 
 
Četrtek, 09.04.
Kicsi - pregled
 
Torek, 14.04.
efika - pregled
 
Sreda, 15.04.
Naska - pregled
 
Ponedeljek, 20.04.
Lsica - pregled
 
Torek, 21.04.
efika - NS
spelka12 - pregled
 
Četrtek, 23.04.
mojsonček - pregled
 
Sreda, 29.04.
Kicsi - UZ (prim. Cerar)
 
 
 user posted image user posted image  NAŠE NOVE NOSEČKE v MARCU: user posted image user posted image
 
miska73 (LJ)
Naska (LJ)
 
 
user posted image    user posted image   ZVESTE NAVIJAČICE:  user posted image user posted image
Pija76, mismis, Gigi1, Stella Rossa, bbpikica,
Lana O8, gold fish, T1979, arneja, zvezdica, MBT1979
bambi75, zarja1, Sulfinija, marjetka cvetka, Womanpolice 
 
 
user posted image  




_____________________________

In vendarle so bile štorklje...

(odgovor članu mlinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 1136
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
27.3.2009 6:21:09   
Reby
O, jutro, Mlinčkove pupe so me pa prehitele, zgleda, da danes ni bilo žehte user posted image
Glede dopusta in regresa - tut jaz ne vem, kako in kaj, enkrat pravijo, da dobiš, drugič pa, da če ne koristiš niti enega dneva dopusta, potem ti regres ne preipada in ga moraš vrniti. Čeprav si pri nas direktor ne piše niti 1 dneva dopusta in vsako leto dobi regres in ga ne vrne, tako da imam en fajni izgovor user posted image

(odgovor članu mlinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 1137
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
27.3.2009 6:21:26   
Reby
Glede bolniške - če bi morala jaz npr. preživeti zadnje dni v bolnišnici, je po mojem najbrž ne bi mogla prekiniti in koristiti dopust ali pač? Ne verjamem...

< Sporočilo je popravil Reby -- 27.3.2009 6:22:12 >

(odgovor članu Reby)
Neposredna povezava do sporočila: 1138
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
27.3.2009 6:23:27   
mojsonček
Jutro!

Nism prva? Ah MLINČKA a dons pa direkt na RR, nč žehte obešat , da je ja ne bo kdo prehiteluser posted image ? Mmmmm kavica... komaj čakam, da si jo skuham... drgač mi jo kr lubi v posteljo prinese, ko ima priprave na odhod v službo sam dons ga ni, ker je še vedno službeno odsoten... še dobr, da mam mojga fanta, da me čuva, če ne bi bla čist sama...

Bemtiš... kako različne informacije krožijo naokrog... a veste kaj je men včeraj moja G rekla, ko mi je pisala predlog za podaljšanje bolniške za os. zdravnico? Sem jo vprašala, če misli, da bodo kej kompliciral, ker sem od 2. marca na bolniški in bo kmalu to breme prešlo z delodajalca na ZZZS in mi je odgovorila: ma kaj se sekirate pa sej ste bla na umetni oploditvi in vam bolniška pripada, bi jo lahko imela že od punkcije naprej user posted image ... sam očitno tisti strici, ki so velečastna komisija in imajo vse niti v svojih rokah mislijo drugače... sej, men na misel ni prišlo, da bi šla po nepotrebnem na bolniško, še nikol nisem tega nardila... ampak, ko človek ve in čuti, da ni več kos obveznostim bi mu pa ja moral kdo prisluhniti... no, v glavnem, jst definitivno ostajam do porodniške na bolniški, ni debate o tem...

LSICA ma sej brojim sitno... vsak petek, ko dopolnim posamezni teden si rečem yessss, še eden manj... torej... YESSSS, SAM ŠE 11 user posted image user posted image


ekola, moram šibat, dons spet kr neki obveznosti, najhujša kriza bo do torka pol pa res dam možgane na off in se ubadam sam še z domačimi zadevami... pa upam, da mi uspe našo pupo prepričat, da se obrne na glavo...

lep dan želim in čim več sončka v vas in okoli vas!

_____________________________

Moja sreča sta moja sončka...


(odgovor članu mlinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 1139
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
27.3.2009 6:23:32   
mlinčka
O, Reby user posted image !

Ne, nič žehte danes user posted image .

_____________________________

In vendarle so bile štorklje...

(odgovor članu Reby)
Neposredna povezava do sporočila: 1140
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
27.3.2009 6:29:01   
mojsonček
in da ne pozabim malo navijaškega poskakovanja..... al čemur koli je tole podobno user posted image    


user posted image user posted image user posted image user posted image    
   Petek, 27.03.                                                                                       
   Oktavija - pregled
     user posted image user posted image user posted image user posted image
 
pozdravi bebico in dobro opravi!
 


< Sporočilo je popravil mojsonček -- 27.3.2009 6:33:39 >


_____________________________

Moja sreča sta moja sončka...


(odgovor članu mojsonček)
Neposredna povezava do sporočila: 1141
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
27.3.2009 6:34:23   
mojsonček
i give up... ne znam popravit...user posted image

_____________________________

Moja sreča sta moja sončka...


(odgovor članu mojsonček)
Neposredna povezava do sporočila: 1142
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
27.3.2009 6:38:31   
mlinčka
Pa sej je čist fletno, mojsonči user posted image ! Navijamo!

Sempervivum, čist nekaj izven pa prav nič prijetnega - sem na julijkah zasledila, da se učiš za strokovca user posted image . No, jaz trenutno čakam datum user posted image . Sam tok, da veš, da nisi sama v tej nesreči user posted image .

_____________________________

In vendarle so bile štorklje...

(odgovor članu mojsonček)
Neposredna povezava do sporočila: 1143
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
27.3.2009 7:34:59   
Bumo
IZVIRNO SPOROČILO: mojsonček

in da ne pozabim malo navijaškega poskakovanja..... al čemur koli je tole podobno user posted image    


user posted image user posted image user posted image user posted image    
  Petek, 27.03.                                                                                       
   Oktavija - pregled
     user posted image user posted image user posted image user posted image
 
pozdravi bebico in dobro opravi!
 



mi tudi navijamo!!!!

(odgovor članu mojsonček)
Neposredna povezava do sporočila: 1144
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
27.3.2009 7:37:50   
Bumo
Lsica, pravica do dopusta ti še zmeraj v pogodbi ostane, četudi je ne izkoristiš....
se ti pač dopust prenese na naslednje leto in če imaš pravico do le-etga, iamš pravico tudi do regresa.
user posted image

(odgovor članu Bumo)
Neposredna povezava do sporočila: 1145
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
27.3.2009 7:46:46   
Bumo
Mlinčka...
hvala za kavico!!!

(odgovor članu Bumo)
Neposredna povezava do sporočila: 1146
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
27.3.2009 8:05:39   
Kruce Fiks
IZVIRNO SPOROČILO: mlinčka

Pa sej je čist fletno, mojsonči user posted image ! Navijamo!

Sempervivum, čist nekaj izven pa prav nič prijetnega - sem na julijkah zasledila, da se učiš za strokovca user posted image . No, jaz trenutno čakam datum user posted image . Sam tok, da veš, da nisi sama v tej nesreči user posted image .


Nikakor same! Jaz ga imam v torek! Grem direkt z amiocinteze na strokovca v Koper! Seveda prazna glava, kakopak.


_____________________________

NISAM GINEKOLOG, ALI MOGU DA POGLEDAM :)

(odgovor članu mlinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 1147
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
27.3.2009 8:25:27   
Kruce Fiks
user posted image

http://www.siol.net/tv-spored.aspx?day=4&val=2627372&

V nedeljo zvečer in ponedeljek ob 9h in 14h
ponovno oddaja "v maternici"
To rundo bomo spremljali dvojčke, trojčke, četvorčke od spočetja do rojstva....user posted image




< Sporočilo je popravil Kruce Fiks -- 27.3.2009 8:32:13 >


_____________________________

NISAM GINEKOLOG, ALI MOGU DA POGLEDAM :)

(odgovor članu Kruce Fiks)
Neposredna povezava do sporočila: 1148
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
27.3.2009 10:09:13   
mlinčka
IZVIRNO SPOROČILO: Kruce Fiks

IZVIRNO SPOROČILO: mlinčka

Pa sej je čist fletno, mojsonči user posted image ! Navijamo!

Sempervivum, čist nekaj izven pa prav nič prijetnega - sem na julijkah zasledila, da se učiš za strokovca user posted image . No, jaz trenutno čakam datum user posted image . Sam tok, da veš, da nisi sama v tej nesreči user posted image .


Nikakor same! Jaz ga imam v torek! Grem direkt z amiocinteze na strokovca v Koper! Seveda prazna glava, kakopak.



No poglej, kolk nas je "mladih" učenjakov user posted image . Vso srečo v torek! Sej za glavo nafilat je še čas user posted image . Malo stisneš pa je!

_____________________________

In vendarle so bile štorklje...

(odgovor članu Kruce Fiks)
Neposredna povezava do sporočila: 1149
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
27.3.2009 10:18:38   
Lsica
IZVIRNO SPOROČILO: Reby

Glede bolniške - če bi morala jaz npr. preživeti zadnje dni v bolnišnici, je po mojem najbrž ne bi mogla prekiniti in koristiti dopust ali pač? Ne verjamem...


Reby, mislim da ne...sem nekje prebrala - bom probala najt kje to piše....

(odgovor članu Reby)
Neposredna povezava do sporočila: 1150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  44 45 [46] 47 48   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  44 45 [46] 47 48   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Je operativno čiščenje maternice po splavu...
V Sloveniji ženska, ki pri ginekologu izve, da njene nosečnosti ni več, prejme napotnico za tabletke ali operativno čišč...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?