|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ...in miši mami je postala...
1.8.2006 23:21:55   
miši
sem kar kopirala z avgustovk...


Saj ne vem, kje naj začnem, v splošnem lahko rečem, da je bil moj porod ekspresen, zelo nenapovedan in nepozaben.
Jah, kaj sem počela v soboto ste videle, vse je bilo normalno, mala živahna, bilo je res veliko aktivnosti, otečene noge, vendar sem zmogla še toliko, da sva šla s fantom pogledat ognjemet na Bled (bil je čudovit), mala je res močno brcala. Ravno, ko sva se odpravljala spat, me je močno lulat, vstanem in kar naenkrat mi uide, sem pomislila "mater a tut zadržat ne morem več" in grem na wc in je kar teklo in teklo, brezbarvna voda in brez vonja. Začelo me je šraufat, grem in opravim in še kar teče in teče in me zvija in sva rekla, jah nič, pejmo pogledat kaj dogaja. Pridem v bolnico, me dajo na ctg, ja, popadki so, zvija me kot da moram na taveliko (pričakovala sem hujše bolečine), bila sem odprta 2 cm, potem naslednjo uro 4 cm in 5 cm, no okrog 4h pa celih 8 cm. Pobrila me je babica (ravno ta teden sem imela v planu depilacije vseh sort), klistir si privoščite, ni nič posebnega!

Popadke sem odlično predihala, res pomaga, vmes sem se tako skoncentrirala, da sem sprostila res vse mišice na sebi, tudi obrazne (to sem se naučila na aerobiki) in dihala sproščeno. Res dihajte tako kot vam pove babica, potrudite se, se splača. Do tahudih popadkov sem ležala na boku, dihala in stiskala roko mojega dragega, vmes sem se mu tudi posmejala (ker je bil bolj moker od mene), švicala pa sem noro. Ko je prišel čas za pritiskanje so mi dvignili noge oz. sem jih sama držala (naslednji dan muskelfiber) in pritiskala z dihanjem (zrak zadržite čim dlje), zaprla sem oči, videla temo in ko sem v tretjo mislila, da me bo razneslo spodaj, je mala dobesedno priletela ven. Tisto sekundo so bolečine izginile in toplo štručko so mi dali na trebuh, takoj je zajokala in seveda polno adrenalina, sreče in neverjetnih občutkov.
Bila sem šivana, šivi me skoraj ne bolijo več, treba jih je tuširati čimvečkrat, z mrzlo vodo, se splača potrudit, imam tudi malo hematoma (razlita kri, kot modrica), to nič ne boli.
Mlekeca imamo, bradavice so kar bolele, danes je že boljše, res se je treba trudit in dojit, da novorojenček pridobi na teži. Naša kar dobro spi, pojeva okrog 8 obrokov na dan, je pa bila tudi po 5 ur skupaj budna, ko se je pokakala je bilo olajšanje.
 
Življenje se res postavi na glavo z otročkom, moja Ajda je zdaj prva, vse ostalo bo počakalo. Doma mi veliko pomagajo, očka je krasen, zelo rad jo previja.
 
Kar pogumno punce, porod je nekaj zelo lepega in naravnega (vsaj jaz lahko tako rečem), ne ustrašite se bolečine, pridne bodite in poslušajte osebje zraven. 
   
pozdravčke in poljubčke za vse!!
miši
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ...in miši mami je postala...
1.8.2006 23:36:00   
Blacky30
Iskrene čestitke in želim vam veliko cartanja in prespanih noči!!!user posted image user posted image user posted image
user posted image

(odgovor članu miši)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ...in miši mami je postala...
1.8.2006 23:39:14   
cukerček


čestitam

< Sporočilo je popravil cukerček -- 1.8.2006 23:40:43 >


_____________________________

Naši spomini so edini raj iz katerega nas ne more nihče pregnati...

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ...in miši mami je postala...
2.8.2006 5:26:11   
zaljubljena23
user posted image user posted image Čestitkeuser posted image user posted image

_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu cukerček)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
2.8.2006 9:46:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zaljubljena23)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ...in miši mami je postala...
2.8.2006 10:29:32   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image , pa velikooooo cartanja....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ...in miši mami je postala...
2.8.2006 10:40:28   
sašaš
ČESTITKE! user posted image

_____________________________

ČebELA je k nama priletela 20. 7. 2006

(odgovor članu miši)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ...in miši mami je postala...
2.8.2006 11:36:44   
x_srečka_x
ČESTITKE user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sašaš)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ...in miši mami je postala...
2.8.2006 11:59:25   
Tia27
Čestitke!!!!!!!!!!!!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu miši)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ...in miši mami je postala...
6.8.2006 20:05:22   
KODA
user posted image user posted image čestitke

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu Tia27)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ...in miši mami je postala...
8.8.2006 4:09:52   
Eviii
tudi mi se pridružujemo čestitkam user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dejana smo na silo spravli na svet 3.3.2006 ob 19.59 :)

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ...in miši mami je postala...
12.8.2006 10:12:10   
tanaja*
Čestitke! user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Voli me iz inata voli me bez ostatka voli me bilo gde sam bas takvu kakva jesam


(odgovor članu miši)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?