|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
5.7.2006 11:52:02   
anitaz
IZVIRNO SPOROČILO: mujcek

še to: kakšne vaje naj delam z malim, da ne bo nogic več tako na O držal; ostalo pa se mi zdi, da se mu je vse popravilo user posted image


To pa tudi mene zanima....Tjaša ima na O nogice... user posted image   A sploh obstaja kakšna vaja proti temu? Pa še tolk bolj smotano je, ko je punčka.....

(odgovor članu mujcek)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
5.7.2006 14:28:38   
Saly
Mujcek in anitaz glede nogic na O pa vama žal ne vem svetovati nobene vaje, verjetno vama bodo druge, ki so glede fizioterapije že prave strokovnjakinje znale svetovati.
Mujcek, jaz bi pa fizioterapevko, kar vprašala ali še lahko ti poskusiš malega tako prijeti, kot ona kaže, da ti lahko pove ali delaš prav. user posted image user posted image  za tvojega user posted image , ker tako lepo napreduje.

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
6.7.2006 22:26:05   
Anonimen
Da se še jaz javim po dolgem času. Zaradi selitve in trenutnih dopustov imamo velik izpad fizioterapije (nazadnje sredi maja, naslednjič zadnjega julija!). V tem času sem dobila 2 termina v Pesnici in sem res hvaležna ge. Potrčevi, ker je v samo enem tednu viden tak napredek, da sama ne morem verjeti!
Tako se Primož pri 7,5m že plazi, postavlja na nogice, zelo lepo sedi,...
Na manjše napake pa sem bila opozorjena in jih bova skupaj popravila.

NR: Tudi Primož zvija prstke na nogici. Opažam da takrat, ko kaj prijema, in zgleda kot da bi si hotel s stopali pomagat. To napetost morava sproščat, masirat in trest stopala in nogice. 

Kupila sva tudi veliko dvojno žogo (rumeno Physio-roll). Potrčeva nama je pokazala vaje za sedenje, bi pa prosila, če mi lahko katera opiše tudi kakšne vaje za naprej. Midva verjetno v Pesnico ne bova več šla, rada pa bi žogo max. izkoristila. Pa še to: za dobavo sem prosila kar terapevtko, tako da je bila kar ugodna cena.

(odgovor članu Saly)
  Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
6.7.2006 23:06:47   
živa
Moj mali (star bo 5 mesecev in pol) se brez problema obrne na bok, ko bi se moral prevaliti na trebuh, pa usločuje glavico nazaj in se seveda ne more prekotalit. Kako naj mu pomagam?

Tudi s trebuha na hrbet se zelo redko obrne - uspe mu le, če se slučajno odrine z rokicami in ga potegne na stran.

Ker imamo kontrolo pri pediatru šele avgusta, prosim za nasvete.

Lp,

živa

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   [Brisano sporočilo]
6.7.2006 23:40:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu živa)
  Neposredna povezava do sporočila: 130
   [Brisano sporočilo]
6.7.2006 23:42:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu živa)
  Neposredna povezava do sporočila: 131
   [Brisano sporočilo]
7.7.2006 0:00:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu balaena)
  Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
7.7.2006 9:28:49   
Anonimen
Nalin, če pada, ko je utrujen, je to verjetno normalno, sicer bi pa moral imeti dovolj moči, da bi se ujel na rokice.
Mogoče bi probala kakšne vaje za ravnotežje delati in za krepitev rokic.
Jaz poznam samo nekaj vaj, ki jih delava za ravnotežje med sedenjem:
- sedim na tleh, stegnem noge, user posted image  sedi enako na meni. Potem izmenično rahlo dvigujem noge, da se otrok ziba. Trup mu mora ostati v navpičnem položaju, nagiba se v medenici.
- zelo fino se da delati vaja za ravnotežje na veliki žogi, ki sem jo omenila višje. Prednost je, da lahko oba sediva na žogi in je taka telovadba prava zabava.
- otrok sedi na tleh in mu izmenično dvigujem nogice (z rahlim potegom nazaj). Spet gre za gibanje v medenici, trup ostane navpično.
- za divjanje user posted image : Otroka primeš pod ritko, gleda naprej (tako kot se ga običajno nosi), ga spustiš proti tlom potem pa z njim nihaš sem in tja.
- še malo težja vaja: ležiš na hrbtu, dvigneš noge in jih pokrčiš za 90°, na spodnjem delu sedi user posted image , držiš ga za stopala in spet nihaš - spuščaš, dviguješ, levo, desno,... (to vajo je z njim delala terapevtka, sama še nisem poskusila).

Za krepitev rokic pa rolanje preko žoge, da se upre na rokice. In podobne vaje. Tudi dvigovanje iz boka v sedeči položaj, s tem da se mora sam upirati na rokice.
Upam, da je vsaj kaka vaja razumljivo napisana. Mi delamo to pri 7,5 mesecih, je pa precej napreden pri gibanju.



(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
7.7.2006 10:42:24   
živa
Hvala, nalin! Sem že prej brala in tako delamo, ampak glavo steguje nazaj, ker je res velik firbec. Ko se zbudi, bom poskusila še tako, da mu bom med obračanjem gladila po prsnem košu navzdol, če bo to pomagalo. 

Glede na to, da je Žan počel isto, ali ste to popravili kar sami doma ali sta morala na fizioterapijo? 

Lp,

živa

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   [Brisano sporočilo]
8.7.2006 0:16:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu živa)
  Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
17.7.2006 23:50:54   
Saly
Pozdravljene, danes smo šli po blazino, ki smo jo dobili na recept. Dekleta ali je vam blazina tudi tako zelo smrdela?  Kaj ste v tem primeru storile?  S čim in kako pa jo čistite?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
18.7.2006 12:07:32   
TVN
Ja, blazina na začetku neznansko smrdi. Jaz sem jo pred prvo uporabo zdrgnila z blago milnico in toplo vodo, sedaj vmes pa jo samo občasno zbrišem s krpo in toplo vodo. Zelo lepo se jo čisti in tudi vonj je izgubila. Prve dni pa smo veliko zračili sobo, da smo pregnali tisti vonj.

Lepo jo uporabljajte, za nas je postala "premajhna", ker se je naša Nika te dni začela plaziti.

_____________________________

*** Imejte se lepo! ***

(odgovor članu Saly)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
18.7.2006 19:35:23   
Anonimen
Mi smo blazino na srečo dobili zelo zgodaj, tako da se je kar nekaj časa luftala pred 1. uporabo.
Jaz jo dam občasno kar v banjo in stuširam. V navodilih itak piše, da je blazina primerna za hidroterapijo.

(odgovor članu Saly)
  Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
18.7.2006 23:40:35   
Saly
Hvala na odgovoru Nika35 in someone!

Mala Nika user posted image user posted image user posted image , sedaj pa bo mamica imela veliko dela, ko bo malo Niko  "lovila"user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
18.7.2006 23:41:43   
Seven*
Nova blazina smrdi kot hudic. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Saly)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
19.7.2006 14:53:03   
mujcek
naša nevidna blazina pa sploh nič ne smrdi user posted image user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
19.7.2006 15:02:44   
Seven*
Mujcek. Ful sem jezna, ker je nimate. Resnicno. Grrrrr.... Tole nase zdravstvo!!

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu mujcek)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
19.7.2006 15:27:12   
Anonimen
Samo to pa res. Sem slišala od terapevtke, da na Štajerskem ful šparajo, v LJ pa jih večina dobi. Še sreča, da smo mi začeli v LJ hodit, ker je tukaj 100% ne bi dobili.

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
27.7.2006 14:17:25   
Ada
Da nadaljujem z našo zgodbo. Aprila sva začela hoditi k gospe Potrč, samoplačniško, ker zdravnici se ni zdelo, da je karkoli narobe, in šele sedaj, ko je naš fant star skoraj sedem mesecev, sem uspela pregovoriti pediatrinjo, da naju je poslala v RA. Tam pa so naju vprašali, kako to, da nisva prišla že prej, in seveda odkrili, da gre za rizično nevrološko simptomatiko in sum na hemiparezo- leva stran je precej slabša. Kljub redni terapiji je še daleč od sedenja, obrača se le na eno stran, nogice zateguje, se še ne opira nanje ampak jih celo križa.... je pa vseeno viden napredek, tako da sem zelo hvaležna gospe Potrč, da naju je vzela. Danes imava še UZ glavice- malce pa me je vseeno strah.
Še enkrat ponavljam- bodite pozorni na težave in če se le da, vprašajte strokovnjake, če je res vse v redu. Meni so vsi, vključno z možem, govorili, da si vse skupaj samo domišljam in da naj ne kompliciram, sedaj pa je slika popolnoma drugačna- fizioterapevtka mi je rekla, da dobi take primere šele takrat, ko pri devetih mesecih ne sedijo, midva pa že od četrtega meseca hodiva k njej.
Seven, še enkrat hvala za temo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   [Brisano sporočilo]
27.7.2006 18:28:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Ada)
  Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
27.7.2006 19:03:24   
Seven*
Ada. Super! Sem vesela, da moje besede vcasih pridejo na prava usesa. V taksnih primerih se izkaze, da ima kompliciranje v dolocenih primerih tudi svoj smisel. Ceprav me ima se vedno marsikdo za cudno, ko razlagam kaksni stolcki, kaksni vozicki so dobro iz fizioterapevtskega stalisca. Nikoli ne bom pozabila besed pediatra v bolnisnici: "V prvem letu otrokovega zivljenja, lahko naredimo najvec in zelo veliko nepravilnosti tudi odpravimo". Zamujeno prvo leto lahko pomeni ze osvojene patoloske vzorce, ki pa jih je prakticno nemogoce odpraviti.

Lepo se mejte in bodite zdravi!user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Ada)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
1.8.2006 17:03:18   
mujcek
SEDAJ PA TUDI NAŠA BLAZINA SMRDI user posted image user posted image user posted image

Danes sem bila pri naši P in sem omenila, da v RA nismo dobili blazine in se ni mogla načuditi, da nam je niso hoteli dati!

In potem je ona takoj recept napisala!!!!!!!!

Sem bila tako vesela in najraje bi jo polubčkala, ko je recept pisala user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
1.8.2006 17:08:21   
Seven*
Mujcek. Super!! user posted image user posted image user posted image Zdaj pa vam zelim veselo kotaljenje in plazenje po njej! user posted image user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu mujcek)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
1.8.2006 17:10:10   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: anitaz

IZVIRNO SPOROČILO: mujcek

še to: kakšne vaje naj delam z malim, da ne bo nogic več tako na O držal; ostalo pa se mi zdi, da se mu je vse popravilo user posted image


To pa tudi mene zanima....Tjaša ima na O nogice... user posted image   A sploh obstaja kakšna vaja proti temu? Pa še tolk bolj smotano je, ko je punčka.....



Maj je mel pri enem letu tko na O nogice,da je blo grozn za videt in vsak se je vtaknu v njegove nogeuser posted image user posted image ...zej pri dveh se je samo popravlo...razvoj velik sam naredi...

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
2.8.2006 17:16:13   
fuzzy
Moja user posted image je stara 2 meseca in pol in ko jo obrnem na trebušček (pasenje kravic), se lepo dviguje in opira na roke, ampak se na levo stran nikoli ne obrne do konca (tako da bi npr. lahko položila desni liček na tla). Na desno se obrača normalno. Ali je to pri tej starosti hud problem in ali ji lahko kako pomagam? Naslednji pregled imava šele konec avgusta, pa ne bi rada čakala do takrat.

Pa še eno vprašanje: kako velike so te blazine, ki jih omenjate in kje se jih lahko kupi (pa koliko stanejo me tudi zanima).

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?