|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
2.8.2006 21:03:24   
mujcek

Pa še eno vprašanje: kako velike so te blazine, ki jih omenjate in kje se jih lahko kupi (pa koliko stanejo me tudi zanima).




Ta, ki smo jo mi včeraj dobili je velika 200x125 cm, debelina mislim, da je 15mm in stane 43.000 sit. Kupiš jih lahko v Rehi in v Sanolabor-ju, pa mogoče še kje...

(odgovor članu fuzzy)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
3.8.2006 17:52:34   
Saly
Mujcek sem tako vesela, da tudi pri vas sedaj blazina smrdiuser posted image user posted image user posted image

Za tvojo P user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mujcek)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
4.8.2006 7:49:00   
bini
hej punce... no, sedaj je pa še naš aljaž napoten v RA... saj obljubljala mi je pediatrinja to že prej, pa se z enostavnimi vajami, ki mi jih je pokazala to njegovo dvigovanje ritke ni popravilo...
zanima me, če ima še katera podobno diagnozo - simetrija tonusa je napisala na napotnico, povedala pa mi ni prav nič, čeprav sem težila in spraševala... kar nekaj je mutila kao da ni nič posebnega, ampak da je to treba popravit user posted image ...ker sva datum v RA dobila šele sredi septembra, grem že v torek na privat fizioterapijo, da nama pokaže handling in kakšne vaje...

pa še to - naša pediatrinja pravi, da obračanje oz. neobračanje ne kaže na nepravilnosti, ampak jo v glavnem moti to, da ko je aljaž na hrbtu precej dviguje ritko in pa ko pase kravice ne ve čisto kaj bi z rokicami user posted image ... čeprav to mu gre zdaj že bolje (sva trenirala)...

a katera ve kaj pomeni simetrija tonusa??? kaj če se ne izboljša (ampak itak da se bo)???..
pa hvala vam za sto dobrih nasvetov tu notri -vsem, še posebej seven user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu Saly)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
4.8.2006 9:07:01   
fuzzy
Hvala za hiter odgovor, Mujcek!user posted image
Ali res nobena ne ve odgovora še na prvo vprašanje? user posted image

(odgovor članu mujcek)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
4.8.2006 9:15:23   
Seven*
Bini. Simetrija tonusa pomeni, da je na dolocenem delu misicni tonus vecji kot na drugem delu. To so cist klasicne tezavice, nic posebnega, se nimas kaj bati. Z dolocenimi vajami se to zelo hitro in uspesno popravi. Ce bos opazovala tamalega bos videla, da je na dolocenem delu telesa bolj zategnjen, ponavadi je to ramenski obroc. Lahko pa je asimetrija omejena na D in L polovico, ceprav to je ponavadi pri otrocih, ki imajo kaksno mozgansko krvavitev.. No kakorkoli, fajn zrihtajte, pa javi kako vam gre!

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
4.8.2006 10:04:27   
bini
ej hvala Seven za hiter odgovor.. ja, sej v tem je finta ko se meni ne zdi, da bi ga kaj zategovalo user posted image  in zdravnica tud tega ni nič omenjala... edino zategovanje pri njemu je ko se zbudi - se pretegne kot kak stari, tako da da glavico ful nazaj, pa roke čist nad glavo - ampak res samo ob prebujanju.... v glavnem mi ves čas omenja dr. to dvigovanje ritke user posted image ...no, bom sporočila kaj bo rekla fizioterapevtka v torek.


_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
4.8.2006 10:07:03   
Seven*
Bini. Razna pretirana uslocevanja hrbta na kakrsenkoli nacin so lahko zategovanja. No saj mogoce te je samo bolj ali manj preventivno poslala tja.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
4.8.2006 10:11:12   
Seven*
Fuzzy. Otrocki imajo pogosto kaksno priljubljeno stran obracanja glavice, pa se to ni nujno narobe. Vsekakor jo pa poskusaj stimulirat, da bo cimbolj obracala se v drugo stran. Uporabljaj predmete, ki so ji zanimivi in jo motiviraj..

Blazino prodajajo razni centri, kjer imajo ortopedske pripomocke ala vita center Naklo, Sanolaborji..ipd.. Stane pa 42 tisoc. Ful veliko, res, ampak je pa ful dobra. Ni primerjave z raznimi armafleksi, lezalnimi blazinami ipd. Mi smo jo dobili na recept, ker hodimo na fiizoterapijo.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu fuzzy)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
4.8.2006 10:50:07   
2ursae
IZVIRNO SPOROČILO: bini

pa še to - naša pediatrinja pravi, da obračanje oz. neobračanje ne kaže na nepravilnosti, ampak jo v glavnem moti to, da ko je aljaž na hrbtu precej dviguje ritko in pa ko pase kravice ne ve čisto kaj bi z rokicami user posted image ...



čau, mi smo imeli tud problem z dvigivanjem ritke in usločevanjem, pa je naša diagnoza extenzijski vzorec. Po moji izkušnji je tako, da ti diagnozo postavi zdravnica v RA in ne pediater. Po mojem je v tvojem primeru pediater pač napisal eno splošno diagnozo, saj sam ni dovolj kvalificiran, da bi lahko točno povedal, kaj je tvojemu user posted image , zato se je pa tudi ogibal tvojim vprašanjem, saj nanje ne ve točnega odgovora. Pa brez zamere pediatrom, samo dandanašnji je teh gibalnih nepravilnosti precej, RA so prezaseden in je zato čakalna doba dolga, in bi se prav zato tudi pediatri lahko malo izobrazili na tem področju in že v svoji ambulanti pokazali vaje, ki so potrebne za odpravitev problema.

Boš videla, kaj ti bo rekla terapevtka - super, da greste predčasno tja, mi smo tudi tako naredili, ker je pomembno, da čimprej začneš s pravilnim ravnanjem.

Veliko sreče user posted image



_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
4.8.2006 22:53:04   
fuzzy
Hvala za odgovor, Seven user posted image Res obvladaš te zadeve user posted image Sestra, ki jo je pogledala , nam je povedala skoraj isto kot ti (do zdravnice sploh nismo šli, ker je miška tako veselo obračala glavico na obe strani, da mi je bilo kar nerodnouser posted image ). Zelo mi je bil všeč sestrin odnos, ker je bila zelo prijazna in je rekla, naj še pridemo, če nas bo še kaj skrbelo in da je bolje, da pridemo po nepotrebnem kot pa da bi čakali in bi bilo res kaj narobe. Več takih bi rabili!!!
Doma smo pred tem ugotovili še to, da jo vsi (vključno s starimi starši) vedno nosimo na levi roki in verjetno je bilo tudi to malo krivo. Sestra je rekla, da je dobro, da se pri nošenju otroka menjava roke, da se obe strani telesa lepo razvijata.
Kar se pa tiče blazine - doma imamo telovadno blazino od Elana. Ali je tudi to ok? Priznam, da me je skoraj kap, ko mi je Mujcek napisala cenouser posted image .

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
4.8.2006 23:40:48   
Seven*
Fuzzy. No no, nic hvalit, mi bo nerodno..user posted image user posted image user posted image Finta je pac ta, da smo na fizioterapiji s tamalo ze eno leto in vsakic ful sprasujem fizioterapevtko ko smo tam. Enostavno nisem tip, ki bi bil zadovoljen z odgovorom TAKO TO JE. Mene vedno zanima se ZAKAJ JE TO TAKO? user posted image user posted image user posted image Zato pa me veliko ljudi na RR ne mara, ker menda kompliciram.. Kaj cemo. Sem vesela, da moje kompliciranje komu pride prav.

Ko pisem tule gor pisem samo zaradi enega stavka: "Prvega otrokovega leta ne moremo nikoli nadoknaditi." Najvec lahko naredimo ravno sedaj.

Sploh ce primerjam ravnanje Jakoba in Eme. Ema je imela hudo mozgansko krvavitev, pa je razvoj dosti bolj pravilen v nekih tockah, kot je bil pri Jakobu. Prav vidim razlike in to kako je pomembno, da je otrok na tleh, da ima trd vozicek, trd stol za hranjenje.. Bogve kaj bi bilo, ce bi si rekla, da je to cisto brezeze, jo vrgla v Zappa in nehala obiskovati fizioterapije..

Elanova telovadna blazina je seveda tud ful ok. Vazno je da ne drsi, pa da se ne vgreza prevec.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu fuzzy)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
6.8.2006 22:40:43   
bini
hvala 2ursae!!
saj bolj ko ga opazujem bolj se mi zdi, da se najbrž res zateguje user posted image
no, točno bomo vidli čez 2 dni ko imamo fizioterapijo

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
8.8.2006 16:22:20   
bini
torej, fizioterapija je za nami... in očitno je bila kar potrebna.... predvsem je aljaž nekako zategnjen in je čist preveč zadovoljen na hrbtu ali trebuhu... je kar pridno sodeloval kake pol urce, potem je pa začel protestirat.. v glavnem da sedaj vemo kakšne vaje je treba delat - fizioterapevtka breznikova v šiški je superca - ženska res dela s srcem in ogromno pove in vse razloži...
ne rabimo  tedenske obravnave, je pa predlagala še eno predno imamo sredi septembra potem RA.... šele sedaj vidim kako sploh ne uporablja določene skupine mišic..upam samo, da se bo vse kar je treba popravilo..

sem jo pa vprašala ali je možno, da je imela hčerka podoben razvoj samo da ga nihče ni prepoznal, ker je sedaj pri 2eh letih motorično precej nespretna - in mi je potrdila, da je to popolnoma možno... ker tud ana je oboževala ležanje na hrbtu, vse drugo je bilo pa čist ekstra, samo da nje nismo nič silili, ker nas nihče na to ni opozoril...

no, sedaj nas čaka mučno opozarjanje babic, ki ga veselo nosijo pokonci.. se bodo že navadli... in pa veselo treniranje ob previjanju....
fajn telovadite tud drugi  user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
19.8.2006 20:57:32   
mayflower
Naš tamali hodi v razvojno v Staro goro. Sprva sva šla zaradi nagibanja glavice v eno stran, pol pa se je pokazalo, da je popolnoma hipotoničen v rokcah. Vzrok je bil v tem, da ni hotel biti na trebuščku. No, v razvojni so nam svetovali: na tla dajte par armaflexov (nismo upravičeni do te posebne blazine, zdravnica je zagotovila, da je armaflex glih tko v redu), čez eno pisano brisačo in vsak dan drugo igračko. In nisem mogla verjet kako je tamali v dveh tednih napredoval, prej sem pa vse možno počela, da bi ja bil na trebuščku. Odsvetovala je igralne podloge in sploh igralnice z mostom igračk-pol ta mali sploh hoče bit nonstop na hrbtu. Nam je res pomagalo, sej je prej v rokcah zaostajal za dva meseca v primerjavi z močjo nogic. Zdej se pa tako kotali po dnevni, da ga komaj dohajam. Mu pa še vedno vsak dan menjam igračke, ker se drugače hitro naveliča igranja na tleh.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
30.8.2006 8:59:30   
baby22
zdravo,
mene zanima, če bi morala pediatrinji zatežit, da me pošlje v RA, saj imam naslednjo težavo: 
moj user posted image  bo v soboto dopolnil 3 mesece in je rojen v 34 tednu.... ko se je rodil, je bil lepo simetričen, dvakrat so mu naredili UZ glavice in niso odkrili nič napačnega, VSE JE NORMALNO...,  kadar ga imam v naročju, se kar zvije v približno tak položaj, kot je bil v trebuhu... ko ga položim v voziček ali lupinico, nekaj časa leži na mestu, potem pa ker je zelo živahen in veliko kobaca z rokicami in nogicami, se premakne in leži postrani, prav tako v posteljici, skoraj nikoli se ne zbudi tako kot ga dam spati, vedno drugače, ko je bil manjši sem ga zalagala s pleničko, sedaj pa jo sam umakne,... prijateljica mi je rekla da to full ni dobro za njegovo hrbtenico, je to res??? kaj pa vi mislite??? kako naj mu pomagam, saj nočem da ima kasneje težave s hrbtenico...???
Izvajava handling, ki so me ga naučili v Lj. porodnišnici, razmišljam tudi da bi kupila DVD od Vzajemne VADBA MATERE IN DOJENČKA....
KAJ MENITE???


_____________________________

UŽIVAJTE & IMEJTE SE ZELO, ZELO RADI S SVOJIMI SONČKI!!!

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
1.9.2006 16:08:15   
jaka3
Da še jaz postavim eno vprašanje. Sicer sem prebrala skoraj vse na temo razvojne, a nisem sigurna glede nošenja in vožnje otroka v lupinici. Kakšne so lahko posledice, če je otrok dve uri na dan v lupinici. Tema je pa super vse pohvale.

(odgovor članu baby22)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
5.9.2006 11:18:51   
bomaja
Pozdravljene mamice!

Tudi jaz imam sinka (4 mesece in pol), ki pri pasenju kravic ne ve kaj bi z rokami. Edino, če mu jih sama skupaj držim pod njegovo glavico, se dvigne za nekaj časa, potem pa se že začne bunit. In ko ga nosim, mi desno rokico steguje nekam čudno nazaj - prav uvihne jo nazaj.

Nas je pediatrinja poslala v razvojno, vendar smo naročeni šele konec septembra. Ker je pri razvoju dojenčkov vsak teden pomemben, me zanima kakšne vaje ste počeli pri podobnih "simptomih" kot jih ima moj sinko, da še mi malo povadimo.

Najlepša hvala za vaše odgovore!

(odgovor članu jaka3)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
5.9.2006 13:27:28   
Jenny*
Mene pa zanima katere dude so najboljše in katere najslabše za otrokov razvoj. Ali res Nukove niso v redu? Ali so potem najboljše take kot Aventove ali mogoče češnjaste? Ali pa v bistvu sploh ni kakšne razlike med dudami glede škodljivosti? Če mogoče katera ve iz obiskov RA.

(odgovor članu bomaja)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
7.9.2006 16:07:52   
SelmaC
Lep pozdrav,

Malo sem postrala zaskrbljena. Moj user posted image  star 3,5 mesece, ko fanj zajoče ali ko ga matrajo kolike in razna napenjanja postane ves trd in se usloči s celim telesom nazaj. Tega ni počel že od rojstva, ko se je zvijal glavico nazaj, pol pa je s tem prenehal. Je to ok ali bi me moralo skrbeti? Pediatrinji sem na zadnjem pregled omenila, pa na to ni reagirala.
Hvala lepo se imejte.

(odgovor članu Jenny*)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
11.9.2006 9:39:41   
TiaSara
Selma C - to dela tudi moj. Pediatrinja ga je pogledala in rekla, da ima čisto dober misični tonus in da, če to počne le občasno, ni nič narobe. Upam, da ima prav.

(odgovor članu SelmaC)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
12.9.2006 19:13:56   
milk4
Moje mnenje: vsak otrok bi moral enkrat v RA na pregled-samoplačniški ali preko napotnice. Verjemite tako bi bilo manj težav in tudi starši bi bili bolj pomirjeni......
........in še tudi zdravi otroci, ki se ne zategujejo ali imajo katerokoli asimetrijo bi morali biti handlingirani...saj s tem spodbujamo njihov pravilni razvoj!!!!
lp vsem

(odgovor članu TiaSara)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
12.9.2006 19:20:08   
milk4
Oila
Jaz sem imela isto težavo kot ti. V razvojni so mi rokovanje ali handling tako hitro pokazali, da nisem vedela kaj bi (priznam, da naša tamala se je le rahlo stegovala nazaj) . Nato sem si sprintala iz hrvaškega linka "postupavanje"in kupila dvd od Vzajemne. A ni mi bilo povsem jasno-sedaj vem kakšne napake sem storila- teh se ne da iz DVD zarbrat.
Čisto slučajno mi je kolegica svetovala tečaj masaže dojenčka pri katerem smo se naučili tudi handling (društvo Infant www. infant-on.net)user posted image user posted image user posted image user posted image . Tam lahko probaš na lutki, da se naučiš SUUUPER!. Fizioterapevtka ti pokaže osnovni handling in ti tudi razloži zakaj ne kengurujčka, zakaj ne ali široko povijanje, kakšni so priporočljivi položaji...... Moram jo pohvaliti ker se ti res posveti. Obenem si lahko izposodiš in skopiraš vse knjige, ki jih tam imajo na razpolago.

Svetujem tečaj vsem mamicam in tudi nosečnicam.
lp
mojca

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
14.9.2006 21:29:50   
mojčina
Evo super članek (žal je v hrvaščini) o normalnem motoričnem razvoju v 1. letu in napakah, ki jih počnemo z vsiljevanjem z otrokove strani še neosvojenih gibov - med drugim je napaka tudi tako široko uporabljano pasivno posedanje v starosti okoli 6. meseca! Res, preberite, ker je zelo logično in razumljivo razloženo, kaj posamezni gibi pomenijo za nadaljni razvoj in kako mu lahko škodimo, če se preveč vmešavamo vanj!

To pišem zato, ker očitno pri nas obstoja en zelo nevaren problem: večina nevrofizioterapevtov otroke pasivno poseda okoli 6. mes in veliko vaj poteka sede, kar je ZELO NAROBE! To so mi zdaj potrdili že trije razvojni pediatri, enako pa razlaga tudi ta članek. No, pri naši pupi, ki ima sedaj 8mes je to posedanje pripeljalo do tipične anomalije, ki je direktna posledica posedanja: ima posedeno hrbtenico v ledvenem delu (preveč skupaj zbita vretenca in izbočena navzven), kar je celo na zunaj videt kot mala grba!

Tako kot naj ne bi otroka mi sami postavljali na noge, ga silili hodit, ko sam stoji, a še ne hodi, tako bi morali tudi s sedenjem počakat, da to otrok naredi SAM, kar pa bi se seveda zgodilo veliko kasneje kot pa pri 6. mes! Posedanje pri 6. mes zdravim (brez gibalnih razvojnih težav) verjetno res ne škodi preveč, za tiste s težavami pa je zelo nevarno, ker se vsaka gibalna patologija v pokončnem položaju (če ga otrok sam še ne obvlada) poslabša! Pri naši punčki je tudi to res - dokler je nismo začeli posedat je njeno iztegovanje navzad bilo že zelo redko, rokice je tudi že lepo držala spredaj, od začetka posedanja dalje pa je klasičen primer hudega extenzijskega vzorca! Pa da ne bo pomote - nikoli ni sedela brez opore naših rok, pri tem pa smo jo po navodilih nfth skos popravljali v pokončno sedenje z ravnim hrbtom! Po eni strani trdijo, da moramo počakat, da se otrok sam postavi na noge, da sam shodi, hkrati pa se jim siljenje otroka v sedenje pa zdi čist ok (?!)...
Žal smo to zmoto ugotovili šele sedaj in bomo takoj prenehali s posedanjem, no, upam, da ni bilo narejene prehude škode...

http://www.medfak.ni.ac.yu/amm/2005-html/3-broj/Ometanje%20normalnog%20motornog%20razvoja%20u%20prvoj%20godini%20zivota/Ometanje%20normalnog%20motornog%20razvoja%20u%20prvoj%20godini%20zivota.pdf

Naj še omenim, da je članek prebrala tudi pediatrinja s foruma na MONu in ga ocenila za odličnega, tko da ne bo kake prehude skepse:)... Bo pa v kratkem preverila še pri svoji razvojni pediatrinji in nfth in sporočila njihovo mnenje - bom poročala, kaj so naumili:)...

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
15.9.2006 16:56:41   
mojčina
Evo, novice na temo pasivnega posedanja. Razvojna pediatrinja (in fizioterapevtka Breznikova, pri kateri smo bili danes) pravita, da je v članku omenjeno pasivno posedanje mišljeno tako, ko otroka posedeš samega in ga podpreš z blazinami, ali pa vožnja sede v vozičku, ko sam še ne zna sedet... Vaje na nfth, ki se jih izvaja v sedečem položaju so pa sploh za otročke z gibalnimi motnjami potrebne, ker jim z njimi krepiš mišice trupa na pravilen način - če bi mu samo dajal oporo in ne delal vaj zraven ali pa če bi čakali, da se bo otrok usedel sam (kot navajajo v članku), bi se to pri teh otrocih zgodilo zelooo pozno in napačno, pa še na druga gibanja - plazenje, stoja, hoja bi zelo škodljivo vplivalo.
Tko, da sem zdaj hvalabogu pomirjena tut glede te "grbe" ledveno - pravijo, da je to normalen prehoden znak pri otroku, ki je v spodnjem delu hrbta še hipoton in da bo sčasoma to izginilo...
No, upam, da sem s temi informaciji vseeno koristila kakšni mami s podobnimi težavami.
Lp, mojčina

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: Razvoj in razvojna - za vse ki jih zanima..
19.9.2006 9:55:57   
renata79
Evo,oglašajo se vam še eni "razvojniki".
Zaradi težav po rojstvu,ko so pri moji pikici ugotovili preko UZ zelo povečane možganske ventrikle in ji postavili diagnozo hidrocefalus sva bili napoteni tako v razvojno ambulanto,kot na nevrofizioterapijo.
Prvi obisk v RA je bil porazen,tako da sem se komaj pobrala(slab odziv,zategnjena v ramenih,v nogah,ekstenzijski vzorci...) In kaj kmalu smo ugotovili zakaj-drenažo je imela zamašeno in je bilo stanje že kar kritično.Ko so nam zadevo koregiral,sva pričeli z NFTH in sicer v Radovljici pri Tanji Križaj.Dobile sva tudi blazinico,ki pa je postala aktualna šele tam pri enih 5 mesecih.Mala se je drla ko zmešana,sčasoma se je unesla in še sedaj se včasih (posebej če ji kaj ne paše) tok razkuri da skoraj zvočni zid prebije.
Pri 4 mesecih sva bili napoteni tudi v lj na preglede sluha in vida in hvalabogu so bili rezultati bp.Tam nekje pri 7 mesecu se je znala sama vsest in tudi stabilno sedet,šele pri 12m pa plazit  in postavljat na nogice,hodimo pa sedaj pri 14m še vedno ne.
Moje osebno mnenje je,da če ne bi obiskovali NFTH (sicer sva velikokrat izostale zaradi bolezni..) bi bilo z mojo pikico sedaj drugače.Tako nam pa uspeva uspešno razbijati vse njene neprimerne vedenjske vzorce.Pri zadnjem pregledu v RA v juniju je zdravnica ugotovila da je še vedno v abnormalni nevrološki simptomatiki,ker je imela preveč zategnjene nogice,ko se je postavila v stojo.Kar pa je naša gospodičan popravila v roku 14 dni.user posted image
Naslednji obisk imava v novembru in upam da bo vse v redu.user posted image
p.s: polagam vam na srce,da nikoli ne primerjajte otrok med seboj.Tudi če imata dva otroka isto diagnozo sta si lahko različna kot dan in noč.In informacije ki jih pridobite preko interneta vzemite res samo kot opise nekih stanj,ne takoj paničart,ker so pri opisih bolezni na netu res večinoma najslabši možni zapleti.Že samo,če pogledate diag hidrocefalusa,kaj vse prinese za seboj-pa je naša mala zaenkrat ok.Hvala bogu.

_____________________________

vsi so rekli da sem drugačna.....

(odgovor članu mojčina)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?